Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Żółw wodny czerwonolicy.

23 lut 2013 - 18:56:09

Od ponad 11 lat mam żółwia Kubę.
Zawsze jadł pokarm suchy Biorept. Początkowo małe opakowania, teraz te wielkie. Oczywiście dawałam mu surowe mięso z kurczaka co jakiś czas.

Od połowy jesieni nie chciał jeść nic. Potem w zimę trochę pojadł kurczaka, a teraz nie tyka już pokarmu tylko je samo mięso. To dla mnie nie problem, ale pytam, bo może któraś z was była w podobnej sytuacji?

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 10:52:13

a nie zapada w sen zimowy ?? tzn jak było zeszłej zimy , jadł normalnie ??
bo moje co zimę były takie jakoś mało ruchliwe i pobudzone.

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 10:58:59

on powinien spać przeciez w zimie

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 11:03:10

Mi np. wet powiedział cos o śnie zimowym.
Żółwie czerwonolice w naturalnym srodowisku zapadaja w sen zimowy ale w niewoli ( akwarium ) rzadko to sie zdarza bo nie odczywają zmiany temperatury i zmian pór roku.
a pytałam o to bo czytałam o snie zimowym w ksiazce o pielegnacji tych zółwi.

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 11:20:48

Ja mam zoltolice, jesli chodzi o jedzenie, to się je karmi tym, czym by sie zywiły w naturalnym srodowisku, nie wiem, czy nie robisz krzywdy karmiac kurczakiem czy czyms tam surowym, no ale to Twoja decyzja.
Moje jedza suchy, krewetki suche i kupuje im ryby. Od momentu kiedy zaczela sie zima sa ospałe, duzo knurzą, szczegolnie jeden, no ale Ona zawsze byla leniwcem:D. Całkiem nie usną, bo wiadomo sa w akwarium, jest swiatlo, cos sie dzieje ale byl moment, ze malo jadły. W necie szukałam i taki stan jest normalny. Moj znajomy ma czerwonolice i zlotolice w oczku wodnym w ogrodzie i poszły całkiem spac zimowo:)

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 11:28:37

To znaczy one mają jeść mięso z kurczaka, tylko surowe, pytałam.
Co zimę jest osowiały, mało je, ale teraz nie je mało, tylko je samo mięso.
Próbowałam jakiś czas nie dawać mu nic, a potem dać pokarm i krewetki suche, ale niestety, nie chce jeść.

Cytat
imyourenemy666
on powinien spać przeciez w zimie

przez jedenaście lat jak go mam, nigdy nie spał, to nie jest żółw, który żyje na balkonie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-24 11:32 przez daarkaaa.

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 12:50:42

Cytat
daarkaaa
To znaczy one mają jeść mięso z kurczaka, tylko surowe, pytałam.
Co zimę jest osowiały, mało je, ale teraz nie je mało, tylko je samo mięso.
Próbowałam jakiś czas nie dawać mu nic, a potem dać pokarm i krewetki suche, ale niestety, nie chce jeść.
Cytat
imyourenemy666
on powinien spać przeciez w zimie

przez jedenaście lat jak go mam, nigdy nie spał, to nie jest żółw, który żyje na balkonie.


Larwy mącznika zywe, rybki, moze to mu zasmakuje;)

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 12:52:45

moze na starosc mu sie odechciało. ; p

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 12:53:00

Mój żółw jadł tylko krewetki :P

Żółw wodny czerwonolicy.

27 lut 2013 - 00:04:22

Cytat
daarkaaa
Od ponad 11 lat mam żółwia Kubę.
Zawsze jadł pokarm suchy Biorept. Początkowo małe opakowania, teraz te wielkie. Oczywiście dawałam mu surowe mięso z kurczaka co jakiś czas.

Od połowy jesieni nie chciał jeść nic. Potem w zimę trochę pojadł kurczaka, a teraz nie tyka już pokarmu tylko je samo mięso. To dla mnie nie problem, ale pytam, bo może któraś z was była w podobnej sytuacji?

moje też wolą mięso... ale są na tyle żarłoczne, że zjedzą biorept czy krewetki suszone. ja bym profilaktycznie poszla z nim do weta. mogę polecić dobrego weterynarza z Wrocławia.
Cytat
bolver
Cytat
daarkaaa
To znaczy one mają jeść mięso z kurczaka, tylko surowe, pytałam.
Co zimę jest osowiały, mało je, ale teraz nie je mało, tylko je samo mięso.
Próbowałam jakiś czas nie dawać mu nic, a potem dać pokarm i krewetki suche, ale niestety, nie chce jeść.
Cytat
imyourenemy666
on powinien spać przeciez w zimie

przez jedenaście lat jak go mam, nigdy nie spał, to nie jest żółw, który żyje na balkonie.


Larwy mącznika zywe, rybki, moze to mu zasmakuje;)

rybki mniam mniam!
moje śpią każdego roku. raz dłużej, raz krócej, a też nie bytują na balkonie :P
mają za łóżkiem swoje "łóżko", w którym leżakują. ale generalnie co roku zasypiają na jakiś czas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-27 00:07 przez dorothy28.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?