Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 9:45

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 9:42

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:11:38

Yorki nie są głupie, niech osoby, które nigdy nie posiadały tej rasy nie wypowiadają się, tylko dlatego, że im się tak wydaje, bądź 'koleżanka, brat, siostra ma.' Każdy pies jest inteligenty, mniej niż połowa genów to ich wrodzony charakter, resztę kształtuje człowiek. Faktem jest, że małe pieski są bardzo zadziorne, rzucają się nawet na rottweilery. Można nauczyć ich wszystkich sztuczek, grzeczności, wszystko zależy od człowieka. Rozpieszczony pies dominuje nad nami, dlatego wychowanie to podstawa. Ja proponowałabym psiaka ze schroniska lub z tymczasowego domu, do którego trafiają szczeniaki, które trafiły do schroniska. Dostajesz psa wykastrowanego/wysterylizowanego, ze sczepieniami i książeczką zdrowia. O jego stanie zdrowie wiesz wszystko, a biorąc psa z miotu domowego nie masz pewności czy jest zdrowy. Nieprawdą jest, że w schroniskach są same schorowane i stare psy. Może zainteresować się ogłoszeniami, ludzie oddają psy, często szczeniaki bo nie spodobały się dzieciakom na prezent.
Wiadomo, że na yorka/maltańczyka będziesz musiała wydać więcej. Pielęgnacja zależy od długości włosia, krótsze jest łatwiej utrzymać w dobrym stanie. Codziennie czeszesz, myjesz raz w tygodniu, częściej/rzadziej w zależności od tego czy dużo czasu spędza na dworze. Yorki mają skłonności do gromadzenia się kamienia nazębnego, więc jego uzębienie musisz kontrolować. Mycie zębów u każdej rasy, to wiadomo. Jeśli masz małe mieszkanie bierz małego, jeśli duże z ogrodem, może to być większy pies.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:13:26

Yorki nie są wcale durne i złośliwe. Moja koleżanka ma kilkuletniego yorka samiczkę. Urodziła kilka yorków jesienią, nie na hodowlę po prostu jej kuzynka ma samca yorka. 2 umarły niestety, jednego sobie zatrzymała samca. Jeden trafił do kuzynki, a jednego sprzedała jakiejś znajomej. Teraz więc ma 2 pieski matkę i syna i są bardzo kochane. Są strasznie słodkie, szczególnie mały. Jest od matki połowę mniejszy i już nie urośnie. Są przyjazne, tulą się, liżą, podają łapkę, proszą.
Maltańczyki też mi się podobają i sama bym chciała mieć :)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:13:59

ja proponuję huskiego albo labradora tylko że to duże psy ;)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:15:08

maltańczyk ! yorki wyglądają jak jakies szczury jak dla mnie

niezweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:16:21

bolończyk serce. Siostra ma i jest taaki kochany ! Ale kundelki są podobno najlepsze ;)
najglupsze sa pekinczyki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 15:17 przez Papaya15.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:17:07

polecam YORK'A z czystym sumieniem ! ; )
Nie zgodze sie z powyższymi opiniami co do tego, ze Y są złośliwe !
Są baardzo radosnymi psiakami, wariaty to prawda, ale kochanszych psiakow nie znam hehe ;-)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:18:45

Bolończyka:)

zweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:39:15

A ja polecam Ci rasę Shih tzu.
Mam sama takiego pieska.
Psy tej rasy są wesołe, inteligentne, przyjacielskie i nie agresywne.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:39:16

Ani jeden ani drugi. Wolałabym najzwyklejszego kundelka lub jamnika szorstkowłosego od tych dwóch " ras psów"...

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:52:08

Jezu aż mnie skręca jak czytam takie głupie komentarze typu yorki są wredne i głupie. Powyższe osoby pewnie nigdy nie miały yorka i nigdy nie miały z nim docznienia. Ja mam dwa psy kundelka i yorka. Uważam że yorki są fantastyczne. Mały piesek nie robi szkód, nie wymaga dużo jedzenia. Ale chyba największym problemem jest ich pielęgnacja. Yorki nie mają sierści ani podszerstka. Więc nie śmierdzą jak psy z sierścią. Ale trzeba im podcinać włosy. Nie uczulają wiec mogą być polecane dla alergików (jeśli nie mają poważniejszej alergii np. na psi pot). Ale niestety w zimę potrzebne są ubranka. Tak tak możecie mnie zlinczować ubieram w zimę swojego psa. Ponieważ jest mu zimno. A teraz charakterek. Yorki są bardzo energiczne i kochane. Wszędzie ich pełno. I wymagają dużo uwagi. Są również bardzo wrażliwe np. na jakieś wyjazdy i kiedy nie ma wszystkich domowników w domu. Bardzo przywiązują się do ludzi. A teraz wada jedyna jaką zauważyłam: yorki są bardzo brawurowe potrafią się rzucić na dużo większego od siebie oraz pokazują dominacje.

A teraz maltańczyk, mam doświadczenie bo mój facet miał maltańczyka(6-9kg). Kochane pieski tylko są już większe od yorków (2-4kg). Również tak jak yorki nie mają sierści więc nie śmierdzą. Są bardzo pogodne. Tylko tu znowu kłania się utrzymanie takiego pieska. Bieluchny a i owszem śliczny ale utrzymanie takiego pieska w zimie albo jak leje i jest błoto to jat masakra. Bo jednym spacerku pies nadaje sie do kompania. A przecież normalnie pies to potrzebuje trzy razy wyjść w ciągu dnia. Również trzeba im obcinać sierść.

A teraz podsumowanie
York
~ Cudowna sierść, mięciutkie włoski jak u małego dziecka,
~ nie śmierdzi psem
~ inteligentny szybko sie uczy oraz prostych zdań jak np. mój pani da kosteczki, albo pani idzie do sklepu, albo że jedzie na wieś.
~ dobrze żyje z innymi zwierzętami np. wcześniej miałam królika i szanował go, ale lubi dominować kiedy on był pierwszy w domu
~ jest strasznie brawurowy przez co może wdawać się w bójki
~ w zimę i chłodne dni trzeba ubierać
Maltańczyk
~ również nie ma sierści ale już nie tak mięciutka jak u yorka
~ nie śmierdzi psem
~ inteligentny i szybko się uczy
~ pogodny
~ dobry dla dzieci bo jest trochę większy niż york

Cytat
zancia19
polecam YORK'A z czystym sumieniem ! ; )
Nie zgodze sie z powyższymi opiniami co do tego, ze Y są złośliwe !
Są baardzo radosnymi psiakami, wariaty to prawda, ale kochanszych psiakow nie znam hehe ;-)

Zgadzam się :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 15:52 przez KiRaKoRtEz.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 19:35:11

hmmm .. co to za maltańczyk który waży 6-9 kilo ???? ja mam suczkę i waży 3,5 kg- i nie zgodze sie ze yorki maja miększy wlos od maltanczyka- jest wlasnie odwrotnie. U piesków jest tak , ze jak juz maja włosy zamiast sierści to - im jaśniejszy włos - tym jest bardziej miękki. Pozdrawiam :)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 22:25:30

A mnie skręca jak czytam takie tematy. Mam maltańczyka, kupiłam sobie go w wieku 19lat i nie żałuje ani trochę! Ale to nie jest piesek z sierścią, którego wystarczy umyć od czasu do czasu. Trzeba codziennie myć oczy, czesać, co tydzień myć zęby, czyścić uszy, obcinać (włosy rosną jak ludzkie), wyrywać (wyciągać martwe) włosy z uszu. Jest kupa roboty żeby pies był zdrowy. Maltańczyki są bardziej delikatne niż inne psy (o Yorkach nie mówie bo nie mam i nie czytałam o nich ale jest dużo dziewczyn które mają na tym forum).
Ale zanim rzucisz pytanie BO CHCESZ pieska, to wrzuć sobie rasę w google, poszukaj jakiegoś forum, dowiedz się jak najwięcej. Żaden pies to nie zabawka wiadomo, ale taki delikatny absorbuje więcej czasu, potrzeba przeznaczyć na jego pielęgnacje więcej niż na psa z sierścią...

Ps. Maltańczyki też mogą ważyć 3kg, ich waga i wielkość zależy od genów. Mój ważył 4kg gdy był już dorosły, po kastracji przytył do 5 i utrzymuje wage.
i przestańcie się kłucić który jest jaki, że ten głupi ten taki siaki! Każdy ma inny gust, inne potrzeby, inne warunki domowe i wiecej czy mniej czasu dla psa więc dopasowuje do siebie.

A miękkość włosa nie zależy od rasy tylko od pielęgnacji!

Cytat
kaha0889
kolezanka ma maltanczyka i mowila ze na poczatku super itd ale teraz zamienil sie w potwora.jest to facet,nie kastrowany wiec podobno dlatego tak sie wscieka gryzie i caly czas ujeżdza:P miśki.
Poza tym te psy maja cos z oczami,pozatykane kanaliki łzowe i czesto jakie brzydkie pod oczami mu sie robi.
Trzeba go co chwile kapac i czesac bo inaczej mu sie wlosy sklejaja.
Nie wiem czy wszystkie tak maja ale ja tego psa nie lubie.W ogole nie chce chodzic na smyczy,trzeba go ciagnac i nie jest takie do przytulania jak to male pieski

Maltany nie trzeba non stop kąpać. Pies ma prawo sie wybrudzić, ale to że mu łapki poszarzeją nie znaczy że co wieczór trzeba wsadzać do do wanny i szorować żeby był śnieżnobiały! :/ Chyba że pies nie ma prawa wyjść i siedzi na kanapie cały bialutki. Najlepszym rozwiązaniem dla psa jest kastracia po osiągnięciu dojżałości czyli w wieku 9miesięcy, pies się nie męczy z własnymi popędami, nie ucieka do suczek i przede wszystkim zapobiega to rakowi jąder. Co do ciągnięcia na smyczy psa od małego trzeba uczyć chodzenia. I przede wszystkim MAŁE PIESKI NIE SĄ TYLKO DO PRZYTULANIA!! :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 22:36 przez shizunia.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 22:40:16

Cytat
lalkaaa1111
hmmm .. co to za maltańczyk który waży 6-9 kilo ???? ja mam suczkę i waży 3,5 kg- i nie zgodze sie ze yorki maja miększy wlos od maltanczyka- jest wlasnie odwrotnie. U piesków jest tak , ze jak juz maja włosy zamiast sierści to - im jaśniejszy włos - tym jest bardziej miękki. Pozdrawiam :)

Pierwsze słyszę, że im jaśniejsze włosie u psa, tym bardziej jest miękkie. Proszę o wytłumaczenie tego. Pomijając już fakt, że kolor włosa zależy od barwnika-melaniny. O. Np. yorki mają różne umaszczenia, są te jasno-srebrne, czarne, brązowe itd, a włosie mają takie same, tak samo miękkie. Włosie maltańczyka jest bardziej puszyste, a yorka delikatniejsze, oczywiście jeśli każde jest odpowiednio zadbane.
Tak jak i ludzie są psy i drobniejsze, i mogą być większe. To, że maltańczyk będzie ważył 6kg(choć od 6kg już coś jest nie tak, chyba, że jest bardzo spasiony), a we wzorcu rasy waga dopuszczalna jest do 4kg nie znaczy, że jest lewy, brzydki, niefajny i to niemaltańczyk, po prostu TAKI jest.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 22:45:29

ja mam yorka,ale mam zamiar kupic maltanczyka z tym,ze pytalam sie weterynarza czy to są dobre psy czy co i powiedział mi,ze wymagaja napewno duzo wiecej pielegnacji i opieki niz yorki bo one mają siersc chodzby wata i kudli się już przy samej skórze więc trzeba go bardzo często kąpać i czesać przynajmniej 2,3 razy dziennie, jest to bardzo czuły i wrazliwy pies podobnie jak york tylko,ze one sa takie jakby koty, ze nie lubia biegac tylko wolą poleżec, sa bardzo leniwe ;) polecam Ci yorka bo to cudowne psy ale to juz jak kto woli ;) kwestia gustu i wyboru;)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 22:47:19

tylko i wyłącznie maltańczyk!! :D niestety nie mam tego pieska, ale zakochałam się w nim od pierwszego spojrzenia - jak tylko będę duża i bogata, to go sobie kupię :D maltanczyk.mojeforum.net - bardzo fajne forum, wiele sie z niego dowiedziałam, przejrzyj i dowiesz się co nieco o tej rasie ;) Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kupic czy nie??