Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

11 maj 2014 - 11:01:40

Cytat
Eshha
Purina dog chow. Dobry skład i w dobrej cenie.

Z ciekawości - możesz podać skład? Albo chociaż co uważasz za dobry skład?


Bo ja mam takie przykłady:

Zboża (min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, ekstrakt białek roślinnych, oleje i tłuszcze, składniki pochodzenia roślinnego (min 0.5% pulpy buraczanej), ryby i produkty pochodzenia rybnego (min 4% łososia), składniki mineralne, warzywa (min. 0.5% cykorii)


Zboża ( pełnowartościowe zboża 20%), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego( mięso 14%, kurczak 4%),roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego (pulpa buraczana 1,1%), oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (suszony korzeń cykorii 1,1%)


Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% kurczaka), produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej), oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0.5% cykorii)


Trzy pierwsze lepsze przykłady i na pierwszym miejscu zboże, a mięso.. mięsa tu praktycznie nie ma, do tego składnikowo bardzo ubogo.



Jeśli chcesz coś w podobnej cenie a o lepszym składzie, to poleciłabym wypróbować Brit Premium, przykładowo 15kg Adult Large kosztuje ok 82zł z przesyłką, a tu masz pełną listę razem ze składem: http://www.brit-petfood.com/pl/produkty/psi1/premium8/dry7/page:1/

Zresztą w przedziale ~100zł/12-15kg jest multum karm do wyboru i nie każda ma zboża na pierwszym miejscu i te minimum 4% mięsa..

Karma dla psów

11 maj 2014 - 11:11:47

Jako założycielka wątku napisze ze nie mam psa :) po prostu tylko chciałam kupic dla psiaków ze schroniska i z tego co wiem bardzoooo sie cieszyły panie z tamtąd ze kupiłam ta karmę :) teraz mii tam pieska po operacji i piesek jadal tylko taka karmę i tez kupiłam a nie wiem czy jest dobra itd :)



zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

11 maj 2014 - 11:16:23

Cytat
studentkai
Jako założycielka wątku napisze ze nie mam psa :) po prostu tylko chciałam kupic dla psiaków ze schroniska i z tego co wiem bardzoooo sie cieszyły panie z tamtąd ze kupiłam ta karmę :) teraz mii tam pieska po operacji i piesek jadal tylko taka karmę i tez kupiłam a nie wiem czy jest dobra itd :)

Tak, jest bardzo dobra. Animonda ma to do siebie, że ma albo podły chłam [4% mięsa], albo dobre karmy [~80% mięsa]. To jest jedna z tych drugich. Sama czasem lubię swojej sucz kupić mokrą puchę, to wybieram właśnie albo to albo Sam's Field, tyle, że dzienna racja żywieniowa Animondą kosztowałaby mnie średnio 16,80gr, czyli ponad 500zł miesięcznie, ale dla psów małych ras super opcja.

Karma dla psów

11 maj 2014 - 11:23:46

Ja mam 2 starasze sunie jedzą tylko Royal i tylko u weterynarza..po sklepowych karmach moje sunie miały uczulenie.

Karma dla psów

11 maj 2014 - 11:40:02

Ja także kupuję tylko Royal Canin. Kiedy mój pies jadł Pedigree lub Chapie był strasznie chudy i miał nieładną sierść. Jak zmieniłam na Royal Canin to od razu było widać poprawę :)

Karma dla psów

11 maj 2014 - 11:43:50

a jaka karme polecacie 2-miesiecznemu szczeniakowi?

Karma dla psów

11 maj 2014 - 11:46:08

no wreszcie skończył się temat który był przerabiany.

Karma dla psów

01 lip 2014 - 11:32:30

Ja swojej psiuni podaje Royal Canin(odpowiednia do wieku i wagi suczki).

niezweryfikowana
Posty: 53
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

07 wrz 2014 - 18:43:01

Canivera: http://www.canivera.pl/ oferuje karmy dla psów w różnym wieku, z tego co kojarzę to chyba polska firma, ja swojemu psu daję suchą karmę od nich oraz co drugi dzień dostaje ćwiartkę kurczaka z warzywami

Karma dla psów

14 wrz 2014 - 18:19:40

O kolejny mój temat rzeka. Karma dla psów.
Różnorodność jest na rynku niesamowita.
Od karm które są tak zwanym McDonald's dla psów po prawdziwe pełnowartościowe jedzenie.
Nie polecam Chappi, Pedigree i większości karm dostępnych w supermarketach. I tak jak pisałam odżywczych wartości mają tyle co dla nas McDonalds :)
Potem wchodzimy na półkę karm lepszych, ale w zasięgu cenowym właścicieli psów. Karmy gdzie niestety głównie płaci się za markę. I do tego typu karm zaliczam karmy Royal Canin. Wszystko fajnie, ale na przestrzeni lat bardzo się pogorszyły jakościowo, a skoczyły cenowo. Większość karm produkcji włoskiej też nie należy do najzdrowszych, a na pewno nie do najtańszych. Średnie jakościowo są tez karmy Husse. Na początku swojej kariery robili niezłe jedzonko suche, później niestety się pogorszyło. Animonda ma podobnie, albo mają fajną karmę pełnowartościową, albo coś co karmy nie przypomina.
Do karm dobrych zaliczam karmy Trovet, Bosch, Britt, Acana.
Są pełnowartościowe, mają wszystkie potrzebne do rozwoju składniki. Przystosowane do każdej grupy wiekowej i ras psów. Przede wszystkim odsetek uczuleń jest bardzo niewielki. Ewentualnie Eucanuba, ale i w tym przypadku płaci się głównie za markę aczkolwiek jedzenie nadal jest dobre :)

Fakt faktem jeżeli chodzi o mięso wcale nie jest najważniejsze przy karmie. Aczkolwiek jest mile widziane. Zależy to od stadium rozwoju psa. W przypadku seniorów nie liczy się ile procent ma mięsa, a jakie są zboża pomocne w utrzymaniu odpowiedniej wagi i by piesek mógł się swobodnie załatwiać.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-14 18:26 przez jatakanieuczesana.

Karma dla psów

15 wrz 2014 - 00:01:26

Cytat
jatakanieuczesana
O kolejny mój temat rzeka. Karma dla psów.
Różnorodność jest na rynku niesamowita.
Od karm które są tak zwanym McDonald's dla psów po prawdziwe pełnowartościowe jedzenie.
Nie polecam Chappi, Pedigree i większości karm dostępnych w supermarketach. I tak jak pisałam odżywczych wartości mają tyle co dla nas McDonalds :)
Potem wchodzimy na półkę karm lepszych, ale w zasięgu cenowym właścicieli psów. Karmy gdzie niestety głównie płaci się za markę. I do tego typu karm zaliczam karmy Royal Canin. Wszystko fajnie, ale na przestrzeni lat bardzo się pogorszyły jakościowo, a skoczyły cenowo. Większość karm produkcji włoskiej też nie należy do najzdrowszych, a na pewno nie do najtańszych. Średnie jakościowo są tez karmy Husse. Na początku swojej kariery robili niezłe jedzonko suche, później niestety się pogorszyło. Animonda ma podobnie, albo mają fajną karmę pełnowartościową, albo coś co karmy nie przypomina.
Do karm dobrych zaliczam karmy Trovet, Bosch, Britt, Acana.
Są pełnowartościowe, mają wszystkie potrzebne do rozwoju składniki. Przystosowane do każdej grupy wiekowej i ras psów. Przede wszystkim odsetek uczuleń jest bardzo niewielki. Ewentualnie Eucanuba, ale i w tym przypadku płaci się głównie za markę aczkolwiek jedzenie nadal jest dobre :)

Fakt faktem jeżeli chodzi o mięso wcale nie jest najważniejsze przy karmie. Aczkolwiek jest mile widziane. Zależy to od stadium rozwoju psa. W przypadku seniorów nie liczy się ile procent ma mięsa, a jakie są zboża pomocne w utrzymaniu odpowiedniej wagi i by piesek mógł się swobodnie załatwiać.

Bosch? Brit? To są bardzo średnie karmy, szczególnie bosch- zboża, zboża i jeszcze raz zboża. W ogóle co w tym zestawieniu robi Acana :v to kompletnie inna bajka.
Polecam czytać bardziej składy karm, szczególnie w odniesieniu do uczuleń. Jest naprawdę niewiele karm, które w nazwie maja jagnięcinę i nie zawieraja kurczaka, badź rybę i nie zawierają kurczaka.

Karma dla psów

15 wrz 2014 - 00:13:05

Jak można psy karmić chappie, pedigree i innymi tego typu "karmami". Czytałyście kiedykolwiek skład tych karm?! To jest jedno wielkie g*wno. Royal Canin, Orijen itp to dobre, ale i drogie karmy. Sama mam 4 psy w domu i staramy się dobrze je karmić. Zamiast kupować te najdroższe, można trafić na równie dobre karmy innych marek, które mają bogaty skład, a nie są aż tak drogie jak royal i inne np karma Acana i wiele wiele innych. Polecam sklepy internetowe(bo tylko tam można kupić po dobrej cenie) np. www. zooplus.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 00:14 przez modeliing.

Karma dla psów

15 wrz 2014 - 00:18:44

Cytat
modeliing
Jak można psy karmić chappie, pedigree i innymi tego typu "karmami". Czytałyście kiedykolwiek skład tych karm?! To jest jedno wielkie g*wno. Royal Canin, Orijen itp to dobre, ale i drogie karmy. Sama mam 4 psy w domu i staramy się dobrze je karmić. Zamiast kupować te najdroższe, można trafić na równie dobre karmy innych marek, które mają bogaty skład, a nie są aż tak drogie jak royal i inne np karma Acana i wiele wiele innych. Polecam sklepy internetowe(bo tylko tam można kupić po dobrej cenie) np. www. zooplus.pl

kurna chata, jak mnie denerwują takie porównania :D gdzie royal a gdzie orijen? Orijen i Acana są tak właściwie z tej samej "fabryki", tyle że Orijen ma więcej mięsa i jest trochę lepszy w składzie. Royal uważam za wielki syf w porównaniu z tym co kiedyś było. Nie mówiąc już o cenie royala...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 00:29 przez mmka67.

Karma dla psów

14 paź 2014 - 23:32:15

Ja gotowałam swojemu. Karmy wyniszczają ciało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-15 23:59 przez moonbeam.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

01 lis 2014 - 20:45:59

Możesz wybrać na przykład acana puppy junior, a kupisz w telekarma.pl

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piesek, proszę o rady