Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny,
Od 14 lutego 2012 mam chomiczka dżungarskiego, miała ok 5 tygodni jak ją kupiłyśmy, dostaje suchą karmę nabytą w sklepie zoologicznym oraz co 2 dzień kawałeczek żółtego serka i suchą skórkę od chleba. Zauważyłyśmy z córeczką, że często się drapie, czy serek może uczula a może ma za ciepło? Mamy w domu ok 20 stopni, więc tak normalnie. Ma trociny i watkę specjalną bawełnianą dla gryzoni.
Pomóżcie i wesprzyjcie mnie swoimi doświadczeniami. Co robić?
Poza tym nasza chomiczka jest cudna, szybko się oswoiła, jest strasznie towarzyska i uwielbia się bawić zwłaszcza chodzić po nas:-)
Czekam dziewczyny na wasze cenne rady i dziękuję!!!!

ale drapie sie czesto? ja mialam myszoskoczki wiec praktycznie hodowla taka sama
nie dawaj serka, moje myszaki nie lubily karmy z kartonika, znalazlam sklep gdzie sprzedawaja karme na wage i to bardziej urozmaicona i wychodzi nawet taniej. serek chomikowi jest zbedny. zmien tez troczyne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 18:59 przez Motylica22.

No trociny generalnie nie są dobrym pomysłem, bo pylą. Te lepszej jakości mają mniej pyłków.
Idź do weterynarza, może to też być jakaś choroba skóry.
Poza tym- dżungarki nie sa samotnikami.
A tą "specjalną watę" to usuń, może tylko zaszkodzić. Zamiast tego włóż do klatki siano, zrobi sobie gniazdo.
Od sera żółtego lepszy jest biały, zresztą w ogóle warto żebyś urozmaiciła jakoś jego diete. A suchy chleb nie jest zdrowy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 19:03 przez Nens.

hmm, zależy jak często się "drapie". Chomiki to czyścioszki, więc często coś robią z łapkami :) Co do jedzenia to serek może być ale żeby nei stał 2 dni bo może mu zaszkodzić. Podawaj mu za to jabłko, marechwe, owoce, warzywa a zobaczysz jak będzie wcinał.

Ja mam aktualnie 2 chomiczki. Nie są one moimi pierwszymi. :) Wydaje mi się, że nie ma obaw do niepokoju. To chyba ich taka natura? :)

Nie dawaj mu serka, ani chleba (chyba ze suchy, chrupiący), może mieć alergię np. na trociny, może mieć pchły albo świeżb, musiałabym go obejrzeć. Idź jutro do weta i wszystkiego się dowiesz;)

acha co najwazniejsze kup drugiego chomika do towarzystwa, to wcale nie jest bardziej uciazliwe niz hodowanie jednego, a ile radosci sprawisz zwierzatku.

moje myszoskoczki zyly 6 lat a standardowo zyja 3-4. jeden zmarl ze starosci a drugi za 4 dni z tesknoty....te zwierzatka tez lubia bliskosc

Dzięki za informację!
Trociny są jakieś bardzo dobre, pani w sklepie wybrała mi najlepsze, watkę mogę zamienić na sianko, zobaczymy, nie będę w takim razie dawała chomiczce żółtego serka i skórek, białego nie lubi, dałam też raz marchewkę i smakowała jej.

Kiedyś miałam chomiczka, strasznie sie drapała, potem aż się gryzła, co się okazało miała pod futerkiem jakieś uczulenie.

tak strasznie się nie drapie, ale to mój pierwszy gryzoń, więc się martwię, a może to normalne u gryzoni; poobserwuję ją jeszcze z 2 dni, zmienię trociny i zabiorę watkę i nie dam serka i zobaczymy; na pewno myje się częściej niż drapie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cieczka u suki