Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Utrzymanie Psiaka

31 paź 2013 - 10:32:41

Witam,
Tak wiem,że to głupie pytanie,ale cóż lepiej je zadać niż później się zdziwić. Chce adoptować psiaka, zwykłego szczeniaka kundelka urośnie max. do kolan. Wiem co i jak mniej więcej z wychowaniem, opieką itp. ale zastanawiam się czy zwyczajnie stać mnie na posiadanie psiaka. Czy któraś mogłaby mi orientacyjnie wypisać ile kosztuje utrzymanie takiego psiaka miesięcznie ? Oczywiście zdaje sobie sprawę z wydatków niezaplanowanych typu choroba,leczenie itp. ale chodzi mi o takie pewne wydatki tylu jedzenie, podstawowe szczepienia......
chciałabym byc po prostu przygotowana na wszystko,aby piesek miał jak najlepiej.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-31 10:56 przez kinia009.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Utrzymanie Psiaka

31 paź 2013 - 15:56:10

Co roku przygotuj sobie jakieś 70-80zł na szczepienia, odrobaczanie co pół roku, ja płacę chyba ok 7zł za każde 10 kilo psa, karma zależy jaka, kiedyś dostawała karmę 140zł za miesiąc, teraz zeszłyśmy do 100zł na 2,5 miesiąca [30kilo psa] no i tyle z podstaw.
Do tego wydatki typu suplementy diety, jakieś smakołyki, co jakiś czas nowa zabawka czy kocyk do okrycia, jakaś wyprawka typu legowisko, miski, szczotki etc, no i tyle w sumie, jedyne co to poza tym musisz mieć zawsze jakieś pieniądze w zanadrzu na weta, bo można na psa miesięcznie wydawać niewiele, ale w razie choroby czy jakiegoś wypadku to sieknie po kieszeni raz a porządnie.
Ja nie liczę ile mi na nią idzie, ale wiele tego nie ma, właściwie karma, szczepienia, odrobaczanie i wet okresowo, zabawki kupuję jej pluszowe w szmateksach, tak samo kocyki i kołderki.. Dużo zależy od tego ile będziesz chciała wydawać na karmę.

Ano i podatek, jeśli zechcesz go w ogóle opłacać... (;

Utrzymanie Psiaka

31 paź 2013 - 16:00:55

W tej kwestii posłuchałabym tego, co Matra pisze:-)

Utrzymanie Psiaka

31 paź 2013 - 16:03:55

Karma nie jest jakimś ogromnym wydatkiem :) np Brit jest całkiem spoko, a jest tani- 15kg z kurierem za ok 90zl chyba.
Moje dostają Taste of The Wild- 6,8kg za 120zl.
Szczepienia co roku, odrobaczanie to grosze :)
Zabawki itp itd tez nie sa takie znowu drogie :p


Generalnie- mały pies, mały wydatek ;)

Utrzymanie Psiaka

31 paź 2013 - 16:09:51

Mój dostaje Purinę (10zł/kg) na zmianę z Royalem dla ras małych (20zł/kg), mam małego psa, więc karma to jest wydatek ok.50zł na miesiąc. Jakieś smakołyki 5-10zł na tydzień. Raz/dwa w roku kontrolna wizyta z odrobaczaniem/szczepieniem też koło 40-50zł i to by było na tyle :D Zabawek mu nakupowałam mnóstwo jak był mały i do tej pory się nimi bawi, jak kupuję mu nowe to i tak nie chce i woli te stare :)

Utrzymanie Psiaka

31 paź 2013 - 16:17:48

Mój zjada 20zł tygodniowo. Szczepienie/odrobaczenie w roku 60zł. Chorował na uszy jakiś czas, więc 150zł musiałam w miesiącu na to mieć. W sumie nie odczuwam jakoś wydatków na psa. I lepiej wziąć mniejszego bo większy zjada 200zł miesięcznie .

Zabawki i kocyki w sh mu kupisz za grosze.

Utrzymanie Psiaka

31 paź 2013 - 16:21:16

Miesiąc temu przygarnęłam buldoga francuskiego:) Karma dla rozwijającego się psiaka purina pro plan puppy ok 60zł/miesiąc+ 2 szczepienia ok 80zł. Oczywiście wyprawka to koszt ok 200zł. Jeśli piesek będzie kundelkiem to możesz mu gotować lub dawać resztki z obiadu lub to co ty jadasz, w moim przypadku to nie możliwe.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 3/5

Utrzymanie Psiaka

20 gru 2017 - 23:29:35

najlepiej jest zainwestować w karmę wysokiej jakości, która będzie zawierała same naturalne składniki. polecam karmę petvita. ma 60% mięsa, żadnych zapychaczy i przede wszystkim granulat dopasowany do wielkości pyszczka. Piesek zjadając swoją porcję będzie najedzony dzięki czemu nie będzie podjadał między posiłkami i koszt dzienny utrzymania dzięki temu będzie niższy niż przy karmach składających się z samych zapychaczy :)

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Utrzymanie Psiaka

20 wrz 2018 - 13:26:55

Niestety utrzymanie psa do najtańszych nie należy, a jak zachoruje to leczenie droższe niż prywatnie u człowieka. Sporo trzeba wydać na szczeniaka, szczepienia, różne odrobaczenia, specjalna karma, zabawki, legowisko itp.+ koszty typu pogryzione buty, ubrania, meble :D od 6 m-ca już jest lepiej ( jeśli nie choruje)...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stop wiwisekcji! Petycja!