Obecnie rozmawiamy o:

Hiszpania

gorący temat

Dobry barber w Rzeszowie

18 minut temu

Drukarnia

49 minut temu

Samochód.

godzinę temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

SPONSORING

21.06 o 11:53

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Aktywne użytkowniczki

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:32:24

Otoz moj problem polega na tym ze 2 tyg temu kupilam u jednej szafowiczki sukienke za 100 zl . ma na profilu napisane ze zawsze wsysyla prorytetem za 10 zl. w cene sukienki wliczone byly koszty wysylki, po czym ona mi napisala ze jak chce prorytet to musze doplacic 5 zl bo poczta podniosla ceny. ale poczta podniosla ceny tylko o 1 zł! napisalam jej zeby zwyklym wyslala ale chodzilo mi o ekonomiczny bo nie spieszylo mi sie ! a ona doslownie niby wyslala zwyklym ! i nie ma do tej pory :( co ja mam zrobic w tej sytuacji ?

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:36:21

List zwykły to zwykły, jak nie wiedziałaś o czym piszesz, to teraz masz problem.. Bo tak naprawdę nie wiadomo, czy ją w ogóle wysłała.
Tyle się o tym trąbi na szafie że nie rozumiem, jak można jeszcze robić takie bomby.

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:38:16

heh :( ale ona chciala prorytet za 15 wyslac a ekonomiczny 7 zl

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:39:48

no cóż nie dogadałyście się tak to jest jak liczysz na to że druga osoba zrozumie "co autor miał na myśli" pisząc wyślij zwykłym. Przecież to nie jest takie trudne napisać parę wyrazów więcej i dokładnie określić jaki to ma być rodzaj przesyłki .

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:42:13

poczta podniosła ceny ale nie o 1 zł a w zalezności od wagi:0 od min1,3 do 2,2 no ale 5 zł to przegięcie:)

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:43:39

no to masz problem,ale sama jesteś sobie winna-tak jak napisałaś, tak nadała/albo nie nadała /ten list.Ale z drugiej strony,to nie wiem jak mogłaby wysłać sukienkę wartą ok.100zł- zwykłym listem? Nie wiem ,przecież mogłaby trochę pomyśleć, że może zginąć.Chyba że jej nie wysłała.

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:43:49

masakra to chyba kasa poplynela :(
NO WLASNIE NA PROFILU MIALA WYRAZNIE NAPISANE ZE WYSYLA PRORYTETEM ZA 10 ZŁ. PRZECIEZ EKONOMICZNY JEST TANSZY TO MOGLA WYSLAC UBEZPIECOZNA PRZESYLKA PRZYNAJMNIJE BY BYLA BO NUMER NADANIA BY BYL. A W CENE SUKIENKI BYLA WLICZONA PRZESYLKA



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-21 12:46 przez justysiablaszczyk.

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:46:10

Cytat
karolka324
List zwykły to zwykły, jak nie wiedziałaś o czym piszesz, to teraz masz problem.. Bo tak naprawdę nie wiadomo, czy ją w ogóle wysłała.
Tyle się o tym trąbi na szafie że nie rozumiem, jak można jeszcze robić takie bomby.

nie do końca, bo w pierwszych ustaleniach było, że wysyła POLECONYM priorytetem. Potem była rozmowa o koszt tego priorytetu. Gdyby mi ktoś w tej sytuacji powiedział, żebym wysłała zwykłym listem to oczywiście znaczyło by to polecony - nie-priorytet.

Oszukała Cie dziewczyna.

Najpierw dodając koszty (umowa to umowa, co z tego, że poczta ceny podniosła), a potem - najprawdopodobniej - nie wysyłając ci sukienki.

(ja często korzystam z poczty nie tylko kupując w internecie. Wysyłam dużo listów niepoleconych i jakoś NIGDY list nie zaginął. Wiem, że takie rzeczy się zdarzają, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że akurat jak dziewucha, która od samego początku gra nie fair (podniesione ceny wysyłki) miała pecha i wysłała paczkę która zaginęła.

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:48:08

TEZ MI SIE NIE CHCE WIERZYC :( MIALA WYSLAC OD RAZU PO PRZELEWIE KASY CZYLI W SOBOTE BO W PIATEK JEJ DOSZLY A OKAZALO SIE ZE WYSLALA NIBY W CZWARTEK BO NIE MIALA CZASU :( KASA POPLYNELA SUPER PO PROSTU .

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:50:23

no niestety nie da się raczej nic zrobić... ona może nawet tej sukienki nie wysłała, a mówi że list zaginął - ale tego jej nie udowodnisz..

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 12:52:08

Cytat
margott
nie do końca, bo w pierwszych ustaleniach było, że wysyła POLECONYM priorytetem. Potem była rozmowa o koszt tego priorytetu. Gdyby mi ktoś w tej sytuacji powiedział, żebym wysłała zwykłym listem to oczywiście znaczyło by to polecony - nie-priorytet.
NIE. Wystarczy nauczyć się na pamięć kilku słów, to się już nie będzie miało problemów.
List zwykły - bez potwierdzenia nadania, to list zwykły.
List polecony - z potwierdzeniem nadania - dzieli się na ekonomiczny i priorytetowy, a nie zwykły i priorytetowy.
Po raz kolejny ten sam problem na szafie, i po raz kolejny wychodzi kompletny brak wiedzy szafiarek. To nie jest duży wysiłek nauczyć się rodzajów przesyłek, albo chociażby wejść na stronę poczty polskiej i upewnić się, czy to o czym myślimy faktycznie tym jest.

Nie została oszukana. Wyraźnie napisała, że chce list zwykły, więc sukienka poszła zwykłym. Pretensje może mieć tylko do siebie.

A co do ginących paczek, któraś z dziewczyn kiedyś pisała, jak to wygląda u jej mamy na poczcie - pracownice normalnie otwierają listy zwykłe, patrzą sobie co jest w środku, jak coś fajnego biorą dla siebie. Jak nie, zaklejają z powrotem.

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 13:00:54

Jak wpłynie przelew odrazu wysyłam
Jeśli przesyłka ubezpieczona priorytetowa to plus 5 zł

justysiablaszczyk
justysiablaszczyk 06-02-2014 19:42
a tak to ekonomiczna ? tak ?

justysiablaszczyk
justysiablaszczyk 06-02-2014 22:30
poszlo 99 zl :) wyslalam ci zaproszenie na fb :)
justysiablaszczyk

justysiablaszczyk 07-02-2014 09:47
napisz jak ci kasa dojdzie :)
justysiablaszczyk

justysiablaszczyk 07-02-2014 19:26
doszla ci kasa ?;)
mm. 08-02-2014 00:04
tak kasa jest jutro wysyłam



mniej wiecej nasza rozmowa o przesylce ! chyba ja pytalam o ekonomiczna tak ?!!!
nie napisala mi czy ekonomiczna tylko wyslala zwyklym listem !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-21 13:01 przez justysiablaszczyk.

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 13:12:04

W takim razie w Twojej korespondencji nigdzie nie padł zwrot "list zwykły"? Bo to chyba kluczowa sprawa, przeszukaj dobrze.

Prosiłaś ją o skan/zdjęcie potwierdzenia nadania?

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 13:12:27

ja nie rozumiem jak można żałować paru złotych za wysyłkę masakra ja zawsze bez względu co to by było biore polecony priorytet i sie nie martwie bo zawsze dochodzi w góra 3 dni

zweryfikowana
Posty: 720
Ostrzeżenia: 1/5

problem :( co teraz

21 lut 2014 - 13:15:38

no to po rozmowie, jesli jest prawdziwa, to tak, zostalas oszukana...
Teraz mozesz jedynie isc na policje drukujac cala rozmowe, ale moze najpierw sprobuj sie z nia dogadac, jak nie zechce i oleje to, to powiedz, ze sprawa trafia do administracji, a pozniej na policje :)
Swoje zawsze mozna wywalczyc ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Proszę o głos!! :)