Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

30 lip 2012 - 23:39:28

Dzisiaj wieczorem byłam na spacerze z psem, mój pies to 15-letni mieszaniec owczarka.
Idąc ścieżką zostalam zaatakowana przez obcego psa. Biegl do mnie z taką siłą, że nie miałam szans uciekać, nie krzyczałam bo półtora metra dalej na smyczy człapał mój pies. Jest stary więc wolałam żeby został niezauważony ponieważ nie dalby rady tej żywiolowej torpedzie. Pies skoczyl na mnie troche mnie podrapał. Odsunęłam się od niego a tymczasem mój pies sie zbliżył i niestety ten agresor rzucił sie na niego, dokladnie na jego kręgosłup i tylne łapy, powalil mojego psa na ziemie aż zaczął skomleć. Przerażona krzyknęłam i chwycilam tego obcego psa za kark i odepchnęłam, widac było że sie opamietał i odszedł. Przez 5 minut mój pies leżąłi nie mógl sie podnieść, w końcu udało mi sie go postawic i zakical do bramy tam jednak nie mógł zejść kilka schodków do bramy, zaczęłam mu masować łapy kiedy nagle szła wesoła parka z tym psem i oczywiście bez smyczy. Krzyknęłam, że powinni trzymac go na smyczy na co otrzymalam odpowiedź: "On nie jest agresywny" więc ciągnęłam dalej że rzucił się na nas i uszkodził mojemu psu łapy, że nie wiem jak go teraz wtaszcze na piętro. Nawet nie podeszli żeby mi pomóc, szybko weszli do swojej bramy jak sie okazalo bramy obok. Napewno ich spotkam na dniach i nie zamierzam im odpuscic, a na przyszlość, czy moge powiadomić straż miejska o takim zdarzeniu? zamierzam tez nosić gaz, jednak mam pytanie, czy wolno mi go uzyc w obronie przed agresywnym psem? Dodam, ze ich pies biega bez smyczy, obroży i kagańca. Ja natommiast zawsze chodzę z seniorem na smyczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-30 23:43 przez Kaasiaa1991.

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 06:12:21

za brak smyczy i kagańca są kary pieniężne ,następnym razem jak zobaczysz że pies lata sobie beż smyczy to dzwoń na straż miejską i powiedz że boisz się wyjść ,bo już raz zostałaś zaatakowana przez TEGO psa .

Co do gazu to nie wiem ,spytaj SM.

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 16:03:22

Cytat
Kaasiaa1991
zamierzam tez nosić gaz, jednak mam pytanie, czy wolno mi go uzyc w obronie przed agresywnym psem?

Ja to właścicieli bym gazem potraktowała :/ Brak słów na takie chamstwo.

Na moim gazie jest napisane, że działa również na zwierzęta, czyli wydaje mi się, że również w obronie przed psami możesz go używać bez obaw przed odpowiedzialnością karną za znęcanie się nad zwierzętami itd. Z drugiej strony szkoda psa, to nie jego wina, że ma takich właścicieli... Jeśli to jakaś agresywna rasa powinien być wytresowany. Poza tym pies nie będzie wiedział co się dzieje, może o wiele gorzej zareagować na działanie gazu niż człowiek. Może po prostu nie chodź w tamte rejony...

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 16:29:17

Cytat
zuza9614
za brak smyczy i kagańca są kary pieniężne ,następnym razem jak zobaczysz że pies lata sobie beż smyczy to dzwoń na straż miejską i powiedz że boisz się wyjść ,bo już raz zostałaś zaatakowana przez TEGO psa .

Co do gazu to nie wiem ,spytaj SM.


Popieram koleżankę bo bardzo mądrze napisała:)

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:05:57

Ja też jestem przeciwna by temu psu szkodzić i zdaje sobie sprawe że to wina właścicieli bo oni sa odpowiedzialni za psa ale jeśli będę miała do wyboru bronić siebie i swojego seniora to nie będę się zastanawiać. Miejsca omijac nie mogę bo to było 5m od mojej bramy, standartowa droga w miejsce gdzie zawsze chodzimy. Dziękuję za odpowiedzi.

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:08:55

ja bym zgłosiła już to co się dzisiaj stało. masz jakiś świadków?

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:11:50

ja bym na nic nie czekała tylko od razu zadzwoniła, Współczuje, też mam psa i bym im chyba zeby wybiła za taką akcję!

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:13:28

jasne ze zglos... tylko ze moze byc tak, ze powiedza Ci " niestety nie mna dowodow" a zanim dojada na miejsce to oni dawno moga juz gdzies indziej pojsc albo ich zauwazyc z daleka i zalozyc smycz, dlatego ja to bym troche poszpiegowala, posterczala przy oknie w porach wychodzenia z psami i nagrala pare razy jak sobie wędrują z tym psem bez smyczy ;)

zweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 1/5

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:19:40

Zawinili wlaściciele..

zweryfikowana
Posty: 1.066
Ostrzeżenia: 1/5

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:23:43

też mnie to zawsze wkurzało , ja szłam z moja 10 letnią sunią jak jeszcze zyła a ona bała się własnego cienia ... zawsze atakowały ją boksery i jamniki , sama była mieszancem też miałam mysli by dzwonic na straż miejską czy coś ale bałam się co byłoby z psiakiem , nie jego wina że własciciele nie umieli nad nim zapanować ...

niezweryfikowana
Posty: 316
Ostrzeżenia: 4/5

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:26:20

Ty juz dawno powinnas byc na komisariacie-lub wezwac oplicje! to jest karalne! manadtem lub nawet sprawa w sądzie! każda rana twojego psa jelsi wymaga leczenia -rehabilitacji jets na ksozt własciciela psa-agresora. Jeszcze dzis powinnas isc na komisariat i to zgłosic...

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:26:48

dzisiaj mama mi opowiedziala, ze wczoraj jak byli z tata na dzialce gdzie sie budujemy byli swiadkami jak dwa owczarki zagryzly yorka... para sobie spacerowala z.psami bez smyczy bo dzialke mamy przy lesie na zadupiu. sasiad nie ma jeszcze ogrodzenia wiec osy wbiegly i zagryzly maluszka:(

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

31 lip 2012 - 21:29:24

a co z twoim pieskiem?

Cytat
keshi
dzisiaj mama mi opowiedziala, ze wczoraj jak byli z tata na dzialce gdzie sie budujemy byli swiadkami jak dwa owczarki zagryzly yorka... para sobie spacerowala z.psami bez smyczy bo dzialke mamy przy lesie na zadupiu. sasiad nie ma jeszcze ogrodzenia wiec osy wbiegly i zagryzly maluszka:(

u mnie w wiosce miala miejsce podobna sytuacja natomiast szla kobieta z pieskiem a za płotem był pit, który zobaczywszy pieska wyskoczyl z posesji i doskoczyl do niego pech chcial ze przejezdzal mezczyzna traktorem i zatrzymal sie i uderzyl psiaka piesek padl ale oddychal a mezczyzna dobil go deska... nie wiem dlaczego nie zostawil go w spokoju po raz pierwszy gdy go uderzyl i piesek upadl....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-31 21:36 przez darcianka.

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

01 sie 2012 - 15:04:30

Jeszcze tamtego wieczoru zadzwoniłam po weterynarza, który go zbadał i odrzekł, że mój senior miał dużo szczęścia, w jego wieku (15lat) stawy i kręgosłup są słabe i tamten pies mógł mi zwyczajnie połamać psa a wiadomo że starego psa nikt by juz nie składał, tylko "zastrzyk i obroża na pamiątkę" -tak powiedział ;/
Od razu dal mi tabletki które miały seniora "podnieść" tak, żeby nastepnego dnia iśc na prześwietlenie (25zł 5 tabl)
I okazało się, że senior jak na swój wiek stawy ma na miejscu i nie wielkie zwyrodnienia kręgoslupa, dal mi też suplement na stawy dla psów, który mam podawac mu codziennie, ma on łagodzić stany zapalne i te wszystkie dolegliwości stawowe. Dzisiaj już psiak chodzi normalnie.
A co do właścicieli tamtego psa to chyba zrobie tak jak radzicie, poobserwuje, pokameruje, popytam ludzi czy coś wiedza o nich i bede działać. Niech płacą a co... Ja się tyle nerwów najadłam to niech maja nauczkę.

Jestem strasznie wrażliwa na krzywde zwierząt i jak tak czytam wasze historie to aż mi się łzy zakręciły w oczach :(
Winni są ludzie a dla ludzkiej głupoty nie mozna miec zbyt dużo litości..

niezweryfikowana
Posty: 399
Ostrzeżenia: 1/5

ZAATAKOWAŁ MNIE PIES !!!

01 sie 2012 - 15:07:54

Zgłoś sprawę na policję. Weterynarz na pewno potwierdzi Twoją wersję zdarzeń.

Cytat
ihavenoidea99
Cytat
Kaasiaa1991
zamierzam tez nosić gaz, jednak mam pytanie, czy wolno mi go uzyc w obronie przed agresywnym psem?

Ja to właścicieli bym gazem potraktowała :/ Brak słów na takie chamstwo.

Na moim gazie jest napisane, że działa również na zwierzęta, czyli wydaje mi się, że również w obronie przed psami możesz go używać bez obaw przed odpowiedzialnością karną za znęcanie się nad zwierzętami itd. Z drugiej strony szkoda psa, to nie jego wina, że ma takich właścicieli... Jeśli to jakaś agresywna rasa powinien być wytresowany. Poza tym pies nie będzie wiedział co się dzieje, może o wiele gorzej zareagować na działanie gazu niż człowiek. Może po prostu nie chodź w tamte rejony...


Tresowana to może byc małpa. Pies powinien być ułożony i szkolony, a nie tresowany.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-01 15:10 przez Berries.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oddam szczeniaki