Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

45 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:59:15

Cytat
ana1019
karmcie dalej chappi i pedegree - więcej wydacie na weta
tylko psów szkoda
koleżanko droga mój pies ma 12 lat i od samego początku je tylko pedigree junior i jakoś ma się dobrze,oprócz szczepień i odrobaczania byłam z nim tylko raz u weterynarza kiedy miał zerwane ścięgno .
Cytat
offca1234
ja często udzielam się w akcjach na rzecz schroniska, i osoba która takie organizuje ZAWSZE kupuje karmę Royal canin, bo ta karma to jest na prawdę jedna z lepszych, dużo lepsza niż te wszystkie pedigree, chappi itd.
Cytat
szeherezada19
mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

ciekawe czy jego flaki wewnątrz wyglądają tak jak reszta psa na zewnątrz -.- to jest chyba jeden z największych syfów jakie można psom kupić. jedz sobie cały czas chleb z musztardą. jak się najesz to też będziesz się dobrze czuła bo nie będziesz głodna, ale Twój organizm będzie wyjałowiony i miał poważne braki

a nasze flaki myślisz jak wyglądają ? myślisz, że jedzenie które jest niby zdrowe jest zdrowe ? Wątpię, żeby każda z nas miała czas zeby rano biegać na stragan po świeże warzywa i mięso. 99% polaków kupuje jedzenie w marketach w którym sa takie rzeczy ze nam się w głowie nie mieści. Prawda jest taka, że jeżeli nie ma się pieniędzy to nie powinno się kupować psa, bo marketowe karmy są świństwem. W takim razie dzieci tez nie powinniśmy mieć bo nie stać nas żeby całe życie jeść naprawdę zdrowo, czytać etykiety i interesować się produktami które jemy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 12:04 przez inderstructible.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:00:41

Cytat
kati282
Ja kupuje Royal Canin , dobra też jest eukanuba, purina, bosch, arion ale mój psiak z tych wszystkich najbardziej lubi royala ;)

Ja też kupuję Royala Canina i czasami Purinę :) Z tym,że u mnie za kg Royala liczą sobie 20zł w najlepszym wypadku, w innych sklepach dochodzi nawet do 32zł/kg :(
Ale za to Purina 9.50zł/kg :P

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:02:39

Cytat
anjuchaprim
ja polecam:
Eukanuba

Nigdy w życiu!

Dziewczyny, serio odradzam kupowania karm Eukanuba i Iams, karmy produkowane przez największe ludzkie ścierwa, nie da się tego inaczej określić.
To, w jaki sposób testują swoje karmy na zwierzętach jest nie do pomyślenia, kijem bym takiej karmy nie tknęła.








Co do samych karm polecam ten wątek:

http://szafiarenka.pl/57/3509901/karma-dla-psa,1.html

czternaście stron to chyba wystarczająco dużo, żeby można było pojąć co nieco na temat jakości i składu karm dla psów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 12:04 przez matra.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:03:02

bosh, purina, eukanuba - ale jest strasznie droga

Cytat
matra
Cytat
anjuchaprim
ja polecam:
Eukanuba

Nigdy w życiu!

Dziewczyny, serio odradzam kupowania karm Eukanuba i Iams, karmy produkowane przez największe ludzkie ścierwa, nie da się tego inaczej określić.
To, w jaki sposób testują swoje karmy na zwierzętach jest nie do pomyślenia, kijem bym takiej karmy nie tknęła.








o żesz nie miałam pojęcia!!! to jakaś masakra dzięki za uświadomienie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 12:03 przez kokosowy_smak.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:05:57

Royal Canin, można kupić nawet u weterynarza, naprawdę dobra, ale droga karma ;)

pamiętaj że pies przez całe życie nie może jeść tylko jednej rzeczy! trzeba dbać o zróżnicowaną dietę! jak Ty byś się czuła jedząc same chrupki? po tygodniu byś zwariowała ;p
zawsze możesz kupić kawałek kiełbaski w sklepie, ugotować kaszę ze skrawkami kości (w mięsnym znajdziesz taniej takie odpadki), moja psica uwielbiała kaszankę (chociaż nie jest najzdrowsza to można zafundować raz na jakiś czas). Zwierzęta nie trawią kapusty, źle znoszą też ziemniaki!

Opcji jest bardzo dużo! Nie opieraj się tylko na gotowej karmie :)

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:08:05

Cytat
ecri16
Cytat
kati282
Ja kupuje Royal Canin , dobra też jest eukanuba, purina, bosch, arion ale mój psiak z tych wszystkich najbardziej lubi royala ;)

Ja też kupuję Royala Canina i czasami Purinę :) Z tym,że u mnie za kg Royala liczą sobie 20zł w najlepszym wypadku, w innych sklepach dochodzi nawet do 32zł/kg :(
Ale za to Purina 9.50zł/kg :P

No i teraz już wiecie dlaczego mało kto kupuje wyselekcjonowane jedzonko swoim pupilom. Mój pies 1 kg karmy ma na dwa dni. Chybabym zbankrutowała na karmie royal canin.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:08:36

Cytat
szeherezada19
Cytat
offca1234
ja często udzielam się w akcjach na rzecz schroniska, i osoba która takie organizuje ZAWSZE kupuje karmę Royal, bo ta karma to jest na prawdę jedna z lepszych, dużo lepsza niż te wszystkie pedigree, chappi itd.
Cytat
szeherezada19
mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

ciekawe czy jego flaki wewnątrz wyglądają tak jak reszta psa na zewnątrz -.- to jest chyba jeden z największych syfów jakie można psom kupić. jedz sobie cały czas chleb z musztardą. jak się najesz to też będziesz się dobrze czuła bo nie będziesz głodna, ale Twój organizm będzie wyjałowiony i miał poważne braki

pies nie wygląda ja wyjałowionego, a w ręcz przeciwnie, karme mieszam mu z ryżem lub makaronem czasami dostaje też resztki z obiadu jakieś kości mięsko itp. nie będę karmiła psa cielęcinką zadnią jak pani z jednego z polskich filmów bo bym zbankrutowała

kości? mam nadzieję że nie kurczaka bo możesz mu zrobić krzywdę. Chyba mało wiesz o psach i odpowiednim żywieniu. Kości przbijają ściany żołądka, owczarek niemiecki mojej koleżanki konał przez kości zrobili mu sekcję bo nie wiedzieli co mu było i okazało się że miał strasznie podziurawiony przewód :( poczytaj trochę o psach bo wiadomo że nie chcesz dla swojego jak najlepiej tylko trzeba sie rozeznać w temacie

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:08:47

No i teraz już wiecie dlaczego mało kto kupuje wyselekcjonowane jedzonko swoim pupilom. Mój pies 1 kg karmy ma na dwa dni. Chybabym zbankrutowała na karmie royal canin.

niezweryfikowana
Posty: 348
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:10:40

Chciałam powiedzieć, że puriny, royale i inne też mają polepszacze. A chodziło mi o to, że moje psy od małego były uczone na royalu, tego nie jadły, potem na purinie, potem na eukanubie, nie chciały jeśc, tym bardziej, że dostawały to jedzenie, w taki sposób jak hodowca Nas uczył i nic, wcześniej nie znały smaku chapi ani pedigree, a wszystkie "pasze" dla zwierząt to są mieszkanki z mączką po otylizacji odpadów pozwierzęcych, tyle.

niezweryfikowana
Posty: 810
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:11:58

co do ziemniaków to są kontrowersje :D ostatnio spotkałam się u weterynarza ze stwierdzeniem że ziemniaki ugotowane i utarte bardzo bardzo mocno są dla psa najlepszym źródłem węglowodanów, i słyszałam to dwa razu w sumie, bo drugi raz u psiego fryzjera. także to są kontrowersyjne akurat rzeczy, ale mój pies ziemniaków mimo tego nie dostaje :D

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:12:41

Cytat
inderstructible
No i teraz już wiecie dlaczego mało kto kupuje wyselekcjonowane jedzonko swoim pupilom. Mój pies 1 kg karmy ma na dwa dni. Chybabym zbankrutowała na karmie royal canin.

No tak to już jest niestety, że jak się bierze dużego psa, to trzeba się liczyć z kosztami jego utrzymania. Niemniej jednak są karmy cenowo nieco tańsze, a o lepszym składzie niż nie wiadomo dlaczego wciąż zachwalany Royal czy Purina..
Inna sprawa, że w większości karmy dzielą się na przystępne cenowo [czyli do 120zł za 12-15kg] i od razu jest przeskok na droższe typu Orijen/Acana, które kosztują 140-160zł za 7kg, więc dwukrotna przebitka, jakoś ciężko znaleźć mi coś pośredniego, a tak źle tak niedobrze. Mój pies wcina około 7,5kg karmy miesięcznie, a od momentu, kiedy kupowane przeze mnie Acana i Orijen podrożały o parę dyszek powrót do nich jest niemożliwy.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:15:37

Mój je royal. Fakt, są drogie, ale kupujemy je u weterynarza i jakoś pewniej się czuje.

U mnie w schroniskach mówią tylko, żeby z tesco nie kupować.

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:16:58

matra: nie miałam o tym pojęcia!
w takim razie EUKANUBIE mówię nie!

inderstructible:
opowiadasz takie głupoty, że aż przykro czytać.
wrzucasz wszystkich ludzi do jdnego worka i przypuszczam, że porównujesz do siebie.
jeżeli nie czytasz składu jedzenia, którym się żywisz to już trudno.
ale nie mów, że nikt tego nie robi.
naprawdę przesadziłaś z tymi 99%.
i dlaczego porównujesz do polaczków, a nie np. do amerykanów? tam już ponad 70% odżywia się zdrowo-świadomie


a jeśli twierdzisz, że suchych-droższych karm się nie opłaca kupować to chyba nigdy takową nie karmiłaś.
mojemu psu: 40kg berneński pies pasterski, 20kg karma forza10 z rybą starcza na ok 2 miesiące. koszt to mniej węcej 180zł
więc jeśli mam wybór karmić psa zapychaczami i chęmią za 100zł to wolę dołożyć drugie tyle i mieć świadomość, że go nie truję

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:19:48

Cytat
inderstructible
Cytat
ecri16
Cytat
kati282
Ja kupuje Royal Canin , dobra też jest eukanuba, purina, bosch, arion ale mój psiak z tych wszystkich najbardziej lubi royala ;)

Ja też kupuję Royala Canina i czasami Purinę :) Z tym,że u mnie za kg Royala liczą sobie 20zł w najlepszym wypadku, w innych sklepach dochodzi nawet do 32zł/kg :(
Ale za to Purina 9.50zł/kg :P

No i teraz już wiecie dlaczego mało kto kupuje wyselekcjonowane jedzonko swoim pupilom. Mój pies 1 kg karmy ma na dwa dni. Chybabym zbankrutowała na karmie royal canin.

No niestety, ja na szczęście mam małego psa i 1kg karmy starcza na tydzień- półtora, to mogę sobie pozwolić na te 20-30zł na tydzień, ale jakbym miała tyle wydawać co 2 dni to chyba sama bym jechała tylko na chlebie i wodzie :P
Chyba najlepiej gotować psu samemu,jeśli ma się czas i jeśli oczywiście się na tym zna.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 12:20:19

swego czasu kupowałam dla mojego psa Royal Canin, jednakże karma mu się znudziła i nie chciał już jej jeśc. brat kupił mu jednego razu Chappi, ale jak zobaczyłam, że jest tam zaledwie 4 czy 6% mięsa, byłam w szoku :O
od tamtego czasu kupuję dla pieska karmę Butchers, ma 26% mięsa i piesek jest z niej bardzo zadowolony. warto zwracac uwagę na zawartośc mięsa ;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Molosy, psy dużych ras