Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

28 cze 2014 - 18:34:26

nie mogę patrzeć na te okrutne zdjęcia :( strasznie kocham zwierzęta i najchętniej wszystkie bym je przygarneła...a wszystkich ludzi którzy żle traktują zwierzęta pozabijałabym :/ ja nie patrze na to czy zwierzę ma rodowód czy nie..

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

30 cze 2014 - 08:04:06

Cytat
hydrobud4
ja nie patrze na to czy zwierzę ma rodowód czy nie..
to bardzo źle, bo sens tego wątku jest taki aby właśnie PATRZEĆ na to co KUPUJEMY. Skoro nie patrzysz na to czy ma metrykę czy nie to pewnie i bez problemu kupiłabyś psa od pseudo. Chcesz psa rasowego - kup psa z metryką, z dobrej hodowli, nie zależy Ci na konkretnej rasie PRZYGARNIJ, a nie kupuj od pseudo za 300zł.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

30 cze 2014 - 08:25:36

ja mam kundelka właśnie z rynku,pan który go oddawał chciał żeby pieski trafiły w dobre ręce,inaczej pewnie by je wcześniej uśmiercił,teraz mam dwa pieski w domu i nie zamieniłabym ich na żadne rasowe,ale znam takich ludzi u których są psy tylko do rozrodu,sa zamkniete ze sobą 24 h na dobę

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

30 cze 2014 - 08:39:57

manili dlaczego nie zgłosisz tej sytuacji do TOZu? To się dopiero nazywa znieczulica, wiesz że dzieje się źle ale nic z tym nie zrobisz.
Poza tym, nikt tu nie pisze że rasowe są lepsze od kundelków albo na odwrót.

Błagam, zanim się wypowiecie zastanówcie się nad tym co chcecie napisać kilka razy, bo takie brednie tutaj wypisujecie że nóż w kieszeni się otwiera...

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

30 cze 2014 - 08:59:29

dobrze, że ktoś o tym pisze i uświadamia innych, że nie ma czegoś takiego jak rasowy pies bez rodowodu. Szkoda tylko, że jak będzie "moda" na daną rasę to większość panienek skusi się na super rasowwgo psa za 500zł a później pół miasta oblężone w szczuropodobne psy czyt.yorki itp

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

09 paź 2014 - 12:52:03

Podpisuję się pod pierwszym postem obydwoma rękami!
Sama kupiłam psa 'rasowego bez papierów', gość wydawał się super, rodziców (albo i nie rodziców) pokazał. Psa mam przeładnego, wygląda jak owczarek i na tym się kończą plusy. Alergia, niedoczynność trzustki, dysplazja, choroba autoimmunologiczna. Zaniedbana socjalizacja w 'hodowli' i pies nie umie się kontaktować z innymi psami, bawić z nimi, odczytywać sygnałów. Za samo leczenie dziedzicznych chorób miałabym kilka psów z rodowodem :P
I jeszcze druga strona medalu- przepełnione schroniska. Każdy pies który tam trafia, trafia przez ludzką glupotę. Rozmnażanie psów pseudo rasowych też się do tego przyczynia. I kupowanie ich również.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

09 paź 2014 - 13:28:32

Zgadzam sie z pierwszym postem i rowniez uwazam, ze gdy komus zalezy na konkretnej rasie, swietnym pomyslem jest zakup psa z jakas wada, ktora dyskwalifikuje go z udzialu w wystawach. Mojej mamie bardzo zalezalo, zeby miec chihuahue, niestety kwota 2500 zl, z jaka zwykle sie spotykalysmy, byla dla nas zbyt wygorowana, az pewnego dnia trafilysmy na naszego Kajtusia - kosztowal 1500 zl, bo ma wade zgryzu (osoba niebedaca specjalista nic nie zauwazy, wyglada zupelnie normalnie), do tego wlascicielka hodowli jeszcze obnizyla o 500 zl, bo mial juz pol roku i zalezalo Jej, by znalazl kochajacy dom. Dzis Kajtus ma prawie 3 lata, jest zdrowy, malutki i baaardzo grzeczny i spokojny. I o to nam chodzilo!:)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

26 paź 2014 - 20:01:01

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sto-psow/9xljq

i później właścicielki psów od pseudo się dziwią, że spotykają się z obrazami i brakiem szacunku.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

26 paź 2014 - 20:46:16

Cytat
matra
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sto-psow/9xljq

i później właścicielki psów od pseudo się dziwią, że spotykają się z obrazami i brakiem szacunku.
Kolejny przykład, który upewnia mnie w tym, że kary za znęcanie nad zwierzętami powinny być znacznie wyższe.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

26 paź 2014 - 21:04:05

Cytat
matra
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sto-psow/9xljq

i później właścicielki psów od pseudo się dziwią, że spotykają się z obrazami i brakiem szacunku.
Oglądałam ten program w TV i nie mogę zrozumieć jak to się dzieje,że ten pseudo hodowca do tej pory funkcjonuje.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

28 kwi 2015 - 13:46:44

Sama nabyłam psa bez rodowodu (ok 6 lat temu).
Moja wiedza nie była na tyle "duża". i chyba nie było tak głośno o pseudohodowlach.
Kupiłam "shih tzu" i miałam szczęście, bo to jest książkowa shih tzu ;)
Teraz juz nie zdecydowałabym się na kupno takiego psiaka... (czyt. bez rodowodu)
Mój wujek jakies 2 lata po nas, też chciał shih tzu, wydał 500 zł i co ? Pies ładny ale na pewno nie shih tzu ;) Szorstka siersc, dłuzszy pysk, dłuzszy tułów, wyższe łapy. a 500 zł poszło...

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

28 kwi 2015 - 14:07:18

mam znajomą, która odratowuje takie biedactwa. Z kategorii tych przeznaczonych do uśpienia, bo są zbyt agresywne i schorowane po pobycie u hodowcy. Trudno w nich odbudować wiarę w człowieka, ale kiedy się to uda, nie ma wierniejszego przyjaciela. Nigdy nie kupię zwierzaka. Tylko adopcja.

Rozumiem osoby, które chcą posiadać zwierzaka o określonych cechach, ale takie osoby kupują u zarejestrowanych hodowców. U pseudohodowcy zwierzaka kupują pozerzy, którzy chcą sie tylko pokazać i którym nie zależy ani na zwierzaku, ani na cechach charakteru - ot tak, żeby się pokazać przed sąsiadem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Labrador pomooocy!!!!