Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

Zapalenie pęcherza

56 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 13:07:45

mam yorka i chihuahue, obecnie jedza rozmoczonego butchersa i wcinaja go jak glupie :) przynajmniej nie pija tak duzo wody po jedzeniu

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 13:08:26

Z swojego doświadczenia mogę polecić karme Acane
w jakim wieku jest Twój york ???

jak już ma powyżej 5 miesięcy spokojnie możesz podawać acana adult small breed - ma płaskie krążki, w palcach łatwo można je przepołowić
moje 12 tygodniowe szczeniaczki chihuahua podbierają dorosłym z miski :))
wiec jest w miarę "miękka"

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 13:17:42

Cytat
hrabina_san
nie kupuje psu najtanszego jedzenia. wydaje na psa (7kilogramowego) okolo 110-150zl miesiecznie na sama karme i mieso.

A wiesz dlaczego? Bo kupując mu Chappi płacisz za reklamę, nie jakość. Mnie na przykład nie stać na to, żeby karmić psa Chappi czy Pedigree, bo są cholernie drogie - nie przez jakość, a REKLAMĘ. 7kg psa wyżywisz Acaną albo nawet Orijenem płacąc 100-150zł miesięcznie, a to tą jakościowo jedne z najlepszych karm dostępnych na polskim rynku.

Zresztą robi się offtop, tu masz cały obszerny wątek, w którym sporo osób wyjaśnia zasadniczą różnicę pomiędzy marketówkami, a karmami dostępnymi tylko w nielicznych zoologach, a częściej tylko w sklepach internetowych.
Nic nie szkodzi, że Twój pies jest zdrowy. Nie dość, że możesz podnieść o kilkaset procent jakość jego posiłków, to jeszcze masz większą pewność, że na starość nie będzie miał problemów zdrowotnych. A wiesz co jest jeszcze lepsze? Taka karma wychodzi taniej.
Przy okazji - niezdrowe jedzenie jest smaczne, co nie? Gdyby nie było tak niezdrowe, to fajnie byłoby je jeść codziennie..

http://szafiarenka.pl/57/3509901/karma-dla-psa,1.html

na trzynastej stronie napisałam dosyć obszerny post na ten temat.

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 13:20:19

Powiem tak : Mieszkam na wsi, mam dwa psy -jeden domowy, drugi 'podwórkowy'
Obydwa karmione są jedzeniem ,które Teściowa przywozi z kuchni- najróżniejsze mięso: wołowina, cielęcina, wieprzowina , drób. W postaci : dewolaje, zrazy, gotowane i smażone mięso,itp itd. Czasami na noc wsypiemy im suchą karmę. Weterynarz co przyjedzie to nie może się nadziwić jakie to są wykarmione i zdrowe psiska. Żadnych chorób, niczego co by im zaszkodziło. I chce przypomnieć ,ze ten jeden ciągle śpi na dworze. Fakt ma budę, sianko. Ale woli spać na śniegu. I śmiem stwierdzić,że tzw. 'resztki' ze stołu są 100% lepsze niż te 'wymysły' ze sklepu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 13:22 przez czerwona_mona.

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 13:27:56

Cytat
egusia

hmmm....to proponujesz karmić psa resztkami ze stołu?

Nigdzie tak nie napisałam. ;]

Cytat

Poza tym porównywanie psów, (...) to dość marne porównanie.
Zauważ tylko proszę, iż nie było to porównanie, a jedynie napomknięcie o tym, że nie tylko na karmie po 50 zł za kg można odchować zdrowego psa.


Co do wysokiej ceny=wysokiej jakości - Kochana, w 90 % jedzenia dla ludzi jest chemia,chemia i jeszcze raz chemia, więc o tym ile mięsa jest w karmie dla psa po prostu przemilczę. ;)

Btw. Mam Sunię, która ma 15 lat i jak ktoś słyszy o Jej wieku, to lapie się za głowę - wygląda jak szczeniak. Z suchej karmy nade wszystko uwielbia Frolic'a (nie je go regularnie;p) , a potrafiła gardzić karmą z wyższej półki ;)



Cytat
czerwona_mona
Weterynarz co przyjedzie to nie może się nadziwić jakie to są wykarmione i zdrowe psiska. Żadnych chorób, niczego co by im zaszkodziło. I chce przypomnieć ,ze ten jeden ciągle śpi na dworze. Fakt ma budę, sianko. Ale woli spać na śniegu. I śmiem stwierdzić,że tzw. 'resztki' ze stołu są 100% lepsze niż te 'wymysły' ze sklepu.

Heh, mój Wujek miał kiedyś dwa takie psiaki, były przecudowne i odżywiane w ten sam sposób co Twoje, wszyscy je podziwiali, aż w końcu... ktoś je ukradł ;(. Co to była za rozpacz...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 13:31 przez tatsu.

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 13:51:21

Cytat
tatsu
Cytat
egusia

hmmm....to proponujesz karmić psa resztkami ze stołu?

Nigdzie tak nie napisałam. ;]

Cytat

Poza tym porównywanie psów, (...) to dość marne porównanie.
Zauważ tylko proszę, iż nie było to porównanie, a jedynie napomknięcie o tym, że nie tylko na karmie po 50 zł za kg można odchować zdrowego psa.


Co do wysokiej ceny=wysokiej jakości - Kochana, w 90 % jedzenia dla ludzi jest chemia,chemia i jeszcze raz chemia, więc o tym ile mięsa jest w karmie dla psa po prostu przemilczę. ;)

Btw. Mam Sunię, która ma 15 lat i jak ktoś słyszy o Jej wieku, to lapie się za głowę - wygląda jak szczeniak. Z suchej karmy nade wszystko uwielbia Frolic'a (nie je go regularnie;p) , a potrafiła gardzić karmą z wyższej półki ;)



Cytat
czerwona_mona
Weterynarz co przyjedzie to nie może się nadziwić jakie to są wykarmione i zdrowe psiska. Żadnych chorób, niczego co by im zaszkodziło. I chce przypomnieć ,ze ten jeden ciągle śpi na dworze. Fakt ma budę, sianko. Ale woli spać na śniegu. I śmiem stwierdzić,że tzw. 'resztki' ze stołu są 100% lepsze niż te 'wymysły' ze sklepu.

Heh, mój Wujek miał kiedyś dwa takie psiaki, były przecudowne i odżywiane w ten sam sposób co Twoje, wszyscy je podziwiali, aż w końcu... ktoś je ukradł ;(. Co to była za rozpacz...

heh, jeżeli Bruno jest spuszczony z łańcucha , to nikt nawet kroka za bramkę nie da. ;) ale zazwyczaj dotąd aż się nie ściemni i brama jest otwarta jest uwiązany. Ale później buszuje, zazwyczaj od godziny 17-18 do samiusieńkiego rana. :) dzięki naszej 'karmie' ma przepiękną burą sierść -w nocy to tylko mu białe zęby widać. ;) Sunia- domownik, to typowy leń, ale żadnego psa się nie boi. Psy są w wieku 5 i 8 lat. ;) wzięte ze schroniska. :)

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 19:13:46

Cytat
hrabina_san
nie kupuje psu najtanszego jedzenia. wydaje na psa (7kilogramowego) okolo 110-150zl miesiecznie na sama karme i mieso.
no nie żartuj. to ja na 37kg psa przy trybie wyłącznie gotowane wydaje 180zł, a przy trybie wyłącznie karma 130zł. zastąp badziewną chappi ot chociażby brittem i już Cię taniej wyjdzie. tylko jego to się opłaca zamawiać przez internet w dużym worku,a nie kupować w sklepie małe paczuszki

Miękka karma dla psa

19 sty 2012 - 22:00:49

Cytat
egusia
Cytat
hrabina_san
nie kupuje psu najtanszego jedzenia. wydaje na psa (7kilogramowego) okolo 110-150zl miesiecznie na sama karme i mieso. a policz sobie ile taki maly pies moze zjesc- niewiele. to nie sa male pieniadze, szczegolnie na jednego, malego psa. jestem studentka i sama sie utrzymuje plus ucze. nie stac mnie zeby wydac na psa wiecej. wole kupic jemu mieso niz sobie jakies slodycze czy przekaski. prosze bez komentarzy typu- jak Cie nie stac na psa to czemu masz psa? bo po pierwsze- jak widac stac mnie, a po drugie, lepiej juz zeby jadl 4 dni w tygodniu chappi niz zeby mieszkal w schronisku, czy nie?
napisalam wyraznie, ze nie mam czasu zeby gotowac psu codziennie. sama nie jem obiadow praktycznie wcale. moze raz czy dwa w tygdoniu. moglabym mu ugotowac cos wieczorem, ale nie bede karmila psa noca.

chyba nie rozumiesz, ze moj pies jest zdrowy :) my tez se szprycujemy chemia. w chlebie jest chemia. w masle jest chemia. chemia jest wszedzie. takie czasy nastaly. nawet w miesie, ktore mu podaje na pewno jest masa chemii i nic z tym nie zrobie. moze mam jechac na farme na jakas wies zeby mu kupowac codziennie swieze miesko?

mysle, ze to jak karmie mojego psa jest moja sprawa. mozesz ewentualnie naslac na mnie jakas orgaanizacje, ktora zabiera zwierzeta takim zbiorom jak ja;p jako wlasciciel psa nie mam sobie nic do zarzucenia. moj pies nie codzi glodny, jest czysty, duzo spaceruje, czesto z nim chodze do weterynarza. wiec prosze nie robic ze mnie zlego wlasciciela bo tego nie zniose;p szkoda, ze Buka nie ma prawa glosu, moze by mnie obronil, chociaz.. :P

110-150 zł ?? Chyba żartujesz?? Mój pies dostaje karmę ze średniej półki Nutre Nuggets i wychodzi mi góra 60zł na miesiąc a pies waży 18 kg...a gdyby dorzucił do tego jeszcze ze 4 kg mięsa i podrobów to spokojnie w 100zł się mieszczę... nie wiem skąd u Ciebie tak wygórowana kwota, przecież chappi to tania marketówka.
A ugotować psu można na kilka dni spokojnie.

Owszem Twoja sprawa jak karmisz psa, ale jaki sens wydawać tyle kasy na coś kiepskiego skoro za tą samą cenę można dostać coś bardziej rozsądnego? Ja tu sensu nie widzę... ani logiki. Zwykle rozsądni ludzie wybierają lepsze jakościowo a nie koniecznie droższe.

nie, absolutnie nie zartuje. na karme wydaje kolo 25 zl miesiecznie (czasami co poltora miesiaca), do tego psie ciasteczka- ok 10 zl miesiecznie, na miesa dziennie ok 3 zl dziennie- 90zl,na kropelki do oczu ok 10-12 zl miesiecznie i juz masz kwote o jakiej mowie.

widocznie nie jestem rozsadna :) zwykle rozsadni ludzie zajmuja sie soba i swoim nosem a nie nosem innych ludzi i ich psow :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 07:55:13

Cytat
beatrx
no nie żartuj. to ja na 37kg psa przy trybie wyłącznie gotowane wydaje 180zł

Jezu, to co Ty mu gotujesz, że tak drogo? o_O

hrabina_san, to jest mieszasz suchą karmę z mięsem? po co? tak się nie robi [;

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 08:04:19

matra- nie. nie mieszam. mieszalam jak byl maly i nie chcial jesc suchej. moj pies je mieso i karme sucha. czemu wszystkie jestescie w takim szoku?! jakos jak moi znajomi maja psy podobnie ja karmia! dostaje mieso rano- nie mam czasu mu gotowac. jak wracam z pracy/ szkoly tez mu daje. a w misce ma zawsze karme- nie jest typem, ktory zzera wszystko co sie rusza i blaga o wiecej, je jak jest glodny )oprocz miesa, to musze mu wydzielac, wiadomo) i je ta sucha jak jest glodny. jak np. nie ma mnie w domu, albo wieczorem- nie bede mu dawala na noc miecha czy mu gotowala. a jak zje sobie troche suchej nic sie nie stanie. czasami tez budzi sie w nocy idzie i zjada kilka sztuk karmy, a je ja tak glosno, ze mnie budzi :).
widze, ze wiekszosci z Was przydalby sie kurs czytania ze zrozumieniem. chyba sama zaloze taka szkole widazac jakie sa braki. wydaje na psa tyle ogolnie, miesiecznie. NIE NA SAMA KARME. ciekawe ile Wy wydajecie na psy jakbyscie to przemyslaly jeszcze raz:) a tak zeby nie bylo jeszcze jakiegos wielkiego zdziwienia- jak moj pies jest chory to wydaje na niego 2 razy tyle w ciagu miesiaca wliczajac lekarstwa itd. wiem. szok.

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 08:19:12

Cytat
hrabina_san
(...) moj pies je mieso i karme sucha. czemu wszystkie jestescie w takim szoku?! jakos jak moi znajomi maja psy podobnie ja karmia! dostaje mieso rano- nie mam czasu mu gotowac. jak wracam z pracy/ szkoly tez mu daje. a w misce ma zawsze karme- nie jest typem, ktory zzera wszystko co sie rusza i blaga o wiecej, je jak jest glodny )oprocz miesa, to musze mu wydzielac, wiadomo) i je ta sucha jak jest glodny. jak np. nie ma mnie w domu, albo wieczorem- nie bede mu dawala na noc miecha czy mu gotowala. a jak zje sobie troche suchej nic sie nie stanie. czasami tez budzi sie w nocy idzie i zjada kilka sztuk karmy, a je ja tak glosno, ze mnie budzi :).
widze, ze wiekszosci z Was przydalby sie kurs czytania ze zrozumieniem. chyba sama zaloze taka szkole widazac jakie sa braki. wydaje na psa tyle ogolnie, miesiecznie. NIE NA SAMA KARME. ciekawe ile Wy wydajecie na psy jakbyscie to przemyslaly jeszcze raz:) a tak zeby nie bylo jeszcze jakiegos wielkiego zdziwienia- jak moj pies jest chory to wydaje na niego 2 razy tyle w ciagu miesiaca wliczajac lekarstwa itd. wiem. szok.

Cytat
hrabina_san
ja karmie mojego psa 4 dni w tygodniu wlasnie pedegree czy chappi i zyje- jest wrecz okazem zdrowia. co 4 miesiace chodze z nim do weterynarza i jest zachwycony stanem jego wlosow (bo ma wlosy nie siersc) stanem uzebienia, itd. zreszta po psim kale najlepiej rozpoznac czy pies sie dobrze odzywia. w pozostale dni gotuje mu ryz z marchewka i groszkiem.

Jakoś wcześniej pominęłaś kwestię karmienia psa mięsem a teraz twierdzisz, że mięso to podstawa a chappi to tylko dodatek... zdecydowałabyś się.


Cytat
hrabina_san
wydaje na psa (7kilogramowego) okolo 110-150zl miesiecznie na sama karme i mieso

...i komu by się przydał kurs czytania?
Po przemyśleniu wydaję miesięcznie góra 60 zł na 18 kg psa i bywam raz w roku u weta bo pies jest jak dotąd odpukać okazem zdrowia a ma już 12 lat :D

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 09:03:29

... PONIEWAZ OSOBA KTORA ZALOZYLA TEN WATEK, A NIE JETEM NIA JA (JAKBYS NIE ZAUWAZYLA BO TAK SKUPILAS SIE NA MNIE, ZE SMIEM WATPIC)PYTALA, UWAGA O KARME!!! TY ZAS SIE MNIE UCZEPILAS, ZE NIE GOTUJE PSU, WIEC POWIEDZIALAM, ZE GOTUJE MU 2-3 RAZY W TYGODNIU!! O MIESIE NIE BYLO MOWY! DOPIERO JAK ZOSTALAM ZAATAKOWANA, ZE ILEZ TO WYDAJE NA PSA TO WYTLUMACZYLAM NA CO TO SIE SKLADA. I CHYBA WYRAZNIE WIDAC, ZE WSZYSTKO SIE ZGADZA BO ROZLICZENIA SA JAK MNIEMAM SENSOWNE- SKORO NIKT SIE NIE UCZEPIL, ZE NIE SA, PHH


POLECAM ZAJAC SIE SOBA I SWOIM ZYCIEM. OD MOJEGO PSA WARA. WIDOCZNIE PODNIECA CIE TAKIE ATAKOWANIE OSOB, KTORYCH NIE ZNASZ I ROZLICZANIE ICH Z TEGO CO JEDZA ICH PSY I CZYM SRAJA.
NIE ZAUWAZYLAS, ZE KTOS PRZEDE MNA NAPISAL, ZE KARMI PSA TANSZA KARMA NIZ NP. TO OBRZYDLIWE I NAJGORSZE NA SWIECIE PEDEGREE?:) POLECAM UCZEPIC SIE TEJ OSOBY.

A WIDZISZ, JA MUSZE CHODZIC Z MOIM PSEM CZESCIEJ DO WETERYNARZA BO MA PROBLEMY Z UCHEM I WOLE ZAPOBIEGAC NIZ LECZYC. CO JAKIS CZAS TO NAWRACA I UWAGA- NIE JEST TO WINA KARMY. WYNIKA TO Z PREDYSPOZYCJI JEGO RASY DO TEJ CHOROBY. POZA TYM UWAZAM, ZE WIZYTY KONTROLNE U WETE SA KONIECZNE PRZYNAJMNIEJ RAZ NA POL ROKU. WIDZISZ, TWOIM ZDANIEM JA JESTEM ZLYM WLASCICIELEM PSA BO GO KARMIE NIEWIADOMO CZYM (WG CIEBIE)A WEDLUG MNIE TY BO OLEWASZ WIZYTY U WETE.

I ODEJMIJ SOBIE OD TYCH 110-150 ZL 10-12 ZL MIESIECZNIE NA KROPLE. RESZTA TO KARMA I MIESO :) TAKZE WSZYSTKO SIE ZGADZA. BO PSIE CIASTECZKA ZALICZAM DO KARMY.

<moderacja-wyłącz CAPS LOCK, krzyczeć nie musisz!>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 09:35 przez moderator.

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 10:06:47

Cytat
hrabina_san
... PONIEWAZ OSOBA KTORA ZALOZYLA TEN WATEK, A NIE JETEM NIA JA (JAKBYS NIE ZAUWAZYLA BO TAK SKUPILAS SIE NA MNIE, ZE SMIEM WATPIC)PYTALA, UWAGA O KARME!!! TY ZAS SIE MNIE UCZEPILAS, ZE NIE GOTUJE PSU, WIEC POWIEDZIALAM, ZE GOTUJE MU 2-3 RAZY W TYGODNIU!! O MIESIE NIE BYLO MOWY! DOPIERO JAK ZOSTALAM ZAATAKOWANA, ZE ILEZ TO WYDAJE NA PSA TO WYTLUMACZYLAM NA CO TO SIE SKLADA. I CHYBA WYRAZNIE WIDAC, ZE WSZYSTKO SIE ZGADZA BO ROZLICZENIA SA JAK MNIEMAM SENSOWNE- SKORO NIKT SIE NIE UCZEPIL, ZE NIE SA, PHH


POLECAM ZAJAC SIE SOBA I SWOIM ZYCIEM. OD MOJEGO PSA WARA. WIDOCZNIE PODNIECA CIE TAKIE ATAKOWANIE OSOB, KTORYCH NIE ZNASZ I ROZLICZANIE ICH Z TEGO CO JEDZA ICH PSY I CZYM SRAJA.
NIE ZAUWAZYLAS, ZE KTOS PRZEDE MNA NAPISAL, ZE KARMI PSA TANSZA KARMA NIZ NP. TO OBRZYDLIWE I NAJGORSZE NA SWIECIE PEDEGREE?:) POLECAM UCZEPIC SIE TEJ OSOBY.

A WIDZISZ, JA MUSZE CHODZIC Z MOIM PSEM CZESCIEJ DO WETERYNARZA BO MA PROBLEMY Z UCHEM I WOLE ZAPOBIEGAC NIZ LECZYC. CO JAKIS CZAS TO NAWRACA I UWAGA- NIE JEST TO WINA KARMY. WYNIKA TO Z PREDYSPOZYCJI JEGO RASY DO TEJ CHOROBY. POZA TYM UWAZAM, ZE WIZYTY KONTROLNE U WETE SA KONIECZNE PRZYNAJMNIEJ RAZ NA POL ROKU. WIDZISZ, TWOIM ZDANIEM JA JESTEM ZLYM WLASCICIELEM PSA BO GO KARMIE NIEWIADOMO CZYM (WG CIEBIE)A WEDLUG MNIE TY BO OLEWASZ WIZYTY U WETE.

I ODEJMIJ SOBIE OD TYCH 110-150 ZL 10-12 ZL MIESIECZNIE NA KROPLE. RESZTA TO KARMA I MIESO :) TAKZE WSZYSTKO SIE ZGADZA. BO PSIE CIASTECZKA ZALICZAM DO KARMY.

<moderacja-wyłącz CAPS LOCK, krzyczeć nie musisz!>


Nie denerwuj się tak bo Ci żyłki w oczach strzelą ;P
Jakbyś nie zauważyła to Autorka wątku prosiła o propozycje karm dobrych jakościowo a nie tanie marketówki... a Ty mimo to i mimo wiedzy o bardzo słabej jakości tej "karmy" upierasz się, że jest super i zachwalasz ją.... a to już mogę nazwać ignorancją a ignorancja jest gorsza od niewiedzy a generalnie wolę ludzi, którzy nie wiedzą, a chcą się dowiedzieć, niż tych, którzy nie wiedzą, bo nie chcą wiedzieć albo wiedzą ale i tak się uparcie trzymają przy swoim (błędnym) zdaniu.

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 12:43:47

nie upieram sie ze jest super! mowie, ze jej uzywam. nigdzie nie powiedzialam, ze to najlepsza firma na swiecie. pasuje mojemu psu wiec i mnie pasuje.

a tak poza tym dzieki za ostrzezenie :)
koncze tutaj moja dzialanosc bo zaraz mnie zablokuja na szafie. i co ja wtedy zrobie? :D

pozdrawiam mimo wszystko. mamy zupelnie inne zdanie na ten temat i sie nie dogadamy. poki moj pies chodzi szczesliwy, ma kogos kto go kocha, wyprowadza, bawi sie z nim, kapie go, karmi, chodzi z nim do weterynarza to nie masz sie czym martwic ;p ja poki Twojemu psu nie dzieje sie krzywda tez sie nie wtracam. wydawaj na niego ile chcesz, na co chcesz, po prostu go kochaj i bedzie dobrze.

Miękka karma dla psa

20 sty 2012 - 18:24:04

Cytat
matra
Cytat
beatrx
no nie żartuj. to ja na 37kg psa przy trybie wyłącznie gotowane wydaje 180zł

Jezu, to co Ty mu gotujesz, że tak drogo? o_O

tak wychodzi. też się przeraziłam, ale dajmy na to za dwie ćwiartki z kurczaka płacę około 4,50 i to jest podstawa pod ryż i resztę. mniej więcej wyjdzie 6zł za cały dzień. 30 * 6zł = 180zł a czasem jeszcze dostanie serduszka albo żołądki, to za sam jeden posiłek ( a je dwa dziennie) podstawa mięsna 5 zł wychodzi. wołowiny ani wieprzowiny nie zje, do ubojni nie mam dostępu więc pozostają mi sklepy spożywcze a tam są takie ceny:/

hrabina, ostatnio szukałam suchej karmy dla mojego i widziałam w internecie są karmy dla psów z problemami z uszami. nie bardzo się w temat zagłębiałam, ale może wartowałoby to sprawdzić? bo nawet w rasach narażonych na problemy z uszami normalnym nie jest, zeby co miesiąć leczyć psa na uszy. (chyba, ze te krople które dostajesz to są tylko do czyszczenia, a nie lecznicze)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 18:27 przez beatrx.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy,nie radzę sobie;<