Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

gorący temat

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:48:08

maltańczyk



<moderacja - spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 22:50 przez moderator.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:48:12

Yorki moim zdaniem są straszne. I pod względem zachowania i pod względem wyglądu

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:48:32

kolezanka ma maltanczyka i mowila ze na poczatku super itd ale teraz zamienil sie w potwora.jest to facet,nie kastrowany wiec podobno dlatego tak sie wscieka gryzie i caly czas ujeżdza:P miśki.
Poza tym te psy maja cos z oczami,pozatykane kanaliki łzowe i czesto jakie brzydkie pod oczami mu sie robi.
Trzeba go co chwile kapac i czesac bo inaczej mu sie wlosy sklejaja.
Nie wiem czy wszystkie tak maja ale ja tego psa nie lubie.W ogole nie chce chodzic na smyczy,trzeba go ciagnac i nie jest takie do przytulania jak to male pieski

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:49:44

stawiam na maltańczyka;)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:50:01

ja na lato ścinam swojego maltańczyka na "sznaucera" zimą go zakudłaczam :)

Cytat
kaha0889
kolezanka ma maltanczyka i mowila ze na poczatku super itd ale teraz zamienil sie w potwora.jest to facet,nie kastrowany wiec podobno dlatego tak sie wscieka gryzie i caly czas ujeżdza:P miśki.
Poza tym te psy maja cos z oczami,pozatykane kanaliki łzowe i czesto jakie brzydkie pod oczami mu sie robi.
Trzeba go co chwile kapac i czesac bo inaczej mu sie wlosy sklejaja.
Nie wiem czy wszystkie tak maja ale ja tego psa nie lubie.W ogole nie chce chodzic na smyczy,trzeba go ciagnac i nie jest takie do przytulania jak to male pieski

włosy się "sklejają" bo nie jest czesany hehe. Niestety psy z włosami mają to do siebie, że należy je dość często szczotkować, żeby nie robiły się kołtuny, przy dłuższym włosie wystarczy jeden spacer po deszczu i nie wyszczotkowanie psa by pojawiły się kołtuny :)
Co do oczu- nie tylko maltańczyki, ale i yorki i każda rasa małych psów ma problem z kanalikami łzowymi, można to załatwić operacją, lub po prostu przecierać oczka, bo często to wynik przecierania oczu przez psa brudnymi łapkami i powstaje zapalenie spojówek, ale to tak jak u człowieka, a że maltańczyk jest biały to bardziej widać te łezki...

każdy pies ujeżdża, jak nie ma co pobzykać- to normalne :) więc twoje argumenty obalam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 14:54 przez OkoSaurona.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:50:32

Też miałam ten sam dylemat. Wybrałam Yorka i nie żałuje:) mam suczkę, z tych największych Yorków, nie mam z nią żadnych problemów, jest strasznie mądra, rozumie wszystko co się do niej mówi, bardzo słucha nie potrzebuje nawet smyczy do niej, do tego jest bardzo przyjacielska, chce żeby ją ciągle drapać i przytulać:) ale przyznam że te psy mają strasznie duży temperament:) moja cały dzień może przynosić Ci piłkę i chce ciągle żeby jej rzucać...nie wiem skąd one tyle energii mają:) ale jeżeli chcesz mieć bardziej wyjątkowego psa to weź maltańczyka bo yorków jest dosyć dużo już:)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:51:09

Cytat
OkoSaurona
Cytat
jedynaczka
Cytat
gelaaa
Ja bym wolała maltańczyka, chyba ciekawsze psy, na pewno normalniejsze. Moim zdaniem yorki to strasznie durne i złośliwe psy.


To masz złe zdanie. York może mieć co najwyżej durnego właściciela i przez niego być złośliwy.


Miałam yorka, jak i inne rasowe i nie rasowe psy i to wlasnie york byl najlepszy. Mądry, wesoły piesek, łatwy w utrzymaniu.

jakoś nie zauważyłam, żeby moje koleżanki były durne... za to ich psy- tak

skoro Ty mówisz że ich psy są durne to oznacza że koleżanki nie potrafią sobie wychować psa. A to już jest winą człowieka a nie zwierzęcia.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:52:36

Cytat
kaha0889
kolezanka ma maltanczyka i mowila ze na poczatku super itd ale teraz zamienil sie w potwora.jest to facet,nie kastrowany wiec podobno dlatego tak sie wscieka gryzie i caly czas ujeżdza:P miśki.
Poza tym te psy maja cos z oczami,pozatykane kanaliki łzowe i czesto jakie brzydkie pod oczami mu sie robi.
Trzeba go co chwile kapac i czesac bo inaczej mu sie wlosy sklejaja.
Nie wiem czy wszystkie tak maja ale ja tego psa nie lubie.W ogole nie chce chodzic na smyczy,trzeba go ciagnac i nie jest takie do przytulania jak to male pieski
Może kastracja by pomogła. rzeczywiście-spotkalam sie z tym,że maltańczyki-samce-miewaja wybujały temperament i wtedy bywaja agresywne wobec innych psów.
Ale suczki-maltanki są cudowne i urocze! łagodne, milutkie, kochajace, pozytywnie nastawione do calego swiata a przy tym bardzo wrazliwe.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:52:36

Cytat
gelaaa
Ja bym wolała maltańczyka, chyba ciekawsze psy, na pewno normalniejsze. Moim zdaniem yorki to strasznie durne i złośliwe psy.

nie wszystkie yorki takie sa;) tak samo maltanczyki.. nie wszystkie sa "normalne".
to zalezy od tego jak wychowasz psa. oraz indywidualnie, poniewaz kazy piesek ma inne charakter.;)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:52:46

Ja bym brała maltańczyka,sama zastanawiałam się między nim a westem ale wybrałam westa. Nie mniej jednak o malt.słyszałam same dobre opinie natomiast o yorkach mnóstwo negatywnych

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:53:15

ja mam maltańczyka jeśli chcesz coś więcej się dowiedzieć to napisz na prv

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:54:17

Cytat
ecri16
Ja bym brała maltańczyka,sama zastanawiałam się między nim a westem ale wybrałam westa. Nie mniej jednak o malt.słyszałam same dobre opinie natomiast o yorkach mnóstwo negatywnych

a jaki jest west:)?

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:56:59

Ładny ten maltańczyk :-) A ja mam beagla - suczkę ;-)



york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:57:17

Cytat
moniaha
ja się niestety nie znam zbytnio na rasach, więc generalnie nie pomogę dużo.
Ale mam pinczera miniaturkę i jest naprawdę pocieszny! :D żyje już z nami 13 lat, więc to już emerytka, ale jak ją dostaliśmy to była taka malutka, że na dłoni można było ją trzymać. :)
też mam pinczera miniaturke ;)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:58:22

Cytat
gabryssiaa23
Cytat
ecri16
Ja bym brała maltańczyka,sama zastanawiałam się między nim a westem ale wybrałam westa. Nie mniej jednak o malt.słyszałam same dobre opinie natomiast o yorkach mnóstwo negatywnych

a jaki jest west:)?
moja ciocia ma westa i jest do większy piesek od maltańczyków i yorków , a z charakteru , to słyszałam , że im strasznie rozrabia .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

imię dla kici