Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 14 15 --> ->|

Karma dla psów

02 cze 2013 - 14:54:00

Ja ogólnie nie wierze, że są ludzie, którzy świadomie karmiliby psy takim świństwem, ale może są... BO nie zrozumiem jak można tak męczyć na starość psa.
Kiedyś sama kupiłam psa Chappi (bo zachęciła mnie reklama; myślałam, że to bardzo zdrowa karma), ale pies nie zjadł nic. Jedynie co jadł kupionego to jakieś ciasteczka ze schroniska. A tak to nie tknie żadnej karmy.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 14:59:33

Ja mojemu kupuję mielone mięso które gotuję z ryżem, startą marchewką i imbirem, pakuję do słoi i taki słoik starcza na 3 razy i nie trzymam go dłużej niż 3 dni, moja Basia je suchą karmę gdy widzi że koty też ją jedzą.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:02:25

Cytat
wzbudzamzaufanie
Cytat
matra
Cytat
izabelkapink
Ja mam alergicznego amstaffa i kupuje mu BRIT:
http://allegro.pl/brit-l-large-adult-15-3-kg-mega-okazja-gratis-i3266606940.html
Smakuje mu niesamowicie ,a mój pies jest wybredny i jest bardzo treściwa bo w odróżnieniu od śmieciowych karm jak chappi i pedegree (śmieci !!!) zawiera az 26% białka. Naprawdę POLECAM - cena tez jest przystępna.

O widzisz, może spróbuję tego teraz dla odmiany, bo cenowo wychodzi tak samo jak nasza dotychczasowa szama.

wzbudzamzaufanie, masz dziecko może? Czym je karmisz? Bo ja ani swojemu psiemu dziecku, ani ludzkiemu, gdybym kiedyś zechciała mieć byle gówna nie podam.
Ale czy ja mówię o byle gównie? Sama nie daję psu złego jedzenia. Sama kupuję składniki - gotuję. To byle gówno?

To nie wiem po co wzmianka o przesadnie dbających o swoje zwierzę, po czym dopisujesz w nawiasie, że żadnej z dziewczyn za taką ni uważasz? Ja nie podam do pyska psu niczego czego sama bym nie zjadła [poza tym, że nie tknę jej karmy].
Twoja wypowiedź odnosiła się do tego, że dziewczyna nie kupi droższej karmy psu, bo ten za dużo je. No i spoko, ale to nie zmienia faktu, że biorąc psa, bierze się najpierw psa, na którego dobrej jakości utrzymanie nas stać, a dopiero później się mówi 'bo miał być przyjacielem' jak to napisałaś.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:29:54

Cytat
zambezi
ja to zawsze kupuję Chappi, czemu są złe? Mój pies lubi :P
swego czasu kupowałam Pedigree, cena trochę odstrasza, ale tak jak jest na reklamie "mamy na to twarde dowody", to mój pies, przyzwyczajony, że nie załatwia się potrzeb w domu, srał gdzie popadnie po niej - rzeczywiście poprawia trawienie :D

bo zawierają 4% mięsa?
ludzie, czytajcie czasami skład tego, co kupujecie. rozumiem, że nie musicie znać się na mikro i makroelementach, witamianch itd. ale czytajcie składy! jeżeli producent napisał, że jest 4% kurczaka/wołowiny/itd to znaczy, że jest to tak naprawdę maksymalna ilość mięsa w karmie.
pedigree to taki sam szajs jak chapi frolici itp...
Cytat
zambezi
Royal Canin? podobno bardzo dobra ale STRASZNIE droga, nie stać mnie :(

czytać skład jeszcze raz!
Cytat
kati282
Ja kupuje Royal Canin , dobra też jest eukanuba, purina, bosch, arion ale mój psiak z tych wszystkich najbardziej lubi royala ;)

czytać składy!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 15:32 przez dorothy28.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:33:59

Z pewnością wszystkie macie racje, ale do azylu niestety nie stać mnie żeby kupować najlepsze jedzonko, w końcu tam nie ma jednego psa tylko kilkanaście :) na pewno tam są i psy które jedzą te szajsy jak i domowe jedzonko i te drogie, wszystkim niedogodze :)

Widzę ze cieszą się tam ze wszystkiego :) ale bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi a te filmiki co jedna z was dała to coś strasznego! Okropnego!

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:37:03

Z suchych karm moje psy najbardziej lubią Royal Canin :)

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:38:04

Cytat
offca1234
Cytat
szeherezada19
Cytat
offca1234
ja często udzielam się w akcjach na rzecz schroniska, i osoba która takie organizuje ZAWSZE kupuje karmę Royal, bo ta karma to jest na prawdę jedna z lepszych, dużo lepsza niż te wszystkie pedigree, chappi itd.
Cytat
szeherezada19
mój pies je puffi z biedronki i dobrze wygląda i się czuje.

ciekawe czy jego flaki wewnątrz wyglądają tak jak reszta psa na zewnątrz -.- to jest chyba jeden z największych syfów jakie można psom kupić. jedz sobie cały czas chleb z musztardą. jak się najesz to też będziesz się dobrze czuła bo nie będziesz głodna, ale Twój organizm będzie wyjałowiony i miał poważne braki

pies nie wygląda ja wyjałowionego, a w ręcz przeciwnie, karme mieszam mu z ryżem lub makaronem czasami dostaje też resztki z obiadu jakieś kości mięsko itp. nie będę karmiła psa cielęcinką zadnią jak pani z jednego z polskich filmów bo bym zbankrutowała

no wiesz, wyjałowienie organizmu sprawdza się badaniami krwi itd. a nie na oko ;] i jak jeszcze bardziej rozrzedzasz mu już te i tak znikome ilości mięsa, no to coś czuję że Twój piesio za dorbze sobie nie pożyje
a co do kości które Twój piesio dostaje, to jeżeli dostaje te podłużne od kurczaka to tym bardziej za długo nie pożyje, bo mu któraś w końcu przebije żołądek ;]

podcza wolontariatu w przychodni wet. byłam przy operacji psa, który był karmiony pufi i resztkami... jak go otworzyli... naprawdę prawie zwymiotowałam... a jestem dosyć wytrzymalą osobą na różne zapachy...

zweryfikowana
Posty: 770
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:38:35

mój lubi darling 10kg niecałe 30 zł
i frolic cenowo podobnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 15:41 przez taraxia.

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:46:51

kurde...doszłam tylko do cześci wątku bo gul mi skacze... czy wy czytacie cokolwiek o karmach dla swoich psów? naprawdę nie trzeba zbytniej inteligencji, żeby zrozumieć tekst pisany! tragedia...

Cytat
matra
Cytat
izabelkapink
Ja mam alergicznego amstaffa i kupuje mu BRIT:
http://allegro.pl/brit-l-large-adult-15-3-kg-mega-okazja-gratis-i3266606940.html
Smakuje mu niesamowicie ,a mój pies jest wybredny i jest bardzo treściwa bo w odróżnieniu od śmieciowych karm jak chappi i pedegree (śmieci !!!) zawiera az 26% białka. Naprawdę POLECAM - cena tez jest przystępna.

O widzisz, może spróbuję tego teraz dla odmiany, bo cenowo wychodzi tak samo jak nasza dotychczasowa szama.

w suchej masie ma ok 15% mięsa...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 15:50 przez dorothy28.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 15:52:44

Cytat
dorothy28
kurde...doszłam tylko do cześci wątku bo gul mi skacze... czy wy czytacie cokolwiek o karmach dla swoich psów? naprawdę nie trzeba zbytniej inteligencji, żeby zrozumieć tekst pisany! tragedia...
Cytat
matra
Cytat
izabelkapink
Ja mam alergicznego amstaffa i kupuje mu BRIT:
http://allegro.pl/brit-l-large-adult-15-3-kg-mega-okazja-gratis-i3266606940.html
Smakuje mu niesamowicie ,a mój pies jest wybredny i jest bardzo treściwa bo w odróżnieniu od śmieciowych karm jak chappi i pedegree (śmieci !!!) zawiera az 26% białka. Naprawdę POLECAM - cena tez jest przystępna.

O widzisz, może spróbuję tego teraz dla odmiany, bo cenowo wychodzi tak samo jak nasza dotychczasowa szama.

w suchej masie ma ok 15% mięsa...

ah, a te 45% gdzie uciekło?
ja się zastanawiam ile tak na dobrą sprawę ma nasz obecny bosh, bo że rewelacyjny on nie jest to ja wiem /:

Karma dla psów

02 cze 2013 - 16:11:42

Cytat
Andzia_1111
Ja kupuję Purinę z jagnięciną, bo ma uczulenie na kurczaka ;D Kiedyś karmiłam psa pedegree i skończyło się to problemami z wątrobą.

a którą linią puriny dokładnie?
Cytat
matra
Cytat
dorothy28
kurde...doszłam tylko do cześci wątku bo gul mi skacze... czy wy czytacie cokolwiek o karmach dla swoich psów? naprawdę nie trzeba zbytniej inteligencji, żeby zrozumieć tekst pisany! tragedia...
Cytat
matra
Cytat
izabelkapink
Ja mam alergicznego amstaffa i kupuje mu BRIT:
http://allegro.pl/brit-l-large-adult-15-3-kg-mega-okazja-gratis-i3266606940.html
Smakuje mu niesamowicie ,a mój pies jest wybredny i jest bardzo treściwa bo w odróżnieniu od śmieciowych karm jak chappi i pedegree (śmieci !!!) zawiera az 26% białka. Naprawdę POLECAM - cena tez jest przystępna.

O widzisz, może spróbuję tego teraz dla odmiany, bo cenowo wychodzi tak samo jak nasza dotychczasowa szama.

w suchej masie ma ok 15% mięsa...

ah, a te 45% gdzie uciekło?
ja się zastanawiam ile tak na dobrą sprawę ma nasz obecny bosh, bo że rewelacyjny on nie jest to ja wiem /zły/quote]

podczas suszenia niestety... po wysuszeniu resztą są zboża. niestety wiele producentów karm podaje ilość mięsa przed przeróbką. bosch podaje ilość mięsa po wysuszeniu czyli ok 20%, jeżeli kupujesz karmę z jagnięciną to spodziewaj się, że będzie jej kilka procent. w nowych paczkach bosch napisał na karmie z jagnięciną, że jest tam wyższa zawartość drobiu niż wcześniej :D czyli jest tam głównie drób a jagnięcina jest dodatkiem.
jeżeli chodzi o karmy typowo bez drobiu to najpopularniejsze są pro plan bez drobiu- jagnię i chy ba łosoś, ale ręki uciąć nie dam. na pewno acana pacifica i lamb/apple, orijen 6 fish i red. do tego pacifica jest na pewno bezzbożowa.

ostatnio napaliłam się na wolsblut i whitewolf, ale okazalo się, że zamiast zbóż maja masę ziemniaków, więc zostanę przy acanie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 16:20 przez dorothy28.

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

Karma dla psów

02 cze 2013 - 16:14:14

Cytat
dorothy28
Cytat
Andzia_1111
Ja kupuję Purinę z jagnięciną, bo ma uczulenie na kurczaka ;D Kiedyś karmiłam psa pedegree i skończyło się to problemami z wątrobą.

a którą linią puriny dokładnie?
Ponoć tylko Purina Pro plan jest godna polecenia, ale ja jakoś nie mam zaufania do tej firmy...

Karma dla psów

02 cze 2013 - 16:25:03

Cytat
mint89
Cytat
dorothy28
Cytat
Andzia_1111
Ja kupuję Purinę z jagnięciną, bo ma uczulenie na kurczaka ;D Kiedyś karmiłam psa pedegree i skończyło się to problemami z wątrobą.

a którą linią puriny dokładnie?
Ponoć tylko Purina Pro plan jest godna polecenia, ale ja jakoś nie mam zaufania do tej firmy...

no pro plan jest najlepszą linią z puriny. ale szału nie mia

Karma dla psów

02 cze 2013 - 17:32:12

Dziewczyny a myślicie,że jak pies zjada raz dziennie jedną mokrą saszetkę Pedigree to też to źle na niego działa? Oprócz tego je albo Royal Canin albo Purinę-ale raz dziennie obowiązkowo je tą saszetkę, strasznie mu smakuje i nie mam serca mu odmawiać. Ale czy to też tak bardzo niezdrowe jak jedzenie cały czas suchej karmy tej firmy? Czy jak je raz dziennie i tylko 1 saszetkę to nic się nie stanie?

Karma dla psów

02 cze 2013 - 19:28:47

Niestety, podobnie jak w przypadku suchej karmy, w puszkach/saszetkach marketowych są praktycznie same odpady :( O wiele lepiej dla psiaka byłoby, gdybyś gotowała mu np. udko z kurczaka i podawała mięso z warzywami/owocami - wiem, że te wszystkie saszetki za tanie też nie są, więc cenowo wyjdzie podobnie, a o niebo zdrowiej i treściwiej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zaginął mi kot