Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

transportery taśmowe

16 minut temu

sprawdzony stomatolog

20 minut temu

sklep detailingowy

44 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 18:39:00

hej, od półtora roku planuje kupic agame brodata. wczesniej nie miałam miejsca na terrarium, czytałam że musi byc duze (100x45x45) to prawda? właśnie co do miejssca może to terrarium stac na podłodze we wnęce pod schodami jest mało miejsca terrarium by weszło na 'styk' ??
czy musze kupic jakies specjalne lampy i ogrzewacze?
czym ja karmic?
jeżeli macie jaka duza wam urosła ?
pomóżcie

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 18:45:29

Na jaszczurkach się nie znam,ale

http://drakonis.pl/artykuly/jaszczurki/agama-brodata-pogona-vitticeps/
Z tego co wyczytałam to kup sobie inną jaszczurkę,bo agama potrzebuje nawet większe terrarium niż podałaś;szkoda,żeby zwierzak nie miał gdzie się wybiegać.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-12 18:49 przez dootii.

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 18:48:15

czytałam takich rzeczy pełno, chciałam sie dowiedzieć cos od kogos kto ma Agame.

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 18:57:57

Jeśli zamierzasz kupić młodą agamę to takie terrarium na początek jest okej, jednak wraz z rośnięciem potworka będziesz musiała zakupić większe. Za małe terrarium męczy zwierzaka i może prowadzić do jego choroby.
Długoś 3x nasza jaszczurka, szer 1,5x nasza jaszczurka.
Wnęka pod schodami do kiepski pomysł, biorąc pod uwagę że później nie zmieścisz tam większego terrarium.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-12 19:00 przez Nigys.

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 19:03:11

Zastanawia mnie po co ci zwierzę, które w sumie jest bardziej pasożytem. Nic nie bd robić w sumie tylko w akwarium żyć i jeść na twój koszt. Chyba że masz ochotę go pieścić jak kota lub psa to dobra.

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 19:07:00

Nie wiem po co Ci takie stworzenie , jest strrrrraszne

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 19:12:39

Cytat
Mikumomo
Zastanawia mnie po co ci zwierzę, które w sumie jest bardziej pasożytem. Nic nie bd robić w sumie tylko w akwarium żyć i jeść na twój koszt. Chyba że masz ochotę go pieścić jak kota lub psa to dobra.

A kot,który nie jest od łapania myszy tylko od siedzenia na kanapie,czy piesek w bloku,który non stop szczeka i reszta mieszkańców ma ochotę go otruć to nie pasożyty idąc twoim tokiem rozumowania?

Jaszczurki są fajne,ale że to duża jaszczurka to i miejsca trzeba dla niej dużo:)

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 19:16:21

mu mielismy Agame pol roku w ogole nie dało się jej oswoic jesli chodzi o jedzenie to mączniaki, świerszcze, oswietlenie musi tez byc porzadne zeby miala cieplo, najlepiej od razu kupic wieksze terrarium:)

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 19:26:16

Cytat
dootii
Cytat
Mikumomo
Zastanawia mnie po co ci zwierzę, które w sumie jest bardziej pasożytem. Nic nie bd robić w sumie tylko w akwarium żyć i jeść na twój koszt. Chyba że masz ochotę go pieścić jak kota lub psa to dobra.

A kot,który nie jest od łapania myszy tylko od siedzenia na kanapie,czy piesek w bloku,który non stop szczeka i reszta mieszkańców ma ochotę go otruć to nie pasożyty idąc twoim tokiem rozumowania?

Jaszczurki są fajne,ale że to duża jaszczurka to i miejsca trzeba dla niej dużo:)


Każde zwierze bezużyteczne to pasożyt. Chodziło mi o to że kota dotknie i psa. A taka jaszczura to dzika jest i może ją pogryźć...

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 19:40:11

Mikumomo, moja kuzynka ma agame brodata. nie jest bezużyteczna, lubi sie łasic chodzi bawi sie. oczywiescie wolniej niz pies czy kot.. ale za to nie linieje. boje sie owadów a ona je zjada. ''mała BOHATERKA '' :D


myslałam ze metr na pół starczy..
kurde duże to terrarium.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

AGAMA BRODATA

12 maj 2013 - 19:45:02

Cytat
Mikumomo
Zastanawia mnie po co ci zwierzę, które w sumie jest bardziej pasożytem. Nic nie bd robić w sumie tylko w akwarium żyć i jeść na twój koszt. Chyba że masz ochotę go pieścić jak kota lub psa to dobra.

Każde zwierzę jest pasożytem tak na dobrą sprawę.
Każde sprowadzasz sobie do domu, godzisz się na jego zapach, poświęcanie mu czasu i energii, wydawanie pieniędzy na karmę i leczenie, godzisz się na ubrudzone lub podniszczone meble, czy kable, a co z tego masz? Radość posiadania i nic więcej.
Tak samo można mieć radość posiadania z jaszczurki jak i z puchatego kota - kwestia upodobań.

AGAMA BRODATA

13 maj 2013 - 16:53:33

Mój brat miał gekona i popełnił zasadniczy błąd .... - kupił malutkie zwierzątko i niestety szybko zdechło. Chłopak z innego sklepu powiedział mi , że lepiej kiedy takie zwierzę jest trochę 'odchowane'.

Kupując egzotyczne zwierze musisz się najpierw skonsultować z osobą, która zna się na tego typu zwierzętach. Specjalne lampy są konieczne , tak jak odpowiednie akwarium, podłoże i pozostałe elementy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-13 16:57 przez klaudiii_6.

AGAMA BRODATA

05 cze 2013 - 16:59:06

Cytat
koalkowata
hej, od półtora roku planuje kupic agame brodata. wczesniej nie miałam miejsca na terrarium, czytałam że musi byc duze (100x45x45) to prawda? właśnie co do miejssca może to terrarium stac na podłodze we wnęce pod schodami jest mało miejsca terrarium by weszło na 'styk' ??
czy musze kupic jakies specjalne lampy i ogrzewacze?
czym ja karmic?
jeżeli macie jaka duza wam urosła ?
pomóżcie

od półtora roku planujesz kupić agamę i nie wiesz jakie są podstawy...? no gratuluję zapału w takim razie... kup sobie sztuczną rybkę to kubka to nic nie będzie potrzebować...

AGAMA BRODATA

15 lip 2013 - 15:12:45

bardzo dobry wybór agama brodata jest cudowna terrarium 100 45 45 cm dla jednej powinno wystarczyć trzeba stosować specjalne lampy terrarystyczne UVB najlepiej 10.0 ewentualnie 8.0 można je karmić świerszczami, szarańczą, drewnojadami, larwami mącznika młynarka i oseskama mysimi(mysimi noworodkami) owocami, warzywami oprucz kapusty rośnie do 60 cm (30 cm tułów i 30 ogon) najlepiej w ciepłe dni zabierać ją na krótkie spacery ale nie na szelkach bo mogą agamce uszkodzić kolce

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

2 koty i szczenie - RATUNKU!