Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Sklep internetowy

2 minuty temu

Biznes

6 minut temu

tabernakula sklep

25 minut temu

zakupy internetowe

50 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karma dla psów

22 mar 2014 - 09:47:24

poradzcie jaka karmę kupowac kundelkowi "jamniczek" ma około 4 miesiące
często ma problemy z łupieżem:( próbowałam już różnych i sama gotuję



Karma dla psów

22 mar 2014 - 09:49:35

ja radze iść do weterynarza są karmy dla takich psiaków z wrażliwymi żołądkami i ze skłonnością do alergii:)

Karma dla psów

22 mar 2014 - 18:00:14

Miałam pieska w typie pinczera miniaturowego z uczuleniem skórnym i weterynarz zalecił karmę Arion z łososiem, bo nie uczula, z tego co wiem każda karma (oczywiście poza marketówkami) z łososiem, bądź jagnięciną, która też nie uczula będzie dobra. Od 2 tygodni mam młodego pinczera miniaturowego czystej krwi (z rodowodem) (bo moja poprzednia psina umarła ze starości), więc duży nacisk kładę na to co je, bo rasowce są wrażliwsze i podaję jej karmę Joserę MinisBest jest to karma przeznaczona zarówno dla juniorów młodych ras jak i aktywnych dorosłych małych ras z mięsa zawiera tylko jagnięcinę i łososia, więc nie jest uczulająca (choć moja uczulenia nie ma) to jednak wolę podawać delikatniejszą karmę. Josera to porządna niemiecka marka, karmy są bez barwników i wszelkiej chemii oraz w dobrej cenie. Jest o wiele lepsza od masakrycznie drogiej i nie wartej swojej ceny Royal Canin ponadto uzależniającej. Joserę łatwo dostać w zoologicznych sklepach i internecie. Jeśli mu gotujesz to broń Boże nie drób, bo drób nie dość, że uczula to jeszcze naszpikowany jest hormonami. Właściwie najlepiej psom podawać wołowinę, ale nie wiem czy ona nie jest uczulająca ponadto jest dość droga. Dawaj mu też trochę ugotowanej marchewki i ryżu najlepiej brązowego, bo to zdrowe. Ja mojej od czasu do czasu podaję gotowaną, pokrojoną w plasterki marchewkę (nie za dużo, jedna pokrojona marcheweczka wystarczy, bo to mały także rozmiarem piesek podobnie jak mój :)) i np. pół takiej małej torebeczki brązowego ryżu i nawet chętnie zjada :). Głównie jednak należy podawać karmę, bo pies nie powinien mieć za dużo majstrowania w diecie, źle reaguje, może sobie rozstroić żołądek. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :).

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

22 mar 2014 - 18:13:17

a co myślicie o granum elite?

Karma dla psów

23 mar 2014 - 18:45:53

Cytat
mint89
a co myślicie o granum elite?

Nie znam jej a trochę na karmach się znam, pewnie jest nowa na polskim rynku. Z ciekawości postanowiłam poszukać opinii o niej w internecie i znalazłam tylko na Dogomanii. Opinie, które tam znalazłam były pozytywne.

PS. Jeśli możecie to proszę dajcie like pod konkursowym zdjęciem mojej pinczerki Mellisy: https://www.facebook.com/PSISMAKI/photos/a.701268026591485.1073741833.681716498546638/701441763240778/?type=3&theater

Z góry dziękuję :).

Pozdrawiam

Karma dla psów

23 mar 2014 - 18:50:08

polecam joserę , tylko nie ekonomy. Moja po chappi miała rozwolnienie i problemy z żołądkiem, chociaż smakowało jej bardzo. Weterynarz powiedział, że te marketowe to dziadostwo i mięsa nie mają, za to dużo ulepszaczy. Można od czasu do czasu ale na dłuższą metę rozwali wątrobę. Ja za 15kg na all dałam 103 zł i jeszcze mnóstwo gratisów dostałam.

Karma dla psów

23 mar 2014 - 19:04:07

Mój pies nawet jak bym chciała to nie jada suchej karmy, pół kilograma na ponad miesiąc jej wystarcza.

Nie mam wyjścia muszę dla niej gotować, wołowina, kurczak gotowane z warzywami do tego makaron lub ryż + warzywa...przeglądając wątek aż się zdziwiłam, że tak tylko kilka dziewczyn gotuje dla psa i u większości głównym posiłkiem są suche karmy.

Karma dla psów

23 mar 2014 - 19:15:36

Cytat
agniesia19831
polecam joserę , tylko nie ekonomy. Moja po chappi miała rozwolnienie i problemy z żołądkiem, chociaż smakowało jej bardzo. Weterynarz powiedział, że te marketowe to dziadostwo i mięsa nie mają, za to dużo ulepszaczy. Można od czasu do czasu ale na dłuższą metę rozwali wątrobę. Ja za 15kg na all dałam 103 zł i jeszcze mnóstwo gratisów dostałam.

Popieram wypowiedź. Moja sunia je Joserę MinisBest (obecnie ma 7 miesięcy, ale jak będzie dorosła również może ją dostawać, bo jest to karma junior i aktywny dorosły małych ras) to jest linia o wyższej jakości- linia Emotion. Marketówki to nie tylko ulepszacze, ale i środki uzależniające dlatego zwierzaki tak chętnie zjadają i nie chcą nic innego. Z tymi uzależniaczami to trzeba uważać, bo nawet z pozoru bardzo dobre karmy je mają np. Royal Canin, nie zawsze drogie znaczy dobre. Moja je niedużo, więc najpierw miałam opakowanie 1,5 kg (mam ją od niedawna) a teraz kupiłam jej worek 4 kg- kosztuje w zależności od miejsca od 54 zł do 69 zł czyli wychodzi między 13 a 17 zł kg, więc to dobra cena, są karmy po 22- 23 zł za kg i wcale nie są jakieś dużo lepsze. W necie nie kupuję, bo przesyłka gratis jest za zakupy od 100 zł a jak mam dać 15 zł za przesyłkę to mi wychodzi tak jak w sklepie zoologicznym. Natomiast jak ktoś kupuje duże worki 10 kg czy 15 kg to rzeczywiście się opłaca przez neta.Niedrogie a dobre karmy to Josera, Arion (obecnie mój kot je Ariona dla kotów)- te testowałam, moja koleżanka z karm o przyzwoitej cenie chwali Bosch, ale akurat o niej czytałam podzielone opinie, niektórzy polecają też Acanę. Na Joserę nigdy nie słyszałam narzekań.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

27 mar 2014 - 14:38:50

Bo trzeba wiedzieć jaką karmę dla psa wybrać. Te najpopularniejsze to raczej taki psi junk-food. Warto zapytać weterynarza albo poszukać w necie. Bo zła karma może wywołać alergię pokarmową a to już mega problem!

Karma dla psów

27 mar 2014 - 14:41:17

Cytat
zambezi
ja to zawsze kupuję Chappi, czemu są złe? Mój pies lubi :P
swego czasu kupowałam Pedigree, cena trochę odstrasza, ale tak jak jest na reklamie "mamy na to twarde dowody", to mój pies, przyzwyczajony, że nie załatwia się potrzeb w domu, srał gdzie popadnie po niej - rzeczywiście poprawia trawienie :D
padłam :D

Karma dla psów

27 mar 2014 - 14:49:23

Jeżeli chodzi i Chappi, to pies mojego faceta był nią karmiony i dostał poważnych problemów z jelitami. Weterynarz zdecydowanie zabronił dalej mu ją dawać. Niestety, psiak do dzisiaj ma problemy z układem trawiennym, choć już jest o wiele lepiej.

Ja mam chihuahuę i karmimy go Eukanubą. Kiedyś mama kupiła mu Royal'a, ale chyba niezbyt mu smakowało. Od czasu do czasu dostaje też karmę z puszek, ale taką lepszej jakości, nie najtańszą. No i babcia gotuje mu ryż z kurczakiem, marchewką, czasami zalewa to rosołem; czasem dostaje też jajecznicę, kawałek szyneczki, od czasu do czasu wyłudzi ode mnie kawałek parówki:D

Karma dla psów

27 mar 2014 - 14:49:46

MOJA SUNIA WOLI DOMOWE OBIADKI A KARME JEŻELI JUŻ TO TYLKO PEDIGREE



Karma dla psów

27 mar 2014 - 19:32:28

Mój Royal Canin





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-27 19:38 przez marika066.

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

06 maj 2014 - 13:16:43

No właśnie granum jest nową karmą , produkowaną w okolicach Łodzi. Skusił mnie skład i nie ukrywam cena.
Kończymy drugi worek i problem z alergia się skończył :)

Karma dla psów

06 maj 2014 - 13:27:22

ja kupowałam purinę i nie mogę narzekać, jednak myślę, ze pies dłużej pożyje jak będę mu gotować. Zalej suchą karmę wrzątkiem i powąchaj - fuj!!!no właśnie .Każda sucha karma jest poddawana wielu procesom więc jest żywnością wysokoprzetworzoną a jak wiemy im bardziej przetworzone tym gorzej dla zdrowia, człowiek też nie może żywić się samymi gotowymi daniami.Reasumując każda sucha karma droga czy tania jest przetworzona, z dwojga złego lepiej oczywiście kupić droższą karmę czytając etykiety niż taką , która jest tania i zrobiona jest z kiepskiej jakości komponentów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pies- problem zwieracza?