Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:25:00

Cytat
jestem_modna


czytaj sama ze zrozumieniem !! napisalam ze nie mam kundla tylko owczarka 100 % ..
BLONDINIZM totalny !! wybacz ale mózgiem lepiej nie szalec jak ma sie palnac glupote.. zwraca uwage a sama nie umie czytac ze zrozumieniem !! buhahahhaha.. głupich nie sieja sami sie rodza ;) to jest prawda

wybacz ale ty naprwade masz cos z glową - zeby nie umiec czytac po polsku - jestem w szoku.. naprawde


masz rasowego psa, czyli masz metrykę tak ?
bo jak nie masz ani metryki, ani rodowodu to znaczy,że pies kupowany był z pseudo hodowli i to jest zwyczajny kundel w typie owczarka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 14:28 przez klasiula.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:33:15

Cytat
jestem_modna
Cytat
MoniqueJulie


o żesz w morde jeża, Pani modna zapraszamy do czytania ZE ZROZUMIENIEM. Nikt tu nie napisał że pies z rodowodem jest lepszy od kundelka, także te swoje wypociny możesz sobie wsadzić między książki, bo bredzisz nie na temat. No ale co więcej możesz powiedzieć skoro sama masz kundelka przypominającego owczarka niemieckiego.

czytaj sama ze zrozumieniem !! napisalam ze nie mam kundla tylko owczarka 100 % ..
BLONDINIZM totalny !! wybacz ale mózgiem lepiej nie szalec jak ma sie palnac glupote.. zwraca uwage a sama nie umie czytac ze zrozumieniem !! buhahahhaha.. głupich nie sieja sami sie rodza ;) to jest prawda

wybacz ale ty naprwade masz cos z glową - zeby nie umiec czytac po polsku - jestem w szoku.. naprawde

Po 1 - nie życzę sobie obrażania mnie, po drugie napisałaś że masz psa bez rodowodu a pies bez rodowodu to jest KUNDELEK i choćby skały srały to nigdy nie będzie on rasowym owczarkiem niemieckim. RASOWY = RODOWODOWY paniusiu! Więc nadal utrzymuję moje zdanie - NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, CHOCIAŻ PIERWSZY POST W WĄTKU! A nie pleciesz bzdury i w dodatku obrażasz.


Cytat
klasiula
Cytat
jestem_modna


czytaj sama ze zrozumieniem !! napisalam ze nie mam kundla tylko owczarka 100 % ..
BLONDINIZM totalny !! wybacz ale mózgiem lepiej nie szalec jak ma sie palnac glupote.. zwraca uwage a sama nie umie czytac ze zrozumieniem !! buhahahhaha.. głupich nie sieja sami sie rodza ;) to jest prawda

wybacz ale ty naprwade masz cos z glową - zeby nie umiec czytac po polsku - jestem w szoku.. naprawde


masz rasowego psa, czyli masz metrykę tak ?
bo jak nie masz ani metryki, ani rodowodu to znaczy,że pies kupowany był z pseudo hodowli i to jest zwyczajny kundel w typie owczarka.

sama prędzej napisała że ma psa BEZ RODOWODU, więc teraz niepotrzebnie się spina, a niestety prawda jest taka że pies bez rodowodu to nie jest żaden owczarek niemiecki tylko po prostu zwykły kundelek lub w typie, ale tak to jest jak paniusia chce się pochwalić na wsi że ma 'rasowego'.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 14:36 przez MoniqueJulie.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:38:27

Cytat
MoniqueJulie

sama prędzej napisała że ma psa BEZ RODOWODU, więc teraz niepotrzebnie się spina, a niestety prawda jest taka że pies bez rodowodu to nie jest żaden owczarek niemiecki tylko po prostu zwykły kundelek lub w typie, ale tak to jest jak paniusia chce się pochwalić na wsi że ma 'rasowego'.

zawsze pies bez rodowodu może mieć metrykę, jak właściciel hodowli uzna,że piesek nie spełnia wymogów to nie wyrabia rodowodu,ale metrykę piesek ma z racji iż był od hodowcy. Więc może ma psa bez rodowodu,ale od hodowcy z metryką, czyli ten rodowód może dokupić.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:39:15

Cytat
MoniqueJulie
Cytat
Martitka59
Mój Koluś- owczarek szkocki- jest bez rodowodu... Pani od której go kupiłam bardzo kocha zwierzaki i nie odpowiada opisowi wyżej. Niestety ludzie nastawieni tylko i wyłącznie na pieniądze istnieją i to jest straszne...
Skoro jest bez rodowodu to nie jest to owczarek szkocki tylko jest to kundelek bardzo podobny wyglądem do owczarka szkockiego - bo skąd możesz wiedzieć czy jest wolny od wad genetycznych skoro nie ma metryczki ? Pani od której kupiłaś bardzo kocha zwierzaki ? A mieszkasz u niej że to wiesz? Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak ludzie potrafią przybierać maski i przed kimś pokazać się jako całkiem ktoś inny niż jest w rzeczywistości, to że jak przyszłaś to tuliła swojego psiaka nie znaczy że ta Pani nie była nastawiona tylko na pieniądze - oczywiście nie mówię że jest zła, czy źle traktuje zwierzaki. Widziałaś ojca swojego Kolusia?



Nie ma rodowodu to nie owczarek szkocki? Prosze was jestescie jakies nienormlane, wszytsko wrzucacie do jednego worka! Psy bez rodowodu tez sa rasowe! Rasa – dostatecznie liczna grupa organizmów w obrębie jednego gatunku, zdolna do rozmnażania w warunkach naturalnych, o wspólnym pochodzeniu i wspólnych cechach istotnych dla odróżnienia jej od innych organizmów tego gatunku[1][2]. Rasa wykształca się samorzutnie lub zostaje wyhodowana przez człowieka w wyniku stosowanych metod hodowlanych. Zastanowcie sie zanm napiszecie jakies glupoty!

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:42:08

Oj wielce wyolbrzymiacie jeszcze kilka lat wstecz to 70% piesków było bez rodowodu i jakoś ludzie kupowali. Nadal kupować będą bo co w tym złego?
Nie każdy kto rozmnaża pieski czy koty robi to bezmyślnie, wręcz przeciwnie wkładają to dużo serca i poświęcenia.
Chociaż sama mam yorka z papierami za 1,500zł kupiony to nawet gdyby ich nie miał, to tak bym go kupiła bo jak dla mnie to nic nie zmienia.
Miałam kiedyś boksera bez rodowodu(według was boksera kundelka) i jakoś żył zdrowo przez 12lat dobrze się rozwijał fizycznie i psychicznie i niczym nie odbiegał od swoich "rodowodowych" kumpli.
Można kupić pieska bez papierów ale ze sprawdzonego miejsca gdzie szanują psiaki i traktują jak członków rodziny , a nie jak towar do sprzedania.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:45:00

Cytat
Pajaczek1004
Cytat
MoniqueJulie
Skoro jest bez rodowodu to nie jest to owczarek szkocki tylko jest to kundelek bardzo podobny wyglądem do owczarka szkockiego - bo skąd możesz wiedzieć czy jest wolny od wad genetycznych skoro nie ma metryczki ? Pani od której kupiłaś bardzo kocha zwierzaki ? A mieszkasz u niej że to wiesz? Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak ludzie potrafią przybierać maski i przed kimś pokazać się jako całkiem ktoś inny niż jest w rzeczywistości, to że jak przyszłaś to tuliła swojego psiaka nie znaczy że ta Pani nie była nastawiona tylko na pieniądze - oczywiście nie mówię że jest zła, czy źle traktuje zwierzaki. Widziałaś ojca swojego Kolusia?



Nie ma rodowodu to nie owczarek szkocki? Prosze was jestescie jakies nienormlane, wszytsko wrzucacie do jednego worka! Psy bez rodowodu tez sa rasowe! Rasa – dostatecznie liczna grupa organizmów w obrębie jednego gatunku, zdolna do rozmnażania w warunkach naturalnych, o wspólnym pochodzeniu i wspólnych cechach istotnych dla odróżnienia jej od innych organizmów tego gatunku[1][2]. Rasa wykształca się samorzutnie lub zostaje wyhodowana przez człowieka w wyniku stosowanych metod hodowlanych. Zastanowcie sie zanm napiszecie jakies glupoty!

Słuchaj, nie jestem Twoją kumpelą z podwórka, więc mogłabyś mnie nie obrażać. Przeczytaj o co chodzi w wątku a potem się wymądrzaj, ja nie mam zamiaru każdej z osobna tego tłumaczyć.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 14:46 przez MoniqueJulie.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:46:23

Psy bez rodowodu można mieć za darmo! A w całym tym szumie chodzi o dwie rzeczy. Pierwsza to wsparcie PRAWDZIWYCH HODOWCÓW. Poprzez kupowanie od nich. A druga to wsparcie adopcji psów jak to mówićie ,,rasowych , ale bez rodowodu,,.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:47:19

U bo sie boje. wyrazam tylko swoja opinie, nie moja wina, ze mnie tak irytujecie. koncze z szafa, bo tutaj jest coraz wieksza paranoja....

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:48:38

Cytat
buuterfly
Psy bez rodowodu można mieć za darmo! A w całym tym szumie chodzi o dwie rzeczy. Pierwsza to wsparcie PRAWDZIWYCH HODOWCÓW. Poprzez kupowanie od nich. A druga to wsparcie adopcji psów jak to mówićie ,,rasowych , ale bez rodowodu,,.

Dokładnie! Kupowanie psa bez rodowodu/metryki to jest nic innego jak kupowanie podróbki, ciekawe czy podrobione ciuchy też tak chętnie kupujecie i potem chwalicie się jakie to nie jesteście 'ordżinal'.
Cytat
Pajaczek1004
U bo sie boje. wyrazam tylko swoja opinie, nie moja wina, ze mnie tak irytujecie. koncze z szafa, bo tutaj jest coraz wieksza paranoja....

Paranoja jest chyba tylko w Twojej głowie, bo jakbyś SPOKOJNIE przeczytała co zostało w tym wątku napisane to myślę że byś to zakumała, ale nie, lepiej czepić się jednej wypowiedzi, nabluzgać i wyjść.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 14:50 przez MoniqueJulie.

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:49:53

niektóre z was są tak ograniczone, że aż przykro czytać.

PIES JEST RASOWY TYLKO I WYŁĄCZNIE WTEDY GDY POSIADA METRYKĘ/RODOWÓD ze ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLCE LUB INNEGO ZRZESZONEGO W FCI!
jeśli nie ma to znaczy, że jest KUNDLEM, KTÓRY TYLKO WYGLĄDA JAK RASOWY!

mało jest przypadków ludzi,którzy kupili 'rasowego bez rodowodu' szczeniaka berneńczyka, a po kilku miesiącach okazało się, że z berneńczykiem to on ma jedynie kolor sierści wspólny?

wklejanie tutaj informacji z wikipedi na temat tego czy jest rasa jest po prostu śmieszne.

żal wam du*y ściska, że macie kundla?
ja mam 6psów, z których tylko jeden jestrasowy. cała reszta to schroniskowe kundle (mimo, że 2 wyglądają jak rasowe) i jakoś nie mam problemu z mówieniem o tym.
posiadanie kundla nie jest wstydem, no ale racja. trzeba się POCHWALIĆ, że ma się 'rasoego'

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:51:23

Cytat
anta83
Oj wielce wyolbrzymiacie jeszcze kilka lat wstecz to 70% piesków było bez rodowodu i jakoś ludzie kupowali. Nadal kupować będą bo co w tym złego?
Nie każdy kto rozmnaża pieski czy koty robi to bezmyślnie, wręcz przeciwnie wkładają to dużo serca i poświęcenia.
Chociaż sama mam yorka z papierami za 1,500zł kupiony to nawet gdyby ich nie miał, to tak bym go kupiła bo jak dla mnie to nic nie zmienia.
Miałam kiedyś boksera bez rodowodu(według was boksera kundelka) i jakoś żył zdrowo przez 12lat dobrze się rozwijał fizycznie i psychicznie i niczym nie odbiegał od swoich "rodowodowych" kumpli.
Można kupić pieska bez papierów ale ze sprawdzonego miejsca gdzie szanują psiaki i traktują jak członków rodziny , a nie jak towar do sprzedania.
co w tym złego ? duża cześć psów z pseudo hodowli ma poważne wady genetyczne,bo często rozmnaża się "po rodzinie", psy są traktowane paskudnie żyją w małych pomieszczeniach na kupie często we własnych odchodach leżą. Suki są tylko zaniedbanymi inkubatorami jedzącymi jakieś resztki po obiedzie, albo syf typu Chappi czy inne karmy z supermarketu.Dla pseudo hodowcy liczy się tylko zarobek,a nie dobro psiaków.
Kupując takiego psa wspiera się takie rzeczy i to w tym złego.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:52:40

Cytat
klasiula
Cytat
MoniqueJulie

sama prędzej napisała że ma psa BEZ RODOWODU, więc teraz niepotrzebnie się spina, a niestety prawda jest taka że pies bez rodowodu to nie jest żaden owczarek niemiecki tylko po prostu zwykły kundelek lub w typie, ale tak to jest jak paniusia chce się pochwalić na wsi że ma 'rasowego'.

zawsze pies bez rodowodu może mieć metrykę, jak właściciel hodowli uzna,że piesek nie spełnia wymogów to nie wyrabia rodowodu,ale metrykę piesek ma z racji iż był od hodowcy. Więc może ma psa bez rodowodu,ale od hodowcy z metryką, czyli ten rodowód może dokupić.

Myślę że gdyby był to pies rasowy (obojętnie czy tylko z metryką czy z wykupionym rodowodem) to nie byłoby tego całego jej dalszego wywodu.

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:55:43

Pies w typie, kundel, mieszaniec to pies wyjątkowy- LIMITED EDITION :P
Wszystkie te, które tak głośni krzyczą , że psy czy inne zwierzaki z pseudo to super sprawa zachęcam do wzięcia udziału w pomocy jakiejś z fundacji, OTOZ Animals, TOZ , czy choćby wolontariat w schronisku. Wtedy przejrzycie na oczy i zrozumiecie ile zła niesie takie myślenie i kupowanie od byle kogo zwierzaka :)

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 14:58:39

Cytat
klasiula
Cytat
anta83
Oj wielce wyolbrzymiacie jeszcze kilka lat wstecz to 70% piesków było bez rodowodu i jakoś ludzie kupowali. Nadal kupować będą bo co w tym złego?
Nie każdy kto rozmnaża pieski czy koty robi to bezmyślnie, wręcz przeciwnie wkładają to dużo serca i poświęcenia.
Chociaż sama mam yorka z papierami za 1,500zł kupiony to nawet gdyby ich nie miał, to tak bym go kupiła bo jak dla mnie to nic nie zmienia.
Miałam kiedyś boksera bez rodowodu(według was boksera kundelka) i jakoś żył zdrowo przez 12lat dobrze się rozwijał fizycznie i psychicznie i niczym nie odbiegał od swoich "rodowodowych" kumpli.
Można kupić pieska bez papierów ale ze sprawdzonego miejsca gdzie szanują psiaki i traktują jak członków rodziny , a nie jak towar do sprzedania.
co w tym złego ? duża cześć psów z pseudo hodowli ma poważne wady genetyczne,bo często rozmnaża się "po rodzinie", psy są traktowane paskudnie żyją w małych pomieszczeniach na kupie często we własnych odchodach leżą. Suki są tylko zaniedbanymi inkubatorami jedzącymi jakieś resztki po obiedzie, albo syf typu Chappi czy inne karmy z supermarketu.Dla pseudo hodowcy liczy się tylko zarobek,a nie dobro psiaków.
Kupując takiego psa wspiera się takie rzeczy i to w tym złego.

Ale ja nie mówię że każdy hodowca jest taki super wiem ze zdarzają się tacy pseudo, którzy traktują psiaki jak zwykłą rzecz byle sprzedać. i krzyżują je byle jak i byle z kim, ale nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka że każdy tak robi bo to jest chore.
Mówię o pieskach które są bez rodowodu ale rozmnożone z głową według wszystkich norm a nie posiadają papierów.
Mam sąsiadkę która od lat rozmnaża swoje psiaki i wszystkie szczeniaki które sprzedała cieszą się świetnym zdrowiem a właściciele regularnie kontaktują się z nią a nawet przysyłają fotki swoich pociech.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzedam rasowego bez rodowodu...

11 lip 2013 - 15:04:41

Cytat
anta83
Mam sąsiadkę która od lat rozmnaża swoje psiaki i wszystkie szczeniaki które sprzedała cieszą się świetnym zdrowiem a właściciele regularnie kontaktują się z nią a nawet przysyłają fotki swoich pociech.

No to twoja sąsiadka łamie prawo,a wszystkie osoby którą robią popyt takim ludziom jak ona doprowadzają do powstawania coraz to nowszych "obozów" dla psów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak odbić psu łapkę