Obecnie rozmawiamy o:

stylowy grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karma dla psów

22 maj 2013 - 21:20:46

My kupujemy Royala (chociaż nas West nie przepada za karmami suchymi ;/) cena to 20zł/kg albo Royal dla Westa to juz ok.30zł/kg ... troche drogie no ale niby dobre

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

22 maj 2013 - 21:32:55

Cytat
ana1019
karmcie dalej chappi i pedegree - więcej wydacie na weta
tylko psów szkoda

Niestety, psy w schronach muszą coś jeść, a zazwyczaj jedzą błoto..

Cytat
studentkai
za 12kg zapłaciłam nie całe 60zł w auchanie, ale dzisiaj byłam w zoologicznym i kupiłam z takiej firmy Royal coś tam coś tam i za kilo plus kilo gratis zapłaciłam 15zł ! była obniżka i kupiłam 4 kilo :)

No to mało zapłaciłam. Pytam, bo marketówy, zwykle te reklamowane wychodzą dosyć drogo, a przynajmniej cenowo podobnie do karm lepszej jakości.
Za 60zl Bóg wie jakiej jakosci nie mozna sie spodziewac

Karma dla psów

01 cze 2013 - 00:26:17

przede wszystkim czytamy skład karmy. ilośc mięsa i na którym jest miejscu.
poza tym skład glukozaminy i chondroityny- ochrona stawów, biotyny- skóra i sierść, i dalej reszta witamin.
friskisy, froliki, czapi itp mają po 4% mięsa, więc o dużo za mało. nie wierzcie tylko reklamom, trzeba otworzyć oczy i poczytać skład.

generalnie karmy marketowe nie wychodzą tak tanio w porównaniu z karami trochę lepiej jakościowo.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:34:17

Karmy marketowe to niestety świństwo... Są w nich praktycznie same odpady, nie mają wartości odżywczych. Z niższej półki cenowej, ale dobrą jakościowo mogę polecić karmę Brit - bez problemu kupisz 15kg za 92zł już z przesyłką pobraniową (np. na Allegro). Odrobinę droższa, ale bardzo dobra jest Sam's Field, poza tym Acana oraz Orijen (ale to już konkretne pieniążki).

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:38:45

mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

niezweryfikowana
Posty: 810
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:40:16

ja często udzielam się w akcjach na rzecz schroniska, i osoba która takie organizuje ZAWSZE kupuje karmę Royal canin, bo ta karma to jest na prawdę jedna z lepszych, dużo lepsza niż te wszystkie pedigree, chappi itd.

Cytat
szeherezada19
mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

ciekawe czy jego flaki wewnątrz wyglądają tak jak reszta psa na zewnątrz -.- to jest chyba jeden z największych syfów jakie można psom kupić. jedz sobie cały czas chleb z musztardą. jak się najesz to też będziesz się dobrze czuła bo nie będziesz głodna, ale Twój organizm będzie wyjałowiony i miał poważne braki



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 11:44 przez offca1234.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:42:07

ja mojemu kupuje karme ACANA ...troche mnie to kosztuje, ale jesli sie kogos kocha...to nie warto oszczedzac na zdrowiu!

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:46:10

Cytat
offca1234
ja często udzielam się w akcjach na rzecz schroniska, i osoba która takie organizuje ZAWSZE kupuje karmę Royal, bo ta karma to jest na prawdę jedna z lepszych, dużo lepsza niż te wszystkie pedigree, chappi itd.
Cytat
szeherezada19
mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

ciekawe czy jego flaki wewnątrz wyglądają tak jak reszta psa na zewnątrz -.- to jest chyba jeden z największych syfów jakie można psom kupić. jedz sobie cały czas chleb z musztardą. jak się najesz to też będziesz się dobrze czuła bo nie będziesz głodna, ale Twój organizm będzie wyjałowiony i miał poważne braki

pies nie wygląda ja wyjałowionego, a w ręcz przeciwnie, karme mieszam mu z ryżem lub makaronem czasami dostaje też resztki z obiadu jakieś kości mięsko itp. nie będę karmiła psa cielęcinką zadnią jak pani z jednego z polskich filmów bo bym zbankrutowała

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:47:55

Eukanuba, Brit, Acana , Royal Canin , Purina ( ale Pro Plan ), bosch, arion.
Mój wyrósł na eukanubie, teraz mu się przejadła i póki co dostaje Purinę Pro plan, po której ma swoją drogą tyle energii, że mało domu nie rozniesie :D
Polecam stronę telekarmę (są też na allegro).
A Chappi, pedigree i inne tego typu karmy to ogromny szajs.
Jakiego masz psa? :)

niezweryfikowana
Posty: 810
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:48:20

Cytat
szeherezada19
Cytat
offca1234
ja często udzielam się w akcjach na rzecz schroniska, i osoba która takie organizuje ZAWSZE kupuje karmę Royal, bo ta karma to jest na prawdę jedna z lepszych, dużo lepsza niż te wszystkie pedigree, chappi itd.
Cytat
szeherezada19
mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

ciekawe czy jego flaki wewnątrz wyglądają tak jak reszta psa na zewnątrz -.- to jest chyba jeden z największych syfów jakie można psom kupić. jedz sobie cały czas chleb z musztardą. jak się najesz to też będziesz się dobrze czuła bo nie będziesz głodna, ale Twój organizm będzie wyjałowiony i miał poważne braki

pies nie wygląda ja wyjałowionego, a w ręcz przeciwnie, karme mieszam mu z ryżem lub makaronem czasami dostaje też resztki z obiadu jakieś kości mięsko itp. nie będę karmiła psa cielęcinką zadnią jak pani z jednego z polskich filmów bo bym zbankrutowała

no wiesz, wyjałowienie organizmu sprawdza się badaniami krwi itd. a nie na oko ;] i jak jeszcze bardziej rozrzedzasz mu już te i tak znikome ilości mięsa, no to coś czuję że Twój piesio za dorbze sobie nie pożyje
a co do kości które Twój piesio dostaje, to jeżeli dostaje te podłużne od kurczaka to tym bardziej za długo nie pożyje, bo mu któraś w końcu przebije żołądek ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 11:52 przez offca1234.

niezweryfikowana
Posty: 348
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:51:23

Niby Purina i Royal canin, ale moje psy nie chca tego jesc, mimo, ze od malego im probujemy wcisnac, chappi i pedigree za to wcinaja....niby w chapi i pedigree jest sam syf,a w tych lepszych niby są pełnowartościowe, wzbogacone w witaminy, minerały itd. wiem z czego generalnie jest robiona karma dla zwierząt i wydaje mi się, że cyz to chapi i pedigree to conajwyżej te droższe mogą mieć jakieś dodatki witaminowe.

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:52:16

karmy marketowe to badziewie.
wszystkie pedigree, chappi, friskas i cała reszta mają góra 4% mięsa w sobie, cała reszta to przeważnie popiół

zawsze mnie to śmieszyło.
ludzie kupują za kilka stówek pieski, a na karmie oszczędzają jak mogą.

ja polecam:
Royal-chociaż spał trochę na psy
Bosh
Eukanuba
Forza10
Kobers
Purina

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:52:22

Cytat
mint89
Eukanuba, Brit, Acana , Royal Canin , Purina ( ale Pro Plan ), bosch, arion.
Mój wyrósł na eukanubie, teraz mu się przejadła i póki co dostaje Purinę Pro plan, po której ma swoją drogą tyle energii, że mało domu nie rozniesie :D
Myslę, że pod względem składu najlepsza jest Acana i Orijen ( tylko niestety to już spory wydatek).
Dużo zależy też od psa , nie każda karma od razu może mu pasować.
Polecam stronę telekarmę (są też na allegro).
A Chappi, pedigree i inne tego typu karmy to ogromny szajs.
Jakiego masz psa? :)

szeherezada19
mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

Czytałaś kiedyś o żywieniu psa? Jak będziesz miała dziecko też mu będziesz makaron z najgorszą konserwą mieszać?

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:53:38

Cytat
zambezi
ja to zawsze kupuję Chappi, czemu są złe? Mój pies lubi :P
swego czasu kupowałam Pedigree, cena trochę odstrasza, ale tak jak jest na reklamie "mamy na to twarde dowody", to mój pies, przyzwyczajony, że nie załatwia się potrzeb w domu, srał gdzie popadnie po niej - rzeczywiście poprawia trawienie :D


te wszystkie kramy w marketach typu chappi .... dla psa to tak samo jak dla człowieka wszystkie fas foody. Jest strasznie nie zdrowa, robiona z samych pustych składników, żadnych wartości odżywczych.

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 11:55:00

Cytat
dyydyy2
Niby Purina i Royal canin, ale moje psy nie chca tego jesc, mimo, ze od malego im probujemy wcisnac, chappi i pedigree za to wcinaja....niby w chapi i pedigree jest sam syf,a w tych lepszych niby są pełnowartościowe, wzbogacone w witaminy, minerały itd. wiem z czego generalnie jest robiona karma dla zwierząt i wydaje mi się, że cyz to chapi i pedigree to conajwyżej te droższe mogą mieć jakieś dodatki witaminowe.

Smakują psu smakują... bo mają polepszacze smaku i uzależniacze...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wrocławianki może któraś z Was się zakocha i da szansę na pełną miskę