Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:27:21

Witam!

Mam 5 miesięcznego kota i już raczej czas by sam chodził po dworze, ale jest problem bo boję się że gdzieś pójdzie, według mnie trzymanie kota na wsi całe życie w domu nie ma sensu więc nie wiem co mam w takiej sytuacji robić, on od 2 miesięcy chodzi na smyczy już zna swoje podwórko, kotów zagrażających mu za wiele nie ma, szos też trochę daleko, więc co mi doradzicie? proszę o jakąś radę.. :)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:29:27

nie martw sie juz sie napewno przyzwyczaił, wróci;-)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:30:24

Nigdzie nie pójdzie. Jak tak się o niego boisz to wypuszczaj go na trochę i wydłużaj czas. Możesz także obserwować go z ukrycia.

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:34:32

Cały czas go nie upilnujesz, jak będzie chciał pójść to pójdzie :) ale wróci bo w końcu ma swój dom :)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:36:36

Popatrz jak się zachowuje, jak ostrożnie bada teren dookoła domu, to wróci :)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:38:34

wypuść tylko nie zapomnij o kastracji lub sterylizacji jak przyjdzie pora

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:38:55

Cytat
dziefczynka
Nigdzie nie pójdzie. Jak tak się o niego boisz to wypuszczaj go na trochę i wydłużaj czas. Możesz także obserwować go z ukrycia.

Już próbowałam zaobserwować jego zachowanie gdy wyprowadzałam go na smyczy, fakt jest wszystkiego ciekawy ale gdy czegoś się przestraszy to nie można go utrzymać od razu zwiewa na schody, gdy byłam z nim na spacerze to ktoś u sąsiadów uruchomił traktor to tak się wyrywał że całe ręce miałam podrapane, eh może nie potrzebnie jestem przewrażliwiona :)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:39:26

Mój miał właśnie jakoś 5 miesięcy jak zaczął swoje samodzielne wędrówki, a teraz i tak cały czas siedzi koło domu.

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:43:26

jak chcesz go stracić to puszczaj go jak najbardziej.

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:55:25

Cytat
beatrx
jak chcesz go stracić to puszczaj go jak najbardziej.

To co? mam go całe życie w domu trzymać i w dodatku gdy mieszkam na wsi? jego matka jest kotką wychodzącą więc jak pójdą razem to pewnie go matka przypilnuje, ale nie byłam niczego pewna więc napisałam te wątek ale widzę tutaj zaraz znajdą się osoby które będą mnie krytykować.

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 21:58:28

NIe puszczaj go suki go rozsrzarpia!!!

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 22:00:57

ja kota wypuszczałam żeby pochodził ale siedziałam na dworze, aż wkońcu sam wyczul jak daleko i na jak długo może wychodzić. W chwili obecnej sam prosi o wyjście (miauczy pod drzwiami) i jak wraca to prosi o wpuszczenie do domu lub czeka przy drzwiach tak długo jak trzeba :)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 22:01:26

Cytat
dziefczynka
Nigdzie nie pójdzie. Jak tak się o niego boisz to wypuszczaj go na trochę i wydłużaj czas. Możesz także obserwować go z ukrycia.

Najlepiej wołaj go co jakiś czas i jak przyjdzie to dawaj mu w nagrodę jakieś kocie ciasteczko. Moi rodzice tak nauczyli swoje kotki. Teraz rano wychodzą, a jak się postuka w puszkę z kocim jedzeniem, lub zatrzepocze pudełkiem z pasztecikami na odkłaczanie, pojawiają się nagle znikąd. Jeszcze się nie zdarzyło, by któryś nie wrócił na noc :)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 22:02:36

Mój ma nie całe 3 miesiace i wypuszczam go na podworko, trzyma sie domu i zawsze wraca :) takze nie boj sie, to dziwne miec kota na wsi i trzymac go w domu :P na pewno bedzie szczesliwy jak sam sobie polata;)

Czy wypuścić małego kota na dwór?

05 sie 2013 - 22:02:40

Moje maja 3 miesiące, są z różnych miotów i od miesiąca dopiero je u siebie mam, ale niemal od początku trzymałam je na zewnątrz, w nocy były zamknięte, w dzień kicały. Po drodze miałam jeszcze problem z moim psem, który na sam ich widok dostawał szału i 3letniego kocura, który z zazdrości gdzieś na boku niepokojąco dziwnie mruczał. Dziś małe dosłownie fruwają gdzie popadnie, opanowały cały ogród i śpią na drzewach lub tam, gdzie same sobie wymyślą, nie zamykam ich na noc, pies patrzy na nie obojętnie, nawet gdy go zaczepiają, a starszy kot ładnie się z nimi bawi i WSZYSTKIE zwierzaki razem jedzą z jednej miski. Spędzaj z nim więcej czasu na dworze, niech oswoi się bardziej. Chyba tak szybko się oswoiły szybko, bo miały swoje wzajemne towarzystwo, we dwójkę zawsze raźniej ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-05 22:06 przez komiczka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak odchudzić psa?