Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 307
Ostrzeżenia: 1/5

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:18:55

Powiedzcie mi czy znacie marki ktore testuja swoje produkty na zwierzetach? Chcialabym sie ich ustrzec. Na pewno EVELINE nie stosuje, bo jest znaczek na opakowaniu. Ponizej zdjecie marek ktore stosuja. Co myslicie wogole na temat testow na zwierzetach? Chodzi mi najbardziej o kosmetyki. Bo jedna firma moze wypuscic na rynek kosmetyki nie testowane na zwierzetach to dlaczego druga nie? Ja uwazam ze to okrucienstwo.



Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:22:16

jest to straszne i nie powinno sie tego robic,ale z drugiej strony lepiej testowac na zwierzetach niz na ludziach, poniewaz hmm..jakby to powiedziec, zwierzeta nie maja wplywu na spoleczenstwo i to nie od nich zaleza losy swiata, a w ludziach jest przyszlosc. niemniej jednak nie popieram tego i jest to dla mnie okropne : <

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:26:13

Okropieństwo ; /

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:27:14

Tego ma już nie być ;]

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:29:01

Ziaja nie stosuje na zwierzętach, tylko na ludziach :)

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:30:34

dla mnie nie ma zadnego wytlumaczenia tego, to okrucienstwo, jak dla mnie powinni testowac na sobie a Ja osobiscie Loreal bede omijac:) chociaz tyle mogę:]

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:31:43

na pewno w internecie jest lista tych co testuja.. dla mnie to jest szczególne okrucieństwo.. nienawidze jak dzieje się krzywda zwierzętom!

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:33:24

Niech sami na sobie roba doswiadczenia! czemu winne to bezbronne zwierzeta? tak samo nie moge zniescze zyja tacy 'ludzie' ktorzy znecaja sie nad zwierzetami, robia z ich siersci futra etc. Co to za okropienstwo,

zweryfikowana
Posty: 307
Ostrzeżenia: 1/5

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:36:15

Cytat
cherry369
jest to straszne i nie powinno sie tego robic,ale z drugiej strony lepiej testowac na zwierzetach niz na ludziach, poniewaz hmm..jakby to powiedziec, zwierzeta nie maja wplywu na spoleczenstwo i to nie od nich zaleza losy swiata, a w ludziach jest przyszlosc. niemniej jednak nie popieram tego i jest to dla mnie okropne : <

Dlaczego niektore firmy nie stosuja na zwierzetach i jest ok? Jest napisane wtedy na opakowaniu testowane laboratoryjnie. Eveline ma znaczek nie testowane na zwierzetach i znaczek testowane laboratoryjnie. Czyli mozna ominac zwierzeta? Mozna..

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:36:24

"Od 11 marca 2009 w Uni Europejskiej obowiązuje zakaz testowania składników kosmetyków na zwierzętach.
Według dyrektywy unijnej zakazane jest:
- testowanie składników kosmetyków na terenie UE, bez względu na to, czy istnieją metody alternatywne czy nie
- sprzedaż i import do UE kosmetyków, których składniki testowano na zwierzętach po 11 marca 2009, z wyjątkiem pewnych składników, na które ten termin przedłużono do 11 marca 2013"

Więc jeszcze troszkę

zweryfikowana
Posty: 307
Ostrzeżenia: 1/5

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:36:49

Cytat
lenkovv
Tego ma już nie być ;]

Oby, mam nadzieje.
Cytat
bolver
dla mnie nie ma zadnego wytlumaczenia tego, to okrucienstwo, jak dla mnie powinni testowac na sobie a Ja osobiscie Loreal bede omijac:) chociaz tyle mogę:]

Loreal omijac rowniez bede, ale na fotce sa inne marki rowniez podane :) Dlatego sie pytam was dziewczyny czy w 100% wiecie ktore kosmetyki nie sa testowane na zwierzetach, bo na pewno tutaj nie sa podane wszystkie. Ja na dzien dzisiejszy chyba bede wybierala kosmetyki Yves Rocher i Eveline. Eveline mam przetestowane i naprawde widze efekty np po kosmetykach na ciało :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 11:39 przez camila87.

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:37:39

l'oreal to jest jedna wielka machina. Do l'oreala zaliczamy np. Gillette, Garnier, Maybelline i wiele wiele innych. Johnson & Johnson też testuje.

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:39:56

Wiem, że to okropne i też mi serce ściska, ale trzeba na kims testować, to jest nie do przeskoczenia - a z dwojga złego juz lepiej na zwierzętach niż na ludziach. Na studiach nam mówili, że gdy firma pisze, że jej kosmetyk nie był testowany na zwierzętach, to oznacza jedynie, że już gotowy produkt nie był na nich testowany, a każda substancja składowa musiała być przetestowana na zwierzętach

zweryfikowana
Posty: 307
Ostrzeżenia: 1/5

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:50:41

Cytat
asia749
Wiem, że to okropne i też mi serce ściska, ale trzeba na kims testować, to jest nie do przeskoczenia - a z dwojga złego juz lepiej na zwierzętach niż na ludziach. Na studiach nam mówili, że gdy firma pisze, że jej kosmetyk nie był testowany na zwierzętach, to oznacza jedynie, że już gotowy produkt nie był na nich testowany, a każda substancja składowa musiała być przetestowana na zwierzętach

Więc z tego wynika, że najlepiej robić kosmetyki samemu. Domowymi sposobami :)

Testy na zwierzetach foto

28 paź 2012 - 11:53:03

Może to okrutne, ale jeśli musiałabym coś na kimś przetestować, to przetestowałabym to na ludziach, którzy siedzą w więzieniach za znęcanie się nad zwierzętami ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 11:54 przez lenkovv.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

'Becikowe' za adopcję psa