Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

05 lut 2012 - 13:45:17

Wirajcie! Mam dwa kociaki , jedne "dobry" a drugi mega urwis. Jak je bralam to mialam stara kanape i kupilam od razu wieeelki atrakcyjny drapak. Od razu obydwojgu sie spodobal i korzystali z niego, pazurki grzecznie ostrzyli na drapaku i bylo ok. Pare miesiecy temu kupilam nowa kanape i ku mojemu zdziwieniu jednemu z kotow odwidzial sie drapak i non stop chodzi sie pastwic pazurkami na kanape i fotele... te nowe... stara kanapa go nei interesowala. Nie wiem co mam zrobic zeby znowu sie zainteresowal drapakiem? PRobowalam pryskac drapak waleriana, kocia mietka, kanape i fotele oblepilam na tydzien tasma samoprzylepna dwustronna i o dziwo pomogla, lecz jak tylko ja zdjelam to zaraz znowu to samo i hop na kanape ostrzy :(. PRzeciez wiecznie nie moge miec oblepionych mebli. Drugi kociak jest grzeczny i chodzi TYLKO na drapak. Co mozna jeszcze zrobic w tej sprawie? Koty maja juz rok... Pomocy!

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

05 lut 2012 - 13:54:56

Można kupić na all w granicach 20-30zł spray, którym psikasz daną rzecz i kot już nawet do niej nie podejdzie. Można też kupić właśnie spray , który przyciągnie je do drapaka, jednak z tego co piszesz to już wypróbowane. Niestety, nic innego nie mogę poradzić. Ja mam totalnie poniszczone przez moją kotkę meble, nie wymieniam ich bo to bez sensu. Poszarpane kanapy i fotele - pogodziłam się już z tym.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

05 lut 2012 - 14:06:34

Może spróbuj spryskiwaczem (takim jak np. do kwiatków). Kiedy drapie kanapę, pryśnij na niego, wtedy nauczy się, że z tym związane jest nieprzyjemne doświadczenie i przestanie. Krzywdy mu nie zrobisz, a poskutkuje, tylko potrzeba trochę cierpliwości :)

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

05 lut 2012 - 14:11:39

Klaśnij głośno dłońmi jeżeli widzisz,że drapie nie to co powinien.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

05 lut 2012 - 14:14:50

moze usiadz i z nim porozmawiaj, powiedz jakie to dla ciebie wazne..

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

05 lut 2012 - 14:21:01

Cytat
szasa
Klaśnij głośno dłońmi jeżeli widzisz,że drapie nie to co powinien.

ja mam 3 koty i jeden z nich także upatrzył sobie kanapę do ostrzenia pazurków. A mam w domu kosz wiklinowy taki duży, specjalnie dla nich, który sobie drapią kiedy chcą, mam też pieniek, co też im się podoba. A ten jeden taki urwis jak Twój, jak ma ochotę to podrapie pieniek, jak nie - to pójdzie szarpać kanapę.
Czasem robię tak jak napisała koleżanka wyżej, klaszczę "na niego" jak zaczyna drapać, wystraszy się i ucieka. Ale na dłuższą metę to nie pomaga. Może wypróbuj tego sprayu, którego zapachu koty podobno nie lubią, ale nie wiem co to jest za zapach, więc czy Tobie się będzie podobał też ciężko powiedzieć :)

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

16 lut 2012 - 01:15:38

Ten spray to odstraszacz dla kotów. Mama przyniosła, żeby ratować nową kanapę. Ogólnie lipa. Nie zauważyłam żeby moja Ciusia kanapę omijała szerokim łukiem. Mogę się skłaniać ku stwierdzeniu, że jeden dzień to działa, ale psikam tego zdrowo, więc nie wiem, jak to będzie wyglądać po czasie na jednolitym materiale. Ale... mam jeszcze jeden spray, a mianowicie kocimiętkę i nim psikam stojak i drapak kotki, żeby przyciągnąć ją do tego miejsca, jednocześnie odstraszając ją tamtym zapachem od kanapy. Co do klaskania i wody to myślę, że wszystko fajnie, gdy jesteśmy w domu i zdążymy zauważyć, lub uda nam się to drapanie usłyszeć, a z doświadczenia wiem, że kocurki robią to wtedy, kiedy nie ma nas w pobliżu, więc też wtedy gdy nie ma nas w domu:)

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

25 lut 2012 - 15:08:00

Spray odstraszający koty, który kosztuje w granicach 20-30 złotych nie pomoże. Sama sprawdziłąm większość.. na tą chwilę nie pamiętam nazwy ale spray który pomógł kosztował mnie 59 złotych (butelka szaro granatowa). Naprawde skuteczny... innym ze sosobów są lepy na muchy.. są mocniejsze od taśmy i mocniej przeszkadzają.. Mój Kociak po spryskaniu nie drapał już kanapy.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

25 lut 2012 - 15:13:02

Ja moją kotkę nauczyłam niedrapania mebli za każdym razem cierpliwie przenosząc ją z kanapy do drapaka. Jak tylko zaczynała ostrzyć pzury brałam an ręce i przenosiłam do drapaka i ostrzyła na drapaku, kilka dni to trwało ale teraz już praktycznie nie podchodzi do mebli.

@SoundOfMissingYou UMARŁAM ze śmiechu! hahahahahahahaha

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

25 lut 2012 - 15:15:10

Powies tabliczke"ZAKAZ DRAPANIA"...a na powaznie tez tak mialam kiedys z mlodym kotem,nic nie pomagalo...tylko ze moj se upodobal drzwiczki pod zlewem dopiero po roku mu przeszlo.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

29 lut 2012 - 18:04:35

Ciężko oduczyć kota drapania mebli. Jedynym chyba rozwiązaniem, a i tak nie ma pewności, że skutecznym, jest kupienie drapaka. http://keko.pl/pl/koty_drapaki-dla-kotow wybierz jakiś tani na początek, jak załapią, to kup większy, już taki wypasiony, żeby im się nie znudził :P

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:35:32

Można kupić odstraszać dla kotów w sprayu, ale powiem szczerze, że nie wiem jak jest z jego skutecznością. Na pewno drapak będzie dobrym pomysłem. Może postawisz go jakoś przy kanapie, żeby kot widział ciekawszą alternatywę ;)

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:39:20

Cytat
Urszulla80
Ciężko oduczyć kota drapania mebli. Jedynym chyba rozwiązaniem, a i tak nie ma pewności, że skutecznym, jest kupienie drapaka. http://keko.pl/pl/koty_drapaki-dla-kotow wybierz jakiś tani na początek, jak załapią, to kup większy, już taki wypasiony, żeby im się nie znudził :P

yyyy umiesz czytać?

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:41:54

jest odstraszacz kotow w sprayu, nazywa sie innotek sscat, ale jest bardzo drogi...i w sumie takie same efekty dał zwykły odswieżacz powietrza z brise z czujnikiem ruchu:)

moze spróbuj postawic taki odświeżacz kolo kanapy, koty generalnie tego hałasu sie boją;)

u znajomej dzieki temu przestały sikac na komodę i w ogolnie w domu;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 12:52 przez kashvi.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:42:44

Cytat
mucho_morek
Może spróbuj spryskiwaczem (takim jak np. do kwiatków). Kiedy drapie kanapę, pryśnij na niego, wtedy nauczy się, że z tym związane jest nieprzyjemne doświadczenie i przestanie. Krzywdy mu nie zrobisz, a poskutkuje, tylko potrzeba trochę cierpliwości :)

Słyszałam gdzieś, że jest to sprawdzony sposób i faktycznie pomaga. Najgorzej, że musisz ciągle chodzić z tym spryskiwaczem i jak tylko kot podejdzie do kanapy to musisz szybko działać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KARMA DLA PIESKOW