Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

50 minut temu

sprawdzony stomatolog

54 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 14 15 -->
niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

06 maj 2014 - 16:02:37

Znalazłam tani sklep internetowy z karmami. Jeśli Was zainteresuje to podaję linka - http://www.e-pazur.com/.

zweryfikowana
Posty: 909
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

10 maj 2014 - 19:26:53

Najlepszą karmę można kupić na http://sklep.crazyworldpets.pl/19-dorosly. Wybierając, nie warto kierować się ceną, a przeczytać skład, wartości odżywcze itd. Dobra karma powinna mieć dużą zawartość mięsa i witaminy

Karma dla psów

10 maj 2014 - 19:41:15

najlepsza to royal , oprócz tego jedzenie kasza okraszona z kawałkami wędliny lub mięsa. dobrze jest też kupić psu kość do gryzienia na trawienie i zęby. A ile twój pies ma ??

Karma dla psów

10 maj 2014 - 19:43:24

Firskas, chappi, pedigree to jeden szit, ale jakością psy się nie najedzą i lepiej kupić większą ilość tańszej karmy niż mniejszą droższej.

Karma dla psów

10 maj 2014 - 19:45:32

Cytat
love0ya
Moje jedzą Chappi, jeden innych nie ruszy a drugi je co popadnie:)

moja Rocia też je tylko Chappi, nawet Pedigree nie chce wg ruszać.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

11 maj 2014 - 09:04:15

Szkoda, że poprzednie wątki zostały pozamykane, bo z wątku o taniej karmie dla psów ze schroniska zrobił się kolejny wątek o karmieniu swoich psów.
Serio, współczuję psom, które jadą całe życie na Chappi |:

Ja ostatnio swojej zmieniłam karmę z Bosha Light, który już jej bokiem wychodził na bezglutenową Markus-Mühle, którą wcina bardzo chętnie:

Mięso drobiowe suszone i zmielone 28%, mączka ryżowa pełnoziarnista z otwartego ziarna, pełnoziarnista mączka kukurydziana z otwartego ziarna, żwacze z dziczyzny 8%, ziarno ryżu, mączka z kości dziczyzny 5%, topinambur w formie mączki, mączka rybna 5%, buraczany miąsz suszony, olej lniany tłoczony na ziemno, olej rzepakowy tłoczony na zimno, mączka z żółtka 2%, borowina suszona, torf suszony, proszek owocowy 2% (w skład którego wchodzą: porzeczka, ananas, papaja, banany, wiśnia acerola, jabłka, gruszki, borówka czarna, mango, maliny), mieszanka z ziół suszona, olej z łososia, mączka z alg, yucca-Schidigera suszona i zmielona.

15kg/140zł

Do tego dostałam próbki innej dość ciekawej, ale o wiele droższej karmy Markus-Muhle Black Angus Adult lub Senior, obie mają praktycznie taki sam skład:

Skład:

Suszone i mielone mięso wołowe Black Angus 17,3%, pełnoziarnisty brązowy ryż, suszone i mielone mięso z kaczki 9,7%, suszone i zmielone mięso z śledzia 6,6%, proso mielone, amarant zmielony, świeże zioła zielone, siemię lniane, mieszanka suszonych alg, tran ze śledzia, tłoczona na zimno mieszanka olei roślinnych, pulpa buraczana, żelatyna, suszony torf 2%, Yucca Schidigera suszona, nasiona kopru włoskiego, jagody, żóltko jaj, krzemionka 1,5%, ekstrakt z małży nowozelandzkiej Perna Canaliculus 1,5%, zielona gleba mineralna 1,5%, białko małży nowozelandzkiej Perna Canaliculus 1%

15kg/190zł

I trzecia, jaką prawdopodobnie kupię po tej obecnej to Lupo Sensitive 24/10
Skład:

Suszone i zmielone mięso z kurczaka 33%, mąka ziemniaczana 32%, suszony i zmielony pasternak, pulpa buraczana, ostropest plamisty 5%, tłoczone na zimno oleje roślinne 5% (zawiera: olej lniany, olej rzepakowy, olej z nasion ogórecznika), sproszkowane algi, olej z łososia 2%, suszony wrzos 1,5%, suszona cykoria 1,5%, produkt z naturalnego lessu ‘Healing Earth’ 1%, suszona pokrzywa zwyczajna 1%, suszone liście mniszka lekarskiego 1%, juka ‘Yucca Schidigera’

15kg/165zł

Ciekawe karmy ma również Sam's Field - http://www.samsfield.com/ Jak na razie jedyne co wypróbowałyśmy to darmowe próbki i puszki mokrego jedzenia - 400g około 6,50zł w moim zoologu. Niestety torba 15kg karmy z łososiem kosztuje ok 200zł, ale jeśli kogoś stać, to spokojnie można się zainteresować.


I nie, to nie jest reklama :P

zweryfikowana
Posty: 554
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

11 maj 2014 - 09:20:38

haha miałam jednego psa 12 lat,drugiego 13 i jadły całe życie suchą karmę chappi,pedigree czy jakąś supermarketową i nie chorowały w ogóle,więc nie piszcie tu,że pies który nie je karmy purina czy rolay czy co to tam jest będzie chorował i żył max 5 lat ;]

Karma dla psów

11 maj 2014 - 09:26:54

Ja mojemu kupuję royal canin na allegro. Mam golden retrievera. Po niej ma błyszczącą sierść. Po zwykłej karmie napewno by tak nie wyglądał.

Karma dla psów

11 maj 2014 - 09:31:47

PURINA . Też mam pieska ze schroniska i polecili mi karmę firmy purina .
Poza tym gotuję mu od czasu do czasu pierś z kurczaka z marchewką .

Karma dla psów

11 maj 2014 - 09:33:16

Cytat
axa717
a ja mojemu gotuje :D
ja tez :)))

Karma dla psów

11 maj 2014 - 09:41:34

Wiecie co dziewczyny troche mnie to bawi, że kupujecie swoim psiakom takie drogie karmy twierdząc, że przez to długo pożyją.
Miiałam/ mam 2 psy, kundle, całe życie na surowym miesie, resztkach z obiadów itd, ewntualnie jakaś tania karma za któą zrezta nie przepadają i powiem wam, że nigdy mi pies nie zachorował, jeden zdechł za starości, ale już miał kilkanaście lat, a drugi żyje i ma się dobrze,a suchej karmy nienawidzi. Drugi przykład psa mojej babci 12 letni owczarek i je tylko mieso, czasami jak nie ma dla niego kości czy coś i babcia daje mu karme to chodzi taki osowiały, smutny, bez energii. A mojego dziadka lat, rekordzista, 20 lat nigdy karmy na oczy nie widział:D więc nie przesadzajmy ;p

Karma dla psów

11 maj 2014 - 09:52:47

Cytat
SYRELIS
Mój pies nawet jak bym chciała to nie jada suchej karmy, pół kilograma na ponad miesiąc jej wystarcza.

Nie mam wyjścia muszę dla niej gotować, wołowina, kurczak gotowane z warzywami do tego makaron lub ryż + warzywa...przeglądając wątek aż się zdziwiłam, że tak tylko kilka dziewczyn gotuje dla psa i u większości głównym posiłkiem są suche karmy.

kupic, nasypac karme jst prosciej. to opcja dla leniwych.. badz zapracowanych. sama gotuje dla swoich psow, dla jednego od 9 lat, dla drugiego malego kundelka od 17

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

11 maj 2014 - 10:10:03

Cytat
lenkovv
kupic, nasypac karme jst prosciej. to opcja dla leniwych.. badz zapracowanych. sama gotuje dla swoich psow, dla jednego od 9 lat, dla drugiego malego kundelka od 17

Imo lepiej kupić psu karmę z dużą zawartością mięsa, niż gotować mięso z kaszą, chyba, że masz dostęp do dobrej jakości mięsa, a nie marketowego guwna, albo karmisz psa BARFem, to spoko. Gdybym nie miała co robić z pieniędzmi i wolnym czasem, to z całą pewnością przeszłabym z psem na BARF choćby z czystej ciekawości, niestety na dziś dzień zostaje mi dobra karma.

quote=czolito7]
Drugi przykład psa mojej babci 12 letni owczarek i je tylko mieso, czasami jak nie ma dla niego kości czy coś i babcia daje mu karme to chodzi taki osowiały, smutny, bez energii. A mojego dziadka lat, rekordzista, 20 lat nigdy karmy na oczy nie widział:D więc nie przesadzajmy ;p[/quote]

Dziwisz się? Mięso > karma, mówisz jakbyś Amerykę odkryła.


Pytanie tylko kto ma kundla, kto psa w typie, czystą rasę, a kto czystą i do tego delikatną rasę. Bo jak ktoś mi wywala tekstem, że jego Burek cztery pokolenia przeżył jedząc marketówkę i to jest jedyna słuszna metoda, a wszystkie inne są głupie śmieszne i be, to sam się powinien zastanowić nad tym co pieprzy.
Dla mnie pies jest członkiem rodziny i kompletnie nie obchodzi mnie to, że marketowy fast food mu smakuje, bo tak samo własnego dziecka nie pasłabym fast foodem tylko dlatego, że smaczny. Sama nie jadam byle czego i byle jak, więc i psu błota pod nos nie podetknę, choćby miało mnie to kosztować więcej niż byle marketówa.

Karma dla psów

11 maj 2014 - 10:34:02

Purina dog chow. Dobry skład i w dobrej cenie. Za 12 kg zapłacisz od 80 do 100 zł, czasami w tej cenie można dostać 15 kg (bo 3 są w gratisie). Ja na allegro zamawiam za niecałe 90 zł + przesyłka gratis.

Dodam, że pies jest padlinożercą, ale mimo to powinno dawać się mu dobrej jakości karmę, a nie żadne znane z supermarketu bo tam prawie mięsa nie ma, albo najgorszy syf. To tak jak by ludziom dać parówki z mięsa oddzielanego mechanicznie z małym procentem tego mięsa. Nie ma też sensu kupować bardzo drogich karm, a tym bardziej tych przeznaczonych dla specjalnych ras bo to ten sam skład co w tych tańszych, a płacisz za renomę. A dla tych co myślą, że trzeba karmić psa tylko samą karmą, to bzdura. Pies potrzebuje tzw. "padliny", jest mu to potrzebne do prawidłowej pracy jelit. Dlatego od czasu do czasu trzeba mu podawać suszone jelita krowy czy świni, albo np. łyżkę jogurta naturalnego do kamy dodać, albo ewentualnie takiej już lekko nieświeżej wędliny czy kiełbasy.

Karma dla psów

11 maj 2014 - 10:34:27

mój piesek od małego nie jadł karmy, taki wybredny był. Więc mu gotowaliśmy mięso z warzywami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piesek, proszę o rady