Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:27:01

Cytat
j_ulka
my nasze zwierzątka chowamy w ogrodzie, a dokładnie w części gdzie zrobiony jest ogród japoński. mają tak spokój i ciszę.
co do cmentarza dla zwierząt to jestem za ale nie wiem czy są w polsce ?

Są są. Ostatnio w faktach było o tym, ale nie pamiętam niestety gdzie. Osobiście uważam, że to przesada robić co tydzień wycieczki na grób zwierzaczka, bo i takie babki tam były. Ja swojego zakopałam u ciotki w ogródku.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:27:36

W okolicy Szczecina też jest.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:28:06

Jestem takiego samego zdania:)

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:28:38

Cytat
DarkFantasy
Cytat
sellmeccandy
Cytat
rikarika
To jak nie leży na cmentarzu= nie jest pochowany godnie? Nonsens.

Po prostu nie chce pochować mojego zwierzątka w lesie,czy na polu czy Bóg wie gdzie.Nie mam ogrodu na własność,więc pytam o cmentarze dla zwierząt.

Zakopywanie zwierząt w lasach i na polach jest zakazane i można zapłacić karę!
Trzeba dać zwierze do utylizacji lub dogadać się z wetem że zakopie się u siebie w ogródku. Nie wolno na polach tego robić bo z martwego zwierzęcia wydobywają się groźne toksyny które mogą dostać się do wód...
I nikt mnie w tej kwestii nie przekona czy godnie czy nie godnie... ważne że bezpiecznie dla zdrowia ludzi...


Tak ? A jak sarna , czy jeleń kopnie w kalendarz to co ? szukamy ścierwa w środku lasu i utylizujemy ? Nie bądź śmieszna służbistko .

Ponoć są takie miejsca jak cmentarze dla zwierząt specjalnie utworzone i przebadane pod względem ukształtowania gruntu ale nie mam pojęcia gdzie są.
ehhh

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:28:50

Cytat
MajkaaaxDxD
Cytat
j_ulka
my nasze zwierzątka chowamy w ogrodzie, a dokładnie w części gdzie zrobiony jest ogród japoński. mają tak spokój i ciszę.
co do cmentarza dla zwierząt to jestem za ale nie wiem czy są w polsce ?

Są są. Ostatnio w faktach było o tym, ale nie pamiętam niestety gdzie. Osobiście uważam, że to przesada robić co tydzień wycieczki na grób zwierzaczka, bo i takie babki tam były. Ja swojego zakopałam u ciotki w ogródku.

o nie wiedziałam ;) przesada czy nie, każdy ma prawo chodzić jak często chce. może przez lata ten zwierzak był ich jedynym przyjacielem... jedyną istotą do której mogły się odezwać.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:29:18

Zakopywanie zwierząt w lasach i na polach jest zakazane i można zapłacić karę!
Trzeba dać zwierze do utylizacji lub dogadać się z wetem że zakopie się u siebie w ogródku. Nie wolno na polach tego robić bo z martwego zwierzęcia wydobywają się groźne toksyny które mogą dostać się do wód...
I nikt mnie w tej kwestii nie przekona czy godnie czy nie godnie... ważne że bezpiecznie dla zdrowia ludzi...


Tak ? A jak sarna , czy jeleń kopnie w kalendarz to co ? szukamy ścierwa w środku lasu i utylizujemy ? Nie bądź śmieszna służbistko .

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:30:55

Ja zamierzam pochować swoje psy na cmentarzu dla zwierząt. Do najbliższego mam 250km (Warszawa), ale mieszkam w bloku i nie wyobrażam sobie żeby oddać psa do utylizacji czy pochować byle gdzie. Jeżeli w Lublinie jednak powstanie zapowiadany cmentarz, to na pewno ułatwi to sprawę. Taki cmentarz jak się nie mylę jest jeszcze w Białymstoku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 17:32 przez colin225.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:32:12

Cytat
j_ulka
no las to tak średnio moim zdaniem, dzikie zwierzęta np lisy często kopią w poszukiwaniu jedzenia...
może to zabrzmi dziwnie ale można skremować zwierzaka a jego prochy rozsypać – ja osobiście dla siebie wybieram taki sposób pochówku, muszę to spisać w testamencie bo nie chcę mieć pogrzebu, a na pewno nie kościelnego

w polsce nie jest dozwolone rozsypywanie prochów. mozesz zażyczyć sobie kremacji siebie/ psa/ fretki/ kanarka czy czegokolwiek ( choc niewiemkto to spełni) ale zgodnie z polskim prawem nawet prochy muszą do piachu. jedyne wyjście jeśli nie chcesz kościelnego pogrzebu to cmentarz komunalnyi nie zamawianie księdza. czyli albo feta z urzędnikiem państwowym albo w ciszy ;)

Wiele z Was pisze tez o chowaniu zwierzaka na działce czy w ogrodzie. Nie chwaliłabym się tym, ponieważ nasze kochane prawo równiez teg zabrania. Zwierzaka należy zutylizować i absolutnie nie chować na własną rękę a już nie daj Boże w okolicach ujęcia wody pitnej czy krzewów/ drzew owocujacych ( miejmy świadomośc tego, że taka jabłonka, która rodzi bardzo smaczne jabłka ciągnie soki z ziemi i tego co pod nią...

Nie uważam, że utylizacja to dobry pomysł ale niestety jeśli chcemy byc dobrymi obywatelami przestrzegającymi prawa to należy pupila oddać w ręce weterynarza. Nie ma w Polsce zbyt wielu cmentarzy dla zwierzaków a te które są są strasz nie drogie. takwięc chyba dobrego rozwiązania jeszcze nikt nie wymyślił... wolałabym nie myśleć co się dzieje z moim przyjacielem kiedy ja zamykam za sobą drzwi z gabinetu weterynaryjnego

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:33:26

Dziękuję dziewczyny za pomoc.Mam nadzieję,że wątek będzie się rozwijać.
Chciałabym wiedzieć jak najszybciej załatwić taką sprawę z tym cmentarzem,jeśli chodzi o miejsce,ewentualnie jakiś nagrobek,czy coś.Jaki to jest przedział czasu i orientacyjny koszt.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:33:42

raczej nie nie utylizuja saren czy jeleni ale to są mieszkańcy lasu. po co ją wyzywasz od służbistek?

Cytat
siostra666
Cytat
j_ulka
no las to tak średnio moim zdaniem, dzikie zwierzęta np lisy często kopią w poszukiwaniu jedzenia...
może to zabrzmi dziwnie ale można skremować zwierzaka a jego prochy rozsypać – ja osobiście dla siebie wybieram taki sposób pochówku, muszę to spisać w testamencie bo nie chcę mieć pogrzebu, a na pewno nie kościelnego

w polsce nie jest dozwolone rozsypywanie prochów. mozesz zażyczyć sobie kremacji siebie/ psa/ fretki/ kanarka czy czegokolwiek ( choc niewiemkto to spełni) ale zgodnie z polskim prawem nawet prochy muszą do piachu. jedyne wyjście jeśli nie chcesz kościelnego pogrzebu to cmentarz komunalnyi nie zamawianie księdza. czyli albo feta z urzędnikiem państwowym albo w ciszy ;)

no K! nawet po swojemu umrzeć nie można ! co za kraj :PP



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 17:35 przez j_ulka.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:34:33

U mnie w miescie jest cmentarz dla psów obok cmentarza dla ludzi. Taki prywatny. Nie znam szczegołów.

Ja moje psy pochowam w moim ogródku.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:36:39

Cytat
j_ulka
raczej nie nie utylizuja saren czy jeleni ale to są mieszkańcy lasu. po co ją wyzywasz od służbistek?

Więc i psa czy kota też mieszkańcy lasu przywrócą naturze . Społeczeństwo jest już tak lewe ,że nie wie ,że bakutyle stworzone są tylko po to by czerpać kase , a nie by dbać o środowisko . Gdyby tak dbano o srodowisko to by był zakaz wozenia dupsk w samochodach , to one w głównej mierze odpowiadają za ``czyste środowisko`` naszych miast .

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:37:10

Cytat
panama_miss
Tak ? A jak sarna , czy jeleń kopnie w kalendarz to co ? szukamy ścierwa w środku lasu i utylizujemy ? Nie bądź śmieszna służbistko .

W naturze jest tak że nic się nie marnuje i zazwyczaj zdechłe jelenie są zjadane przez inne zwierzęta nawet przez ptaki (np Kruki) bo padły a nie zostały zakopane pod ziemią :)
Przepraszam że Cię rozśmieszyłam.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:37:25

Cytat
siostra666
Cytat
j_ulka
no las to tak średnio moim zdaniem, dzikie zwierzęta np lisy często kopią w poszukiwaniu jedzenia...
może to zabrzmi dziwnie ale można skremować zwierzaka a jego prochy rozsypać – ja osobiście dla siebie wybieram taki sposób pochówku, muszę to spisać w testamencie bo nie chcę mieć pogrzebu, a na pewno nie kościelnego

w polsce nie jest dozwolone rozsypywanie prochów. mozesz zażyczyć sobie kremacji siebie/ psa/ fretki/ kanarka czy czegokolwiek ( choc niewiemkto to spełni) ale zgodnie z polskim prawem nawet prochy muszą do piachu. jedyne wyjście jeśli nie chcesz kościelnego pogrzebu to cmentarz komunalnyi nie zamawianie księdza. czyli albo feta z urzędnikiem państwowym albo w ciszy ;)

Wiele z Was pisze tez o chowaniu zwierzaka na działce czy w ogrodzie. Nie chwaliłabym się tym, ponieważ nasze kochane prawo równiez teg zabrania. Zwierzaka należy zutylizować i absolutnie nie chować na własną rękę a już nie daj Boże w okolicach ujęcia wody pitnej czy krzewów/ drzew owocujacych ( miejmy świadomośc tego, że taka jabłonka, która rodzi bardzo smaczne jabłka ciągnie soki z ziemi i tego co pod nią...

Nie uważam, że utylizacja to dobry pomysł ale niestety jeśli chcemy byc dobrymi obywatelami przestrzegającymi prawa to należy pupila oddać w ręce weterynarza. Nie ma w Polsce zbyt wielu cmentarzy dla zwierzaków a te które są są strasz nie drogie. takwięc chyba dobrego rozwiązania jeszcze nikt nie wymyślił... wolałabym nie myśleć co się dzieje z moim przyjacielem kiedy ja zamykam za sobą drzwi z gabinetu weterynaryjnego


Niestety myślę,że większość z Nas jest świadoma,co potem się dzieje za tymi drzwiami gabinetu.Ja nie jestem za tym.I nie popieram tego.Dla mnie to brak szacunku do żywej istoty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 17:38 przez sellmeccandy.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:41:18

Cmentarz dla zwierząt jest w Rędzianach koło Białegostoku - wystarczy wpisać w google, mają swoją stronę internetową

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spaniel?