Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

21 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

01 cze 2011 - 15:08:23

Cytat
Stachu83
matra, mozesz sobie tez zerknąć na e-karma.pl Tam mają bardzo dobre naturalne karmy dla zwierząt. W szczególności przyjrzyj się karmie Taste of the Wild, jest chyba najlepsza ze wszystkich. Znajomy dawał ją swojemu zwierzakowi i mówił że jadł ją z ochotą.

w każdym poście piszesz o tej karmie? już tu o tym pisałeś, więc skończ, bo nie jestem nią zainteresowana..

Karma dla seniora

01 cze 2011 - 15:31:39

ooo fajny wątek bo ja też muszę zmienić karmę mojemu psiakowi. Do tej pory dawałam Purina Dog Chow albo Purina Pro Plan no i gotowane w większości a teraz nie mam aż tyle czasu żeby gotować non stop i muszę coś suchego tylko nie wiem co. W dodatku mój pies jest wybredny i mało je, nawet schudł boroczek. Myśleliśmy, ze jest chory czy coś ale vet nam powiedział że teraz ciepło i one po prostu mniej jedzą i żebym zmieniła karmę. Ale nie chcę dawać tej co on poleca tylko coś sprawdzonego przez kogoś no i właśnie jaką? Też właśnie lukam na tą Arion tylko nie wiem którą dla dwuletniego aktywnego huskiego. No i chciałabym żeby trochę przybrał na wadzę bo jest za chudy ;(
Ty masz matra fajnie, że Twoja pochłania wszystko hehe. Próbowałaś TY już tej Arion czy coś innego?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-01 15:32 przez martischa.

Karma dla seniora

01 cze 2011 - 16:34:38

Cytat
martischa
ooo fajny wątek bo ja też muszę zmienić karmę mojemu psiakowi. Do tej pory dawałam Purina Dog Chow albo Purina Pro Plan no i gotowane w większości a teraz nie mam aż tyle czasu żeby gotować non stop i muszę coś suchego tylko nie wiem co. W dodatku mój pies jest wybredny i mało je, nawet schudł boroczek. Myśleliśmy, ze jest chory czy coś ale vet nam powiedział że teraz ciepło i one po prostu mniej jedzą i żebym zmieniła karmę. Ale nie chcę dawać tej co on poleca tylko coś sprawdzonego przez kogoś no i właśnie jaką? Też właśnie lukam na tą Arion tylko nie wiem którą dla dwuletniego aktywnego huskiego. No i chciałabym żeby trochę przybrał na wadzę bo jest za chudy ;(
Ty masz matra fajnie, że Twoja pochłania wszystko hehe. Próbowałaś TY już tej Arion czy coś innego?

Dla aktywnego młodego huskiego dobra by była Arion Premium Adult Performance lub Nutra Gold Breeders Bag lub Fitmin Medium Performance. Mogę polecić również Arion Lamb&Rice tylko, że ma mniejszą zawartość białka i tłuszczu niż podane wcześniej.

Karma dla seniora

01 cze 2011 - 20:24:35

o super dzięki :) Zaraz sobie zamówię na próbę 3 kg tej Arion Premium Adult Performance i jak zasmakuje to potem 15 kg :) Dzięki za pomoc :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

01 cze 2011 - 20:56:25

jeszcze nic nie próbowałam, bo mnie od dawna w domu nie było JUTRO WRACAM!! :D wycałuję paszczę rudą i zacznę się rozglądać za jakąś szamką dla niej, ale nie wiem czy nie spróbuję jako pierwszej tego Delikana dla seniorów. No a ona to racja, jak ją przywiozłam do domu to drugiego dnia wyrzygała kilka patyków i obrożę, także suk przeżyje każdy survival (;

Karma dla seniora

01 cze 2011 - 21:02:24

Ja kupuje swoim psiakom karmę Royal Canin.Jedyna karma jaką wcinają.Chappi itp. nawet nie tkną.Zresztą co tu dużo mówić Canin nawet inaczej pachnie niż te przereklamowane suche jedzenie.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 11:55:33

Dobra, odświeżam wątek. Mam listę karm, tyle, że nie wiem ile konkretnie mają % mięsa. Nie są to karmy z górnych półek i na takie nawet nie patrzę, bo mnie nie stać..
Są to karmy zarówno dla seniorów jak i dla psów otyłych - moja spasiona nie jest, ale chciałabym jej zrzucić ze 2-3kg, a przez całe wakacje ruchu waga stoi. Nie wiem czy to dieta, czy wiek [w lutym stuknie 8 rok]..
Podaję ceny dużych worków 12-15kg, według dawkowania 300g dziennie na miesiąc 12kg powinno starczyć, więc cena określa miesięczne żywienie psa do czego ewentualnie mogłabym dołożyć jakieś dodatkowe suplementy.


ARION Senior/Light 22/9 15kg 79zł
http://www.krakvet.pl/arion-seniorlight-15kg-p-10228.html

BRIT Light & Senior 15kg 95zł
http://www.krakvet.pl/brit-light-senior-15kg-p-3146.html

PURINA DOG CHOW Senior 15kg 87zł [ale jakoś Royal i Purina do mnie nie przemawiają, więc sama nie wiem...]
http://www.krakvet.pl/purina-chow-senior-15kg-p-977.html

BENTO KRONEN Happy Life Light Senior 15kg 109zł
http://www.krakvet.pl/bento-kronen-happy-life-light-senior-15kg-p-14647.html

ARION Senior Premium 15kg 108zł
http://www.krakvet.pl/arion-senior-premium-15kg-p-1457.html

BOSCH Senior 12,5kg 99zł
http://www.krakvet.pl/bosch-senior-125kg-p-1061.html

DELIKAN SUPRA SENIOR 15kg 138zł
http://agam.org.pl/?86,supra-senior-15kg

Summit10 Senior light 15 kg 115zł - ale tą nazwę to ja w ogóle pierwsze słyszę, nawet nie wiem co to...
http://www.e-karma.pl/product-pol-673-Summit10-Senior-light-15-kg.html

BOSCH LIGHT 12,5kg
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_light/31775

JOSERA Balance Light & Senior 15kg [na all 130zł z przesyłką, czyli taniej niż ma krakvet]
http://www.krakvet.pl/josera-balance-light-senior-15kg-p-14422.html

BOZITA Senior 12,5kg 135zł
http://swiatkarm.pl/p,bozita_senior_125kg,.1.,.12.,.24.,1292.html


I teraz.. jest ktoś zorientowany?
W większości i tak nie udało mi się znaleźć składu procentowego mięsa, wiec skoro się tym nie chwalą, to pewnie szału ni ma..
Z mokrych znalazłam puszki 800g ANIMONDA Grancarno Senior po dyszce, więc wiadomo, że to tylko co jakiś czas, bo wyszłoby mnie to na prawie trzy razy tyle ile wydaję teraz na psa.
Inna sprawa, że najpierw trzeba ****wi kupić małą saszetkę, bo istnieje prawdopodobieństwo, że nie polubi się z suchą karmą i tu pytanie - namoczona w wodzie lepiej wchodzi?

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 12:07:37

ja swoja 9 letnia jamniczke karmie tak:
sniadanie: cieniutki plasterek pieczywa na to szynka pokrojone w kosteczki
obiad: 1/4 piersi z kurczaka gotowana z kawalkiem pietruszki i marchewki
jak jest glodna, dajemy jej garsc, czasem dwie royal canin, o tej karmie pozytywnie wypowiadala sie nasza weterynarz;) uratowala nam psiaka, wiec jej ufamy;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.504

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 12:11:02

A psina miała kiedykolwiek styczność z suchym?
Bo mój to u mnie pierwszy raz suche zobaczył i nie wiedział nawet co z tym zrobić:)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja z mojego doświadczenia polecam Acanę - karmię nią starego od kiedy go mam (na zmianę z gotowanym) i bardzo dobrze ją przyjmuje. Z tych, które wymieniłaś niestety nie poznałam żadnej empirycznie - a na forach zdania podzielone (ale odnośnie czego nie są?).

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 12:11:25

Cytat
jolieetolie
ja swoja 9 letnia jamniczke karmie tak:
sniadanie: cieniutki plasterek pieczywa na to szynka pokrojone w kosteczki
obiad: 1/4 piersi z kurczaka gotowana z kawalkiem pietruszki i marchewki
jak jest glodna, dajemy jej garsc, czasem dwie royal canin, o tej karmie pozytywnie wypowiadala sie nasza weterynarz;) uratowala nam psiaka, wiec jej ufamy;)

Spoko, ale mój pies waży 30kg i żeby się najadła to musiałaby cały bochen zjeść a nie kromkę i zamiast 1/4 kurzego cycka - całą kurę :D :D
Swoją drogą chyba powinnam ją karmić z koryta /zły/color]

Cytat
leia
A psina miała kiedykolwiek styczność z suchym?
Bo mój to u mnie pierwszy raz suche zobaczył i nie wiedział nawet co z tym zrobić:)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja z mojego doświadczenia polecam Acanę - karmię nią starego od kiedy go mam (na zmianę z gotowanym) i bardzo dobrze ją przyjmuje. Z tych, które wymieniłaś niestety nie poznałam żadnej empirycznie - a na forach zdania podzielone (ale odnośnie czego nie są?).

No na Acanę mnie niestety nie stać. Teraz suk szamie gotowane jedzenie, co kosztuje średnio 100-130zł miesięcznie i zamiana na suche byłaby jako odskocznia - może kilkumiesięczna, może dłuższa, nie wiem. Suche czy jadła.. Nie wiem czym ją w schronie karmili, pewnie błotem, bo na rarytasy bym nie liczyła, zresztą może wychudzona do mnie nie przyszła, ale w rok się spasła o całe 5kg :D
Suche prawdopodobnie dostała na początku pobytu u mnie [choć ja tego ja tego nie pamiętam] i podobno wybredzała - stąd tez pytanie czy w razie gdyby jej nie podeszło - namoczyć wodą? Początkowo to i tak byłaby mała torebka na próbę. Kiedyś u weta dostała saszetkę jakiejś karmy [niestety nie pamiętam, ale możliwe, że Royal], to wszamała.

Ja szczerze mówiąc też wiele o tych karmach nie słyszałam. Widziałam jedynie sucz karmioną Delikanem i sierść miała cudowną [no ale to była wycackana suka hodowlana], ogólnie właściciele sobie chwalili tą karmę. Boscha mam teraz ulotki, ale producenckim ulotkom to ja jakoś nie wierzę - każda pliszka swój ogonek chwali.
Arion tu był polecany przez egusię,ale też o nim w sumie wiele nie wiem.. No najbardziej mnie skład procentowy mięsa nurtuje. Jakbym miała małego psa to chyba wygodniej byłoby mi gotować..
Jak na razie czytam tozły/color]
http://www.pieskiswiat.fora.pl/gotowe-karmy,81/ranking-tanich-a-dobrych-karm,612.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 12:18 przez matra.

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 12:25:48

moja na poczatku nie tykala suchej karmy, wiec kupowalismy kolejne i kolejne i nic ;/ dopiero ten royal jej podszedl.

moze u weta, albo w zoologicznym postaniesz jakies probki?
w 'kryzysowych' sytuacjach mieszalam troche karmy i miesa, czekalam, az zapachy sie polacza i jadla;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 12:29 przez jolieetolie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.504

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 12:35:06

Ja mojemu nie namaczałam, po prostu któregoś dnia dostał gotowane, którego nie chciał zjeść (książę powąchał i z obrazą odszedł od miski) i obok posypałam mu suchego (też powąchał, podziwił się i poszedł). Do wieczora był nabzdyczony (i pewnie głodny), bo mama nie chciała mu dać ciasta i w końcu polazł do misek i zjadł całe mokre i całe suche. Od tamtej pory je suche.

Ale pomysł z namaczaniem jest wg mnie dobry - karma będzie Twej suczy konsystencją przypominać dotychczasowe żarło i może zje. A jak nie zje, to trudno - wywalisz i popróbujesz z nienamaczanym.
Mam też inny pomysł - jeśli sucz aportuje albo robi "sztuczki", to możesz spróbować ją nagrodzić takim suchym, a w przypadku aportowania (np. w domu) - rzucić jej jeden taki biszkopcik. Jak już weźmie do gęby to może jej zasmakuje i zje:)

EDIT:

Co do Acany - masz rację. Ja mam psa trzy razy mniejszego, a i tak je sporo. To przy Twojej pociesze poszłabyś z torbami:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-23 12:42 przez leia.

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 12:36:20

Moim zdaniem nie kupisz na prawdę dobrej karmy za 79-99zł za 15kg (tyle to kosztuje pedigree itp). Mam trochę doświadczenia w temacie karm i np moja Baccara (5cio miesięczny shar pei) dostaje karmę, która kosztuje 255zł za 15kg ale dawka dzienna to tylko 200g. Więc szukając karmy sprawdzaj jakie jest zapotrzebowanie dzienne psiaka na tą karmę bo po przeliczeniu często okazuje się, że ta droższa jest tak na prawdę bardziej opłacalna bo starcza na znacznie dłużej. A co do karm to polecam: Wolfblut (najlepsza karma dostępna na rynku - to właśnie ją je mój smrodziak), Happy Dog i Vitake. Z wyżej wymienionych Happy Dog jest najtańsza (poszukaj jej na zooplus.pl tam mają często fajne promocje). W razie jakiś pytań służę pomocą na PW ;)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 13:09:49

leia, smakołyk smakołykiem, ta małpa zeżre wszystko. Jedyne, na co kompletnie nie jest łasa to papryka i winogrona [no przynajmniej to na jej plus (; ], więc jak chodzi o nagrody to tym bardziej [; Nie no, myślę, że z przestawieniem się na suche teoretycznie nie powinno być problemów.. ale cholera ją wie. Niby je wszystko, ale jak wet kiedyś zalecił rybę zamiast mięsa do ryżu to się sfochała i wybrała głodówkę..

LaCoka, problem w tym, że Pedigree ma ok 4% mięsa,natomiast Arion i Bosch przynajmniej z tego co wyczytałam 25-30%. Ja też mogę wyprodukować gówno w złotku,zadbać o marketing i wystawić odpowiednio wysoką cenę, a frajer prędzej czy później się zdarzy, bo kupujemy oczami.
Fajnie, że Twojemu pięciomiesięcznemu psu wystarczy 200g dziennie, mój pies ma niecałe 8lat i waży 30kg, 200g to za mało, nie sądzisz?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.504

Karma dla seniora

23 wrz 2011 - 13:32:54

No to niezły odyniec z tej Twojej;)
A, jeszcze w kwestii psich starców - mopsy mego konkubenta dożyły 15-tki i dalej ciągną w bardzo dobrym zdrowiu na gotowanym (nic innego nigdy nie jadły). Jedyny minus - przez brak twardego pokarmu w diecie (żadnych żwaczy ani gwiazdek też nie dostawały) zęby szybko zarasta im kamień.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zdycha! jak pomóc, prosze o rade :(