Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

godzinę temu

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:33:13

Mam psa Goldena Retrievera ma ok. 7 mies.
Mieszkam w kamienicy na 4 piętrze, i mam dosyć małe podwórko.
Chcę żeby Pola(bo tak się ona nazywa), biegała sobie po tym podwórku bez smyczy.
Kiedy ją pierwszy raz(i ostatni jak na razie), wypuściłam uciekła mi na drugie podwórko, bo one się łączą wszystkie.Wróciła tylko dlatego że uderzyła się w łapkę, i nie biegała dalej.
Ale wiadomo że na podwórku parkują samochody, jak i jeżdżą trochę.
Nie ma żadnej siatki na tym podwórku, także może sobie pola uciec.
Pomyślałam o zabudowanej przestrzeni, ale nie znam żadnej, nie mam działki, ani żadnego ogródka.
Nie mam linki treningowej, żebym ją mogła sprawdzić czy ucieknie czy nie.
W domu gdy ją wołam to przychodzi, ale na dworze nie za bardzo.
Pomóżcie czy jest jakiś jeszcze sposób?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:44 przez Ewkaaaxd.

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:37:39

w dużych miastach są takie specjalne tereny gdzie można psa wybiegać. nie możesz psa samego zostawiać na dworze, nie chce ci sie z nim spacerować to po co brałaś sobie taki kłopot na głowę. sory ale to jest nieodpowiedzialne

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:38:26

po poerwsze powinnaś ją uczyć od małego szczeniaka wychodzenia na dwór bez smyczy. Goldeny to dosć ciekawskie psy i jak ich nie wytresujesz będziesz miała klopot.

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:39:01

Musisz po prostu nauczyć ją,że na zawołanie się przychodzi choćby nie wiem co, wiem,że to trudne,ale da się-sama mam 7 miesięcznego szczeniaka (ale westa). Innego wyjścia chyba nie ma,przecież nie pozwolisz jej biegać między samochodami,bo o tragedię nie trudno..

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:42:17

do j ulka:nie mieszkam w dużym mieście, nie zostawiam samego psa na dworze!Ciągle przy niej jestem, spaceruje z nią, ale chcę żeby sobie też sama poszalała, a nie tylko na smyczy, bo spacerowanie to coś innego niż wybieganie.
Do osska: Wypuszczałam ją od małego, ale gdy mi ciągle uciekała, to jak mam ją dalej wypuszczać?Nie chce żeby mi na zawsze uciekła.
Jest tresowana.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:43 przez Ewkaaaxd.

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:45:55

No i co,chcesz nam wmówić,że tresowany pies nie przyjdzie na wołanie? Dziewczyno.. Ile Ty masz lat,8?

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:47:23

Ewkaaaxd
a nie możesz z nią chodzić na łąki, do lasu, tam może się wybiegać i będzie bezpieczna

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:47:35

a nie masz jakiegoś terenu zielonego obok domu? Takie psiaki muszą się dużo wybiegać... Może zabieraj jej jakieś smakołyki i wtedy do ciebie prsyjdzie... cieżko powiedzieć

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:47:58

Cytat
Ewkaaaxd

Jest tresowana.
to trzeba było ją szkolić, a nie tresować. i to od szczeniaka. zamiast puszczać ją samopas, żeby sama się sobą zajęła to baw się z nią jak ją puścisz. jak psica będzie zajęta ganianiem za piłką i przynoszeniem Ci jej to nie będzie chciała uciekać. musisz być dla psa atrakcyjniejsza niż wszystko inne wkoło. a linkę możesz sama zrobić, wystarczy pójść do sklepu z narzędziami, gwoździami i takimi tam, kupić 10 metrów sznurka i karabińczyk i gotowe. albo zamówić przez internet linkę za jakieś 15zł.

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:48:55

nie, nie mam 8 lat, ale ona bardzo dużo czuje zapachów, i nie przychodzi na zawołanie.
Nie wymyślałabym sobie tego po nic.
Czekam na osoby które się na tym znają, a nie na te które gadają bez sensu.
j ulka: gdy wejdzie w las, to dopiero nie wróci.
osska: No właśnie w tym problem, że nie mam żadnego takiego zabudowanego terenu.Mam różne jej ulubione przysmaki, zabawki, i nic, czuje tak wiele ,podąża na tropem.
beatrx: Kupiłam ją jak miała 5 mies. także nie miałam ją tak że od 2 mies. życia, albo wcześniej..
Mam wszystko co jej ulubione jest, i nic.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:53 przez Ewkaaaxd.

zweryfikowana
Posty: 317
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:50:01

Cytat
j_ulka
w dużych miastach są takie specjalne tereny gdzie można psa wybiegać. nie możesz psa samego zostawiać na dworze, nie chce ci sie z nim spacerować to po co brałaś sobie taki kłopot na głowę. sory ale to jest nieodpowiedzialne

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:50:27

Jest jeszcze mloda 7 msc to dziecko,dlatego jest taka niesforna i bez smyczy bedzie Ci uciekac-jest ciekawa otoczenia.Jezeli nie miala sterylizacji to jak bedzie miala cieczke to bedziesz miala STRASZNY PROBLEM jezeli dalej bedziesz ja puszczac bez smyczy...wszystkie psy z okolicy zamieszkaja pod Twoja kamienica na ten czas-kilka tyg lub ona pobiegnie z nimi nie wiadomo gdzie.Pies bez smyczy bez ogrodzonego podworka to nie najlepszy pomysl...one potrafia nawet przez plot przeskoczyc jezeli czuja cieczke.Narazie jeszcze musisz ja trenowac i szkolic nie wystarczy na to poswiecic kilka msc,czasami trwa to dluzej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:52 przez CzerwoneUsta.

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:52:27

nie możesz zostawiac ją samą - za to grozi mandat, jesl ktoś z sąsiadów zgłosi. Poza tym to zagrożenie dla psa i dla ludzi. Rozumiem, ze jesteś za leniwa, by wychodzić z nim na smyczy i wolisz po prostu otworzyć od czasu do czasu drzwi? Po co brałaś psa w takim razie?

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:54:03

Nie gadam bezsensu, bo sama mam szczeniaka miesiąc młodszego od Twojego, więc chyba coś o tym wiem? No nie wyobrażam sobie,jak pies może mieć właściciela tak bardzo "pod ogonem",żeby nie przyjść,chociaż by zakrzyczał się na śmierć.. Jak jej pokażesz jakieś psie ciastko to też nie przyjdzie?

pomocy,nie radzę sobie;<

20 sty 2012 - 11:54:58

Cytat
Ewkaaaxd

Czekam na osoby które się na tym znają, a nie na te które gadają bez sensu.

no teraz to przesadziłaś. Przecież tu dziewczyny chcą ci pomóc. Nikt nie da ci idealnej recepty bo każdy pies ma inny charakter. Każdego psa trzeba indywidualnie tresować, wychowywać, uczyć. Jeżeli nie dajesz sobie z tym rady znajdz w twoim miesice szkolenie psów i tam sie zgłoś. ale nie mów że tu gadamy bez sensu bo tym to mnie zdenerwowałaś. Jak chcesz odpowiezi od fachowaca to trzeba było go poszukać a nie teraz piszesz jakieś dziwne teksty.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak Wam się podoba???