Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

York/Maltańczyk - Wrocław

19 gru 2012 - 11:21:44

Dziewczyny, macie pieska yorka lub maltańczyka do oddania za darmo? Lub Wasi znajomi? Niestety nie stać mnie zeby zaplacic za pieska 600-1000zl, a po za tym mam alergię na sierść, tylko yorki, maltańczyki są idealne dla alergików:)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:00:30

Jak Cię nawet na kundla nie stać to kup takiego:

http://www.sklepprimo.ovh.org/puszki/YOR2.JPG

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:07:06

Nie liczyła bym na to, że koś odda pieska i to tak modnego i pożądanego w chwili obecnej.
Jeżeli Cie na stać na kupno takiego pieska to jak go utrzymasz?. Kupno/przygarniecie to jedno ale utrzymanie to drugie i również nie jest ono tanie.
O te pieski trzeba dbać - odpowiednia karma czy posiłki, kąpiele, fryzjer itp.
Dochodzą do tego wizyty u weterynarza , szczepionki i wszystko co ze zdrowiem związane.
Każdy piesek jest swego rodzaju "indywidualnością" i przejawia rożne czasem specyficzne wymagania.

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:13:24

a może chcesz gratis kota rosyjskiego niebieskiego?
dodam jeszcze posłanko,worek karmy 20kg i kupon na bezpłatne wizyty do weta na cał rok

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:14:52

Cytat
DulceMaria
Nie liczyła bym na to, że koś odda pieska i to tak modnego i pożądanego w chwili obecnej.
Jeżeli Cie na stać na kupno takiego pieska to jak go utrzymasz?. Kupno/przygarniecie to jedno ale utrzymanie to drugie i również nie jest ono tanie.
O te pieski trzeba dbać - odpowiednia karma czy posiłki, kąpiele, fryzjer itp.
Dochodzą do tego wizyty u weterynarza , szczepionki i wszystko co ze zdrowiem związane.
Każdy piesek jest swego rodzaju "indywidualnością" i przejawia rożne czasem specyficzne wymagania.
Zgadzam się. Sama mam yorka i samo kupno to dopiero początek. Utrzymanie takiego psa to bardzo duży wydatek, zwłaszcza na początku. Te rasy są bardzo wymagające. Dodatkowo nie sądze bo ktoś za darmo oddał tak drogo "chodzącego" pieska

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:23:42

Cytat
Tally_Weijl
Dziewczyny, macie pieska yorka lub maltańczyka do oddania za darmo? Lub Wasi znajomi? Niestety nie stać mnie zeby zaplacic za pieska 600-1000zl, a po za tym mam alergię na sierść, tylko yorki, maltańczyki są idealne dla alergików:)


Mam Yorka ,jak wyobrażasz sobie jego utrzymanie skoro nie stać Cię na zapłacenie za psa.Utrzymanie miesięczne Yorka kosztuje około 400 - 500 zł.Fryzjer co 2 - 3 miesiące,kąpiel raz w tygodniu w odpowiednich szamponach o odzywkach cena około 200 zł,do tego specjalne jedzenie,witaminy,ubrania na zimę,przybory do czesania,wizyty u weterynarza co roczne szczepienia i co pół roku odrobaczanie.
To nie pies dla kogoś kto nie ma pieniędzy,jeśli się o niego odpowiednio nie dba pies bardzo często choruje.
Do tego dochodzi jeszcze wyrywanie kłów mlecznych bo tej rasie nie wypadają same.
Radzę Ci się poważnie zastanowić cz y na pewno chcesz tego najukochańszego na świecie psa .

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:24:27

są też inne rasy z włosem, mniej modne, maluchy można adoptować. ja tak zrobiłam, mam pudla miniaturę:)

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:36:35

Cytat
funkyred
są też inne rasy z włosem, mniej modne, maluchy można adoptować. ja tak zrobiłam, mam pudla miniaturę:)

w koncu jakis głos rozsądku

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:41:16

Moje zdanie takie jak matry, kup pluszaka.

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:41:30

Ja mam pieska shih tzu. Ta rasa też ma włos i jest dla alergików. Ale utrzymania jest także bardzo drogie

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:43:29

popieram glosy wyzej, dotyczace utrzymania. Nie wiem czy czytalas cos wiecej o tych rasach, czy tylko chcesz bo takie ladniusie, ale one sa bardzo wymagajace. Ze wzgledu na to jak sama napisalas ze maja wlosy, wymagaja odpowiedniej pielegnacji i specyfikow. Nie mowiac juz o kosztach leczenia, chyba ze w razie choroby masz zamiar psa oddac albo uspic od razu...

York/Maltańczyk - Wrocław

20 gru 2012 - 08:51:07

weź uratuj jakiegoś pieska ze schroniska

York/Maltańczyk - Wrocław

24 gru 2012 - 12:19:21

widzę że byłaś tak zdesperowana że KUPIŁAŚ kundla "yorko-maltańczyka" za 200zł.. brałaś z niewiadomego źródła, pseudohowi uwierzyłaś na słowo i jako alergik nie obawiasz się że Twój stan się pogorszy ? Jaką masz pewność że 'sprzedająca' mówiła prawdę? A co jeśli okaże się że pies ma sierść a nie włosy, co z nim wtedy zrobisz?

York/Maltańczyk - Wrocław

24 gru 2012 - 12:27:35

Yorki i maltańczyki są jednak kosztowne nawet w samym utrzymaniu. Sama mam yorka i naprawdę fryzjer, odpowiednie szampony, jedzenie, weterynarz, czyszczenie zębów i cała reszta kosztują swoje. Nie sztuką jest wziąć psa i go zaniedbać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-24 12:29 przez szatanwfilizance.

York/Maltańczyk - Wrocław

24 gru 2012 - 12:38:21

Cytat
MoniqueJulie
widzę że byłaś tak zdesperowana że KUPIŁAŚ kundla "yorko-maltańczyka" za 200zł.. brałaś z niewiadomego źródła, pseudohowi uwierzyłaś na słowo i jako alergik nie obawiasz się że Twój stan się pogorszy ? Jaką masz pewność że 'sprzedająca' mówiła prawdę? A co jeśli okaże się że pies ma sierść a nie włosy, co z nim wtedy zrobisz?

no niestety, tez pamietam jej post o tym jak wzięła pieska za 200zł..i jej gdybanie czy piesek jest mixem maltańzyka i yorka..

poza tym- kto mądry oddałby rasowego ( czyli z rodowodem) psa za darmo?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Biały - cudny, pilnie potrzebny TDT albo DT