Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

transportery taśmowe

31 minut temu

sprawdzony stomatolog

35 minut temu

sklep detailingowy

59 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

królik baran

18 lip 2012 - 23:04:32

Hej dziewczyny :).
Czy może któraś z Was ma, bądź miała króliczka baranka?
Ja planuję zakup, chociaż wiem, że rosną one bardzo duże.
Jakieś wskazówki co do króliczków?Polecacie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-18 23:05 przez yeah.

królik baran

18 lip 2012 - 23:11:00

nie polecam,kup sobie minaturke

królik baran

18 lip 2012 - 23:12:05

a dlaczego nie polecasz?

królik baran

18 lip 2012 - 23:16:24

rosną bardzo duże i są mało "żywe"

królik baran

18 lip 2012 - 23:17:14

ja miałam króliczka ale miniaturkę a raczej dużą miniaturkę :D
króliczki są słodkie:)

królik baran

18 lip 2012 - 23:17:14

ja miałam króliczka ale miniaturkę a raczej dużą miniaturkę :D
króliczki są słodkie:)

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

królik baran

18 lip 2012 - 23:19:02

Cytat
ladyinredone
rosną bardzo duże i są mało "żywe"


mało żywe? ja mam i jak go wypuszczam z klatki i się troche rozkręci ;D to tak wysoko skacze i szybko biega że aż mnie rozśmiesza ;D piruety kręci jak w cyrku ;D hehe

królik baran

18 lip 2012 - 23:20:31

pewnie zalezy od charakteru królika,sory ,że uogólniłam

królik baran

18 lip 2012 - 23:21:30

Barany rosną duże i potrzebna jest spora klatka, bo chyba nie chcesz, by się zwierzak męczył w zbyt małej? Miniaturki też wcale takie mikro nie są (rosną nawet do 4-5kg). Najmniejsze są karzełki ok. 3kg (prawie jak miniaturki ale jednak jest różnica - umiem odróżnić takiego królika, nawet jak jest bardzo mały). Pamiętać trzeba o częstym sprzątaniu i o tym, że samiczki mniej "śmierdzą". Jeśli masz jakieś pytania na temat opieki nad królikiem i wyborze rasy, to zapraszam do napisania PM. Tu mi się nie bardzo chce rozpisywać ;-P

królik baran

19 lip 2012 - 19:57:18

Cytat
Amelinek
Barany rosną duże i potrzebna jest spora klatka, bo chyba nie chcesz, by się zwierzak męczył w zbyt małej? Miniaturki też wcale takie mikro nie są (rosną nawet do 4-5kg). Najmniejsze są karzełki ok. 3kg (prawie jak miniaturki ale jednak jest różnica - umiem odróżnić takiego królika, nawet jak jest bardzo mały). Pamiętać trzeba o częstym sprzątaniu i o tym, że samiczki mniej "śmierdzą". Jeśli masz jakieś pytania na temat opieki nad królikiem i wyborze rasy, to zapraszam do napisania PM. Tu mi się nie bardzo chce rozpisywać ;-P
Cóż za informacje...
Karzełki wążą do kilograma, ewentualnie półtora, ale wtedy nie są rodowodowe. Jak są młode to odróżnić je można od zwykłych miniaturek po długości uszu, które są maleńkie.
A miniaturki nie ważą 5 kilogramów. To, że ktoś Ci sprzeda królika hodowlanego, który może wazyć 5 kilo i powie, że to miniaturka nie znaczy, że tak faktycznie jest :)
Baranki są największe z miniaturek, teoretycznie powinny ważyć do 2,5 kg ale jak się upasie to będzie więcej ;)
I nie, samiczki nie śmierdzą mniej od samców. Właściwie to króliki wcale nie śmierdzą, bo nie mają specyficznego zapachu. A to, że siki nie pachną fiołkami to chyba oczywiste.

Autorko, Ty chcesz baranka miniaturkę czy barana hodowlanego?

królik baran

19 lip 2012 - 20:04:05

Cytat
Nens
Cytat
Amelinek
Barany rosną duże i potrzebna jest spora klatka, bo chyba nie chcesz, by się zwierzak męczył w zbyt małej? Miniaturki też wcale takie mikro nie są (rosną nawet do 4-5kg). Najmniejsze są karzełki ok. 3kg (prawie jak miniaturki ale jednak jest różnica - umiem odróżnić takiego królika, nawet jak jest bardzo mały). Pamiętać trzeba o częstym sprzątaniu i o tym, że samiczki mniej "śmierdzą". Jeśli masz jakieś pytania na temat opieki nad królikiem i wyborze rasy, to zapraszam do napisania PM. Tu mi się nie bardzo chce rozpisywać ;-P
Cóż za informacje...
Karzełki wążą do kilograma, ewentualnie półtora, ale wtedy nie są rodowodowe. Jak są młode to odróżnić je można od zwykłych miniaturek po długości uszu, które są maleńkie.
A miniaturki nie ważą 5 kilogramów. To, że ktoś Ci sprzeda królika hodowlanego, który może wazyć 5 kilo i powie, że to miniaturka nie znaczy, że tak faktycznie jest :)
Baranki są największe z miniaturek, teoretycznie powinny ważyć do 2,5 kg ale jak się upasie to będzie więcej ;)
I nie, samiczki nie śmierdzą mniej od samców. Właściwie to króliki wcale nie śmierdzą, bo nie mają specyficznego zapachu. A to, że siki nie pachną fiołkami to chyba oczywiste.

Autorko, Ty chcesz baranka miniaturkę czy barana hodowlanego?

Widocznie mój tata, który hoduje króliczki w ogóle się nie zna a ja nigdy królika nie widziałam. Każdy królik, nawet 5-6kg to miniaturka, bo hodowlane (ta tzw. "na pasztet";) mają ponad 10 kg. I skoro już się tak mądrzysz, to sprawdzaj informacje, bo każdy hodowca przyzna mi rację. Tobie po części też, ale nie do końca z tą wagą :)

królik baran

19 lip 2012 - 20:04:27

Aaaa ale nie kupuj królisia!!!!! jest mnóstwo króliczków- baranki, lewki i inne do adopcji!

http: //adopcje.kroliki.net/ (usunąc spacje po http)

Poza tym, o królikach trzeba na prawdę dużo wiedzieć. One nie mogą siedzieć 24h na dobe w klatce, potrafią korzystać z kuwety, jak koty, nie jedzą kolorowych mieszanek i kolb, a siankom suszki/warzywa itp.
To wspaniałe zwierzaki ale trzeba dużo o nich wiedziec, aby zapewnić im dobre życie:)

zweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 1/5

królik baran

19 lip 2012 - 20:08:41

no właśnie tu chodzi o jakiegoś baranka czy barana takiego do hodowli?, bo jak hodowlanego to chyba nie masz zamiaru go w domu trzymać?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.582

królik baran

19 lip 2012 - 20:11:27

Również zachęcam do adopcji.
Mam królika miniaturowego, lewka. Waży 1.7 kg. Ma ponad 3 lata. Wszyscy weterynarze mi mówią, że jest bardzo duży. Ale nie jest spasiony czy coś, jest po prostu bardzo kudłaty i ma dużą grzywę :)
Baranki są przeurocze ale rzeczywiście większe niż zwykłe miniaturki.

Radzę dobrze przemyśleć zakup takiego zwierzaka. To bardzo wymagające stworzonko. Jesli chcesz wiedzieć więcej, chętnie doradzę.

królik baran

19 lip 2012 - 20:13:32

haha myślałam, że masz królika i jest głupi jak baran stąd tytuł, wybacz :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZAKŁADAMY AKWARIUM