Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 10:50:59

Wczoraj zauważyłam u mojego kota pchły albo jakieś inne robale. I tu mam problem, otóż poszłam do sklepu ZOO i zakupiłam środek na ich zwalczenie. Zaczęłam się jednak zastanawiać czy jest on na pewno bezpieczny. Po przeczytaniu ulotki i skutkach ubocznych jakie mogą wystąpić.. Dlatego chciałam zapytać czy któraś z was używała takiego preparatu na swoim pupilu?


Pchły u kota.

23 cze 2012 - 10:55:42

Ja z tej firmy używałam ale dla psa, nic jej nie było :-)

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 10:55:56

Ja miałam takie kropelki które się na kark kotu skraplało, jakieś maści też, nic nie działało, dopiero jak kupiłam obróżkę to pchły dały jej spokój. Kup obróżkę bo nie ma skutków ubocznych :]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-23 10:56 przez rosehime.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:02:50

Cytat
rosehime
Ja miałam takie kropelki które się na kark kotu skraplało, jakieś maści też, nic nie działało, dopiero jak kupiłam obróżkę to pchły dały jej spokój. Kup obróżkę bo nie ma skutków ubocznych :]

Z tym, że mój kto jest kotem domowym. Nie wychodzi na dwór i nie spotyka się z innymi kotami. Tak więc robale musiał mieć od początku, a że ma bardzo gruba sierść nie było widać tego. Dopiero po wyczesaniu takim grzebyczkiem się okazało, że coś mieszka na moim kocie .. :(

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:07:54

Nie ważne czy się nabawił pcheł czy miał od początku, choć nie można mieć od początku pcheł bo to nie choroba, gdzieś musiał się ich "nabawić". Powiem ci, że ja jak usłyszałam "obróżka" to stwierdziłam, że to nie może być dobre i się myliłam, bo moja kicia pcheł nie ma. Nie baw sie w żadne super cudne kremy czy krople bo to nie zda egzaminu, ja mojej kici lałam krople na kark a ona za chwilę się wylizała z tego więc to głupiego robota. Kup obróżkę :)

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:17:02

Nie martw się, producent kropli na pewno przewidział, że kot to może polizać więc nawet jeśli to zrobi to nie umrze.
A tak serio to takie krople zakrapla się na kark czyli tam gdzie kotu najtrudniej się polizać. Staraj się nie zamoczyć mu sierści tylko wylej to bezpośrednio na skórę. Obroże są bez sensu jeśli Twój kot jest niewychodzący, będzie Ci to tylko śmierdziało pod nosem a kotu sprawiało dyskomfort. Ja mojemu najpierw kupiłam obrożę ale zrzuciłam ją po dwóch dniach bo chodził i non stop się drapał obok tej obroży tak mu przeszkadzała. W końcu kupiłam mu te krople i mimo, że działają dużo krócej to dla mnie i dla kota są lepsze. Próbował to sobie polizać na różne sposoby a jak jakimś cudem trochę posmakował to przeszedł mu ten pomysł, widocznie nie jest to za dobre w smaku :D Nic mu nie było, nie miał żadnych skutków ubocznych. Zakraplaj i się nie bój :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-23 11:18 przez rakoczka.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:23:48

używałam jest bardzo skuteczny i bezpieczny ;)

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:28:41

po tych kroplach będzie spokój z pchłami.za głowa między łopatkami ma dołek i tam mu daj pare kropelek.tylko rozgarnij futerko żeby na skóre dawać szybko się wchłonie i nie rozleje po sierści. nawet jak poliże to nic mu nie będzie.mój kiedys polizał i tylko się zaślinił :)potem nauczyłam sie żeby go pilnować i czymś zająć na chwile bo będzie go swędziało to miejsce i będzie drapał i próbował polizać.
jak masz jakieś pytania to pisz :)
i zanim mu to miejsce nie wyschnie to staraj sie go nie głaskac bo tylko je rozetrzesz po futrku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-23 11:30 przez daniello33.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:29:32

Cytat
rakoczka
Obroże są bez sensu jeśli Twój kot jest niewychodzący, będzie Ci to tylko śmierdziało pod nosem a kotu sprawiało dyskomfort.

No na początku śmierdzi troche, ale po kilku dniach już nie. Jest skuteczne i bezpieczne na kota więc chyba lepiej nie narażać kota na uszczerbek na zdrowiu i znieść ten zapach. Aha i kotu to nie sprawia żadnego dyskomfortu.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:34:00

Mam 3 koty. Koty miałam z resztą od zawsze. I też używałam obróżek bo są najlepsze i nie szkodzą kociakom.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:47:48

A co do tych kropelek. Na opakowaniu pisze, żeby zaaplikować całą zawartość tubki. Zrobić tak faktycznie czy nie. Bo któraś z Was pisała "parę kropelek"?

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:51:49

Cytat
extrashopping
A co do tych kropelek. Na opakowaniu pisze, żeby zaaplikować całą zawartość tubki. Zrobić tak faktycznie czy nie. Bo któraś z Was pisała "parę kropelek"?
to chyba ja :) chodziło mi o to żeby dać pare kropelek,szybko wsiąkną w skóre i dac reszte. ja za pierwszym razem od razu całą wylałam i wiekszość spłynęła po futeku
niby mała tubka ale troche tego płynu w srodku jest :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-23 11:52 przez daniello33.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:52:40

Mój kot miał obrożę przeciwpchelną i mój następny kot też będzie miał . To jest najlepsze rozwiązanie. A takie kropelki to mam dla psa,ale wg mnie są beznadziejne. Kiedyś były takie duże butelki co się spryskiwało całego psa i to było dobre.

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:54:58

Można dać kotu całą dawkę, nie rozdziela się tego na pojedyńcze kropelki, bo żeby działało, musi być określona dawka. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo kropli, to niezupełnie są one całkiem nieszkodliwe, mają sporo skutków ubocznych, które mogą wystąpić, chociaż nie u każdego kota. Ja jestem zwolenniczką obroży przeciwpchelnej z bezpiecznym zapięciem, które rozepnie się, jeśli kot na dworze się na niej zawiesi np. na gałęzi, i do tego aplikuję jeszcze dodatkowo krople, tyle że ziołowe, bez trucizny, tylko działające na zasadzie odstraszania ziołowym zapachem. Jeśli jesteś zainteresowana, to napisz na pw, podam Ci link do aukcji Allegro, na której można kupić jedno i drugie. W tej obroży, o której piszę, substancją aktywną jest to samo, co w kupionych przez Ciebie kroplach, tyle, że nie podtruwa się tym przy okazji kota ;)

Pchły u kota.

23 cze 2012 - 11:57:49

mój był taki dzikus ,że nawet weterynarz nie mógł sobie z nim poradzic, wytępił to dziadostwo, ten poszedł na spacerek i znowu wracał z towarzyszami i tak w kółko :) z nieciekawym towarzystwem się zadawał ;p

Cytat
ManiaKupowania7
Mój kot miał obrożę przeciwpchelną i mój następny kot też będzie miał . To jest najlepsze rozwiązanie. A takie kropelki to mam dla psa,ale wg mnie są beznadziejne. Kiedyś były takie duże butelki co się spryskiwało całego psa i to było dobre.

też to pamiętam ale moje zwierzaki tego nie znosiły :) nie ma się im co dziwic :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-23 11:59 przez GaBrYsiAa1996.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Suczka zdechła przy porodzie, prosze o pomoc!