Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

tabernakula sklep

10 minut temu

zakupy internetowe

35 minut temu

Budowa domu

39 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:08:51

Przestancie pisac juz glupoty na temat rodowodow i metryk psich, ktore sa wylacznie po to zeby udowodnic kupujacemu(i wylacznie dlatego) ze pies jest niby rasowy. Oznaka rasy nie jest zaden papierek tylko cechy genetyczne.To co niektore z Was tu pisza i jeszcze sie wyklucaja to najglupsza glupota i tyle na temat psich rodowodow i metryk. Rasowy pies bez rodowodu i papierka bedzie rasowy ,nawet ten z gluchej dziczy,gdzie nie znaja hodowcow i psy rozmnazaja sie bez ludzi i zadni hodowcy z pozwoleniami twierdzacy ze rozmnazaja pieski z milosci a nie dla pieniedzy nie istnieja. Rozmnazac z milosci bo ma sie rasowego psa z rodowodem,metryczka i pozwoleniem na taki proceder...dobre sobie, ale to jest zgodne z prawem.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:10:24

Cytat
klasiula
Cytat
anta83
Mam sąsiadkę która od lat rozmnaża swoje psiaki i wszystkie szczeniaki które sprzedała cieszą się świetnym zdrowiem a właściciele regularnie kontaktują się z nią a nawet przysyłają fotki swoich pociech.

No to twoja sąsiadka łamie prawo,a wszystkie osoby którą robią popyt takim ludziom jak ona doprowadzają do powstawania coraz to nowszych "obozów" dla psów.
"obozów"? wybacz ale nie wiesz chyba co mówisz. Moja sąsiadka tak traktuje te psiaki że nie jedni ludzie nie traktują tak dobrze własnych dzieci.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:11:04

HEHEHEH CZYTAM CZYTAM te wasze wypowiedzi i sie smieje. boshe jak wy sie klocicie i obrazacie. ...a watek calkiem inny.... ja jako właściciel OWCZARKA NIEMIECKIEGO długowlosego z rodowodem, uwazam ze nie powinno byc pseudohodowcow jednakze jezeli obok mnie stanie osoba prywatna, ktos kto ma owczarka bez rodowodu pieknego i ulozonego -podam mu reke i powiem, "FAKT, LADNEGO MASZ OWCZRKA - i nie bede mowila ze to kundel" Ja tez naprawde uwazam ze hodowcy powinni miec wiedze na temat tego co robia i nie powinno byc hadowli nielegalnych gdzie jest znecanie nad zwierzetami. Tylko ze poki Państwo nie wprowadzi kontroli roznego typu, poki my sami nie bedziemy wyczuleni na warunki w jakich nasze szczeniaki byly to sie nic nie zmieni,. Musimy nie byc obojetni i jezeli juz naprawde nas nie stac na rodowodowego , w schronisku nie ma takiego jak chcemy to chociaz sprawdzmy kto ma zwierze, jedzmy tam, zobaczmy warunki, wypytajmy jaki pies z jakim kiedy co ktory miot,czy byly choroby, charakter zwierzecia. jacy sa rodzice? wszystko....jezeli wtedy nic nie wzbudzi naszego podejrzenia to wtedy w ostatecznosci wezmy psa czy kota,,,,moim zdaniem skoro nie jestesmy wstanie zmienic czegos wybierzmy chociaz mniejsze zło. to tylko moje zdnie i nie kloccie sie. szanujmy sie dziewczyny.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:15:49

Ale ludzie tak robili i będą robić i wy tego nie zmienicie, zawsze znajdą sie tacy którzy będą bronić i tacy którym to absolutnie nie przeszkadza, możecie sobie włosy z głowy powyrywac i pisac przerózne rzeczy na forum, obrażać się i wyzywać ale świata nie zmienicie tak było, jest i bedzie.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:21:10

Po pierwsze nie każdy pies bez rodowodu to kundel np. jesli rodowodowy pies pokryje rodowodową suke, a właściciele tej suki nie mają zarejstrowanej hodowli to pieski nie mogą miec rodowodu co nie znaczy, że nie są rasowe, bo sa i owszem. I nie są to pseldo hodowcy tylko ludzie którzy chcą dopuścic sukę, aby później nie mieć problemów z urojoną ciążą itp. I nikt mi nie wmowi tego, że to czy suka będzie miała małe nie ma nic zwiacane z jej problemami zdrowotnymi.
Po drugie mówicie o wadach genetycznych, jeśli macie pieska z hodowli zarejstrowanej z rodowodem gdzie pies pokrył na przykład sukę( która jest jego córką nie wiedziałam jak to inaczej ująć) to pies ma wady genetyczne chociaż ma rodowód. Więc według was jest kundlem z rodowodem. A tak się robi, bo niektórzy chcą przedłużyć klan danych psów o danych cechach i jest to akceptowan,e pomimo wielu problemów zdrowotnych z pasmi.
Jeśli chcecie pisać dalej, że każdy pies bez papierów to kundel to jesteście w błędzie. Amen

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:21:20

Cytat
PatrycjaB89
Musimy nie byc obojetni i jezeli juz naprawde nas nie stac na rodowodowego , w schronisku nie ma takiego jak chcemy to chociaz sprawdzmy kto ma zwierze, jedzmy tam, zobaczmy warunki, wypytajmy jaki pies z jakim kiedy co ktory miot,czy byly choroby, charakter zwierzecia. jacy sa rodzice? wszystko....jezeli wtedy nic nie wzbudzi naszego podejrzenia to wtedy w ostatecznosci wezmy psa czy kota

No tak, ale jaką masz wtedy pewność że Ci z pozoru mili państwo powiedzieli Ci prawdę? Skoro nie mają tego udokumentowanego przez odpowiednią instytucję? Mogą naopowiadać niestworzonych rzeczy, a w rezultacie będzie całkiem inaczej. Nikt tutaj nie neguje psów bez rodowodu, nikt nie pisze że są gorsze, nikt przecież nie wytyka ich palcami na ulicach. Sama mam dwa kocurki nierasowe, dachowce, nie wiem jak je jeszcze można określić, i nigdy, przenigdy nie pomyślałam że są gorsze od kota rasowego, ani że kot rasowy jest lepszy od moich. Jednak denerwują mnie osoby które wychwalają się na forum jakiego to psa rasowego nie mają a potem okazuje się że jest to psina z pseudohodowli (należy pamiętać że każda niezarejestrowana hodowla jest pseudohodowlą, zarówno ta w której źle traktują zwierzęta jak i ta w której są one dobrze traktowane). No ale niestety, myślenia ludzi tak szybko się nie zmieni, mamy już XXI wiek a ludzie nadal żyją stereotypami typu 'suczka raz musi mieć młode', albo 'kastracja jest zła, nie będę mojemu psu robił takiej krzywdy', to samo tyczy się psów rodowodowych i tych bez rodowodu.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:25:38

Mam 7 psów i poświęcam im całą moją uwagę. Z chęcią przygarnęłabym jeszcze kolejnych siedem. Są kochane i nieważne czy rasowy czy nie. Mam 3 husky a 4 kundle. i to najwspanialsze psy pod słońcem serce

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:28:36

Cytat
ysztty
Mam 7 psów i poświęcam im całą moją uwagę. Z chęcią przygarnęłabym jeszcze kolejnych siedem. Są kochane i nieważne czy rasowy czy nie. Mam 3 husky a 4 kundle. i to najwspanialsze psy pod słońcem serce

No pewnie, każdy zwierzak jest oddany za okazaną mu miłość ;) Nie widzę by ktoś tu pisał że rasowy jest lepszy od nierasowego, albo takiego ze schroniska! :)

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:30:10

nie no fakt...jezeli tyko zapytamy kogos nie widzac tego naocznie itd nigdy pewnosci nie bedzie. zgadzam sie ze hodowla nie zarejestrowana jest pseudohodowla nawet jezeli sa tam dobre warunki. i wlasie szukam tutaj tzw zlotego srodka. wybierzmy juz cos mniej zlego skoro musimy. I z czym sie zgodze jeszcze, fakt malo ludzi uwaza ze kastracja lub sterylizacja jest dobra, ale pamietaj ze jako jednostka nic nie zdzialasz,,,
p.s ale tak jeszcze o hodowlach legalnych, tez sa kretacze,,naprawde, ciotka moja wziela dwa owczarki z hodowli znanej hodowcom bardzo dobrze jeden padl :((( drugi ma dysplazje, Nigdy nie masz 100% pewnosci.nigdy

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:30:19

ja kupilam rasowego bez rodowodu od jednych ludzi za 350zl tylko z ksiazeczka zdrowa , sprzedali go bo nie mieli sie czasu nim zajmowac teraz mu lecze uszy bo ma strasznie brudne i weterynarz byl w szoku ze rasowy york taki zaniedbany.... jestesmy na etapie leczenia.... oby szybko go wyleczyc bo szkoda psinki by sie meczyla z uciazliwym swedzeniem. obecnie ma pol roku. jest pelnym energii pieskiem nie jest chory widzial go (lekarz). no oprocz tych uszkow. wina ludzi ze nie czyscili mu ich. nie musi miec wcale rodowodu. bedzie dorosly znajdzie sie suczke badz dokupi yorka dopusci sie go do niej beda miec male i bedzie rodowod heh nic trudnego.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 15:36 przez StayMatte.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:36:06

Cytat
PatrycjaB89
p.s ale tak jeszcze o hodowlach legalnych, tez sa kretacze,,naprawde, ciotka moja wziela dwa owczarki z hodowli znanej hodowcom bardzo dobrze jeden padl :((( drugi ma dysplazje, Nigdy nie masz 100% pewnosci.nigdy

Dlatego wybór psa to nie jest hop siup i na hurra kupujemy. Trzeba zrobić dokładne rozeznanie, czekać, szukać, sugerować się opiniami różnych ludzi a nie tylko tymi przeczytanymi w internecie bo nigdy nie wiadomo czy sami właściciele ich sobie nie nabijają. Znam osoby które nie raz przez rok poszukują odpowiedniej hodowli i jadą po psa nawet za granicę ;) No ale tak jak piszesz, garstka osób nie zmieni świadomości ludzi, zwłaszcza takich którzy w nosie mają prawo polskie. Zresztą kolejny stereotyp można zauważyć w jednej wypowiedzi na tej stronie o urojonej ciąży. Jeśli suka nie będzie miała młodych ale nie zostanie też wysterylizowana to tak czy siak może jej się przytrafić urojona ciąża, jedna ciąża nie wyeliminuje późniejszej ewentualnej urojonej ciąży, może to zrobić jedynie sterylizacja.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:43:31

Cytat
MoniqueJulie
Cytat
PatrycjaB89
p.s ale tak jeszcze o hodowlach legalnych, tez sa kretacze,,naprawde, ciotka moja wziela dwa owczarki z hodowli znanej hodowcom bardzo dobrze jeden padl :((( drugi ma dysplazje, Nigdy nie masz 100% pewnosci.nigdy

Dlatego wybór psa to nie jest hop siup i na hurra kupujemy. Trzeba zrobić dokładne rozeznanie, czekać, szukać, sugerować się opiniami różnych ludzi a nie tylko tymi przeczytanymi w internecie bo nigdy nie wiadomo czy sami właściciele ich sobie nie nabijają. Znam osoby które nie raz przez rok poszukują odpowiedniej hodowli i jadą po psa nawet za granicę ;) No ale tak jak piszesz, garstka osób nie zmieni świadomości ludzi, zwłaszcza takich którzy w nosie mają prawo polskie. Zresztą kolejny stereotyp można zauważyć w jednej wypowiedzi na tej stronie o urojonej ciąży. Jeśli suka nie będzie miała młodych ale nie zostanie też wysterylizowana to tak czy siak może jej się przytrafić urojona ciąża, jedna ciąża nie wyeliminuje późniejszej ewentualnej urojonej ciąży, może to zrobić jedynie sterylizacja.


.... pies to nie dziecko ze musisz miec nosidelko smoczki przygotowywac sie jak nie wiem co. boze ludzie jak nie jestes ze wsi tylko paniusia tako ze nie moze se poradzic boi sie wziasc psa o matko o matko!!!! WIESZ CO MAM ROZWIAZANIE?
NIE BIERZ WOGOLE JAK SIE BOISZ ;D HEH ja pochodze ze wsi mam 6kotow piec psow i jakos kolejne psy nie sa zadnym przemysleniem , bo maja co jesc gdzie spac skim skie bawic... i nie sa pilnowane i przygotowywane do warunkow. O LOL..... NIE kupij jak nie potrafisz sie zajac zwyklym psem . ja mam 1 raz rasowego psa i wiesz co?. nie przygotowywalam sie na jego przyjazd. pojechalam kupilam i przywiozlam . i nie jest wcale smutny ze mu nie robilam imprezy ...

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:48:04

Cytat
StayMatte
Cytat
MoniqueJulie
Dlatego wybór psa to nie jest hop siup i na hurra kupujemy. Trzeba zrobić dokładne rozeznanie, czekać, szukać, sugerować się opiniami różnych ludzi a nie tylko tymi przeczytanymi w internecie bo nigdy nie wiadomo czy sami właściciele ich sobie nie nabijają. Znam osoby które nie raz przez rok poszukują odpowiedniej hodowli i jadą po psa nawet za granicę ;) No ale tak jak piszesz, garstka osób nie zmieni świadomości ludzi, zwłaszcza takich którzy w nosie mają prawo polskie. Zresztą kolejny stereotyp można zauważyć w jednej wypowiedzi na tej stronie o urojonej ciąży. Jeśli suka nie będzie miała młodych ale nie zostanie też wysterylizowana to tak czy siak może jej się przytrafić urojona ciąża, jedna ciąża nie wyeliminuje późniejszej ewentualnej urojonej ciąży, może to zrobić jedynie sterylizacja.


.... pies to nie dziecko ze musisz miec nosidelko smoczki przygotowywac sie jak nie wiem co. boze ludzie jak nie jestes ze wsi tylko paniusia tako ze nie moze se poradzic boi sie wziasc psa o matko o matko!!!! WIESZ CO MAM ROZWIAZANIE?
NIE BIERZ WOGOLE JAK SIE BOISZ ;D HEH ja pochodze ze wsi mam 6kotow piec psow i jakos kolejne psy nie sa zadnym przemysleniem , bo maja co jesc gdzie spac skim skie bawic... i nie sa pilnowane i przygotowywane do warunkow. O LOL..... NIE kupij jak nie potrafisz sie zajac zwyklym psem . ja mam 1 raz rasowego psa i wiesz co?. nie przygotowywalam sie na jego przyjazd. pojechalam kupilam i przywiozlam . i nie jest wcale smutny ze mu nie robilam imprezy ...

Czytanie ze zrozumieniem się kłania 'paniusiu'. Nie będę się zniżać do twojego poziomu skoro nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać kilku zdań. Aha i co do twojej wypowiedzi "znajdzie sie suczke badz dokupi yorka dopusci sie go do niej beda miec male i bedzie rodowod heh nic trudnego." - zapoznaj się lepiej trochę z tematem a potem się wypowiadaj, bo rodowodu mieć nie będziesz jeśli nie będziesz mieć zarejestrowanej hodowli, suki hodowlanej i reproduktora. No ale co może wiedzieć osoba która napisała że ma 'rasowego yorka bez rodowodu'. POZDRO.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 15:53 przez MoniqueJulie.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:58:46

Cytat
MoniqueJulie
Cytat
ysztty
Mam 7 psów i poświęcam im całą moją uwagę. Z chęcią przygarnęłabym jeszcze kolejnych siedem. Są kochane i nieważne czy rasowy czy nie. Mam 3 husky a 4 kundle. i to najwspanialsze psy pod słońcem serce

No pewnie, każdy zwierzak jest oddany za okazaną mu miłość ;) Nie widzę by ktoś tu pisał że rasowy jest lepszy od nierasowego, albo takiego ze schroniska! :)

Jak to tak? Przecież to KLUCZOWY argument posiadaczek psów z pseudo :3

PatrycjaB89, co do mniejszego zła.. powiem tak - jakkolwiek w najmniejszym procencie nie popieram wybierania pseudo z jakiegokolwiek powodu. Mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że jeśli już wybierać, to razy proste, łatwe w pielęgnacji i w wychowaniu, nie podatne na żadne choroby genetyczne czy problemy wychowawcze. Krąg się zacieśnia. Bo jak ktoś chce np Chow Chowa z pseudo, bo go na rasowego nie stać, to jest najzwyczajniej w świecie głupi.
Do tego żaden pseudo nie zrobi swoim psom przed ich pokryciem porządnych badań genetycznych, i ja tu już mówię o takich hodowlach domowych, a nie skrajnych przypadkach. I to nie znaczy od razu, że każdy pies z pseudo zachoruje i zdechnie, sama mam schroniskowego psa w typie, który mimo lat jest zdrowy i nic mu się nie dzieje, nie ma na to reguły, ale w tym przypadku to wybór psa z hodowli jest wyborem mniejszego zła.

Co do hodowli zarejestrowanych w ZK - już Monique Julie napisała - kupujesz psa, wybierasz NAJLEPSZĄ hodowlę, na jaką sobie możesz pozwolić. Nie możesz? Odkładaj dalej. Sama nie wyobrażam sobie kupować psa z pierwszej lepszej, byle rodowód, za bardzo patrzę na jakość nabywanego 'towaru'. Oszustwa i przekręty zdarzają się wszędzie, ale też najlepszym dowodem na to są odłamy ZK takie jak PKPR i inne wynalazki [choć ten ma chyba najmniej za uszami]


A wypowiedzi o 'yorku' nawet nie ma co komentować..

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 16:04:22

matra aleś mnie wystraszyła, jak zobaczyłam podbity wątek to już mi ciśnienie skoczyło na samą myśl że kolejna będzie mnie pouczać na temat o którym nie ma zielonego pojęcia. Nie mniej jednak uważam że takie osoby powinny spróbować podyskutować w ten sposób na psich/kocich forach, tam pewnie szybko zostałyby doprowadzone do pionu za szerzenie swoich herezji. Tutaj jednak ciuszki są ważniejsze, i nie ma co oczekiwać jakiś rezolutnych wypowiedzi od 'ruuushoofych pAnIeneK ;******'.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak odbić psu łapkę