Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:41:27

Uważam, że powinny być takie miejsca, jednak nie powinno się ich nazywać cmętarzami. I nie zakopujcie swoich zwierzaków na prywatnych polach lasach!!! Gdybym wykopała jakiegoś kundla na wlasnym polu chyba zbeszściłam jego ciało. Jak bierzecie pod opieke jakiegoś zwierzaka, zastanówcie się gdzie go zakopiecie, czy na własnym ogródku, działce czy pod kafelkami w łazience.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:42:05

Ja też absolutnie nie jestem za utylizacją. Jeśli tak mnie zrozumiałyście to przepraszam. Chodziło mi tylko o to ze w świetle prawa należy tak zrobic. Ja osobiście myslę, że psychicznienie dałabym rady wejść dogabinetu i powiedzieć "dzień dobry zdechł mi pies. prosze bardzo. dowidzenia". Pękło by mi serce ale prawo jak widać nie ma listości.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:43:54

Cytat
panama_miss
Cytat
j_ulka
raczej nie nie utylizuja saren czy jeleni ale to są mieszkańcy lasu. po co ją wyzywasz od służbistek?

Więc i psa czy kota też mieszkańcy lasu przywrócą naturze . Społeczeństwo jest już tak lewe ,że nie wie ,że bakutyle stworzone są tylko po to by czerpać kase , a nie by dbać o środowisko . Gdyby tak dbano o srodowisko to by był zakaz wozenia dupsk w samochodach , to one w głównej mierze odpowiadają za ``czyste środowisko`` naszych miast .
samochody to małe piwo, gorzej z wyworzenie śmieci do lasu, wypuszczaniem ścieków do jezior - bo na szambo szkoda kasy, gorzej z edukacją dzieciarni która po rodzicach rzuca sobie śmieci pod nogi. Jeden silnik disla zamontowany na statku wyrzuca do atmosfery więcej niż wszystkie samochody w małym mieście

pier.. reklama nie mogę jej zamknąć, a tak na marginesie co do nowych zmian w szafie - mam płacić za to żeby nie oglądać reklam -choooree!!!! ale się wkurzyłam, muszę zamknąć okno, wszystko skopiować i wkleić jeszcze raz, gówno

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:51:08

mój piesek zmarł 2 tygodnie temu, nie wyobrażam sobie, żeby zostawić go do utylizacji czy wyrzucić. był z nami prawie 11 lat, był członkiem rodziny, więc nie rozumiem, dlaczego pochowanie go we WŁASNEJ ziemi jest niezgodne z prawem...

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:52:35

Cytat
j_ulka
Cytat
panama_miss
Cytat
j_ulka
raczej nie nie utylizuja saren czy jeleni ale to są mieszkańcy lasu. po co ją wyzywasz od służbistek?

Więc i psa czy kota też mieszkańcy lasu przywrócą naturze . Społeczeństwo jest już tak lewe ,że nie wie ,że bakutyle stworzone są tylko po to by czerpać kase , a nie by dbać o środowisko . Gdyby tak dbano o srodowisko to by był zakaz wozenia dupsk w samochodach , to one w głównej mierze odpowiadają za ``czyste środowisko`` naszych miast .
samochody to małe piwo, gorzej z wyworzenie śmieci do lasu, wypuszczaniem ścieków do jezior - bo na szambo szkoda kasy, gorzej z edukacją dzieciarni która po rodzicach rzuca sobie śmieci pod nogi. Jeden silnik disla zamontowany na statku wyrzuca do atmosfery więcej niż wszystkie samochody w małym mieście

Wiesz , ja absolutnie nie mówie o śmieceniu po lasach czy wylewaniu ścieków . Ci to co robią to zwykłe śmieci , a nie ludzie . Mówię o zwykłych antyśrodowiskowych efektach naszej egzystencji jak owe spaliny , produkcja odpadów , czy wyczerpywanie wszelkich zasobów .

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:54:58

Cytat
panama_miss
Cytat
j_ulka
Cytat
panama_miss
Cytat
j_ulka
raczej nie nie utylizuja saren czy jeleni ale to są mieszkańcy lasu. po co ją wyzywasz od służbistek?

Więc i psa czy kota też mieszkańcy lasu przywrócą naturze . Społeczeństwo jest już tak lewe ,że nie wie ,że bakutyle stworzone są tylko po to by czerpać kase , a nie by dbać o środowisko . Gdyby tak dbano o srodowisko to by był zakaz wozenia dupsk w samochodach , to one w głównej mierze odpowiadają za ``czyste środowisko`` naszych miast .
samochody to małe piwo, gorzej z wyworzenie śmieci do lasu, wypuszczaniem ścieków do jezior - bo na szambo szkoda kasy, gorzej z edukacją dzieciarni która po rodzicach rzuca sobie śmieci pod nogi. Jeden silnik disla zamontowany na statku wyrzuca do atmosfery więcej niż wszystkie samochody w małym mieście

Wiesz , ja absolutnie nie mówie o śmieceniu po lasach czy wylewaniu ścieków . Ci to co robią to zwykłe śmieci , a nie ludzie . Mówię o zwykłych antyśrodowiskowych efektach naszej egzystencji jak owe spaliny , produkcja odpadów , czy wyczerpywanie wszelkich zasobów .


zgadam się z Tobą ale to temat rzeka :) wg mnie powinno się E D U K O W A Ć :) przede wszystkim

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:56:00

Cytat
smutneniebo
Uważam, że powinny być takie miejsca, jednak nie powinno się ich nazywać cmętarzami. I nie zakopujcie swoich zwierzaków na prywatnych polach lasach!!! Gdybym wykopała jakiegoś kundla na wlasnym polu chyba zbeszściłam jego ciało. Jak bierzecie pod opieke jakiegoś zwierzaka, zastanówcie się gdzie go zakopiecie, czy na własnym ogródku, działce czy pod kafelkami w łazience.

O losie, poproś gwiazdora o słownik- a najlepiej kilka.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:57:01

Cytat
jolieetolie
mój piesek zmarł 2 tygodnie temu, nie wyobrażam sobie, żeby zostawić go do utylizacji czy wyrzucić. był z nami prawie 11 lat, był członkiem rodziny, więc nie rozumiem, dlaczego pochowanie go we WŁASNEJ ziemi jest niezgodne z prawem...

ano dla tego, ze jak twoja własna ziemia [przestanie byc Twoją. a jacyś mili Państwo, ktorzy kupią od Ciebie domek z ogródkiem zasadzą metr od pieska truskawki to sie potrują śmiertelnie. albo Ci go rozkopią ropbiąc fundamenty pod altankę. zwłoki w ziemi nie przeznaczonej do pochówku stanowią zagrozenie epidemiologiczne. zauwaz ze cmentarze zwykle nie są w okolicy sadów czy innych tego typu miejsc. poczytaj o jadzie trupim/ kiełbasianyym.

NIE UWAZAM ZE JEST TO W PORZĄDKU- ALE NIESTETY- TAK JEST

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:57:13

Cytat
panama_miss
Cytat
j_ulka
raczej nie nie utylizuja saren czy jeleni ale to są mieszkańcy lasu. po co ją wyzywasz od służbistek?

Więc i psa czy kota też mieszkańcy lasu przywrócą naturze . Społeczeństwo jest już tak lewe ,że nie wie ,że bakutyle stworzone są tylko po to by czerpać kase , a nie by dbać o środowisko . Gdyby tak dbano o srodowisko to by był zakaz wozenia dupsk w samochodach , to one w głównej mierze odpowiadają za ``czyste środowisko`` naszych miast .

Idąc twoim tokiem myślenia to równie dobrze mogła byś powiedzieć żeby nie sprzątać po swoim psie kup bo przecież sarny też srają po lasach... A przepisy związane z karami za nie sprzątanie po zwierzętach są po to by czerpać kasę.

Decydujesz się na zwierze to musisz wiedzieć że za niego odpowiadasz.
Jak zakopiesz go na polu możesz zaszkodzić wielu ludziom i dostać mandat.

Po co się przeciw temu buntować?

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:59:12

przecież takiego zwierzaka już nie będzie po 3 latach

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:02:08

Uważam że takich miejsc powinno być znacznie więcej nie od dziś się mówi że pies to najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka i moim zdaniem zasługuje za swoją wierność i oddanie jak na najlepsze pochowanie. Sama z chęcią pochowałam bym kiedyś moje zwierzaki w takim miejscu ale wszędzie daleko... nie wyobrażam sobie że mogłabym je spalić i gdzieś rozsypać wolałabym już pochować Go w ogródku i chyba tak będzie bo w Polsce wszystko jest opóźnione !!!!

Cytat
smutneniebo
Uważam, że powinny być takie miejsca, jednak nie powinno się ich nazywać cmętarzami. I nie zakopujcie swoich zwierzaków na prywatnych polach lasach!!! Gdybym wykopała jakiegoś kundla na wlasnym polu chyba zbeszściłam jego ciało. Jak bierzecie pod opieke jakiegoś zwierzaka, zastanówcie się gdzie go zakopiecie, czy na własnym ogródku, działce czy pod kafelkami w łazience.

Ogarnij się kobieto jeśli można tak Cię nazwać skoro takie bzdury piszesz.!!!!!!!!! gdzie Ty masz serce ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 18:06 przez agutka188.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:05:57

zacofany kraj

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:07:15

Są cmentarze dla zwierząt. Niestety nie wiem w jakim mieście. Mówili o tym w grancach wszystkich świętych i pokazywali filmik z tego miejsca. Musisz poszukać w internecie. Tylko jeśli mieszkasz daleko od tego miejsca to chyba nie ma sensu chowania tam swojego zwirzaka bo i tak nie będziesz miała możliwości jej odwiedzać.
Znalazłam listę cmentarzy w Polsce. Wysłałam Ci linka w wiadomości prywatnej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 18:16 przez thruskawka.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:16:37

Cytat
j_ulka
przecież takiego zwierzaka już nie będzie po 3 latach

wg znanych mi danych kości ludzkie rozkładają sie nawet do 20 lat (zależy od grobu i ziemi). Jeśli ziemia jest wilgotna/ gliniana to pójdzie szybciej, jeśli piaszczysta. ciało się wysuszy a proces rozkładu kościpotrwa dłużej.
zakładając, ze kości np psa średniej wielkosci są w 1/3 mniejsze niż nasze to wydaje mi się, że ten proces moze potrwać około 6-7 lat.

Pamiętając o tym, że ziemia stale pracuje to po np 2 latach to, ze zakopaliśmy pupila 2 metry pod ziemią może nie mieć znaczenia ( może byc np wyżej lub niżej i niekoniecznie w całosci w tym miejscu w ktorym myślimy, ze jest).

Nie zakopywałam nigdy zwierzaka i tym bardziej nie odkopywałam ale jeśli to zrobie to CI powiem czy jest jeszcze czy już go nie ma po 3 latach.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 18:23:34

Jestem przeciwko cmentarzom dla zwierząt. Ja moje zwierzęta chowam na ogrodzie, tam gdzie żyły i mieszkały, można zawsze oznaczyć miejsce pochówku kamieniem lub posadzić tam drzewo. Cmentarze dla zwierząt zostały wymyślone dla celów czysto komercyjnych. Pochówek na cmentarzu jest zarezerwowanych dla naszych ludzkich bliskich zmarłych, nie dla zwierząt.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spaniel?