Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:27:06

Cytat
szeherezada19
Jestem przeciwko cmentarzom dla zwierząt. Ja moje zwierzęta chowam na ogrodzie, tam gdzie żyły i mieszkały, można zawsze oznaczyć miejsce pochówku kamieniem lub posadzić tam drzewo. Cmentarze dla zwierząt zostały wymyślone dla celów czysto komercyjnych. Pochówek na cmentarzu jest zarezerwowanych dla naszych ludzkich bliskich zmarłych, nie dla zwierząt.

Właśnie!

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:31:18

gadaj z dupą to Cię osra. skończyłam.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:32:27

U mnie pod Łodzią jest takie miejsce. Byłam tam. Jest dużo pomników ,zdjęć.Smutno patrzeć było i czytać różne napisy na nagrobkach.Przy niektórych leżały ulubione zabawki.Jest to godne miejsce na pochowanie swojego pupila. Ja jeszcze nie zastanawiałam się nad tym gdzie pochowam moją Lusie ale, będzie to ogród lub właśnie cmętarz. Było tam ładnie i zielono. Dobrze,że są takie miejsca.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 18:36 przez as87.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:35:09

Cytat
smutneniebo
Cytat
szeherezada19
Jestem przeciwko cmentarzom dla zwierząt. Ja moje zwierzęta chowam na ogrodzie, tam gdzie żyły i mieszkały, można zawsze oznaczyć miejsce pochówku kamieniem lub posadzić tam drzewo. Cmentarze dla zwierząt zostały wymyślone dla celów czysto komercyjnych. Pochówek na cmentarzu jest zarezerwowanych dla naszych ludzkich bliskich zmarłych, nie dla zwierząt.

Właśnie!

Ehhh... w tych całych "cmentarzach" chodzi tylko i wyłącznie o to że są to bezpieczne dla środowiska miejsca, przebadane pod względem ukształtowania terenu z dala od wód gruntowych. To nie ma nic do rzeczy czy słowo "cmentarz" zarezerwowane jest dla ludzi.

Ciężko zrozumieć że zwłoki zwierząt mogą powodować zagrożenie epidemiologiczne? Że ktoś może zakopać chorego pieska a jakieś inne zwierze go odkopie i się zarazi i przeniesie dalej? ptaki? Że toksyny z rozkładających się zwłok mogą przedostać się do wód? Smacznego! Herbatka smakuje? Że bakterie rozmnażają się i mutują na rozkładającym się mięsie? Że liczne robactwo składa tam swoje larwy... ehhh

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:38:34

Cytat
DarkFantasy
Zakopywanie zwierząt w lasach i na polach jest zakazane i można zapłacić karę!
Trzeba dać zwierze do utylizacji lub dogadać się z wetem że zakopie się u siebie w ogródku.

W ogródku też nie możesz sobie pochować, to że weci się zgadzają to ich dobra wola.
Moja Sabunia została pochowana u mojej babci na wsi, gdzie się przybłąkała i żyła zanim wzięliśmy ją do miasta. Ma swój kamień :) czasem noszę jej tam kwiatki, ale w tym roku mama obok założyła mały ogródek z kwiatkami właśnie :)

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:42:00

Cytat
szeherezada19
Jestem przeciwko cmentarzom dla zwierząt. Ja moje zwierzęta chowam na ogrodzie, tam gdzie żyły i mieszkały, można zawsze oznaczyć miejsce pochówku kamieniem lub posadzić tam drzewo. Cmentarze dla zwierząt zostały wymyślone dla celów czysto komercyjnych. Pochówek na cmentarzu jest zarezerwowanych dla naszych ludzkich bliskich zmarłych, nie dla zwierząt.

tak samo jak salony dla psów, ubranka itp.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:42:43

Swoją drogą polecam książkę Kinga- "Cmętarz Zwieżąt: :) Mi się już po tej lekturze odechciało zwierzęcych cmentarzy :)

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:44:33

Sama byłam rok temu w sytuacji, że musiałam uśpić kota bo został potrącony przez auto, a koszty leczenia były absurdalnie wysokie (ok. 3 tys). Pochowałam go pod dębem, pod którym pochowałam też inne moje zwierzaki. Mogłam zostawić go u weterynarza, ale zdecydowałam się na pochówek na ogrodzie. Wiem gdzie leży i wystarczy mi pamięć, ze był.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:46:15

Ja mojego psa pochowalam właśnie na takim cmentarzu. Owiniety byl w swój kocyk, zabrał ze sobą swoje zabawki, smycz i obrożę. Zasiałam razem z mamą w koło jego grobu trawę i kwiaty, śmiejemy się, że tak jak zawsze lubił biega po łące z innymi towarzyszami zabawy. Co kilka lat płacimy ok 100zł, cmentarz jak każdy inny jest strzeżony i pilnowany. Trochę żałujemy że nie pochowałyśmy go gdzieś bliżej naszego miejsca zamieszkania, tak sie sklada ze mieszkamy koło lasu, jednak jakkolwiek makabrycznie to zabrzmi, pies odszedł mi w marcu i nie dałybyśmy rady same wykopać mu pochówku w zamarzniętej ziemi.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:46:26

jezu ja bym ratowała mojego kota za każdą cenę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 18:55 przez j_ulka.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:52:13

Cytat
villemo-86
Ja mojego psa pochowalam właśnie na takim cmentarzu. Owiniety byl w swój kocyk, zabrał ze sobą swoje zabawki, smycz i obrożę. Zasiałam razem z mamą w koło jego grobu trawę i kwiaty, śmiejemy się, że tak jak zawsze lubił biega po łące z innymi towarzyszami zabawy. Co kilka lat płacimy ok 100zł, cmentarz jak każdy inny jest strzeżony i pilnowany. Trochę żałujemy że nie pochowałyśmy go gdzieś bliżej naszego miejsca zamieszkania, tak sie sklada ze mieszkamy koło lasu, jednak jakkolwiek makabrycznie to zabrzmi, pies odszedł mi w marcu i nie dałybyśmy rady same wykopać mu pochówku w zamarzniętej ziemi.

Moja odeszła w lutym, nie wiem jak tata dał radę ale wykopał jej dołek. Szczerze to teraz dopiero się nad tym zastanowiłam.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:54:06

Cytat
szeherezada19
musiałam uśpić kota bo został potrącony przez auto, a koszty leczenia były absurdalnie wysokie (ok. 3 tys).

aż mi się łza w oku zakręciła. jak mój piesek był sparaliżowany na leczenie wydaliśmy kilkanaście tysięcy, ale z tego wyszedł. jak zaczęła się parę tygodni temu źle czuć tak samo nie żałowaliśmy kasy, żeby zdiagnozować i dobrać leki. uśpiliśmy ją dopiero jak miała problemy z oddychaniem.

nie żałowaliśmy ani grosza wydanego. wydalibyśmy jeszcze więcej, jeśli byłaby jakakolwiek szansa na wyleczenie.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:56:54

we Wrolawiu...

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:59:11

Cytat
jolieetolie
Cytat
szeherezada19
musiałam uśpić kota bo został potrącony przez auto, a koszty leczenia były absurdalnie wysokie (ok. 3 tys).

aż mi się łza w oku zakręciła. jak mój piesek był sparaliżowany na leczenie wydaliśmy kilkanaście tysięcy, ale z tego wyszedł. jak zaczęła się parę tygodni temu źle czuć tak samo nie żałowaliśmy kasy, żeby zdiagnozować i dobrać leki. uśpiliśmy ją dopiero jak miała problemy z oddychaniem.

nie żałowaliśmy ani grosza wydanego. wydalibyśmy jeszcze więcej, jeśli byłaby jakakolwiek szansa na wyleczenie.


Tylko pomyśl, że nie każdego stać żeby wydać taką kwotę na leczemia zwierzaka.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:59:55

Cytat
Miskak
Swoją drogą polecam książkę Kinga- "Cmętarz Zwieżąt: :) Mi się już po tej lekturze odechciało zwierzęcych cmentarzy :)

wlasnie myslalam ze o tym bedzie watek ;))
w takim razie kupuje ksiazke ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spaniel?