Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 19:17:23

beatrx, a ryż jaki i reszta jaka?
Ja w sumie mam psa o 7kg lżejszego, najpierw dostawała porcje rosołowe, później szyjki z indyka i na końcu przed wprowadzeniem karmy dostawała serca lub żołądki - wsio zawsze bez kości [chyba, że te miękkie kurczakowe]. Ile za porcje nie pamiętam, ale jeden gar żarcia starczał na średnio cztery dni, czyli ok 8zł za kilo mięsa, ryż od 2,5 do 5zł za kilo, czyli powiedzmy 3zł, to jest 11zł, warzywa coś ze 2zł, bo to grosze kosztuje, czyli 13zł na cztery to jest 3,25 razy 30 dni daje 97,5, czyli ok 100zł do 130zł MAKSYMALNIE, zależnie od ryżu, czasem mięsa.
Damn, za 180zł miesięcznie to ja bym ją dobrą Acaną wykarmiła o_O no chyba, że Twój ma taki przemiał, to już inna sprawa.

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 19:25:51

moja psina kocha ogóry kiszone i kapustę kiszoną:) piszczy jak czuje zapach;p

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 19:41:24

Ja jestem właścicielką 8kg Westa. Z suchych karm najbardziej smakuje mu bosch. U mnie w zoologicznym jest dostępny na wagę więc można kupić ile się chce. Ta karma jest bardzo drobna i łatwo się ją gryzie i ma przyjemny zapach jak na psie karmy. Wiem, że pytałaś tylko o suchą karmę, ale polecam Ci zwykłą kromkę chleba np. z serkiem topionym, albo białym, albo nawet z odrobiną margaryny czy tam masła. Mój je aż mu się uszy trzęsą. Fryzjerka jest zachwycona wyglądem jego sierści.Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 19:47:46

Ja bym się bała kupować na wagę.

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 23:44:54

Cytat
matra
beatrx, a ryż jaki i reszta jaka?
Ja w sumie mam psa o 7kg lżejszego, najpierw dostawała porcje rosołowe, później szyjki z indyka i na końcu przed wprowadzeniem karmy dostawała serca lub żołądki - wsio zawsze bez kości [chyba, że te miękkie kurczakowe]. Ile za porcje nie pamiętam, ale jeden gar żarcia starczał na średnio cztery dni, czyli ok 8zł za kilo mięsa, ryż od 2,5 do 5zł za kilo, czyli powiedzmy 3zł, to jest 11zł, warzywa coś ze 2zł, bo to grosze kosztuje, czyli 13zł na cztery to jest 3,25 razy 30 dni daje 97,5, czyli ok 100zł do 130zł MAKSYMALNIE, zależnie od ryżu, czasem mięsa.
Damn, za 180zł miesięcznie to ja bym ją dobrą Acaną wykarmiła o_O no chyba, że Twój ma taki przemiał, to już inna sprawa.
ryż ten najtańszy, w worku po 1kg razem pakowany. warzyw nie liczę, bo to groszowe sprawy, z resztą zabieram je z tego, co normalnie się do domu kupuje. korpusów musiałabym mu nie wiem ile nagotować, żeby on się tym najadł. szyję indyczą też mu czasem daje: sama jedna kosztuje też około 4,50zł i to jest jeden posiłek (ale ona wazy jakieś 0,75kg). on jes sporo, bo i sporo się rusza;)

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 23:51:17

Możesz wymieszać karmę suchą z tą w puszcze:DD wtedy zmięknie :))

Miękka karma dla psa

16 lut 2012 - 10:36:25

Ja jako np. dodatek do suchej karmy polecam coś takiego http://www.e-karma.pl/product-pol-349-PLATINUM-EDITION-Kurczak-100-.html Jest to jedzonko psiakom smakujące, 100%kurczaka, z mięsa, które nadawałoby się do spożywania przez ludzi. A jeżeli wegetariańskie, to polecam z kolei coś w tym guście http://www.e-karma.pl/product-pol-561-PLATINUM-EDITION-Wegetarianskie-jedzenie-dla-psa-i-kota.html

Miękka karma dla psa

17 lut 2012 - 23:38:08

Cytat
tatsu
Cytat
Aniolek_88
ale pytam o inną , gdyż nie chce dawać mu tak taniej , słabej jakościowo karmy .
Pamiętaj,że nie zawsze cena idzie w parze z jakością.
Jeśli myślisz, że karmy w kosmicznych cenach są superhiperekstra zdrowe i mega wysokiej jakości, to jesteś w błędzie.

Kiedyś psy jadły np. tylko kaszę z resztkami z obiadu i żyły niekiedy po 18 lat - w zdrowiu i zadbane.

Mam koleżankę, która dla swojego labka kupuje jedną z lepszych i droższych karm, sunia je tylko tę karmę i czasem wołowinkę, wystarczy, że skubnie gdzieś coś przypadkiem i od razu choróbsko gotowe, bo żołądek przyzwyczajony do jednego tego samego pokarmu ;) - moim zdaniem jest to złe podejście.

wystarczy, że pies ma uczulenie na jakis rodzaj mięsa.
nie można mówić, że kiedyś psy jadły resztki z obiadu i żyły po 18 lat. są psy, które jedzą bardzo dobrą karmę i żyją po 18 lat. jest to cecha osobnicza, pomijając oczywiście choroby itp.
złym podejściem jest karmienie psa dobrą karmą? :/
Cytat
hrabina_san
mocno zastanawia mnie to, ze ludzie tak sie oburzaja, ze karmi sie psy np. wlasnie chappi czy pedegree (rozumiem oburzenie, kiedy karmi sie psa karma np. z biedronki, ktora za przeproszeniem po prostu smierdzi gownem), pod czas gdy wlasne dzieci maltretujecie chipsami, parowkami i inna pseudo czekolada. ja karmie mojego psa 4 dni w tygodniu wlasnie pedegree czy chappi i zyje- jest wrecz okazem zdrowia. co 4 miesiace chodze z nim do weterynarza i jest zachwycony stanem jego wlosow (bo ma wlosy nie siersc) stanem uzebienia, itd. zreszta po psim kale najlepiej rozpoznac czy pies sie dobrze odzywia. w pozostale dni gotuje mu ryz z marchewka i groszkiem. nie moge mu gotowac codziennie bo nie mam czasu- sama nie jem obiadow. moj pies lubi te dwie karmy. innych nie chce jesc.

kał kałem, ale są też inne wyznaczniki zdrowia psa- robisz RWEGULARNIE badania? :-)
nie wiem co jest gorsze- chappi/pedigree czy zwykla biedronkowa karma. biorąc pod uwagę, że im więcej kolorów w karmie i różnych kształtów, tym więcej chemii... a przyjemny zapach- ciekawe skąd się bierze...? :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 23:44 przez dorothy28.

niezweryfikowana
Posty: 53
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

22 cze 2013 - 14:16:18

ja karmię swojego futrzaka karmą suchą firmy purina, natomiast wzbogacam ją specjalistycznym mokrym jedzeniem np. http://domowypupil.pl/pies-karmy-i-przysmaki-mokra-karma-dla-psa-biopur-z-choroba-serca-puszka-400g

Miękka karma dla psa

11 lip 2013 - 09:24:23

Ja zamiast mokrej karmy jednak wolę psu ugotować.
Kupuję ścinki, gotuję z kaszą/ryżem/makaronem i warzywami.
Raz, że pies nie tylko mięsa potrzebuje, ale i innych składników, dwa że nie mam problemu z nieprzyjemnym zapachem z pyska.
Ugotować to to jest chwila moment, a starczy na dwa/trzy dni.
Trzymam w lodówce i lekko odgrzewam jak ma dostać.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 3/5

Miękka karma dla psa

20 gru 2017 - 23:32:27

Royal Canin bardzo stracił od kiedy został wykupiony przez Marsa. Pies zaczął się drapać po niej. Zdecydowanie odradzam. Teraz psiaka karmię Petvitą. Jest bardzo dobra, ma dużo mięsa, jest bezzbożowa. Psiak jest zadowolony i najważniejsze, nie ma już żadnych uczuleń skórnych. :)

Miękka karma dla psa

05 sty 2022 - 14:18:29

Osobiście kupuję mojemu szczeniaczkowi karmę mokrą barf. Podaję ją zmieszaną z mlekiem, aby nie doprowadzić do rewolucji jelitowych. Karmę kupuję w sklepie bestiefood, mają dieta surowa dla psa

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 7/5

Miękka karma dla psa

27 kwi 2022 - 14:04:46

Ja jestem zadowolony z karm Lincoln i przekąsek Inaba Ciao. Ciekawa propozycja w ofercie www.lincolnpetfood.pl są dostępne w różnych opcjach więc można coś tam sensownego z tej bazy także dla siebie wybrać. Warto na pewno do tej oferty zaglądać.

Miękka karma dla psa

30 kwi 2022 - 22:42:07

Podobno nie powinno się mieszać w jednym posiłku karmy mokrej i suchej. U nas z mokrej sprawdza się BRIT, ale tylko wołowina. Ewentualnie indyk. Wybredne mam psie dziecko ;) Sucha też BRIT. Generalnie polecam. Przysmaki raczej miękkie, nawet jako treningowe. Tu też min 90% mięsa. Kupuję najczęściej zestawy w zooplus, z cashbackiem od Picodi https://my.picodi.com/pl/ jeszcze bardziej się opłaca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-04-30 22:52 przez AsiaPereira.

niezweryfikowana
Posty: 135
Ostrzeżenia: 5/5

Miękka karma dla psa

01 maj 2022 - 15:33:19

Przetestowalam wiele karm z moim psem. I te tanie i te drogie, rozne skladowo. Najbardziej odpowiednia jest Josera. Bardzo dobry skład, nie jest droga a pies je ją chętnie. U nas akurat SensiPlus dla zdrowej siersci :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piękna historia o przyjazni