Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

Meble do sypialni

godzinę temu

Monitoring domu

godzinę temu

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kupic czy nie??

22 sie 2011 - 15:46:14

zastanawiam się nad kupnem papugi "ŻAKO". podobno żyją do 50 lat (!) i jest to pospolity rodzaj, dobrze znoszą klatkę i najłatwiej z wszystkich rodzajów uczą się wyraźnie mówic :D
może któraś z was ją miała? nigdy nie miałam papugi, jedyne moje zwierzątko do tej pory to chomik i zastanawiam się, czy papużki często chorują, czy trzeba o nie bardzo mocno dbac, chodzic do lekarza regularnie no i czy faktycznie tak długo żyją?
help.



zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

kupic czy nie??

22 sie 2011 - 16:03:02

Nie polecam kupna żako. Ogólnie nie uznaję trzymania w domu zwierząt hodowlanych ZWŁASZCZA w klatce. Papuga jest droga i jest to spory obowiązek bo owszem - żyją długo i piekielnie się przywiązują do swojego właściciela . Jest to nieco bardziej odpowiedzialne niż pies. Są piękne, inteligentne, dają dużo frajdy i satysfakcji. Ale jest to według mnie zwierzę dla pasjonata. I jeżeli żako to tylko z hodowli, nie z zoologa. Tam nawet karmić tych ptaków nie potrafią..
Aha - żako bywają piekielnie głośne i nieznośne. U mnie w zoologu jej cena waha się od 5 do 2-3 tyś zł - tania jest w tych okresach kiedy jest tak głośna, że pracownicy z nią nie wytrzymują. Niestety od powstania sklepu [czyli już kilka ładnych lat] nikt ptaka nie kupił.. głupota i tyle.

zweryfikowana
Posty: 1.036
Ostrzeżenia: 3/5

kupic czy nie??

22 sie 2011 - 16:05:25

nie znam sie ale fajna jest xd

kupic czy nie??

22 sie 2011 - 17:17:26

o rany, faktycznie drogo.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

kupic czy nie??

22 sie 2011 - 17:28:21

Cytat
pisaczkixd
o rany, faktycznie drogo.

Niestety, zwierzęta egzotyczne nie są tanie. Ale to nawet lepiej dla nich.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 17:29 przez matra.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dom dla szczeniaczków!