Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 13:36:59

matra: zanim zaczniesz negować to co napisałam może najpierw poczytaj o karmach, które ci polecam ;) wolfblut ma np ponad 50% mięsa. Poza tym należy również sprawdzać jakiego pochodzenia jest to "mięso"zawarte w suchych karmach, tzn czy aby na pewno jest to mięso-mięso czy raczej produkty pochodzenia zwierzęcego i inne "odpady". Piszesz o gównie w złotku wypromowanym za pomocą odpowiedniego marketingu, tak można chyba nazwać eukanube itp (nie twierdze, że te karmy są złe ale na pewno nie są najlepsze z możliwych, większość osób kupuje je właśnie dlatego, że są znane) a tak się składa, że te marki, które Ci polecam wcale nie są znane w Polsce bo są sprowadzane z zagranicy i każda z nich ma po jednym importerze (może poza happy dogiem).
Co do zapotrzebowań: poczytaj o nich na stronie danej karmy bo nie twierdzę, że Twojemu psu wystarczy 200g i nie każe Ci kupować wolfbluta bo wiem, że jest strasznie drogi. Chciałam dać Ci tylko przykład bo szukając karmy dla swojego psiaka natknęłam się np na jedną, dużo tańszą od wolfbluta ale musiałabym jej dawać ponad 400g dziennie i po przeliczeniu wszystkiego okazało się, że drożej wyszłoby mnie kupno tańszej karmy bo musiałbym jej podawać dwa razy tyle.

Polecam Ci jeszcze Lukullus'a, też bardzo fajna i niedroga karma ;) 30kg kosztuje ok 299zł
Z ciekawości sprawdziłam: Vitake senior dla psa 25-30kg dawka dzienna ok 270g ;) do tego zawiera kwasy omega 3 i 6, ekstrakty z zielonej herbaty i pestek winogron (świetne antyoksydanty) i wiele innych dobroczynnych substancji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 13:45 przez LaCoka.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 13:47:05

Cytat
leia
No to niezły odyniec z tej Twojej;)
A, jeszcze w kwestii psich starców - mopsy mego konkubenta dożyły 15-tki i dalej ciągną w bardzo dobrym zdrowiu na gotowanym (nic innego nigdy nie jadły). Jedyny minus - przez brak twardego pokarmu w diecie (żadnych żwaczy ani gwiazdek też nie dostawały) zęby szybko zarasta im kamień.

Nie no, 30kg żywej masy na sukę, która jest wielkości przeciętnego samca to jeszcze nie taka tragedia :D tylko na brzuchu ma trochę sadełka, ale tragedii nie ma. Za to przemiał niewyobrażalny, ale to chyba syndrom schroniskowca.. Ona czasem wchodzi do kuchni z pyskiem przy podłodze i najmniejszy okruszek zeżre. Ostatnio wsunęła mi z podłogi plastikowy koralik, ale jak się zorientowała, że ot nie jedzenie to wypluła.. [;
Ja jej teraz gotuję, ale nie jestem usatysfakcjonowana. Dostaje trzy szyjki z indyka ido tego jakieś luźne podroby tylu żołądki serca etc lub zamiast tego cztery duże szyjki, potem obieram je jej z kości i na wywarze z tych szyjek gotuję kilo ryżu, w który wrzucam dwie marchewki i pietruszkę, czasem jakiś sosik z obiadu, czasem warzywa z mrożonek czy tam nogi z brokuła, czasem dorzucam jej zmiażdżone skorupki jajek, choć też nie za często [w wielkanoc wpierdzieliła 7-8 ozdobionych wydmuszek z drzewka [ oczywiście bez ozdobnych koszulek a jakże!] i do tego jeszcze 7 całych surowych jaj ukradła franca, ale za to jak się jej sierść błyszczała potem :D ].
Hmm co tam jeszcze.. Właściwie to tyle - tak wygląda jej podstawka. Ano i mięso obieram z kości, też ma trochę kamienia na zębach - może przez to, nie wiem.

LaCoka, te, które podałam wychodzą na 300g dziennie. I to nie kwestia tego, że neguję, tylko tego, że napisałaś o Pedigree - cenowo może wychodzi na to samo, ale procent mięsa inny, dlatego bym ich nie porównywała. A za Eukanubę podziękuję.

Vitake Senior/Light 205zł za 15 kg dawkowanie 300g - 270g do dawka na psa ok 25kg
za to też podziękuję..

z podanych przez Ciebie mogłabym się zainteresować jeszcze Happy Dog Natur-Croq Senior, bo za 15kg wychodzi 120zł. Przy tym dawkowaniu 15kg starczyłoby na miesiąc, ale cena jest przyzwoita. Lukullus wychodzi trochę drożej.




Jeszcze znalazłam dwiezły/color]

NUTRA NUGGETS Lite/Senior Dog Formula 15kg 125zł
http://www.krakvet.pl/nutra-nuggets-litesenior-formula-15kg-p-387.html

BEWI DOG Balance Croc 15kg 117zł
http://www.krakvet.pl/bewi-balance-croc-15kg-p-487.html



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 14:32 przez matra.

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 14:33:22

Nie tylko zawartość procentowa mięsa jest ważna :) liczą się też inne składniki i jak już wcześniej wspomniałam jakość tego mięsa.

Co do Twojego wyboru: Happy Doga polecam z ręką na sercu bo to na prawdę świetna karma a za Lukullusem moja mała szaleje (na razie dostaje go jako smakołyk bo przy zamówieniu w zooplusie dorzucili mi gratisowo próbkę 400g)
Co do tych dwóch, do których teraz wrzuciłaś linki: ja bym ich nie kupiła. Mają bardzo ubogi skład.
Przykładowo:
1) karma z drugiego linku: Mięso i produkty mięsne, tłuszcz drobiowy, oleje roślinne, warzywa, zboża, drożdże, witaminy, makro i mikroelementy - zero informacji ile czego jest.

2) happy dog senior: kukurydza, mączka drobiowa, mąka ryżowa, mączka z mięsa jagnięcego, tłuszcz wołowy, skwarki, hydrolizat z wątroby, mączka rybna, hemoglobina (suszona), pulpa buraczana, tłuszcz drobiowy, olej słonecznikowy (0,75%), wytłoki jabłkowe (suszone) (0,7%), jajko w proszku, chlorek sodu,drożdże suszone, chlorek potasu,, olej rzepakowy (0,25%), jęczmień fermentowany (0,2%), algi morskie (suszone) (0,15%), siemię lniane (0,15%), korzeń cykorii (0,05%), karczochy (0,03%), mniszek lekarski, mięso małż (suszone) (0,02%), imbir, liście brzozowe, pokrzywa, szałwia, kolendra, rozmaryn, tymianek, korzeń lukrecji, rumianek, ziele wiązu, czosnek niedźwiedzi (zioła łącznie: 0,14%)

3) lukullus (wołowina+pstrąg) :
Skład: sproszkowana wołowina (28 %), ryż pełnoziarnisty, sproszkowany pstrąg (6 %), tłoczony na zimno olej rzepakowy, algi morskie, lucerna, buraki, kiełki ryżu, zioła, gruszki, jabłka, masa żółtkowa, kminek, olej lniany, chleb świętojański, tlenek glinu, ziemia okrzemkowa, yucca schidigera, borówki, elementy śladowe, witaminy
Dodatki:
witamina A (10.200 j.m./kg), witamina D3 (1.020 j.m./kg), witamina E (205 mg/kg), witamina B1 (3,5 mg/kg), witamina C (143 mg/kg), witamina B2 (7,4 mg/kg), witamina B6 (4,4 mcg/kg), witamina B12 (44 mcg/kg), biotyna (225 mcg/kg), kwas foliowy (0,37 mg/kg), niacyna(24 mg/kg), kwas pantotenowy (9 mg/kg), chlorek choliny (1.540 mg/kg)
Elementy śladowe:
cynk jako tlenek cynku (70 mg/kg); żelazo jako siarczan żelaza (II), monohydrat (220 mg/kg); mangan jako siarczan manganu(II), monohydrat (52 mg); miedź jako tlenek miedzi (II) (11 mg/kg)

Im bardziej zróżnicowana karma tym lepiej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 14:39 przez LaCoka.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 14:45:02

No składu jak na razie nie porównywałam, wstępnie szukam czegoś, co jest polecane w stosunkowo niewielkiej cenie + opinie na forach. Bo w sumie skład składem, ale większość karm ma opinie raczej dosyć dobre, ale przy każdej nie brakuje negatywnych. Nie wiem, może napiszę do kilku producentów z pytaniem czy mogą mi wysłać darmowe próbki, bo nie widzi mi się testowanie na kilkukilówkach zamawianych przez internet - u nas max co można dostać to Royal, czasem Arion.

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 16:25:28

Z tych karm co podałaś to ja bym wybierała między: ARION Senior Premium 15kg 108zł ,JOSERA Balance Light & Senior 15kg, NUTRA NUGGETS Lite/Senior Dog Formula 15kg 125zł . (najlepsza jakościowo chyba jest Nutra)

Cytat
matra
z podanych przez Ciebie mogłabym się zainteresować jeszcze Happy Dog Natur-Croq Senior, bo za 15kg wychodzi 120zł. Przy tym dawkowaniu 15kg starczyłoby na miesiąc, ale cena jest przyzwoita.
tej nie bierz, to jej skład "pszenica, mąka pszenna, kukurydza, skwarki, mąka ryżowa, melasa buraczana, tłuszcz drobiowy, mączka rybna, tłuszcz wołowy, hydrolizat wątrobi, drożdże w proszku, kiełki słodu, marchew, chlorek sodu, wytłoki z jabłek, mieszanka ziół. "
same zboża :/

U mojej staruszki przetestowałam już Arion senior premium, fitmin senior i Arion lamb&rice... jak na razie najlepiej sprawuje się Arion l&r i przymierzam się teraz do Nutry Nuggets senior - opinie dobre, stara dobra marka długo utrzymująca się już na rynku. Karmy polecane przez LaCoka hmmm nie znam opini chyba jeszcze zbyt krótko panują na naszym rynku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 16:27 przez egusia.

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 17:11:39

matra: co do Happy Doga polecam Ci Happy Dog Supreme Fit & Well Senior (znalazłam sklep, w którym mają promocję: 25kg za 269zł) ma lepszy skład niż Happy Dog Natur-Croq Senior ;)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 17:19:30

Cytat
LaCoka
matra: co do Happy Doga polecam Ci Happy Dog Supreme Fit & Well Senior (znalazłam sklep, w którym mają promocję: 25kg za 269zł) ma lepszy skład niż Happy Dog Natur-Croq Senior ;)

To po przeliczeniu na 15 kg [bo takie paczki mniej więcej wychodzą na miesiąc] daje 161zł , a nie to samo co 120, bo tyle średnio kosztują 12,5-15kg torby karm podanych przeze mnie. Napisałam ile max mogę przeznaczyć, nie dam rady więcej i tyle.

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 17:20:11

Z Royal Canin jest karma Mature: sprzyja zachowaniu dobrej kondycji psów starszych, powyżej 8 roku życia.
1. Opóźnia efekty starzenia.
2. Wzmocniona smakowitość.
3. Utrzymanie optymalnej wagi ciała - zapobiega nadwadze.
4. Ogranicza powstanie kamienia nazębnego.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 3/5

Karma dla seniora

20 gru 2017 - 23:16:41

Dużo pomocnych informacji. Ani ja ani mój mąż nigdy nie myśleliśmy o zwierzaku, gdyż jesteśmy bardzo zapracowani. Kiedyś ktoś podrzucił nam psa praktycznie pod same drzwi. Nie miałam tak naprawdę pojęcia o prawidłowej diecie dla czworonoga i aż wstyd się przyznać, że kupowałam najtańsze karmy w markecie- wiecie, pies będzie najedzony a ja będę mogła spokojnie coś porobić w domu. Nawet nie czytałam składu tych karm. To jaki błąd zrobiłam dowiedziałam się, gdy zaczął mnie uświadamiać mój dobry znajomy. Od razu poszperałam w internecie, popytałam znajomych i voilà. Znalazłam karmę najbardziej dostosowaną do potrzeb mojego psa.
Karmię go Petvitą- Ma ona w składzie 60% mięsa, jest dostosowana do rasy (small/medium/large), nie zawiera ani grama zapychaczy takich jak kukurydza, ryż, kasza czy zboża. Dietę dopełniam mokrymi karmami- również Petvity.
Różnica w zachowaniu i wyglądzie psa jest zauważalna niemal od razu.
Więc również polecam tę karmę.

niezweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 6/5

Karma dla seniora

17 lip 2022 - 20:54:39

sernior plus sucha karma z firmy josera, dobry sklad, odpowiednio zbilansowana dla podeszlego wieku pieska, cenowo przystepna i chyba smaczna bo nawet moja wymyslaczka ją wcina

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wielki koci dylemat... :(