Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:59:13

Nigdy nie kupowałam takich preparatów w sklepie zoologicznym,a u weterynarza.
Najlepsze są kropelki na kark. Są drogie ale bardzo skuteczne.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:00:22

Stosuje i działa, moja kotka raz miała pchły i weterynarz jej to zaaplikował (a on chyba ma wiedze na temat zwierzat najlepsza) i potem nie było problemu :) Kotek nie miał zadnych skutków ubocznych kropelki stosuje sie pomiedzy lopatkami i wciera wiec trudno by to miejsce wylizał. Poprzednie moje 2 koty tez miały to stosowane i wszystko było ok .

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:00:53

U weterynarza kupuje się dokładnie te same kropelki, co w sklepie, niczym się nie różnią.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:01:37

Mój kot nosi obroże i nie ma żadnych pcheł.
Polecam tą



Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:08:44

Używam Fiprexa od kilku lat na moim psie i sprawdza się idealnie. Psu nic nie jest a pcheł i kleszczy brak. Kiedyś kupiłam mu obróżkę z Beaphr ale chyba dostał psiak uczulenie bo ciągle się po niej drapał, więc pozostaję przy kroplach.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:23:39

Zaaplikowałam na łopatki ale troszkę się rozlało na sierść.. Mam nadzieję, że Myszatej to nie zaszkodzi.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:32:30

Wiesz, że to jest dla dorosłych osobników. Nie zdołałam się zorientować w jakim wieku jest Twoja kotka, do roku raczej się nie stosuje takich preparatów.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:41:40

Cytat
alicja70
Wiesz, że to jest dla dorosłych osobników. Nie zdołałam się zorientować w jakim wieku jest Twoja kotka, do roku raczej się nie stosuje takich preparatów.

W ulotce było napisane, że nie stosuje się poniżej 8 tygodnia życia. Moja kotka ma niecałe pół roku. Pani w sklepie Zoo pytała w jakim wieku jest zwierzak i ile waży.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:44:10

ja byłam z moją kocicą u weterynarza i on polał kropelki na kark, koszt ok 10 zł bynajmniej w moim mieście. Przed kupiłam coś w zoologicznym ale pieniądze w błoto. Sam weterynarz powiedział, że oni nie mogą mieć takich silnych substancji.. Te kropelki co polał nimi były skuteczne bardzo długo ( nawet po miesiącu jak skądś się wzięły) :D

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:52:12

Myślę, że wszystko będzie ok, nie martw się. Ale z taką chemią zawsze lepiej być ostrożnym. Na przyszłość też radzę obróżkę.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:57:43

Cytat
rosehime
Ja miałam takie kropelki które się na kark kotu skraplało, jakieś maści też, nic nie działało, dopiero jak kupiłam obróżkę to pchły dały jej spokój. Kup obróżkę bo nie ma skutków ubocznych :]
Mój kot jest w domu, ale na dwór też wychodzi. Nie raz gdzieś się zapchliła, ale co pół roku kupowałam u weta kropelki (zakrapia się między łopatkami na skórę, po rozdzieleniu sierści -tam gdzie nie sięgnie jezyczkiem). Przyznam,że miałam spokój na kilka miesięcy. Z obróżki nie byłam zadowolona gdyż któregoś razu okazało się, że skupiska pchełek były własnie pod obróżką i za uszmi.
Z tymi kropelkami trzeba bardzo ostrożnie postępować i dokładnie wkropić na skórę w miejsce gdzie kot nie dosięgnie. Kolezanka pokropiła nimi kota po siersci, bo wydawało jej się że tak będzie dobrze, po czym kot uległ bardzo ciężkiemu zatruciu.[/b]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-23 13:02 przez szasa.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 12:58:06

Cytat
rosehime
Cytat
rakoczka
Obroże są bez sensu jeśli Twój kot jest niewychodzący, będzie Ci to tylko śmierdziało pod nosem a kotu sprawiało dyskomfort.

No na początku śmierdzi troche, ale po kilku dniach już nie. Jest skuteczne i bezpieczne na kota więc chyba lepiej nie narażać kota na uszczerbek na zdrowiu i znieść ten zapach. Aha i kotu to nie sprawia żadnego dyskomfortu.

Może Twojemu nie sprawia, mojemu sprawiało i to ogromny. Kwestia kota.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 13:01:41

jeśli to jest mały kotek to obroży nie polecam kiedyś załozyłam mojemu i omal go nie straciłam po paru godzinach go prawie sparaliżowało weterynarz powiedział że mam nigdy więcej małym kotom ich nie zakładać bo są szkodliwe.Kropelki które się daje na kark, miedzy łopatki zadziałały wtedy nie ma możliwosci ze zliże czy coś

Pchły u kota.

24 cze 2012 - 10:37:09

Obroże przeciwpchelne są też bezzapachowe, więc nic nie musi śmierdzieć... Zawsze trzeba patrzeć na substancję aktywną, jaka jest i w kroplach i w obrożach, najskuteczniejszy jest Fipronil- jest składnikiem kropli Frontline, Fiprex, obroży firmy Pchełka i pewnie wielu innych produktów dostępnych na rynku. Produkty z fipronilem nie są przeznaczone dla młodych zwierząt, do 3 m-ca życia, dla takich przeznaczone są preparaty ziołowe, o mniejszej skuteczności, ale też mniejszej toksyczności dla malucha. I to wcale nie prawda, że w sklepach nie można kupić czegoś skutecznego, w dobrym sklepie są dostępne wszystkie preparaty, po prostu trzeba mieć pozwolenie na handel nimi i wtedy są dokładnie te same, co dostępne u weterynarzy, chociaż niestety nie wszystkie preparaty są skuteczne, dlatego polecam te z fipronilem, sprzedaję je u siebie od lat i zawsze klienci wracają zadowoleni.

Pchły u kota.

24 cze 2012 - 10:38:42

Cytat
Angelo93
używałam jest bardzo skuteczny i bezpieczny ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Suczka zdechła przy porodzie, prosze o pomoc!