Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:22:26

Witam :) jak w temacie znacie moze jakąś miękką karme dla psa? Nie mam na mysli tych z puszek, mam yorka ktory wogole nie chce jesc karmy Royal, ostatnio kupilam mu Eukanube i to samo natomiast frolica je od razu bo ma mięciutkie krążki ... ale pytam o inną , gdyż nie chce dawać mu tak taniej , słabej jakościowo karmy . Szukałam długo po necie i nic nie znalazłam a w sobote chciałabym się rozejrzeć za czymś i wiedzieć czego szukam , może macie jakieś doświadczenia z niejadkami? Zaznaczam że moczenie karmy wodą odpada... bo to raczej słaby pomysł

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:35:58

Eukanuba testuje swoje karmy na zwierzętach, więc to nawet lepiej, że nie podajesz psu takiego gówna.
Czemu nie chcesz moczyć? Ja swojej moczyłam na początku i teraz wcina suchą bez wody.

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:37:24

Moczenie karmy to wcale nie jest słaby pomysł ;)
Royal i Eukanuba to akurat jakościowo takie słabe.
Na pewno z bardziej smakowitych karm polecana jest Fitmin, ale też jest chrupiąca i twarda jak większość o ile nie wszystkie karmy.

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:37:34

hm.. nie wiem wydaje mi sie ze wyplukuje wlasciwosci... wlasciwie fachowo nazywa sie to karma polmokra caly czas szukam ...

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:38:09

A może spróbuj ugotować sama jakieś mięsko. Mój pies w ogóle nie chce jeść gotowej karmy z puszek, a gotowane mięsko z kaszą lub czasami z ryżem wcina jak szalony ;)

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:41:37

Jak nasza psinka byla mala kupowalismy Eukanube i pozniej Royala. Poczatkowo moczylismy ja w wodzie. Potem jakis czas jadla sucha a potem... protest. Teraz ma 3 lat, nie tyka suchej karmy. Gotujemy kaszę i 'grzbiety' kurczece :) Dostepne w sklepie za ok.2,5zl/kg. Mieszamy razem i jest ok. Zimą wcina aż się uszy trzęsą, a latem jak to latem, trzeba prosić :) Bo goraco albo jakiś kleszcz :)

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:42:02

no wlasnie caly czas je ryz, kasze, z zoladkami watrobka itp , piers kurczaka ale kurcze;) nie ma czasu na codzienne gotowanie ;) ale to nic, w sobote mamy szczepienie to podpytam weterynarza , niestety w jednej z przychodni mieli tylko royala ;/ i durne wciskanie ze jest swietny a tluste to bylo.. ze hej.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:44:51

nie, nie wypłukuje. poza tym moczysz to w wodzie i nie wylewasz jej - karma ją chłonie jak gąbka.
Gotować też nie gotujesz.
Poza tym tak jak pisałam - niech się pies przyzwyczai, przecież nie ma zębów z kryształu, żeby je sobie poharatać o twarde chrupki. Kilka stopniowo zmniejszać ilość wody w karmie i zobaczysz jak będzie to tolerował.

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:47:39

Jak zalejesz karmę letnią wodą to nic się nie stanie, byleby nie wrzątkiem

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:48:22

'Chapi' ma karmę z miękkimi kawałkami ;) Moja psinka ze smakiem je ;)

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:49:23

może spróbuj Acanę? moja je ją i jej smakuję , od czasu do czasu kupię jej puszkę z buthers http://www.butcherspetcare.pl/produkty/butchers_gastronomia/z_kurczakiem/ ma ok 50-60% miesa
lub http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/animonda_pies/158549 . spróbuj , ta mokra kosztuje około 6-8zł ale myślę że jest dosć dobra zawiera ok 80%-95% mięsa a czasem 100% a nie 4% jak te sklepowe .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 18:51 przez Martyna5573.

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:51:31

Cytat
Martyna5573
może spróbuj Acanę? moja je ją i jej smakuję , od czasu do czasu kupię jej puszkę z buthers http://www.butcherspetcare.pl/produkty/butchers_gastronomia/z_kurczakiem/
lub http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/animonda_pies/158549 . spróbuj , ta mokra kosztuje około 6-8zł ale myślę że jest dosć dobra zawiera ok 60% mięsa a nie 4% jak te sklepowe .


o super sprobuje ;)
wlasciwie prawda jest taka ,ze jak pies zglodnieje to zje... tylko trzeba miec silna wole zeby go przetrzymac :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 18:52 przez Aniolek_88.

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:53:32

Frolica je bo zawiera specjalne substancje uzależniające. Ja karmię swojego psa BARFem. Kupuję u weterynarza, kostka kosztuje 2,25 (250g) i mój pies ma ją na dzień, waży 15 kg, więc Tobie starczyłaby na dłużej :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:53:41

GranCarno z mokrych to świetny wybór.

Miękka karma dla psa

18 sty 2012 - 18:56:54

Moje psinki też nie jedzą suchej karmy.Najbardziej smakuje im wątróbka drobiowa z ryżem i warzywami ( ugotowaną wątróbkę razem z ryżem gniotę na papkę a potem dodaje warzywa i wszystko razem mieszam).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PSY - ADOPCJA ALBO SMIERC