Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Sklep internetowy

12 minut temu

tabernakula sklep

35 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 16:57:55

Co myślicie na ten temat?Czy pochowałyście w ten sposób swojego przyjaciela?
Mnie osobiście bardzo interesuje ten temat,ponieważ chciałabym kiedyś mojego wieloletniego przyjaciela pochować godnie,tak jak na to zasłużył.Nie chciałabym korzystać z klinik weterynaryjnych,gdzie później kierują martwe zwierzę do tzw.'utylizacji'.Dla mnie równa to się z tym,jakbym miała Go wyrzucić na śmietnik.
Szkoda,że takich cmentarzy w Polsce jest mało.Jednak za wszelką cenę chciałabym Mu postawić nagrobek,jak najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 16:59:52

my pochowaliśmy naszego pieska na działce owiniętą w swoje kocyki. na wiosnę w tym miejscu znajdzie się kamień z wyrytym jej imieniem.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:04:18

Cytat
jolieetolie
my pochowaliśmy naszego pieska na działce owiniętą w swoje kocyki. na wiosnę w tym miejscu znajdzie się kamień z wyrytym jej imieniem.

Też myślałam o działce.Ale niestety na miejscu działek,ma powstać wiadukt.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:05:49

Moja fretka też spoczęła na naszej działce, pod wielkim kamieniem, obok drzewka. Nie lubię cmentarzy.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:07:05

Ja chciałabym Go pochować godnie.Naprawdę żadna z Was nie wie jak coś takiego funkcjonuje?

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:07:35

my nasze zwierzątka chowamy w ogrodzie, a dokładnie w części gdzie zrobiony jest ogród japoński. mają tak spokój i ciszę.
co do cmentarza dla zwierząt to jestem za ale nie wiem czy są w polsce ?

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:09:15

Jest kilka takich miejsc w Polsce.Właśnie ja nie mam takiego miejsca,gdzie mogłabym pochować mojego Dziubka,czy inne zwierzątka.Mieszkam w bloku,nie mam ogrodu na własność

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:09:16

To jak nie leży na cmentarzu= nie jest pochowany godnie? Nonsens.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:09:44

też nie słyszałam o cmentarzach dla zwierząt w polsce... a szkoda, bo nie każdy ma gdzie pochować godnie swoje zwierzątko.

Cytat
rikarika
To jak nie leży na cmentarzu= nie jest pochowany godnie? Nonsens.

chodzi raczej o to, żeby go gdzieś pochować, a nie wyrzucić na śmietnik czy zutylizować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 17:11 przez jolieetolie.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:11:30

Cytat
rikarika
To jak nie leży na cmentarzu= nie jest pochowany godnie? Nonsens.

Po prostu nie chce pochować mojego zwierzątka w lesie,czy na polu czy Bóg wie gdzie.Nie mam ogrodu na własność,więc pytam o cmentarze dla zwierząt.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:14:10

las to nie jest głupi pomysł. Saba, pies mojej babci został pochowany właśnie w lesie, gdzie często z nią jeździli na spacery, bo nie mieli gdzie jej pochować. na drzewie pod którym leży wyryli jej imię.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:18:25

Cytat
sellmeccandy
Cytat
rikarika
To jak nie leży na cmentarzu= nie jest pochowany godnie? Nonsens.

Po prostu nie chce pochować mojego zwierzątka w lesie,czy na polu czy Bóg wie gdzie.Nie mam ogrodu na własność,więc pytam o cmentarze dla zwierząt.

Zakopywanie zwierząt w lasach i na polach jest zakazane i można zapłacić karę!
Trzeba dać zwierze do utylizacji lub dogadać się z wetem że zakopie się u siebie w ogródku. Nie wolno na polach tego robić bo z martwego zwierzęcia wydobywają się groźne toksyny które mogą dostać się do wód...
I nikt mnie w tej kwestii nie przekona czy godnie czy nie godnie... ważne że bezpiecznie dla zdrowia ludzi...

Ponoć są takie miejsca jak cmentarze dla zwierząt specjalnie utworzone i przebadane pod względem ukształtowania gruntu ale nie mam pojęcia gdzie są.
ehhh

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:19:13

no las to tak średnio moim zdaniem, dzikie zwierzęta np lisy często kopią w poszukiwaniu jedzenia...
może to zabrzmi dziwnie ale można skremować zwierzaka a jego prochy rozsypać – ja osobiście dla siebie wybieram taki sposób pochówku, muszę to spisać w testamencie bo nie chcę mieć pogrzebu, a na pewno nie kościelnego

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:21:00

gdzieś w okolicach Wrocławia jest taki cmentarz z tego co wiem.

Cmentarze dla zwierząt

27 lis 2012 - 17:23:48

Jestem takiego samego zdania:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spaniel?