Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 21:54:54

Hej kobietki, jest mozliwe żeby kicia , ma ok 5 miesiecy bo u mnie mieszka prawie 3, juz sie marcowała? Bo mieszka w domu,do tej pory wcale nie szło jej wygonic na dwór, załatwiała sie w kuwete i to jej wystarczało, a od tygodnia nie mogę jej upilnowac, ciagle czeka tylko na chwile kiedy ktoś otworzy dzrzwi zeby tylko uciec na dwór, wraca po ok pół godzinie i tak w kółko caly dzien, mam strach zeby mi zgineła, bo w domu mnie nie ma od 9-do 15-16, tata niby pilnuje zeby mu nie zwiala ale boje sie troche, zawsze wraca nie ma problemu ale mam strach zeby cos jej nie odwaliło, nie zauważyłam nic podejrzanego oprócz tego ze czesciej musze sprzątac jej kuwate, wiecznie cos tam przegarnia i ugrzebuje, zapach z kuwety jest moze bardziej intensywny, jak jestem w domu to potrafi sie położyc i przesapac np od 16 do 20 i pozniej biega jak szalona, kwiczy mruczy.
Pierwszy raz mam kocice w domu macie jakieś rady co robic? czy nic nie robic tylko dać jej spokój? załaczam zdjęcie mojej pociechy hehe


Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:05:56

Mój Mietek ma koło 6 miesięcy i zachowuje się identycznie. A jak nie bardzo chcę go wypuścić to siedzi w oknie i rozgląda się za laseczkami ;) No nic, chyba przyszła już na nich pora :P


Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:08:27

A wypina pupkę?

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:09:33

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-14 14:30 przez ka-na.

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:10:03

słodkie te wasze kotki :)

mój Filip na harce się raczej nie załapie, bo jest po kastracji. no cóż... ale za to wszystkie laseczki mogą być jego i to bez zobowiązań :D



zweryfikowana
Posty: 310
Ostrzeżenia: 1/5

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:11:09

Ja też mam kotkę:) Moja ma około 9 miesięcy i miesiąc temu miała rujkę. Ten okres to najczęstszy okres pierwszej rujki u kotki, jednakże nie musi być to reguła:) Zaobserwujesz rujkę u kici kiedy będzie chodziła z ogonem do góry i przebierała łapkami. Kiedy będziesz do niej mówić to ogonem zrobi siup do góry i będzie pomiałkiwać.
Kotke najlepiej poddać sterylizacji, bo ten okres jest strasznie wyczerpujący nie tylko dla niej ale i dla włascicieli... Jak bedziesz miała jakieś pytania to pisz do mnie na priv, bo akurat o kotkach wiem sporo :P
A to moja Niusia:)Też lubi sobie poobserwować szafę.pl :P





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-25 22:17 przez BuyMe88.

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:13:08

kotki dojrzewają około 6 miesiąca więc zapewne to to. weterynarz-sterylizacja. Dla jej dobra.

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:13:19

Jest to możliwe. Najlepsze jest to, że moja ma ruję co 2 miesiące, czego wcześniej nie wiedzieliśmy, że w ogóle może być tak często.

Ps. uwielbiam czarne koty-mam 2

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:13:46

Łe no ale laba, myślalam ze to jeszcze nie pora na nią, dokładnie włazi na parapety i wygląda nie wiadomo za czym :/

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:15:57

Mozliwe moja kotka tez bardzo mlodo miala pierwszą ruję ;) Jej glowne jej objawy to przede wszystkim wypinanie pupki, intensywne pomiaukiwanie i laszenie się. Jaka rada? Są zastrzyki u weterynarza które pozwalają uspokoić kotkę na kilka miesięcy albo oczywiście kastracja. Jeżeli już wiesz,ze nie chcesz zeby Twoja kicia nie będzie miala mlodych, to zrob to od razu, bo czasami kotka w domu się męczy, bo np podczas szukania kocura potrafi nic nie jeść pare dni i baaardzo glosno miauczy w nocy, co przeszkadza domownikom :/

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:16:51

kochana czym prędzej do weta! na sterylke raz dwa zabierz małą, żeby przypadkiem kociaków się nie dorobiła jak Wam ucieka!

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:17:06

moja kocica wystwiała na wszystkich pupę i psikała śluzem. taka wulgarna była.
później pozbawiliśmy ją kobiecości.
niezły temat szczególnie, ze czytam obecnie "smętarz zwieżąt" Kinga i tam jest o wykastrowanym kocie :)

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:18:03

Cytat
FuckLimits
A wypina pupkę?

No własnie tego nie zauważyłam, owszem łasi się ale wydaje mi sie ze tak normalnie, kurde a co sądzicie o zastrzykach i sterylizacji? warto? bo ja sama nie wiem, tymbardziej ze znajoma ma takiego fajnego rudego kawalera, akurat byłby dla niej, nie wiem co zrobic kurde hehe

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:19:03

jak najbardziej mozliwe.mój kociak też nie wie co ze sobą robić :)

zweryfikowana
Posty: 310
Ostrzeżenia: 1/5

Marcowanie u kotki :)

25 sty 2012 - 22:20:36

Nie polecam antykoncepcji. Na dłuższą mete jest strasznie szkodliwa dla zdrowia kotki. Moja poprzednia niestety dostała od tego raka i trzeba ja było uśpić:( Poczekaj, aż upewnisz się, że to rujka, idź do weterynarza po zastrzyk lub tabletki antykoncepcyjne (koszt około 10 zł) i kiedy objawy jej się uspokoją wtedy udaj sie na sterylizację.
Jednak musisz być pewna, że to jest właśnie "ten" czas, bo wcześniejsze wysterylizowanie kotki może jej zaszkodzić, gdyż jej dojrzałość płciowa nie jest do konca rozwinięta.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szczurki. Posiada ktoś na szafie?