Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szynszyle

20 mar 2014 - 20:55:35

Dziewczyny, czy któraś z was ma szynszyle??
Chciała bym kupić dzieciom żeby nauczyły się odpowiedzialności i miały jakiegoś pupila, jednak kompletnie nie wiem jak się takie zwierzątko zachowuje w kontaktach z dziećmi, a chciała bym żeby był to trafiony, odpowiedzialny zakup.

Szynszyle

20 mar 2014 - 20:58:42

To chyba jakieś nie porozumienie, zwierzątko ma być zabawką i nauczyć odpowiedzialności zamiast rodzica ....?!

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:00:33

Cytat
evelina77
To chyba jakieś nie porozumienie, zwierzątko ma być zabawką i nauczyć odpowiedzialności zamiast rodzica ....?!

nie wiesz, że szynszyle doskonale edukują młodzież? są najlepsze z wosu.

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:00:45

lepsza będzie świnka morska, bo szynszyl jest bardzo skoczny :)

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:03:33

szynszyla odradzam, Mialam i sam klopot z nim byl. Lepsza świnka morska. jest " bardziej" kontaktowa z dziećmi.

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:04:46

Cytat
7medeis
Cytat
evelina77
To chyba jakieś nie porozumienie, zwierzątko ma być zabawką i nauczyć odpowiedzialności zamiast rodzica ....?!

nie wiesz, że szynszyle doskonale edukują młodzież? są najlepsze z wosu.
Jasne, a niektóre maja więcej rozumu niż mamusie

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:05:57

Szynszyle mają duże wymagania hodowlane. Są droższe zarówno w samym kupnie jak i w utrzymaniu. Jedzą określone rzeczy, raz dasz coś nie takiego i będziesz patrzeć jak chore zwierzę się męczy. Potrzebują dużo miłości i zainteresowania. Zdecydowanie nie kupiłabym dziecku.

Moje ma chomika, i to uważam jest najlepsze zwierzątko dla dziecka. Może być również świnka morska. Tanie w utrzymaniu, przyjazne i w miarę higieniczne (głównie chodzi mi o zapach, zdecydowanie odradzam myszki).

I już nie chrzańcie, że to przesada kupić dziecku zwierzę, żeby uczyło się o coś dbać. Owszem, rodzice uczą odpowiedzialności ale zwierzątko ma również funkcję jak najbardziej edukacyjną. Nie chodzi o to, że dajemy dziecku to zwierzę jako zabawkę, u mnie chomik ma bardzo dobrze, jak mała zapomni go nakarmić, bo to oczywiście się zdarza, w końcu to tylko pięciolatka, to ja zawsze o tym pamiętam. Nie przesadzajcie.

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:06:17

szynszyle lubia psocic i płakac w nocy gdy sa samotne

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:06:33

Cytat
evelina77
To chyba jakieś nie porozumienie, zwierzątko ma być zabawką i nauczyć odpowiedzialności zamiast rodzica ....?!

nie przekręcaj moich słów, zwierzątko nie ma być zabawką tylko pupilem (czytaj przyjacielem), a odpowiedzialności nie ma nauczyć ZAMIAST rodzica, tylko przy jego pomocy; dziecko musi wiedzieć że żywe stworzenie to nie zabawka i trzeba o nie dbać i to jest jeden z elementów nauki

widać, że nie masz dzieci

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:07:17

chyba nie wszyscy rozumieją autorkę, myślę, że nie chodzi o dosłowną "naukę odpowiedzialności" przez szynszyle, tylko o to, żeby dzieci zaczęły same się czymś zajmować i o coś dbać. mniej złośliwości a więcej myślenia :)

zweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:07:34

Szynszyle? Niee!! To zwierzęta nocne i okropnie hałasują. Nie są łagodne i trudno je oswoić. Nie lepiej przygarnąć kociaka dla całej rodziny? Koty same się załatwiają, wychodzą, wracają, nie trzeba się nimi bardzo zajmować (w porównaniu do psów). Mieszkam w domu i kiedyś miałam kotkę. Wychodziła sobie rano, wracała na obiad, poleżała w domu, na dworze, pokręciła się i pospała :)

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:09:06

Kota też chciałam polecić w pierwszej chwili, ale potem sobie przypomniałam jak szorowałam kanapy z rudej sierści i stwierdziłam, że nie ma sensu polecać :D

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:10:16

Cytat
evelina77
To chyba jakieś nie porozumienie, zwierzątko ma być zabawką i nauczyć odpowiedzialności zamiast rodzica ....?![/quoten
NIEPOROZUMIENIEM jest Twoja interpretacja intencji autorki wątku

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:10:50

rozważam jeszcze chomika, ale koty i psy odpadają

zweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Szynszyle

20 mar 2014 - 21:12:28

Chomika tak, ale ja mam strasznie nieprzyjemne wspomnienia z moim chomikiem syryjskim :/ Za to myszoskoczki mnie uwielbiały :3

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pies- problem zwieracza?