Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 01:52:49

hm.... ja bym pochowala gdzies w lesie.

mialam kiedys pieska, pochowalam go w malym lasku.

a siostra mojej znajomej pochowala psa przy rzece :)

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 01:54:48

dobra ja rozumiem las czy działka, ale cmentarze? wtf?

we wszystkich swietych tez bedziesz jezdzila znicze zapalać? o.O

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 02:26:23

Cytat
kiciak123
dobra ja rozumiem las czy działka, ale cmentarze? wtf?

we wszystkich swietych tez bedziesz jezdzila znicze zapalać? o.O


A nawet jeśli, to co Ci do tego?!


Masz monopol na uczucia?

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 06:08:37

Jestem ZA. My naszego ukochanego Cara pochowaliśmy jak inni na działce. Zwierzęta kochaja nas BEZWARUNKOWO i dlatego powinno od nas zależeć, gdzie chcemy mieć przyjaciela, który od nas odszedł. A przecież zwierzeta ją uczciwsze od nas, ludzi.... Zabijają tylko w obronie własnej.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 07:16:39

Może i byłabym za, ale mam swój własny cmentarz i nie zamieniłabym go na inny. Ale pomysł jak najbardziej popieram.

Cytat
turek99
a siostra mojej znajomej pochowala psa przy rzece :)

No brawo..

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 07:49:27

Jestem przeciwna.


Zwierzęta umierają, odchodzą, podobnie jak ludzie. co będzie gdy właściciel zwierzaka umrze, wyjedzie, albo nawet z braku czasu, czy zwyczajnie z biegiem lat - zapomni?


Jednego dnia żałoba, niesienie w trumnie chomika/fretki/kota/papugi czy psa, wielka rozpacz, a później?

Kto później będzie dbać o grób zwierzaka? Bo wątpię aby wasze dzieci jeździły na grób martwego zwierzęcia i o niego dbały, skoro nawet go nie znały.


I co, większość tych wspaniałych marmurowych pomników i płyt z imionami zostanie opuszczona i będzie niszczeć.


- Gdzie jedziesz?"
- Zapalić znicz papudze mamy, która zdechła 10 lat temu




Kocham zwierzęta, ale dla mnie tworzenie takich miejsc to jednak przesada.


Ale tak jak ktoś wyżej już wspomniał - każdy jest inny, to są indywidualne wybory ludzkie. Chcesz - buduj kotu nawet pomnik, mnie nic do tego ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 07:50 przez dariateress.

zweryfikowana
Posty: 58
Ostrzeżenia: 1/5

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 08:06:59

zapytaj wujka google on na wiekszośc pytań odpowiada...i na pewno zna takie miejsca jak cmentarze dla zwierząt:)

był taki materiał o tych miejscach w dzień dobry tvn. to nie są take typowe cmentarze nie ma tam pomników ani zniczy ani tym bardziej trumien. pokazany był "pochówek" jednego zwierzaka kopie sie dzurkę na potrzeby gabarytów zwierzaka i kładzie go do niej z kocykami, zabawkami... zakopuje i wkopuje tabliczke drewnianą, kamień ze zdjęciem lub kto co tam woli. nie ma zadnej mszy czy krzyży - nie o to chodzi aby robić z tego szopkę na miarę pogrebu. Ja się bardzo cieszę ze sa takie miejsca. bo jestem bardo uczuciowa jeśli chodzi o zwierzaki, płakałam po rybkach po myszce przykro mi było ze musiałam oddzac ptasznika. teraz mam 2 rocznego psa i ma założony chip więc w ogrodzie go nie zakopie. albo utylizacja czego bym nie zniosła albo własnie takie miejsca jak cmentarze dla zwierząt mi pozostają.

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 08:22:29

Dla mnie to totalny idiotyzm,na Wszystkich Świętych pokazywali w TV taki cmentarz.
Na groby przychodziły same starsze kobitki z pluszakami i wiatraczkami,no parodia:(

Sama miałam wiele zwierząt i zostały pochowane w ogrodzie,godnie i z "szacunkiem".

Ale skoro niektórzy ludzie mają taką potrzebę,to ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 08:31 przez Anastazja30.

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 08:36:24

zwierzeta nie maja duszy wiec taki cmentarz jest moim zdaniem zbedny, nie zobacza tego, jak sie je chowa/upamietnia. No i jest to chyba przykre dla osooby takiego pupilka, jesli widuje grobek swojego zwierzaka i sie zadrecza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 08:37 przez martynek1990.

zweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 1/5

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 08:47:07

Ja pochowłam mojego kochanaego Pieska parę lat temu niedaleko Warszawy tam jest cmentarz dla zwierząt PSI LOS. Nie uważam, że takie miejsce jest złe bo wiele osób nie ma działki czy też lasu niedaleko domu. Ja pocowałam tam psiaka bo uważałam że to godne miejsce. Jeździmy tam co jakiś czas ibynajmniej nie w święto zmarłych. Moim zdaniem założyciel miał bardzo dobry pomysł. a jeśli komuś nie pasuje trudno, pochowa swojego zwierzaka według własnego uznania.

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 08:48:57

Cytat
agutka188
Cytat
szeherezada19
Cytat
sellmeccandy
Cytat
szeherezada19
Jestem przeciwko cmentarzom dla zwierząt. Ja moje zwierzęta chowam na ogrodzie, tam gdzie żyły i mieszkały, można zawsze oznaczyć miejsce pochówku kamieniem lub posadzić tam drzewo. Cmentarze dla zwierząt zostały wymyślone dla celów czysto komercyjnych. Pochówek na cmentarzu jest zarezerwowanych dla naszych ludzkich bliskich zmarłych, nie dla zwierząt.

Nie każdy ma miejsce,gdzie może pochować swojego pupila.Nie każdy ma dom z ogrodem.

Racja. Ale dla mnie chowanie psa na cmentarzu to już przegięcie. Nie traktujmy zwierząt jak ludzi. Wiadomo każdy kocha swojego pupila, ale nie można popadać w paranoje i mylić miłość do bliskiego człowieka z miłością do zwierzaka. Moja sąsiadka codziennie wieczorem wychodzi ze swoim psem i mu wyciera tyłek papierem jak ten zrobi kupę. Dla jednych to oznaka miłości do zwierzaka - dla mnie choroby psychicznej.

Wydaje mi się że powinnaś porozmawiać z psychiatrą bo to co piszesz jest okropne. Zauważ że nawet najbliższy człowiek potrafi czasami wyrządzić drugiej osobie taką krzywdę że nie można tego opisać, a pies zawsze jest i będzie przy Tobie, nigdy Cię nie skrzywdzi i pocieszy gdy jest Ci smutno. Dla mnie większym przegięciem jest wydawaniem fortuny na jak najdroższe i najładniejsze nagrobki dla ludzi żeby tylko a'la sąsiadki miały co pozazdrościć... dla mnie schludnie i praktycznie by wyglądało jakby wszystko było jednakowe jak w niektórych Państwach. A i do jednego jeszcze Twojego stwierdzenia nie wyobrażam sobie żeby mój pupil mógł chodzić z brudną pupą pewnie zgodzi się ze mną większość miłośniczek psich serc :)Współczuję Twojemu zwierzakowi serce3


Do psychiatry powinny się zgłosić osoby, które nie potrafią zaakceptować innej opinii, tylko od razu atakują i obrażają. Ze mną jest wszystko ok. Ja mam swoją opinię, ty masz swoją. Ja Cię nie obrażam. Ale współczuję Twojemu partnerowi (obecnemu lub przyszłemu), że ma tak niedojrzałą i nierozumną partnerkę.

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 08:50:26

Cytat
dariateress
Jestem przeciwna.


Zwierzęta umierają, odchodzą, podobnie jak ludzie. co będzie gdy właściciel zwierzaka umrze, wyjedzie, albo nawet z braku czasu, czy zwyczajnie z biegiem lat - zapomni?


Jednego dnia żałoba, niesienie w trumnie chomika/fretki/kota/papugi czy psa, wielka rozpacz, a później?

Kto później będzie dbać o grób zwierzaka? Bo wątpię aby wasze dzieci jeździły na grób martwego zwierzęcia i o niego dbały, skoro nawet go nie znały.


I co, większość tych wspaniałych marmurowych pomników i płyt z imionami zostanie opuszczona i będzie niszczeć.


- Gdzie jedziesz?"
- Zapalić znicz papudze mamy, która zdechła 10 lat temu




Kocham zwierzęta, ale dla mnie tworzenie takich miejsc to jednak przesada.


Ale tak jak ktoś wyżej już wspomniał - każdy jest inny, to są indywidualne wybory ludzkie. Chcesz - buduj kotu nawet pomnik, mnie nic do tego ;)


dariateress popieram :)))
też miałam wiele zwierząt i o nich pamiętam mając ich zdjęcia i to mi wystarczy.
Niestety w dzisiejszych czasach brakuje nawet cmentarzy dla ludzi, więc tworzenie takich miejsc dla zwierząt aby potem każdy o nich zapomniał jest nonsensem.

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 08:55:54

Rzędziany koło Białegostoku.

w Koniku Nowym – miejscowości pod Warszawą.

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 09:02:02

cmentarz dla zwierzat to lekka przesada,dla kogos kto uwielbia cmentarze proiponuje ,jest wiele grobów l.udzkich ,rzoółniezy ludzi zapomnianych ,groby sa zaniedbane itd ,skoro tak uwielbiacie cmentarze to moze pujdziecie i zajmiecie sie takimi grobami >?a nie robicie przedstawienia z cmentarzem dla zwierzat ,chyba liczy sie to co ma sie w srodku a nie pokazowa ,bo moj poiesek ma nagrobek za 5 tysiecy czy iles pranoja

Cmentarze dla zwierząt

28 lis 2012 - 09:04:00

Mój pies został pochowany w u nas w ogródku, razem ze swoimi kocykami, miskami i zabawkami.
Wydaje mi się że dla ludzi którzy nie mają możliwości pochowania swojego czworonoga na działce, bo np mieszkają w bloku, takie cmentarze dla zwierząt są dobrym rozwiązaniem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problemy z kocurkiem.