Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

Pogrzeb

33 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

Własny salon fryzjerski?

dzisiaj o 12:18

srebrna biżuteria

dzisiaj o 12:06

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PYTANIE

17 lis 2012 - 20:46:27

Czy któraś z Was nie orientuje się czy gdzieś w Rzeszowie lub okolicy znajdują się szczurze hodowle karmowe? ( z małymi oseskami na sprzedaż jako karma dla gadów) dla tych co od razu będą mnie potępiać wyjaśniam - chcemy wziąć stamtad szczurki by je ochować :)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

PYTANIE

17 lis 2012 - 20:49:36

pierwsze słyszę

PYTANIE

17 lis 2012 - 20:49:53

a nie lepiej kupic szczury w zologicznym? ja tak kupowalam myszy:)

PYTANIE

17 lis 2012 - 20:52:28

szkoda mi tych maleństw dlatego chcemy uratować pare :)

PYTANIE

17 lis 2012 - 20:58:20

Jak kupujesz u nich szczurki/myszki/inne gryzonie dajesz im pieniadze wiec co to za ratunek? Beda musieli poswiecic kolejny miot dla klientow ktorzy naprawde oddadza je swoim wezom... robisz raczej szczurkom krzywde a nie ratujesz;) tak samo nie powinno kupowac sie w zoologicznych tylko w dobrze sprawdzonych hodowlach gdzie wiadomo ze o zwierzatka sie bardzo dba od narodzin.

PYTANIE

17 lis 2012 - 20:59:37

Bardzo ładnie z Twojej strony że chcesz je uratować. Uwielbiam szczury, ale niestety nie wiem gdzie znajdują się takie hodowle.

PYTANIE

17 lis 2012 - 21:31:51

Może w sklepach zoologicznych?
Ciężko Ci będzie odchować takie maluchy.

PYTANIE

17 lis 2012 - 21:34:52

nie wiem

PYTANIE

17 lis 2012 - 21:39:05

Zapytaj w sklepie zoologicznym, oni zwykle mają namiary na takie miejsca.
Ale zgadzam się z Zuziaczkiem. Osesków sama nie odchowasz, wyzdychają bez matki. I musiałabyś mieć dom wielkości Warszawy i pieniądze Gatesa żeby uratować wszystkie. Nie wiem czy miałaś kiedyś szczurki ale takich zwierzątek się nie kastruje a między osobnikami jednakowej płci może dochodzić do walk o dominację.

PYTANIE

17 lis 2012 - 21:54:20

Cel naprawdę godny podziwu, jednak zastanów się najpierw. Tak jak wcześniej pisały dziewczyny. Oseski wychować jest strasznie trudno, a za karmówkę i tak będziesz musiała im zapłacić (co tylko to napędzi "produkcję" następnych).
Zoologiczny to też kiepski pomysł - większość ma chów wsobny, a dodatkowo kiepskie warunki - kupując w nich zapewniasz tylko zbyt i kolejne szczurki na miejsce poprzednich. (Choć nie twierdzę, że tak jest w każdym)
Jeśli naprawdę chcesz mieć szczurki - a musi być to decyzja przemyślana to proponuję popytać na szczurzych forach. Mają tam pełno ogłoszeń nt. oddania szczurki w dobre ręce zarówno te młode jak i starsze (jeśli chcesz, mogę podać parę adresów na priv).
Co do kastracji - szczurki kastrować można (co innego czy to humanitarne - choć w niektórych przypadkach konieczne). Zwierzaki te mają bardzo dobrą regenerację jak na tak małe ciałka więc nie przeżywają tego gorzej od psów czy kotów (pod warunkiem że wet zna się na rzeczy).

Btw.
pseudouczuciowa do walki o dominację dochodzi w każdym gatunku, a szczurki to zwierzątka stadne, więc jak najbardziej można trzymać dwóch samczyków czy też samiczki ;). Sama miałam po kilka takich jednopłciowych parek i wiadomo - czasem się potarmosiły (samce w okresie dojrzewania bardziej - wiadomo hormony buzują), jednak koniec końców zawsze się dogadały.

PYTANIE

17 lis 2012 - 22:01:27

nie orientuję się.

PYTANIE

17 lis 2012 - 22:12:13

Nigys jasne, chodziło mi o to, że weterynarze nie zgadzają się na takie zabiegi (mówię o tych z którymi rozmawiałam w swoim mieście oczywiście).
A co do stada też masz rację, ale cytując mojego weta "zdarzają się różne osobniki i wśród samców i samiczek". Moje samiczki były dość agresywne, czasem trzeba było je separować. Ale chodziło mi raczej o przypadek (też z autopsji) kiedy szczurek po takiej walce był w naprawdę kiepskim stanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szczepionka antykoncepcyjna