Obecnie rozmawiamy o:

Drukarnia

gorący temat

wybór przedszkola

godzinę temu

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:13:55

Chomik jest czysty, nie śmierdzi. Idzie się z nim pobawić. Je właściwie wszystko. Jest totalnie bezproblemowy. Weź tylko pod uwagę, że żyje krótko. Musisz pomyśleć, czy Twoje dziecko jest na tyle silne psychicznie żeby w razie czego pogodzić się bez depresji z odejściem zwierzątka.

Ale tak czy inaczej według mnie chomik to strzał w dziesiątkę. I koniecznie samiec. Samice często są agresywne i gryzą.

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:18:22

Cytat
sabina_002
chyba nie wszyscy rozumieją autorkę, myślę, że nie chodzi o dosłowną "naukę odpowiedzialności" przez szynszyle, tylko o to, żeby dzieci zaczęły same się czymś zajmować i o coś dbać. mniej złośliwości a więcej myślenia :)
I myślę że świnka morska będzie ok. Miałam 2. Albo chomik

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:19:13

smierdzi to niee kupuj ;/

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:24:25

Szynszyl to nie najlepsza opcja, gryzą, nie lubią być brane na ręce czy głaskane więc mogą czasem "chapnąć" dziecko. Proponuję chomika czy świnke :)

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:24:29

Hejty zawsze muszą polecieć, bo trzeba się dowartościować, że jest się takim mądrym ;] Jak byłam mała, mama kupiła mi szczurka, był bardzo kochany i inteligentny, uwielbiałam go, nie wiem jednak, czy pasowałby Ci taki lokator. Może zacznij od rybki? Nie wiem, jakie duże to są dzieci i czy będą umiały odpowiedzialnie opiekować się np. chomikiem.
Nie widzę nic złego w tym, żeby dzieci miały zwierzęcego przyjaciela, którym oczywiście będą się odpowiednio zajmować.

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:27:57

Cytat
LaRotiDe
Hejty zawsze muszą polecieć, bo trzeba się dowartościować, że jest się takim mądrym ;] Jak byłam mała, mama kupiła mi szczurka, był bardzo kochany i inteligentny, uwielbiałam go, nie wiem jednak, czy pasowałby Ci taki lokator. Może zacznij od rybki? Nie wiem, jakie duże to są dzieci i czy będą umiały odpowiedzialnie opiekować się np. chomikiem.
Nie widzę nic złego w tym, żeby dzieci miały zwierzęcego przyjaciela, którym oczywiście będą się odpowiednio zajmować.

moje pociechy mają 8 i 4 lata, więc już chyba najwyższy czas na nowego domownika ;-)

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:28:37

polecam świnke morską. sama mam i jest świetna:)

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:32:48

żółw, żyje długo a jak chomik zdechnie po 2-3 latach to dzieci bardzo to przeżyją,

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:38:53

polecam koszatniczkę,miałam i byłam zadowolona w 100% (łagodny,nie gryzie bynajmniej mój nie gryzł,szybko się przywiązują i lubią kontakt z ludźmi)

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:39:46

Ja polecam szczura, są to bardzo inteligentne zwierzątka, takie mini pieski :D

Szynszyle

20 mar 2014 - 22:03:21

Cytat
anioleeek17
polecam koszatniczkę,miałam i byłam zadowolona w 100% (łagodny,nie gryzie bynajmniej mój nie gryzł,szybko się przywiązują i lubią kontakt z ludźmi)

Koszmarny zwierzak, wszystko gryzł, pogryzł nam całe drzwi od kuchni (wypuszczaliśmy go, żeby sobie biegał), ciągle uciekał z klatki i gryzł co się dało :/

Szynszyle

05 gru 2014 - 00:17:03

szynszyle stadne, świnki stadne (muszą być dwie), myszy stadne, szczury stadne itd jedynie chomik nie jest stadny ale też wymaga porządnej klatki czyli minimalne wymiary to 60 x 40 i kołowrotka dla karłowatego to 17 cm a nie te badziewia co sprzedają w sklepach, i w żadnym wypadku kule do biegania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-05 00:19 przez asica22.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Szynszyle

30 kwi 2015 - 09:50:01

Cytat
meape
Cytat
evelina77
To chyba jakieś nie porozumienie, zwierzątko ma być zabawką i nauczyć odpowiedzialności zamiast rodzica ....?!

nie przekręcaj moich słów, zwierzątko nie ma być zabawką tylko pupilem (czytaj przyjacielem), a odpowiedzialności nie ma nauczyć ZAMIAST rodzica, tylko przy jego pomocy; dziecko musi wiedzieć że żywe stworzenie to nie zabawka i trzeba o nie dbać i to jest jeden z elementów nauki

widać, że nie masz dzieci
jednak nie zaczynałabym nauki od takiego zwierzątka. Ostatnio widziałam na blogu zabawkatora wylęgarnię motyli. Bardzo fajna sprawa jak na początek. Chomiki i inne gryzonie są troche za delikatne, wystarczy trochę zaniedbać i po zwierzątku. Może warto zacząć od czegoś co wymaga mniejszej troski. Nie wiem, czemu nie chcesz kota? U mnie kot się świetnie sprawdza w zabawie z dzieckiem. O dbaniu jeszcze nie ma mowy, bo córka jest za mała

Szynszyle

30 kwi 2015 - 09:54:51

Cytat
meape
Cytat
evelina77
To chyba jakieś nie porozumienie, zwierzątko ma być zabawką i nauczyć odpowiedzialności zamiast rodzica ....?!

nie przekręcaj moich słów, zwierzątko nie ma być zabawką tylko pupilem (czytaj przyjacielem), a odpowiedzialności nie ma nauczyć ZAMIAST rodzica, tylko przy jego pomocy; dziecko musi wiedzieć że żywe stworzenie to nie zabawka i trzeba o nie dbać i to jest jeden z elementów nauki

widać, że nie masz dzieci
I jak autorko, kupiłaś dzieciom zwierzaka?
Nie dziw się, że są takie odpowiedzi, ten pierwszy post brzmi jak kiepski żart...

Szynszyle

30 kwi 2015 - 10:01:20

Masakra jak czytam niektore wypowiedzi to mnie nosi, skad wy macie te informacje. miałam kiedys 2 szyle . Połowa tych informacji to wysane z palca.fakt szynszyla w niewoli potrafi przezyc do 20 lat, wiec trzeba o tym pamietac :) . Fakt szynszyla jest zwierzatkiem nocnym tak jak zreszta chomik ,i hałasuje w nocy .nie prawda jest ze jak wezmiesz na rece to cie capna one nie dadza sie złapać trzeba byc fachowcem w ich łapaniu :) , a jak sie juz je złapie to trzeba umiejetnie je trzymac.mit ze szynszyle sa drogie w utrzymaniu , fakt sa wybredne w karmie. fakt jest gryzoniem i wszystko niszczy, trzeba je wypuszczac z klatki by pobiegała sobie przynajmniej 1 h dziennie , trzeba zapewnic miejsce do tzw. kapieli piaskowej bo szynszyle czyszcza futerko w piasku. szynszyle nie sa dobrymi zwierzakami dla dzieci ktore lubia przytulac, mietosic i głaskac a one za tym nie przepadaja, ale na pewno nie ugryza z tego powodu ze ktos je dodtykai prytula czego pzrykładem jest zdjecie mojego 3 dziecka. Ja doswiadczyłam iskania przez szynszyle co oznacza juz najwyzszy stopien wtajemniczenia miedzy człowiekiem a zwierzakiem. :) i nastepnym razem szukajcie informacji na forach tematycznych a jest ich troche ja znam przynajmniej dwa ktore z czystym sercem moge polecic a nie na szafie gdzie kazda jest ekspertka w kazdej dziedzinie.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-30 10:04 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pies- problem zwieracza?