Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:40:35

dzięki za odpowiedzi:)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:40:53

a może tak piesek ze schroniska i zrobić dobry uczynek,pomóc zwierzęciu a nie od razu yorki za kupe kasy

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:41:49

Cytat
gelaaa
Ja bym wolała maltańczyka, chyba ciekawsze psy, na pewno normalniejsze. Moim zdaniem yorki to strasznie durne i złośliwe psy.


To masz złe zdanie. York może mieć co najwyżej durnego właściciela i przez niego być złośliwy.


Miałam yorka, jak i inne rasowe i nie rasowe psy i to wlasnie york byl najlepszy. Mądry, wesoły piesek, łatwy w utrzymaniu.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:42:17

Ja mam maltańczyka. łatwy do ułożenia, przyjazny, nie jest szczekliwy (szczeka jeśli ktoś zapuka do drzwi), posłuszny, pełen energii do zabawy, straszny pieszczoch, ogólnie taka mała przytulanka. Zanim go kupiłam dużo czytałam o wzorcu rasy, ogólnie maltańczyki są kumate, szybko można je nauczyć wielu komend, są przyjazne i nie robią tyle hałasu co inne małe psy.

Jeśli chodzi o yorki- nie chciałabym za darmo tego szczura, włos yorka jest błyszczący i w dotyku jak tłuste włosy- obrzydliwość, maltańczyk ZAWSZE ma mięciutki matowy włos który przypomina puch, yorki non stop się rozdzierają, szczekają na wszystkich i wszystko z byle powodu- osobiście ile yorków znajomych widziałam tyle osobników było szczekliwych, żaden normalny, każdy uparty ze swoimi fochami. Np. york jednej mojej koleżanki nie przyjdzie do niej jak zawoła, ale jak zawoła go obca osoba to zaraz przychodzi, york innej koleżanki- wychodzi na spacer i szczeka na ludzi, na papierki, na liście, NA WSZYSTKO. Ogólnie posłusznego yorka nie widziałam.

Wada maltańczyków to- wybredność, ale to chyba jak u wszystkich małych ras, od małego trzeba uczyć jedzenia suchej karmy i nie dawać mu rarytasów, bo potem okazuje się, że sucha karma stoi a nasz piesek zje tylko ryż z kurczakiem i marchewką. Warto nauczyć psa jedzenia w okręslonym dla niego miejscu, bo później ciężko jest oduczyć.

Ja polecam Maltańczyka, nie mam z nim żadnych problemów, do tego jest malutki, puchaty i przyjazny (dla wszystkich) nie tylko dla mnie :) jakbyś miała pytania to pisz

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:43:06

Wiem, ze to głupie ale ja nie odważyłabym się pójść do schroniska, jestem bardzo wrażliwa. Nie wiem, moze to się kiedyś zmieni:) to nie jest zły pomysł

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:43:51

Cytat
jedynaczka
Cytat
gelaaa
Ja bym wolała maltańczyka, chyba ciekawsze psy, na pewno normalniejsze. Moim zdaniem yorki to strasznie durne i złośliwe psy.


To masz złe zdanie. York może mieć co najwyżej durnego właściciela i przez niego być złośliwy.


Miałam yorka, jak i inne rasowe i nie rasowe psy i to wlasnie york byl najlepszy. Mądry, wesoły piesek, łatwy w utrzymaniu.

jakoś nie zauważyłam, żeby moje koleżanki były durne... za to ich psy- tak

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:44:08

Ja mam yorka i w życiu nie powiedziałam, że jest to złośliwy pies. Jest bardzo kochana i w życiu nie zamieniłabym na innego psa :)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:44:21

Cytat
OkoSaurona
Ja mam maltańczyka. łatwy do ułożenia, przyjazny, nie jest szczekliwy (szczeka jeśli ktoś zapuka do drzwi), posłuszny, pełen energii do zabawy, straszny pieszczoch, ogólnie taka mała przytulanka. Zanim go kupiłam dużo czytałam o wzorcu rasy, ogólnie maltańczyki są kumate, szybko można je nauczyć wielu komend, są przyjazne i nie robią tyle hałasu co inne małe psy.

Jeśli chodzi o yorki- nie chciałabym za darmo tego szczura, włos yorka jest błyszczący i w dotyku jak tłuste włosy- obrzydliwość, maltańczyk ZAWSZE ma mięciutki matowy włos który przypomina puch, yorki non stop się rozdzierają, szczekają na wszystkich i wszystko z byle powodu- osobiście ile yorków znajomych widziałam tyle osobników było szczekliwych, żaden normalny, każdy uparty ze swoimi fochami. Np. york jednej mojej koleżanki nie przyjdzie do niej jak zawoła, ale jak zawoła go obca osoba to zaraz przychodzi, york innej koleżanki- wychodzi na spacer i szczeka na ludzi, na papierki, na liście, NA WSZYSTKO. Ogólnie posłusznego yorka nie widziałam.

Wada maltańczyków to- wybredność, ale to chyba jak u wszystkich małych ras, od małego trzeba uczyć jedzenia suchej karmy i nie dawać mu rarytasów, bo potem okazuje się, że sucha karma stoi a nasz piesek zje tylko ryż z kurczakiem i marchewką. Warto nauczyć psa jedzenia w okręslonym dla niego miejscu, bo później ciężko jest oduczyć.

Ja polecam Maltańczyka, nie mam z nim żadnych problemów, do tego jest malutki, puchaty i przyjazny (dla wszystkich) nie tylko dla mnie :) jakbyś miała pytania to pisz

co ile trzeba strzyc maltańczyki? i co ile kąpiesz;)?

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:44:49

Cytat
gabryssiaa23
Hej
W przyszłości chciałabym mieć któregoś z tych piesków. W życiu miałam tylko duże psy, ale bardzo podobają mi się małe i nie wiem, którego wybrać. O yorkach słyszałam więcej niż o maltańczykach, więc chciałabym zaczerpnąć trochę informacji na temat ich charakterów, pielęgnacji:)?
Pozdrawiam

P.S. a może macie jakieś in(e propozycje dot. rasy?
Mam i yorka i maltańczyka (suczki). Kundelke znajdę zresztą tez.
Najmądrzejsza jest kundelka :)
Maltańczyk jest bardzo radosny, pogodny i pozytywnie do wszystkich nastawiony. Ma bardziej delikatną psychikę niż Shih-tzu.
Jest cichy (!!!). Nie jest zazdrosny.
Niestety- by byl śnieznobiały musiałby być chyba kąpany w w ybielającym szamponie co 2 tygodnie.
Świetnie wygląda obstrzyzony na "westi".
Co do yorka- moja sunia jest urocza, cwana i CHOLERNIE zazdrosnai i tak samo chałasliwa :((
Nieładnie zachowuje się czasem wobec kotów. (Jej zachowanie wyjaśnia częściowo fakt, ze przyszla do mnie jako 3-letnia- nie miałam okazji dopracować jej charakterku).
Myślę, że maltańczyk jest jednak bardziej bezproblemowy i ma w sumie lepszy charakter.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:46:01

ja mam yorka i wcale nie jest wredny ;p troszkę hałasu narobi jak ktoś przychodzi ale nie zamieniłabym go na żadnego innego

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:46:16

ja mam Yorka :) i nie zamieniłabym go na żadnego innego. Nie są tępe jak niektórzy uważają, jeśli się z nimi popracuje to są tak samo mądre jak inne :) mają czasem swoje humory ale to chyba każdy zwierzak czasem je ma :)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:47:08

Ja wolałabym maltańczyka;)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:47:23

z tego co widzę i czytam maltańczyka jest trudniej zachować w czystości ze względu na jego bielutkie włosy:)ale jest uroczy
a co myślicie o westach?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 14:50 przez gabryssiaa23.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:47:38

ja mam maltańczyka i z charakterem to jest różnie . z reguły są to spokojne psy . ja na swojego też nie narzekam . jest posłuszny , szczeka jak kogoś widzi i od razu do niego biegnie , ale tylko dlatego ,b o się cieszy , obojętnie kogo by zobaczyła od razu się cieszy . w razie jakich kol wiek pytań pisz . ; ]

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:47:39

Yorki są bardzo złośliwe i co najgorsze- szczekliwe. Na Twoim miejscy wybrałabym maltańczyka. Ja z Kolei mam pekińczyka :)


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

imię dla kici