Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

polecany dentysta

26 minut temu

elektryka sklep

31 minut temu

wakacje last minute

47 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:02:43

Witajcie.
Mam do was dziewczyny pytanie.. może któraś ma podobny problem i pomoże.

Otóż mam kocurka :). Liczy już sobie z niecały rok.
Uwielbia jeść wszystko co zakazane!
Kilka dni temu ubraliśmy choinkę.. ( wiem wiem że wcześnie ).
I tu mamy problem..
Codziennie na podłogę ląduje kilka bombek..
Na samej górze były szklane.. więc je musieliśmy zdjąć bo je rozbijał..
Plastikowymi się ciągle bawi..
(Do grudnia choinka będzie łysa ;-) ).
Wszystkie jego zabawki, piłki , poszły w kąt.. Atrakcją jest zrzucić bombkę , poczekać w niepewności czy właściciel nie biegnie i zabawa!..
Mój partner próbował psikać wodą ..ale im bardziej zakazane tym go bardziej ciągnie..
Macie pomysły jak go zniechęcić do choinki ??

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:04:46

tak mają koty i musi się przyzwyczaić do choinki

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:04:58

może wymień bombki na plastikowe. są takie spraye, żeby koty nie sikały do kwiatków, może nim popsikaj choinkę.

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:06:01

Niestety nie pomogę,nie znam się na kotach. Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać-ubraliście już choinkę?! :D

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:06:57

Kota zniechęca zapach cytrusów- pomarańcza, cytryna. Jeżeli coś czuje o tym zapachu to omija je z daleka.
Mój nic nie zrzuca, ale rzeczywiście tego zapachu nie lubi i ucieka.

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:07:26

Ja też czytając, myślałam cały czas o tej choince ;p

Co do kota- mi też na myśl przychodzą tylko spray'e...

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:07:52

Ja moją gonie i krzycze na nią : TY wstreciuchu..
moja kotka odpowiada mi: meow?
ja do niej: Co Ty wyprawiasz!!!!
Ona podchodzi do mnie przeprasza i już jest dobrze i nie czepia się znów choinki ani też wiszących innych dekoracji.
Kwestia jak komunikatywny jest kot. moja ze mna rozmawia :D
I wie ze jak nie przestanie to wielka poduszka się na nią rzuci i dostanie Nią w tyłek .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 11:10 przez HellTiga.

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:08:03

im będzie starszy tym mniej będzie mu się chciało czymś takim zajmować, ale tak czy siak musicie mieć w jego zasięgu plastikowe bombki (tak do połowy choinki co najmniej)

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:09:49

co jakiś czas wieszaj na choince świeże plasterki pomarańczy, cytryny... powinno pomóc bo koty nie lubią tego zapachu....

a tak odbiegając czemu macie już choinkę ubraną ? przecież jeszcze grudnia nawet nie ma....

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:09:58

Masz ubraną choinkę? Ja zawsze ubierałam w okolicach 14.12 (moje urodziny:)) sztuczną,małą u mnie w pokoju i zawsze mi się dostawało,że za wcześnie:) Ale w listopadzie? Ludzie sami niszczą klimat świąt. Co się dziwić,że w centrach handlowych jest ustrojone skoro ludzie u siebie w domach ubierają choinki miesiąc przed:/

A jeżeli chodzi o kota to musisz mu dawać do zrozumienia,że nie wolno tak robić..Przecież da się nauczyć zwierzę posłuszeństwa..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 11:12 przez moni1224.

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:10:46

hmmm może czymś kwaśnym je posmaruj ? albo wyżej choinkę postaw ...

a ja prosze o pomoc ;
http://szafiarenka.pl/8/6386188/wyjazd-pomocy.html

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:11:23

wiem, że koty nie lubią zapachu, który wydziela skórka pomarańczy, więc może spróbuj kupić pomarańcz i skórki pomrańczy poukłdać na gałązkach choinki + potrzyj nią bombki. Mój kotka w grudniu będzie miała 6 miesięcy i aż się boję, co będzie z moją choinką ;)

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:11:38

a ja mam kotka od 3 lat ,taki łowny kotek nie jest duzy ,łapie myszy ktorymi sie chwali ,:) przynosi pod drzwi ,oststni myslałam ze dostane zawału patrze a pod drzwi przynisoosł wielkiego zagryzionego szczura ,i teraz sie oabawiam czy szczur nai ebył jakis zarazony znaczy wscieklizna czy cos ,boje sie mojego kota wpuszczac do domu ,spi na strychu tam mam ciepło ,ale dzieci kochaja kotka ja tez ,i teraz sie boje zeby nie miała jakiejsc choroby ,znacie sie moze dziewczyny ,na tym?

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:12:28

Jest mlody i chce sie duzo bawic :) moj kot jak pierwszy raz zobaczyl choinke to sie na nia wspial.. Oczywiscie choinka sie przewrocila. Teraz ma juz 8 lat i choinka nie jest dla niego zabawka, woli pojsc spac ;p Jedyna rada jet chyba za kazdym razem jak bedzie chcial soe bawic to krzyczec do niego ze nie wolno, w zadnym wypadku nie 'bic', bo koty sa wredne i Wam gdzies za kare nasika :))) i zamykac pokoj gdzie stoi choinka jesli ma byc w nim ;)

Problemy z kocurkiem.

28 lis 2012 - 11:22:16

Mój kot robił to samo ;D ,uwielbiał bawić się bombkami, do tego wskakiwał na choinkę. Mama ciągle go ganiała ;D on bał się tylko klapki na muchy,bo jak był naprawdę nieznośny to lekko nią dostał. ps może znudzi mu się.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mandat PKP po 6 latch,Płacic?