Obecnie rozmawiamy o:

SPORT

gorący temat

obraz na płótnie

12 minut temu

Dom czy mieszkanie

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 7:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:16:51

Drogie kociary(bo głównie do Was) mam pytanie:

mam problem z kocurem,a w sumie z zapachami z jego kuwety...
używam żwiru zbrylającego się,pod spód jest kładziona gazeta,żeby nie przywierał do podłoża,kuweta duza,kryta
kupki są wybierane w miarę możliwości na bieżąco,kot je tylko sucha karmę dla kotów sterylizowanych i kastrowanych

a problemem jest okropny zapach juz po 2 dniach od wymiany żwiru
pomieszczenie,gdzie stoi kuweta jest przesiąknięte "zapachem"
wystawiam ja na balkon do wywietrzenia

dodam,że mam również kotkę,ma osobna kuwetę i tam nie ma tego problemu,zapach czuc dopiero po 4-5 dniach i wtedy ma wymieniany cały żwir,używany jest ten sam od lat...
obie kuwety są dokładnie myte gorącą wodą z płynem przy wymianie żwiru

nie wiem czy to wina kuwety,a raczej tworzywa,z którego jest zrobiona?
czy gazet pod spodem?

macie jakieś pomysły i rady?bo mi ręce opadają,
a raczej nos odpada ;)

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:18:10

mój facet codziennie sprząta w kuwecie kotu i nie śmierdzi. może za rzadko to robisz i koty się załatwiają po kątach, dlatego śmierdzi? albo po prostu śmierdzi, bo za rzadko sprzątasz.

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:21:15

spróbuj bez gazet , ale kup taki puder który sypiesz na dno kuwety a wtedy nic nie przywiera,dodatkowo jest bakterjobójczy.
"Puder antybakteryjny do kuwet" BENEK

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:21:45

nie mam kuwety w domu ;( nie pomogę ale podbijam, moze ktos wie w czym tkwi problem ;))

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:23:20

dlatego tez nie cierpie kotów ;D

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:24:20

Mi się wydaje, że to problem tych gazet, i jak często sprzątasz w kuwecie? Ja dziennie i nic nie śmierdzi :)

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:25:01

Cytat
edwardzie
mój facet codziennie sprząta w kuwecie kotu i nie śmierdzi. może za rzadko to robisz i koty się załatwiają po kątach, dlatego śmierdzi? albo po prostu śmierdzi, bo za rzadko sprzątasz.

pisałam,że "klocki" są wybierane na bieżąco,ale wymieniać cały żwir po 2 dniach?chyba przesada,pozatym u 2 kota nie ma tego problemu więc nie chodzi o "syf" w kuwecie..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:27:01

A może to po prostu przez tą suchą karmę, którą zjada, tak "pachnie"
No nie wiem :)

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:27:09

A jak z siku? Siku najbardziej śmierdzi, wiem, bo mój ma dwa koty, ale nie śmierdzi bo dziennie czyszczona jest kuweta. Kot wykastrowany?
Siku od kotki też tak nie śmierdzi jak od kocurka ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-02 23:27 przez aizdaj.

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:28:45

ehhhe..jak to "facet" musi kurde zaznaczyć kto tu rządzi!!!
a tak serio też mam kota..też zmieniam żwirek co 2 -3 dnii nie mam tego problemu..może to rzeczywiście te gazety?

zweryfikowana
Posty: 718
Ostrzeżenia: 2/5

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:29:18

Ja używam takiego pochłaniacza zapachów do kuwety. Można kupić w supermarketach... Działało... Bo teraz moje koty wychodzą na zewnatrz i żaden nie robi do kuwety...Ale naprawdę nic nie było czuć:)

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:30:01

moze kocik jest chory jakis i jego odchody sa bardziej smierdzace a raczej siki;) poniewaz to mocz wsiaka w zwir i moze miec intensywny smrod z kotka nie ma tego problemu

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:30:45

A może z kotkiem coś nie tak? : >

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:31:12

a jest wysterylizowany? Mój kociak jak nie był wysterylizowany to i znaczył i miał ostry zapach sików. Po sterylce jest ok. I spróbuj bez gazet bo papier posikany paskudnie śmierdzi.


Aha ja jeszcze kupuję taki proszek dezynfekujący i sypię go na dno kuwety przed nasypaniem żwirku, on dodatkowo pochłania zapachy. Jest w takim opakowaniu jak proszki do czyszczenia np zlewów ;p;p

"śmierdzący"problem - kot

02 sie 2011 - 23:32:32

Kocie siki niestety tak właśnie śmierdzą ;) smród nie do wytrzymania ....


Ja zmieniam codziennie rano - tylko ja mieszam piasek ze żwirkiem (piachu dużo więcej niż żwiru)- więc mi tak żwirku nie szkoda ;D

Jak nie zmienię codziennie- to na drugi dzień nie da się wejśc do pokoju - taki smród!
Na dodatek moja kotka ne zakopuje po sobie kupek .. wiec gdy sie załatwi- to szybko trzeba lecieć i TO wybierać ;)) Po czym wietrzyć pokój .
Dlatego co dzień zmieniam piach i szoruje kuwetę ;)

Ja też wkładałam kiedyś gazety - ale chyba wtedy jeszcze bardziej waliło .. bo tak to wilgoć zostaje w piasku/żwirku - a gdy były gazety to nie dość ,ze piasek śmierdzi to jeszcze w te gazety się siuśki wchłaniały ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-02 23:33 przez trinity22.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

smycz dla psa