Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:23:47

Jestem szczęśliwą posiadaczką Yorka. Niestety moja sunia dziś zaczęła podkurczać jedną nóżkę. Nie chce jest prostować, a przy chodzneiu kuleje. Wczesniej była bardzo żwawa i radosna. Nie wiem, co mam zrobić. Boję się o nią. Naczytałam się o operacjach dziś. Czy któraś z was z czymś takim się spotkała? Co poradzić? Pomocy!

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:25:57

moze jej cos w lapke weszlo ppodczas spaceru nie gryzie tej lapki???

zweryfikowana
Posty: 1.032
Ostrzeżenia: 2/5

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:28:48

moze raczej wybierz sie do weterynarza>?

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:28:51

Nie wydaje mi się, żeby coś jej weszło. Niczego takiego nie wyczułam. I nie, nie gryzie jej. Oby to nie było nic poważnego.

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:29:06

moze idz do weterynarza?

zweryfikowana
Posty: 3.200
Ostrzeżenia: 1/5

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:29:33

przemyj jej łapy bo to może być od soli

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:30:57

Podotykaj ,jak nie odciąga to nic jej nie jest

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:31:28

a nie bylas moze z nia dzis na szczepieniu moj York po szczepieniu doznał paralizu i nie mogl stanac na lapkach przez ok 30 min

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:31:39

moze miala jakies zadrapanie a teraz wlasnie ta sol wszedzie..oby nic powaznego:)

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 1/5

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:31:50

Przyczyną mogą być różne rzeczy , wbicie czegoś , złamanie.

Ja ostatnio miałam taki sam przypadek tyle że mam szpica japońskiego ale to też mały pies :)

Tak samo kulała i miała łapkę podkurczona caly czas.Pojechalam z nia do weterynarza , ogladnal , zbadal i powiedzial ,ze psinka juz ma swoje lata ( w tym roku bedzie 10) i że to normalne. Dał jej 4 tabletki przeciwzapalne i przeciwbólowe i już biega i skaczę jak zawsze :)
Tez sie o nia potwornie martwilam :)

Radze zabrac pinke do specjalisty ,przynajmniej bedziesz miala pewnosc co jej jest i piesek nie bedzie sie meczyl:)

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:34:21

hmmmm.... może sie wybierzesz do weterynarza?? zamiast sie zamartwiac ;) my raczej nie pomozemy, niektore dziewczyny cie tylko nastrasza ;)

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:38:31

miałąm podobny problem z moim yorkiem. zle zeskoczyl z kanapy i skoczylismy do weterynarza i dał mu zastrzyk i jak wyszlismy to juz bylo okej

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:47:40

Mogło mu coś wejść w łapkę, między poduszki i go boli- sprawdź to dokładnie. Może pod Twoją nieobecność skoczył i źle postawił łapkę albo gdzieś mu się zaklinowała i sobie zwichnął. A może pękła mu poduszka i szczypie go sól? Pamiętaj żeby na śnieg i mróz smarować mu poduszki wazeliną, żeby nie pękały. A może ma jakieś przykurcze? Idź do weta on na pewno powie co i jak:)

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 21:57:50

Mój ś.p. Dżekuś kiedyś miał taki problem, skończyło się poważną operacją i to wszystko przez opieszałość pierwszego weterynarza do którego z tym poszliśmy.
NAjpierw podkurczał nogę jakieś 2 tyg, potem było dobrze, po kilku miesiącach okazało się, że to było naderwane więzadlo, które poszlo do końca.
UWAGA: pierwszy lekarz powiedział mi , że pies jest hipochondrykiem i sobie to uroił, żenada...
koniecznie idź do lekarza jeśli nie przejdzie w ciągu kilku dni



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-29 21:58 przez aurrrelia.

Piesek podkurcza nóźkę.

29 lut 2012 - 22:01:47

Może sobie coś wbiła. Obejrzyj łapkę dokładnie, jeśli nic nie znajdziesz udaj się do weterynarza

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przygarnę kotka