Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

labrador problem

12 lip 2013 - 09:50:04

Cytat
beatrx
to "gratulacje" kupna psa, który w tym wieku takie podstawy jak nie gryzienie ludzkich rąk, zachowanie czystości czy chodzenie mniej więcej na smyczy powinien mieć opanowane...

Psia mama go tego nauczy? :D Weźcie się czasem puknijcie w głowę zanim coś napiszecie.

Są dwa typy labradorów- angielski i amerykański. O ile angielskie labradory są bardziej podatne na wychowywanie i ogólnie spokojniejsze o tyle amerykańskie... sama wiesz ;)
Musisz konsekwentnie wychowywać sunię i mieć duuużo cierpliwości.

labrador problem

12 lip 2013 - 09:58:24

tez mialam taki problem z labkiem do roku czasu aż:D hihi

labrador problem

12 lip 2013 - 10:00:56

Cytat
liksana
Cytat
qwertyxyz
Jak mozna kupic psa i sie zastanawiac czy go nie zwrocic bo nie zachowuje sie tak jak bys chciala ?! CHORE.. Uważam, ze przez takich ludzi psiaki pozniej cierpią w schroniskach :/
Najpierw trzeba poczytać na ten temat i czy w ogole taka rasa pasuje do domu i otoczenia, a dopiero pozniej kupowac :/
może nieuważnie czytałam, ale nie przypominam sobie, aby autorka napisała, że chce oddać sunię. Przecież pisała, że potrzebuje porady, co robić itp

"wszyscy ja kochamy ale już jesteśmy zmęczeni zastanawiam się czy jej nie oddać :( "

nie oddawaj , na pewno dasz radę , trzymam kciuki . Pamiętaj jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co udomowiliśmy . Pies może umrzeć z tęsknoty za tobą . Dasz radę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 10:03 przez dorcia306.

labrador problem

12 lip 2013 - 10:05:38

Mój labrador jak był mały robił bardzo podobnie. Ciągnął, wszystkim się interesował, gryzł po nogach ;) Z czasem to minęło, cierpliwości! Z moim psem było tak nawet do roku (oczywiście niektóre zachowania już wcześniej się zmieniały), do tego jeśli na prawdę masz problem z psem to wybierz się na szkolenie. Pies to nie zabawka, opieka nad nim wymaga zaangażowania i cierpliwości

labrador problem

12 lip 2013 - 10:16:40

Cytat
qwertyxyz
Jak mozna kupic psa i sie zastanawiac czy go nie zwrocic bo nie zachowuje sie tak jak bys chciala ?! CHORE.. Uważam, ze przez takich ludzi psiaki pozniej cierpią w schroniskach :/
Najpierw trzeba poczytać na ten temat i czy w ogole taka rasa pasuje do domu i otoczenia, a dopiero pozniej kupowac :/

Jak mozna dawac wyklady o oddawaniu i o tym co jest chore, zamiast udzielic kilku niezbednych rad aby pomoc autorce watku, to uwazam za chore :)


Autorko watku:
Labradory to strasznie zywiolowe psy, da moze szkola dla labradora co prawda jest dosc droga ale labradory to swietne psy terapeutyczne moglabys ten dar gdzies wykorzystac pozniej i pieniazki za szkole by Ci sie zwrocily. :)

labrador problem

12 lip 2013 - 10:39:50

Do Autorki wątku:
Ręce mi opadają jak czytam takie rzeczy. Jeśli przeszkadza Ci fakt, że pies brudzi w mieszkaniu i gryzie to trzeba było nie brać do domu szczeniaka. Tylko ktoś bez wyobraźni myśli, że szczeniak nie sprawia problemów - a tu, o matko, niespodzianka, bo to najbardziej problemowy wiek ever. Szczeniak poznaje świat, sprawdza co mu wolno i na dodatek ma niespożytą energię i jeśli wydaje Ci się, ze chwila spaceru na załatwienie się sprawi, ze Twój pies będzie grzeczny i bezproblemowy, to może warto zastanowić się czy w ogóle kiedykolwiek powinnaś mieć psa, a nie np. rybki. Labradory należą do psów aportujących / dowodnych, a więc trzeba z nimi dużo pracować, bo w przeciwnym razie z poziomem swojej energii zamienią Ci chatę w pobojowisko. Ale o tym też należało poczytać zanim przyprowadziłaś psa do domu. Teraz, jak już podjęłaś tą decyzję i psa już masz, należy poświęcić mu jak najwięcej czasu, żeby był w stanie funkcjonować wśród ludzi, nie wyrządzając nikomu szkód i krzywdy - ale wyobraź sobie na to trzeba poświęcić dużo czasu. Więc skoro już podjęłaś decyzję o posiadaniu psa, to weź się w garść, ponieś jej konsekwencje i zamiast marudzić na forum, że pies robi szkody w mieszkaniu, weź go na dłuugi spacer albo na szkolenie z posłuszeństwa pod okiem doświadczonego trenera.
Aha - i psa się uczy i nagradza, a nie szarpie i karci, bo wtedy nawet pięć lat nauki nic Ci nie da...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 10:40 przez Cacharel.

labrador problem

12 lip 2013 - 10:48:06

Cytat
sandra1441
wszyscy ja kochamy ale już jesteśmy zmęczeni zastanawiam się czy jej nie oddać :(

Przepraszam a własne niegrzeczne dziecko, które by Cię nie słuchało też byś tak łatwo oddała do domu dziecka np?! Na pewno nie!
Ale jak już w wychowanie pupila trzeba włożyć trochę więcej wysiłku to najłatwiej pomyśleć czy nie oddać! No ludzie!!

Przecież pies też ma uczucie i cierpi! Zanim ją przygarnęłaś to mogłaś poczytać co nieco o cechach charakterystycznych rasy i wtedy wiedziałabyś, że są żywiołowe i trudniej je wychować.
Teraz proponowałabym zachować się ODPOWIEDZIALNIE i ROZWIĄZAĆ problem a nie psa "wyrzucać" bo nie jest grzeczną zabaweczką, jak sobie zapewne wyobrażałaś!

Może pomyśl faktycznie o jakiejś tresurze? Albo spróbuj dostosować się do rad zawartych na forach? Trochę więcej wysiłku i samozaparcia!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 10:53 przez Irja_Meiden.

labrador problem

12 lip 2013 - 10:50:57

Cytat
Kathyu
Cytat
beatrx
to "gratulacje" kupna psa, który w tym wieku takie podstawy jak nie gryzienie ludzkich rąk, zachowanie czystości czy chodzenie mniej więcej na smyczy powinien mieć opanowane...

Psia mama go tego nauczy? :D Weźcie się czasem puknijcie w głowę zanim coś napiszecie.
hodowca go tego uczy...

labrador problem

12 lip 2013 - 10:54:12

Oddaj mi ją :) Ja ją z chęcią wychowam :)

Najważniejsze są dwie rzeczy - konsekwencja i cierpliwość. W chwilach załamania nie odpuszczaj, tylko powtarzaj - to minie :)

labrador problem

12 lip 2013 - 10:57:38

mój york też jak był malutki tak szalał, i ku naszemu zdziwieniu przez ostatni czas zupełnie się zmienił :) jest już straszy i słucha co się do niego mówi. siusia w wyznaczonym miejscu, daje sobie założyć smycz, idzie przy nodze:) a tak za dnia to leży...śpi... szczeknąć mu się zdarzy raz na tydzień może :)zupełnie inny pies:)

labrador problem

12 lip 2013 - 10:58:07

Cytat
XxAtmospherexX
Jak mozna dawac wyklady o oddawaniu i o tym co jest chore, zamiast udzielic kilku niezbednych rad aby pomoc autorce watku, to uwazam za chore :)


A można dawać wykłady! Może się Autorka nad swoim podejściem zastanowi! I nad tym, że zwierze może cierpieć bo ona nie potrafiła być odpowiedzialna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 10:58 przez Irja_Meiden.

labrador problem

12 lip 2013 - 11:00:54

Cytat
beatrx
Cytat
Kathyu
Cytat
beatrx
to "gratulacje" kupna psa, który w tym wieku takie podstawy jak nie gryzienie ludzkich rąk, zachowanie czystości czy chodzenie mniej więcej na smyczy powinien mieć opanowane...

Psia mama go tego nauczy? :D Weźcie się czasem puknijcie w głowę zanim coś napiszecie.
hodowca go tego uczy...

co za bzdura...

labrador problem

12 lip 2013 - 12:00:10

Cytat
Cacharel
Cytat
beatrx
Cytat
Kathyu
Cytat
beatrx
to "gratulacje" kupna psa, który w tym wieku takie podstawy jak nie gryzienie ludzkich rąk, zachowanie czystości czy chodzenie mniej więcej na smyczy powinien mieć opanowane...

Psia mama go tego nauczy? :D Weźcie się czasem puknijcie w głowę zanim coś napiszecie.
hodowca go tego uczy...

co za bzdura...
prawda, a nie bzdura. a jak się psa bierze z bazaru czy innej pseudohodowli to potem takie są efekty.

labrador problem

12 lip 2013 - 12:19:50

Cytat
beatrx
Cytat
Cacharel
Cytat
beatrx
Cytat
Kathyu
Cytat
beatrx
to "gratulacje" kupna psa, który w tym wieku takie podstawy jak nie gryzienie ludzkich rąk, zachowanie czystości czy chodzenie mniej więcej na smyczy powinien mieć opanowane...

Psia mama go tego nauczy? :D Weźcie się czasem puknijcie w głowę zanim coś napiszecie.
hodowca go tego uczy...

co za bzdura...
prawda, a nie bzdura. a jak się psa bierze z bazaru czy innej pseudohodowli to potem takie są efekty.

żaden hodowca - i mam tu na myśli hodowców, a nie pseudohodowców - nie będzie szkolił psa, gdy ten jeszcze ledwo na łapach się trzyma. Poza tym chciałabym to zobaczyć, jak taki hodowca tresuje kilka, albo nawet kilkanaście szczeniąt słaniających się na łapach, o których jeszcze nie do końca wiedzą do czego służą, np, z nauki czystości. To musiałby być albo magik albo cudotwórca.
Poza tym to nie jest rola hodowcy, żeby szkolić szczenięta, tylko, żeby zapewnić im jak najlepszą opiekę na czas, dopóki nie będą gotowe do odebrania matce oraz zapewnić im odpowiednie bodźce socjalizacyjne. Uczenie psa czystości i posłuszeństwa to już broszka nowego właściciela.
Cytat
sandra1441
Witajcie,
Kupiłam niedawno 4 miesięcznego labradora sunie(...) Problem jest jeszcze taki ze chodze z nią pół godziny po parku np w deszczu a ona jest jak nakręcona interesuje się wszystkim tylko nie tym żeby się załatwić, a jak przychodze do domu to odrazu potrafi się zlac na podłogę.. wszyscy ja kochamy ale już jesteśmy zmęczeni zastanawiam się czy jej nie oddać :( dziewczyny czy któras z Was ma labradora i taki problem? Pomóżcie!:(

co do sikania w domu, to według jednego z najlepszych behawiorystów w kraju, pana Jacka Gałuszki, psy wyrastają z tego w wieku około pól roku. Więc może nie skreślaj go jeszcze i wysil się trochę, żeby nauczyć go czystości...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 12:29 przez Cacharel.

zweryfikowana
Posty: 734
Ostrzeżenia: 2/5

labrador problem

12 lip 2013 - 12:38:32

Mój pies został przez mnie kupiony w wieku 2 miesięcy i nie załatwiał się w domu . Z nauką chodzenia na smyczy też nie było problemu i nie jest to labrador hehe . Także nie pomogę ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 12:40 przez kasztankova.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Królik miniaturka PRZYDATNE INFORMACJE