Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:25:03

Cytat
_Mada_
Mnie kiedys tak własnie "ugryzł" obcy pies i nie szlam. Nie nazywałabym tego ugryznieciem, bo miałam cos 3 takie "strupki". Tez mi tak rękwa drętwiala, ale to tylko dlatego, że mi "scisnął" rękę. Nc Ci nie będzie, jest szczepiony :)

Czemu za każdym razme ma byc szczepiona przeciw tężcowi. Jak przyjęła wsyztskie dawkiw mlodości, to jest bezpieczna.
Nie zgodze sie z tym.

Ja bym poszła na twoim miejscu do lekarza, a najprędzej to na pogotowie z tym, nic Ci to przecież nie zaszkodzi a może pomóc.
Zalezy jak głeboka i wielka jest ta rana po ugryzieniu ale tak czy tak pokaż sie tym lekarzowi. Bo różnie to moze być. Niedaj Boze jak Ci sie jakieś zakażenie wda.

Ja ponad miesiac temu obtarłam sobie skórę od buta i wdało mi ise jaieś zakażenie i coś jeszcze jakaś Róża bo ropiało i wgl mniejsza o to. Noga przez to napuchła, miałam tą noge wielkości dwóch prawie że. Pojechałam z tym na pogotowie jakieś 4 dni po tym zdarzeniu i było nieciekawie jak lekarz mówił. Oczywiście dostałam coś przeciw tężcowi domięśniowo i pare innych specyfików i dzięki Bogu jest już prawi ok. :)
o a jakieś dwa lata temu grajac na wf w siatkę wybiłam sobie palca w tym ostatnim stawie blisko paznokcia a że miałam takiego wf-istę że mówił ze poboli i przejdzie to nie pojechałam z tym na pogotowie, no a palec wybity i do tej pory mam końcówę palca krzywą jak nie wiem.. ;/ W sumie to nie to samo co ugryzienie przez psa ale nie nalezy nic bagatelizować ;)

wiec NIEPRAWDĄ jest ze jesli się było szczepinym kiedyś to już sie nie będzie ;]

więc dla pewności idż do lekarza ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 19:29 przez Paolllcia.

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:27:37

Cytat
izuniaizus
Cytat
bessi
Przeciez to nie zardzewiały gwóżdż, tylko twoj pies szczepiony. Jesli rana nie jest na tyle gleboko zeby ja szyc to niema poco isc do lekarza, poprostu ja odkaź woda utlenioną i juz, przezyjesz.
Kiedysz uratowałam psa który sie topil, niestety nie wiedział , ze mu pomagam , i mi pokryzł całą dłoń, szłyszałąm tylko pękająca skóre, oskaziłąm zawinełąm i z bliznami małymi ale żyje do dziś :)
Wiec spokojnie, pamietaj , ze taka rana musi dużo "oddycha" bo przez sline psa takie rzeczy sie zle goją.
ja słyszałam że ślina psa jest odkażająca i szybciej się rany goją.
Ja też tak słyszałam. Dlatego jest takie powiedzenie, że "goi się jak na psie", czyli szybko.

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:28:39

Cytat
aaaneczka269
Cytat
szasa
Dlaczego ciebie ugryzł? Oby nie zrobił tego kolejny raz. Mamy tu chyba behawiorystkę, może się odezwie.
Jeżeli rany nie wymagają szycia, to może nie są groźne. Oczyść je i ładnie "złóż" skórę przyklejając opatrunek tak żeby skóra się nie rozeszła.Zostaną maleńkie blizny jak kreseczki.

głaskałam Go i wtedy mnie ugryzł...nie wiem czemu...bo lubi jak się Go głaszcze ;/ ale to nie tylko mnie tak załatwił..moją mamę tez ostatnio i brata...


Zastanowiłabym się czy chce mieć takiego psa... Mam nadzieje, że żadne dziecko nie będzie miało z nim kontaktu

niezweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:29:13

Cytat
Paolllcia
Cytat
_Mada_
Mnie kiedys tak własnie "ugryzł" obcy pies i nie szlam. Nie nazywałabym tego ugryznieciem, bo miałam cos 3 takie "strupki". Tez mi tak rękwa drętwiala, ale to tylko dlatego, że mi "scisnął" rękę. Nc Ci nie będzie, jest szczepiony :)

Czemu za każdym razme ma byc szczepiona przeciw tężcowi. Jak przyjęła wsyztskie dawkiw mlodości, to jest bezpieczna.
Nie zgodze sie z tym.

Ja bym poszła na twoim miejscu do lekarza, a najprędzej to na pogotowie z tym, nic Ci to przecież nie zaszkodzi a może pomóc.
Zalezy jak głeboka i wielka jest ta rana po ugryzieniu ale tak czy tak pokaż sie tym lekarzowi. Bo różnie to moze być. Niedaj Boze jak Ci sie jakieś zakażenie wda.

Ja ponad miesiac temu obtarłam sobie skórę od buta i wdało mi ise jaieś zakażenie i coś jeszcze jakaś Róża bo ropiało i wgl mniejsza o to. Noga przez to napuchła, miałam tą noge wielkości dwóch prawie że. Pojechałam z tym na pogotowie jakieś 4 dni po tym zdarzeniu i było nieciekawie jak lekarz mówił. Oczywiście dostałam coś przeciw tężcowi domięśniowo i pare innych specyfików i dzięki Bogu jest już prawi ok. :)

wiec NIEPRAWDĄ jest ze jesli się było szczepinym kiedyś to już sie nie będzie ;]

więc dla pewności idż do lekarza ;)

rana nie jest głęboka...tylko boli mnie ręka ale to normalne z tego co piszą dziewczyny...

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:31:31

Cytat
aaaneczka269
Cytat
Paolllcia
Cytat
_Mada_
Mnie kiedys tak własnie "ugryzł" obcy pies i nie szlam. Nie nazywałabym tego ugryznieciem, bo miałam cos 3 takie "strupki". Tez mi tak rękwa drętwiala, ale to tylko dlatego, że mi "scisnął" rękę. Nc Ci nie będzie, jest szczepiony :)

Czemu za każdym razme ma byc szczepiona przeciw tężcowi. Jak przyjęła wsyztskie dawkiw mlodości, to jest bezpieczna.
Nie zgodze sie z tym.

Ja bym poszła na twoim miejscu do lekarza, a najprędzej to na pogotowie z tym, nic Ci to przecież nie zaszkodzi a może pomóc.
Zalezy jak głeboka i wielka jest ta rana po ugryzieniu ale tak czy tak pokaż sie tym lekarzowi. Bo różnie to moze być. Niedaj Boze jak Ci sie jakieś zakażenie wda.

Ja ponad miesiac temu obtarłam sobie skórę od buta i wdało mi ise jaieś zakażenie i coś jeszcze jakaś Róża bo ropiało i wgl mniejsza o to. Noga przez to napuchła, miałam tą noge wielkości dwóch prawie że. Pojechałam z tym na pogotowie jakieś 4 dni po tym zdarzeniu i było nieciekawie jak lekarz mówił. Oczywiście dostałam coś przeciw tężcowi domięśniowo i pare innych specyfików i dzięki Bogu jest już prawi ok. :)

wiec NIEPRAWDĄ jest ze jesli się było szczepinym kiedyś to już sie nie będzie ;]

więc dla pewności idż do lekarza ;)

rana nie jest głęboka...tylko boli mnie ręka ale to normalne z tego co piszą dziewczyny...

rób jak chcesz, ja bym poszła jednak ;p

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:31:45

nic Ci nie bedzie :) jak cos sie zacznie babrac to lec do lekarza, a narazie odkaz zaklej plastrem czy bandazem i obserwuj.

Cytat
hanixx
Cytat
aaaneczka269
Cytat
szasa
Dlaczego ciebie ugryzł? Oby nie zrobił tego kolejny raz. Mamy tu chyba behawiorystkę, może się odezwie.
Jeżeli rany nie wymagają szycia, to może nie są groźne. Oczyść je i ładnie "złóż" skórę przyklejając opatrunek tak żeby skóra się nie rozeszła.Zostaną maleńkie blizny jak kreseczki.

głaskałam Go i wtedy mnie ugryzł...nie wiem czemu...bo lubi jak się Go głaszcze ;/ ale to nie tylko mnie tak załatwił..moją mamę tez ostatnio i brata...


Zastanowiłabym się czy chce mieć takiego psa... Mam nadzieje, że żadne dziecko nie będzie miało z nim kontaktu
A nie lepiej zastanowic sie co jest przyczyną takiego zachowania i zdziałac cos w kierunku by sie to nie powtórzyło? zamiast sie zastanawiac czy sie dalej chce tego psa? najłatwiej jest stwierdzic "pies mnie ugryzl juz go nie chce", ale jak sie wzielo zwierze to trzeba byc odpowiedzialnym za nie, a nie pozbywac sie gp,jak tylko wystąpi jakis problem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 19:32 przez BlueOrchid.

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:36:31

Akurat w tamtym tygodniu uczyłam się o szczepieniach i przeciw tężcowi powinno szczepić się co 3-4 lata nawet jeżeli jest się dorosłym. Pies raczej Cię nie zaraził, ale może "przy okazji" podejdź do lekarza i się zaszczep tak dla pewności.

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:36:51

przemyj woda utlenioną i powinno być ok.jakby coś się dzialo, ból nie ustepował zawsze możesz podjechać na pogotowie.
ja bym sie zastanowiła dlaczego pies tak wszystkich gryzie?

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:38:36

Przeczytaj, może nasunie ci się odpowiedź dlaczego pies ugryzł.
http://www.zoopsycholog.warszawa.pl/agresja-u-psa.html

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:40:01

Cytat
hanixx
Cytat
aaaneczka269
Cytat
szasa
Dlaczego ciebie ugryzł? Oby nie zrobił tego kolejny raz. Mamy tu chyba behawiorystkę, może się odezwie.
Jeżeli rany nie wymagają szycia, to może nie są groźne. Oczyść je i ładnie "złóż" skórę przyklejając opatrunek tak żeby skóra się nie rozeszła.Zostaną maleńkie blizny jak kreseczki.

głaskałam Go i wtedy mnie ugryzł...nie wiem czemu...bo lubi jak się Go głaszcze ;/ ale to nie tylko mnie tak załatwił..moją mamę tez ostatnio i brata...


Zastanowiłabym się czy chce mieć takiego psa... Mam nadzieje, że żadne dziecko nie będzie miało z nim kontaktu

nie przesadzaj moze pies mial zly dzien, Ty jak masz zly dzie to tez pewnie "gryziesz" jak wieszkosc bab:) poza tym z psem trzeba p[racowac.
sama mialam psa ktry przez 13 at wszystkich gryzl fakt zebow nie mial ale uscisk mial potezny :) nikomu nawet do glowy nie przyszlo zeby go oddac. kazdy sie przyzwyczail ze gryzie i juz:) na dwor chodzil w kagancu zeby nie bylo i na smyczy

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

03 gru 2011 - 09:53:29

Cytat
hanixx
Cytat
aaaneczka269
Cytat
szasa
Dlaczego ciebie ugryzł? Oby nie zrobił tego kolejny raz. Mamy tu chyba behawiorystkę, może się odezwie.
Jeżeli rany nie wymagają szycia, to może nie są groźne. Oczyść je i ładnie "złóż" skórę przyklejając opatrunek tak żeby skóra się nie rozeszła.Zostaną maleńkie blizny jak kreseczki.

głaskałam Go i wtedy mnie ugryzł...nie wiem czemu...bo lubi jak się Go głaszcze ;/ ale to nie tylko mnie tak załatwił..moją mamę tez ostatnio i brata...


Zastanowiłabym się czy chce mieć takiego psa... Mam nadzieje, że żadne dziecko nie będzie miało z nim kontaktu

Od wszystkich problemów w życiu uciekasz zamiast sobie z nimi poradzić?
A co ma wątek na celu? Bo jeśli ugryzienie to chyba zła kategoria..
Pies jest jeszcze młody, więc pewnie raczej chce się bawić niż atakować, chyba, że zostały popełnione podczas wychowania karygodne błędy [krzyk, bicie, straszenie etc]. Radziłabym rozpocząć socjalizację z innymi ludźmi, dziećmi i zwierzętami + nauka komend, ogólnie jakiekolwiek zabawy zacieśniające więzi. Ważne jest, żeby w takie zabawy i naukę angażować całą rodzinę i aby każdy postępował wobec psa tak samo i co najważniejsze - konsekwentnie.

pies mnie ugryzł

03 gru 2011 - 09:57:44

e tam, nic Ci nie bedzie jeśli pies szczepiony

pies mnie ugryzł

03 gru 2011 - 10:00:06

myślę że nic ci nie będzie, 6 miesięcy to młody piesek, pewnie chciał się bawić, ale jeśli nie to powinnaś sie zająć jego wychowaniem. Nauczyć go posłuszeństwa, oczywiscie metod nagród. Jeśli zrobi coś o co go poprosisz to wystarczy zwykłe pogłaskanie i "dobry pies" Wbrew pozorom to mądre bestie i zakuma że go chwalisz:)

pies mnie ugryzł

03 gru 2011 - 21:43:21

Dziewczyny nie przesadzacie? Mlody pies,jeszcze mu sie zeby wyzynaja wiec i podgryza:)moj synek jak mial ponad rok,zaczal chodzic,zabki mu sie wyzynaly to potrafil podejsc od tylu i ugryzc mnie w zadek-wiec mialam go sie pozbyc tylko dlatego ze to male i jeszcze glupiutkie:)naprawde troche zrozumienia...z mlodym psiakiem jak z dzieckiem,jemu tez glupoty w lebku siedza...tak jak moja sunia,ukonczyla rok,przeszla sterylizacje i juz zpowazniala -toz juz kobieta,szaleje tylko jak inne psiaki nie patrza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaka rasa?