Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

operacja oczu

25 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 22:48:21

nie cierpie yorków .. ;x mała kudłata szczotka jak dla mnie..

najlepiej zrobisz przygarniając jakiegoś pieska ze schroniska, a po drugie ja nie kieruje się w doborze zwierzaka jego rasą tylko biorę tego który aktualnie potrzebuje domu ;)
najczesciej są to znajdy podrzucone pod nasz dom dlatego mam w domu zawsze jakiegos czworonoga, aktualnie kota i psa i oba uratowane przed marnym losem :)

Cytat
Kobaltowo
Yorki nie są głupie, niech osoby, które nigdy nie posiadały tej rasy nie wypowiadają się, tylko dlatego, że im się tak wydaje, bądź 'koleżanka, brat, siostra ma.' Każdy pies jest inteligenty, mniej niż połowa genów to ich wrodzony charakter, resztę kształtuje człowiek. Faktem jest, że małe pieski są bardzo zadziorne, rzucają się nawet na rottweilery. Można nauczyć ich wszystkich sztuczek, grzeczności, wszystko zależy od człowieka. Rozpieszczony pies dominuje nad nami, dlatego wychowanie to podstawa. Ja proponowałabym psiaka ze schroniska lub z tymczasowego domu, do którego trafiają szczeniaki, które trafiły do schroniska. Dostajesz psa wykastrowanego/wysterylizowanego, ze sczepieniami i książeczką zdrowia. O jego stanie zdrowie wiesz wszystko, a biorąc psa z miotu domowego nie masz pewności czy jest zdrowy. Nieprawdą jest, że w schroniskach są same schorowane i stare psy. Może zainteresować się ogłoszeniami, ludzie oddają psy, często szczeniaki bo nie spodobały się dzieciakom na prezent.
Wiadomo, że na yorka/maltańczyka będziesz musiała wydać więcej. Pielęgnacja zależy od długości włosia, krótsze jest łatwiej utrzymać w dobrym stanie. Codziennie czeszesz, myjesz raz w tygodniu, częściej/rzadziej w zależności od tego czy dużo czasu spędza na dworze. Yorki mają skłonności do gromadzenia się kamienia nazębnego, więc jego uzębienie musisz kontrolować. Mycie zębów u każdej rasy, to wiadomo. Jeśli masz małe mieszkanie bierz małego, jeśli duże z ogrodem, może to być większy pies.

tak to jest fakt. tak samo jak nie mozna powiedzieć że kazdy rottweiler to zabójca. Jest tak jak mówisz, kazdy zwierzak ma swój charakter a my mu go tylko kształtujemy i to czego go nauczymy to będzie umiał ale w większościm przypadków cechy takie jak zadziorność, nadpobudliwość czy lenistwo to juz cechy wrodzone ktore psiak zawsze mieć będzie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 22:50 przez kamiqa.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 22:50:28

ja mam yorka i to wy jesteśce durne a nie one. Jak sobie wychowacie takie beda. Moj jest przekochany.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 22:53:02

Cytat
ewkaa1394
ja mam yorka,ale mam zamiar kupic maltanczyka z tym,ze pytalam sie weterynarza czy to są dobre psy czy co i powiedział mi,ze wymagaja napewno duzo wiecej pielegnacji i opieki niz yorki bo one mają siersc chodzby wata i kudli się już przy samej skórze więc trzeba go bardzo często kąpać i czesać przynajmniej 2,3 razy dziennie, jest to bardzo czuły i wrazliwy pies podobnie jak york tylko,ze one sa takie jakby koty, ze nie lubia biegac tylko wolą poleżec, sa bardzo leniwe ;) polecam Ci yorka bo to cudowne psy ale to juz jak kto woli ;) kwestia gustu i wyboru;)

Widać wet nie miał maltana ;] To że się kudli i jest bardziej wrażliwy to fakt, kwestia kąpania jest taka sama jak u innych ras (łapki z błota myjemy łapki) ale całego co 2tygodnie. Czesanie rano i wieczór :) Ale maltańczyki NIE SĄ leniwe! a w życiu :) To żywe srebra! Mój jak pada deszcz dużo śpi, ale poza tym uwielbia się bawić, zaczepiać, gonić itd.
Cytat
kamiqa
tak to jest fakt. tak samo jak nie mozna powiedzieć że kazdy rottweiler to zabójca. Jest tak jak mówisz, kazdy zwierzak ma swój charakter a my mu go tylko kształtujemy i to czego go nauczymy to będzie umiał ale w większościm przypadków cechy takie jak zadziorność, nadpobudliwość czy lenistwo to juz cechy wrodzone ktore psiak zawsze mieć będzie ;)

Zgadzam się! Z psem jak z dzieckiem! Od małego jak rodzic kształtujesz charakter i pełne wychowanie zwierzęcia. To czy będzie ładnie chodził na smyczy, czy będzie skakał po ludziach, czy będzie agresywny itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 22:57 przez shizunia.

york czy maltańczyk?

02 paź 2011 - 09:50:23

Ja wybrałabym Maltańczyka:)To nieprawda ze wszystkie Yorki są wredne zależy od psa.Moje zdanie to Maltanczyk poniewaz Yorkow jest duzo i nie robia na nikogo wielkiego wrażenia:)Ale wszystkie pieski są ładne

zweryfikowana
Posty: 592
Ostrzeżenia: 2/5

york czy maltańczyk?

02 paź 2011 - 09:55:18

Biały maltańczyk :) Słooodkie..

york czy maltańczyk?

02 paź 2011 - 09:58:32

o matko, jak dla mnie to żadnego z nich.
Yorki to paskudy i tyle, mega hałaśliwe, mega złośliwe no i w ogóle jestem na nie.

Z małych piesków podobają mi się np buldogi francuskie :)

Ale jak wiadomo, to tylko moje zdanie.

york czy maltańczyk?

02 paź 2011 - 10:00:24

york to najbrzydszy "pies" jakiego widziałam więc się nie wypowiem... Lubię duże psy: owczarki, dogi, bernardyny to są psy :)

niezweryfikowana
Posty: 191
Ostrzeżenia: 1/5

york czy maltańczyk?

02 paź 2011 - 13:53:04

Ja co prawda też wolę duże rasy i moją ulubioną jest owczarek niemiecki, ale jeżeli chodzi o te mniejsze to yorki są bardzo słodkie. Co prawda potrzebują dużo opieki, szczególnie pielęgnacji sierści, ale jeżeli ma się czas i lubi takie psiaki to na pewno z chęcią będzie się to robiło.

york czy maltańczyk?

02 paź 2011 - 13:59:33

ja miałam yorka ale został u rodziców a po ślubie kupiliśmy maltańczyka moim zdaniem maltańczyk lepszy ale jeśli chodzi o pielęgnacje więcej czasu poświecić bo ma biały włos ale polecam maltańczyka

a to nasz kochany piesek



york czy maltańczyk?

02 paź 2011 - 13:59:39

Ja bym stawiała na maltańczyka, sama o takim marze :)
Te pieski są przyjazne, wesołe, lubią dzieci i zabawy, są domatorami więc nie potrzeba godzinnych spacerków :)

york czy maltańczyk?

03 paź 2011 - 00:01:46

Cytat
ewkaa1394
ja mam yorka,ale mam zamiar kupic maltanczyka z tym,ze pytalam sie weterynarza czy to są dobre psy czy co i powiedział mi,ze wymagaja napewno duzo wiecej pielegnacji i opieki niz yorki bo one mają siersc chodzby wata i kudli się już przy samej skórze więc trzeba go bardzo często kąpać i czesać przynajmniej 2,3 razy dziennie, jest to bardzo czuły i wrazliwy pies podobnie jak york tylko,ze one sa takie jakby koty, ze nie lubia biegac tylko wolą poleżec, sa bardzo leniwe ;) polecam Ci yorka bo to cudowne psy ale to juz jak kto woli ;) kwestia gustu i wyboru;)
Weterynarze nie ucza się na studiach o rasach!
Jak sie rasami interesują, to czytaja na ten temat jak my- ale częściej -niestety- wymadrzaja sie i plota bzdury!!!
Ostatnio facet kupił odemnie kotke egzotyczną, poszedl z nia do weterynarza, a ta wmowiła mu, ze to nie jest egzotyk tylko mieszaniec z persem!!
Babsztyl wogóle nie znał tej rasy tylko pomylił rasę egzotyczną z orientalną.
Następnego dnia uzupełniła swoja wiedzę i przeprosiła tego człowieka, ale co popsuła krwi to popsuła.
Inny weterynarz pomylił persa z mainkunem, bo zmyliło go umaszczenie!

(moje koty maja rodowody).
Te informacje o maltańczykach (podane w Twoim poście) są bzdurne i nieorawdziwe. Szkoda słów. Wstawiam zdjęcia leniwego maltańczyka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 00:04 przez aster.

york czy maltańczyk?

03 paź 2011 - 00:04:37

nie znam sie na maltanczykach nie mialam ale moja siostra ma yorka i za zadne pieniadze nie chcialambym tego psa wredny szczekliwy zazdrosny po prostu wstretny a to co robi na zlosc przechodzi wszelkie pojecie ...

york czy maltańczyk?

03 paź 2011 - 00:07:02

shih tzu :)

york czy maltańczyk?

03 paź 2011 - 00:07:44

ja też si.e przymierzam do kupna maltańczyka, ale to dopiero w nowym roku ;)
swoją drogą znacie może jakieś hodowle gdzie można kupić maltańczyka za ok 500 zł ? bo wszędzie co szukam do 800 wzwyż, niestety

york czy maltańczyk?

03 paź 2011 - 00:09:42

nie lubie takich malych szczurów, lepszy Golden , albo Labl.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak oswoić bezdomne kociaki?