Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

operacja oczu

3 minuty temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:04:21

hej dziewczyny właśnie przed chwilą mój pies mnie ugryzł mnie w rękę ma sześć miesięcy jest szczepiony,nie jest głęboka rana ale nie wiem czy nie iść do lekarza...strasznie mnie boli i ręka tak jakby mi drętwiała ..;/

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:07:57

ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza mimo tego, że to Twój własny pies dostaniesz pewnie zastrzyk przeciw tężcowi

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:08:57

skoro jest szczepiony to nic nie powinno Ci być,jedynie co Ci lekarz zaradzi to zrobi Ci zastrzyk przeciwtężcowy

niezweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:09:32

Cytat
kasik85
ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza mimo tego, że to Twój własny pies dostaniesz pewnie zastrzyk przeciw tężcowi

gdy byłam mała byłam szczepiona o ile dobrze pamiętam przeciw tężcowi..

zweryfikowana
Posty: 961
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:09:47

idź muszą ci zastrzyk przeciw tężcowy zrobić.
za każdym razem kiedy będziesz mieć jakąś ranę otwartą czy rozciętą czy cokolwiek takiego musisz mieć zastrzyk przeciw tężcowy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 19:11 przez izuniaizus.

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:11:21

Mnie kiedys tak własnie "ugryzł" obcy pies i nie szlam. Nie nazywałabym tego ugryznieciem, bo miałam cos 3 takie "strupki". Tez mi tak rękwa drętwiala, ale to tylko dlatego, że mi "scisnął" rękę. Nc Ci nie będzie, jest szczepiony :)

Czemu za każdym razme ma byc szczepiona przeciw tężcowi. Jak przyjęła wsyztskie dawkiw mlodości, to jest bezpieczna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 19:12 przez _Mada_.

zweryfikowana
Posty: 791
Ostrzeżenia: 2/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:11:22

mój pies w wakacje też mnie dziabnął-niechcący, moja wina ;P - ręka bolała, krwawiła i miałam wrażenie, że drętwieje. Do lekarza nie poszłam, goiło się dość długo ale bliznę mam niewielką-jedynym minusem jest teraz to, że muszę każdemu tłumaczyć, że to nie jest blizna po cięciu się ;D

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:12:09

Przeciez to nie zardzewiały gwóżdż, tylko twoj pies szczepiony. Jesli rana nie jest na tyle gleboko zeby ja szyc to niema poco isc do lekarza, poprostu ja odkaź woda utlenioną i juz, przezyjesz.
Kiedysz uratowałam psa który sie topil, niestety nie wiedział , ze mu pomagam , i mi pokryzł całą dłoń, szłyszałąm tylko pękająca skóre, oskaziłąm zawinełąm i z bliznami małymi ale żyje do dziś :)
Wiec spokojnie, pamietaj , ze taka rana musi dużo "oddycha" bo przez sline psa takie rzeczy sie zle goją.

zweryfikowana
Posty: 961
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:15:07

Cytat
bessi
Przeciez to nie zardzewiały gwóżdż, tylko twoj pies szczepiony. Jesli rana nie jest na tyle gleboko zeby ja szyc to niema poco isc do lekarza, poprostu ja odkaź woda utlenioną i juz, przezyjesz.
Kiedysz uratowałam psa który sie topil, niestety nie wiedział , ze mu pomagam , i mi pokryzł całą dłoń, szłyszałąm tylko pękająca skóre, oskaziłąm zawinełąm i z bliznami małymi ale żyje do dziś :)
Wiec spokojnie, pamietaj , ze taka rana musi dużo "oddycha" bo przez sline psa takie rzeczy sie zle goją.
ja słyszałam że ślina psa jest odkażająca i szybciej się rany goją.

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:15:09

Nie musisz narazie isc...u mnie nie raz tak bylo w czasie szalonej zabawy,tylko przemyj woda utleniona:)jutro powinno mniej bolec lub wcale... ALE jezeli jutro bedzie gorzej bolalo i cos sie bedzie dzialo to juz nie ryzykuj i lepiej jednak jak lekarz rzuci okiem.

niezweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:15:33

dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie naprawdę..:)) mam nadzieję ze przez noc mi przejdzie ból...:(

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:19:50

Dlaczego ciebie ugryzł? Oby nie zrobił tego kolejny raz. Mamy tu chyba behawiorystkę, może się odezwie.
Jeżeli rany nie wymagają szycia, to może nie są groźne. Oczyść je i ładnie "złóż" skórę przyklejając opatrunek tak żeby skóra się nie rozeszła.Zostaną maleńkie blizny jak kreseczki.

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:22:01

Cytat
bessi
Przeciez to nie zardzewiały gwóżdż, tylko twoj pies szczepiony.

tyle, że psy, jak powszechnie wiadomo - kopią i grzebią w ziemi.
a tężec występuje także tam.

myślę jednak, że jeżeli pies był szczepiony (i Ty również przeciwko tężcowi) to nie musisz iść do lekarza.

niezweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 1/5

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:23:05

Cytat
szasa
Dlaczego ciebie ugryzł? Oby nie zrobił tego kolejny raz. Mamy tu chyba behawiorystkę, może się odezwie.
Jeżeli rany nie wymagają szycia, to może nie są groźne. Oczyść je i ładnie "złóż" skórę przyklejając opatrunek tak żeby skóra się nie rozeszła.Zostaną maleńkie blizny jak kreseczki.

głaskałam Go i wtedy mnie ugryzł...nie wiem czemu...bo lubi jak się Go głaszcze ;/ ale to nie tylko mnie tak załatwił..moją mamę tez ostatnio i brata...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 19:25 przez aaaneczka269.

pies mnie ugryzł

02 gru 2011 - 19:23:12

Nic ci nie będzie . Do wesela się zagoi .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaka rasa?