Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 09:43:19

Zwariuję za chwilę. Mój pies był dzisiaj na 9 umówiony do weta na kastrację. Przeżywałam cały tydzień, bo boje się, że coś pójdzie nie tak, że się nie wybudzi z narkozy, albo coś. No ale dzisiaj pojechał...i najgorzej, że do weta zaczęły się "schodzić" inne zwierzęta, więc mojego psiaka zostawiłam w sektorze szpitala dla zwierząt. I tam sobie siedzi...nie wiem jak długo to wszystko potrwa. W dodatku od wczoraj nie jadł. Nie mogę się uspokoić, nie wiem co mam ze sobą zrobić.

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 09:49:50

Bo tak to wygląda?
Nie martw się, odbierzesz go dziś popołudniu. Z narkozy się wybudzi, chyba że jest na coś chory o czym nie wiedziałaś. Kastracja to "szybki" zabieg. Z moim psiakiem było 15 innych psów na ten sam dzień.

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 09:55:34

sama kastracja to drobny zabieg. Może nie najszczęśliwiej wybrałaś termin- zawsze po dniach wolnych jest wiecej "ostrych" pacjentów, a w taki dzień jak dziś obsada weterynaryjna moze byc mniej liczna bo weci tez chca wykorzystać wolne dni.
Jak pisałam- kastracja to rutynowy prosty zabieg (chyba, ze dotyczy wnetra albo chorego zwierzaka).

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 10:04:26

O rany nie przesadzaj...

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 10:06:49

moj pies kiedys mial operacje, byl poturbowany bo uciekl z podworka i mial bliske spotkanie z jakims psem - duzo ran, praktycznie wyrwany zab, masakra. Ryczalam jak bobr i w dodatku wlasnie straszyli mnie, ze jest juz starszy (chyba 8 lat mial) i ze moze sie nie obudzic.

Obudzil sie, ma sie dobrze :D nie martw sie na zapas, bo kastracja to szybki i rutynowy zabieg.

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 10:32:36

Ale to samo czekanie mnie dobija, jakbym chociaż wiedziała, że już zaczął to co innego, a tak nie wiem nic. Mój ma 10 lat prawie.

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 10:57:50

Nie przesadzaj, mój pies miał 3 operacje, czyli 3 narkozy w ostatnim czasie, raz musieli jej "dodawać" narkozy, bo sie już wybudzała. Przy pierwszej operacji dostała krwotoku i musiała leżeć pod kroplówką (też czekałam na nią z 6godzin), następne operacje przebiegły w porządku. Przeżyła i ma się świetnie, tylko po sterylce zaczyna robić się grubaskiem;)

Najgorsze jest wybudzanie całkowite z narkozy, akcja u mnie się zaczynała po jakichś 2 godzinach od przywiezienia psa do domu - wycie, uciekanie, chowanie się i szok u psa, norma po operacji..

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 11:05:06

A czemu dopiero teraz zdecydowałaś się na kastrację psa, kiedy ma 10 lat?(pytam z ciekawości, to trochę niecodzienne)

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 11:06:45

Wszystko będzie dobrze. Odbierzesz go dziś do domu

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 11:15:48

Cytat
astaldi
A czemu dopiero teraz zdecydowałaś się na kastrację psa, kiedy ma 10 lat?(pytam z ciekawości, to trochę niecodzienne)

ze względów zdrowotnych, zaczęły się problemy

zweryfikowana
Posty: 239
Ostrzeżenia: 1/5

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 11:16:52

Ja tez oddalam suczke do sterylizycji,balam sie jak nie powiem co...ale wszystko dobrze poszlo.nie ma co sie martwic na zapas- trzeba myslec pozytywnie :)

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 11:36:54

a miał wszystkie badania przed zabiegiem porobione? jeśli tak to zapewne nic mu nie będzie.

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 12:28:16

już mam pieska w domu! Jest wszystko OK, nie spodziewałam się, że tak szybko to pójdzie ;)

pies, zabieg!!

02 maj 2014 - 18:15:24

Strach ma wielkie oczy:) ulzylas psiakowi i sobie, bedzie zdrowszy i spokojniejszy:)

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

pies, zabieg!!

19 maj 2014 - 06:22:54

Możesz wejść sobie na jakieś forum o pieskach i szukać tam wsparcia, np tu: http://www.mojpies.com/ Podejrzewam, że tam dużo osób przechodziło podobną sytuację i najlepiej Cię zrozumieją :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cocker spaniel :)