Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

dieta przy cukrzycy

57 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:38:46

Witam drogie szafowiczki:)
Planuję kupić sobie kotka. Wcześniej nie przepadałam za tymi zwierzakami, ale chłopak zaraził mnie sympatią do nich:))
Szukam, szukam i już sama nie wiem... Zależy mi przede wszystkim, żeby to była łagodna rasa. Mam dom z ogrodem. Więc kotek miałby sporo przestrzeni:)
Wiem na pewno że chcę kotkę:) zastanawiam się nad kotem norweskim leśnym.
Może macie jakieś doświadczenia z kotkami i mogłybyście mi coś doradzić?:)
z góry dziękuję za pomoc!:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-07 22:40 przez chikita1991.

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:41:03

lepiej weź kociaka ze schroniska..

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:41:11

Łagodny to może Ragdoll...
Czemu kotka? Z moich obserwacji wynika, że jednak kocurki (szczególnie po kastracji) są bardziej miziaste, dziewczynki są mimo wszytsko dość niezależne:)
No i koniecznie z rodowodem, a jak to zbyt duże koszty dla Ciebie poszukaj kociaków w typie rasy w schronisku.

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:43:52

Ja mam birmańskiego;) ale nie wiem czy w sumie nadaje się na pole;)

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:44:45

Persy mają łagodne usposobienie :) Posiadam takowego.

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:45:09

no ja wzięłabym dachowca ze schroniska.
nic tak nie cieszy jak świadomość, że dałaś zwierzakowi dom.
ja miałam juz kilka kotów ze schroniska, ale tylko raz sama wybrałam, po tym jak się rozpłakałam że mogę wziąć tylko jednego więcej nie poszłam.

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:45:29

Cytat
legalnaa
lepiej weź kociaka ze schroniska..

ja w październiku przygarnęłam małego maluszka :)

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:45:34

Cytat
legalnaa
lepiej weź kociaka ze schroniska..

również zachęcam :)

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:47:12

Niedaleko domu mojego chłopaka, w szopie okociła się kotka... Myślę czy nie wziąć jednego kociaka...
Chciałabym jednak jakiegoś kudłatego:)) A chcę kotkę, głównie dlatego że jest mniejsza:) i wydaje mi się że koty lubią wycieczki ;> chyba że się mylę:)
Co do schroniska, chętnie bym przygarnęła. Ale strasznie mi się marzy kudłata kulka, nie wiem czy takową znajdę :)
Jednak zainspirowałyście mnie i myślę że po weekendzie wybiorę się do schroniska.:)
Ale właśnie przeraża mnie myśl że nie będę potrafiła wybrać tego jednego... W każdych oczkach będę widziała prośbę o zabranie do domu...

Cytat
Autumn_Rain
Persy mają łagodne usposobienie :) Posiadam takowego.

tak też wyczytałam ;> aczkolwiek często spotykałam się z opiniami że potrafią być zadziorne :p
Mój chłopak ma kotkę która przybłąkała się kilka lat temu i powiem wam szczerze, że zaskakuje mnie swoją inteligencją:) najchętniej bym mu ją uprowadziła:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-07 22:51 przez chikita1991.

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:50:44

Ja miałam persa :)) taki kochany przytulak jak go sie nie położyło tak spał na karku również można było chodzić skakać biegać a go nic nie obudziło :)) niestety miałam uczulenie na niego i musiałam go oddać a tak za nim tęsknie :((

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:52:01

ja mam 5 kotów :) tzn. trzy kotki i dwa kocurki , sa zwyklymi dachowcami i nie zamnienilabym ich na zadne inne!
Wszystko zaczęlo się od tego jak przygarnęlismy kotke :) wiec moze rozejrzyj sie wokól , moze akurat jakas kotka szuka schronienia i milosci :))

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:54:07

tez nie dawno przygarnełąm kociaka ze schroniska. Zgadzam sie to cudowna zapłata. Dac dom zwierzakowi ze schroniska lub ulicy. Jest wdzieczny do konca zycia.
tyle bezdomnych kotków szuka domu,naprawde warto ; )

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:56:09

Ja również przygarnęłabym kotka,ale niekoniecznie ze schroniska. Rozejrzyj się wokół. Ludzie rozmnażają kociaki na potęgę i wszędzie pełno maluszków. U mnie od zawsze były koty. Obecne też są przygarnięte. Pakulina urodziła się w kwiaciarni na mojej ulicy. Włacicielka matki chciała utopić maluszki, ale wraz z koleżankami postanowiłyśmy przygarnąć i uratowałyśmy im życie, zaś Balbina była prezentem świątecznym dla dzieci i jak to z prezentami bywa... szybko się znudziła.

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:56:19

Mam dwa kocurki Norweskie Leśne i jedną koteczkę syberyjską Neva Masquarade :) Obydwie rasy sa przecudowne.....przekochane.Ale gdybym miała Ci doradzić to zdecydowanie syberyjski. Jest jak pies .W zasadzie chyba nie odbiega zachowaniem. Wita Cię w progach,aportuje za myszką....a przywiązany jest do swego pana jak pies. Gdzie Ty-tam i on. Rano bez ustanku,choćby to trwało godzinę i więcej....budzi Cię delikatnym muskaniem ,przytulaniem ,całowaniem...a jak to nie pomaga i się ociągasz ze wstaniem -mruczy do uszka i pociąga delikatnie ząbkami za rzęsy abyś otworzyła oczy...Miałam w swoim życiu ,począwszy od dzieciństwa wiele kotów i Zuzka ....jest kotem wyjątkowym. Ta rasa jest specyficzna,wiem bo miałam wcześniej maleńkie cudo tej rasy......i po niespełna dwóch miechach....go straciłam......był jak ona-niesamowity....nieziemski z charakteru....i uroczy z wyglądu:D

Pomoc w wyborze kotka!

07 maj 2011 - 22:58:28

Zabierz jakiegoś ze schroniska. Dasz kotkowi dużo szczęścia. :) Widze, ze jestes ze Slaska, wiec polecam schronisko w Zabrzu lub Rudzie Śląskiej. Mają nawet swoje strony intenetowe gdzie mozesz sobie pooglądać i wybrać kotka.

koty Ruda Śląska

koty Katowice

kotki Zabrze

kocurki Zabrze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-07 23:03 przez miss_teen.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pokażcie swoje zwierzaki! cz.2